Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
746 postów 6155 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Komunizm powróci po wojnie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kompletna paranoja szwajcarskiej gazety! Krytykują Polskę za dekomunizację podając absurdalne tezy!

Co się dzieje z dzisiejszą Europą? Szwajcarska gazeta krytykuje Polskę za wprowadzanie przepisów dekomunizacyjnych, burzenie pomników ku czci Armii Czerwonej oraz ustawę degradacyjną.

Gazeta „Neue Zürcher Zeitung” uważa prowadzoną w Polsce dekomunizację za niesprawiedliwą! W ocenie gazety Polska na nowo ustawia pamięć, a wszelkie poglądy odbiegających od ustawionych odgórnie są nieakceptowane. Jakie poglądy? Np. pamięć o komunistycznych pomnikach, bo usuwanie ich w ocenie gazety to błąd, to są to „pomniki historii”.

„Neue Zürcher Zeitung” wylicza usunięte już pomniki i tablice ku pamięci komunistycznych bohaterów.

Gazeta uważa, że ustawa zakazująca komunistycznej propagandy i propagowania komunistycznego systemu jest straszliwie niesprawiedliwie.

 

Szwajcarska „Neue Zürcher Zeitung” zastanawia się dlaczego 1945 rok to dla Polaków wymiana terrorów, a nie wyzwolenie z rąk hitlerowskiego okupanta? Podobnie jak gazeta nie pojmuje, dlaczego dla Polaków komunizm upadł dopiero w 1989 roku, skoro dla wielu historyków komunizm w Polsce trwał jedynie do 1956 roku?

Szwajcarska gazeta dodaje również, że dzisiejsze Pomorze oraz Śląsk nie istniałyby bez udziału Armii Czerwonej.

Masakra...

Źródło: Neue Zürcher Zeitung / wPolsce.pl

 https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/15455-kompletna-paranoja-szwajcarskiej-gazety-krytykuja-polske-za-dekomunizacje-podajac-absurdalne-tezy

 

Wszystko w ogniu": prawosławna przepowiednia o trzeciej wojnie światowej

W sieci rośnie popularność przepowiedni o trzeciej wojnie światowej autorstwa nieżyjącego prawosławnego duchownego Władysława Szumowa.

 

Przepowiednie duchownego, żyjącego w latach 1902-1996 nie napawają optymizmem.

Według Szumowa, Rosja przeżyje wielki i silny wstrząs. Podczas wojny kraj znajdzie się „cały w ogniu", ponieważ wrogowie otoczą go z kilku stron. Duchowny określił Niemcy i Chiny jako „główne zagrożenia".

Według jego przepowiedni USA i Japonia znajdą się pod wodą, a do władzy dojdą komuniści. Połowa terytorium Chin zostanie zatopiona, dlatego ludność zacznie uciekać na inne terytoria.

 

https://pl.sputniknews.com/swiat/201804057707613-przepowiednia-proroctwo-iii-wojna-swiatowa-apokalipsa-koniec-swiata-Szumow/

 

 

KOMENTARZE

 • Wilhelm Thell
  Wilhelm Tell – legendarna postać szwajcarskiego bohatera narodowego. Za rodzinne strony Wilhelma Tella uważa się miasteczko Bürglen w szwajcarskim kantonie Uri.
  Szwajcar nie chciał ukłonić się przed symbolem władzy cesarskiej, za co został ukarany przez austriackiego starostę Hermanna Geßlera. Ten ostatni postawił na rynku w Altdorfie (stolicy kantonu) słup, na którym zatknął swój kapelusz. Mieszkańcy, przechodząc obok, mieli oddawać mu pokłon. Wilhelm Tell tego nie uczynił, więc pojmano go i sprowadzono przed oblicze starosty. Ten, słysząc o sławie kusznika, wymyślił próbę: Tell musiał zestrzelić z kuszy (inne wersje - z łuku) jabłko ustawione na głowie swojego syna Waltera. Jeśliby chybił - obu czekała śmierć. Z próby wyszedł zwycięsko, jednak spytany, w jakim celu w jego kołczanie znajdowały się dwa bełty odparł, iż gdyby pierwszym trafił syna - drugim zabiłby starostę. Za zamiar zabójstwa Geßlera Tella skazano na dożywocie w twierdzy Küssnacht. W trakcie transportu łodzią przez Urnersee uciekł. Wkrótce zabił Geßlera, dając tym samym znak do powstania, które doprowadziło do uwolnienia sprzysiężonych w Rütli kantonów spod władzy cesarskiej. Według tradycji zdarzenie to datowane jest na rok 1307.
 • sankcje USA
  Przedstawiciele wielkich rosyjskich firm, których dotyczą nowe, ogłoszone dzisiaj sankcje USA, w pierwszych reakcjach wypowiadają się ostrożnie lub powstrzymują od komentarzy, zapowiadają także konsultacje z prawnikami.

  Gigant aluminiowy Rusal, którego współwłaścicielami są Wiktor Wekselberg i Oleg Deripaska, oświadczył w komunikacie: "firma ubolewa z powodu takiego rozwoju wypadków i analizuje sytuację z konsultantami prawnymi".

  Majątek Wekselberga szacowany jest na 12,4 mld USD, biznesmen zajmuje 10. miejsce na liście najbogatszych rosyjskiego magazynu "Forbes". Deripaska z majątkiem ok. 5,1 mld USD jest 23. na liście "Forbesa". Obaj zostali dzisiaj objęci sankcjami personalnymi.

  Na liście firm objętych sankcjami znalazły się zaś: grupa Renova obejmująca główne aktywa Wekselberga oraz holding Deripaski Bazowy Element (obejmuje m.in. holding Russkije Maszyny, w tym grupę GAZ oraz grupę przemysłową En+, której podlegają aktywa Deripaski w Rusalu).

  Dyrektor firmy Gazprom Burienije, która jest spółką koncernu Gazprom odpowiadającą za odwierty, Damir Walejew powiedział dziennikowi "Kommiersant", że sankcje USA nie wpłyną na bieżącą działalność firmy.
 • @Husky 19:10:28
  Jak twoi pupile dalej tak będą rozrabiać to padną prędzej niż widziałem w najśmielszych marzeniach...
 • @ Autor
  "Podobnie jak gazeta nie pojmuje, dlaczego dla Polaków komunizm upadł dopiero w 1989 roku, skoro dla wielu historyków komunizm w Polsce trwał jedynie do 1956 roku?"

  Talbot! :-) Ach, ja Ci chętnie dam 5* za ten wpis! :-)))

  Spór o datę upadku komunizmu to spór dla debili, którym komuchy zrobiły szambo z mózgu.
  Komunizm jest jak demon. Ktoś go raz stworzył i on nie umiera już nigdy i trzeba z nim walczyć ZAWSZE.

  A Ty szanowny Talbocie tak często upodabniasz się już nawet nie do komunisty, ale wręcz do bolszewika...
  A teraz taki wpis :-)

  Dzięki
  Ukłony
  Serdeczne pozdrowienia
  Wszelkie uprzejmości
 • Gniazdo i sztab światowej rewolucji, wszelkiego rodaju igrzysk i obozowej farmacj
  .

  https://media.wired.com/photos/59265b62cefba457b0799aef/master/w_1200,c_limit/GoogleHealth_TA.gif


  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY