Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
838 postów 6722 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

"Matrioszka"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dr Kowalski: Gen. Kiszczak był podstawioną sowiecką „matrioszką”

 

Od pewnego czasu pojawiały się hipotezy dotyczące gen. Wojciecha Jaruzelskiego, twierdzące że ten peerelowski kacyk był faktycznie podstawionym sowieckim agentem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo znana jest jedna z metod stosowanych przez wywiad sowiecki, a obecnie także przez inne wywiady – zwana „metodą na matrioszkę”

W danym kraju instaluje się sobowtórów wspieranych i prowadzonych przez rezydentów agentury z docelowym zadaniem objęcia władzy lub działających jako agenci wpływu na politykę państwa, a także ukształtowania nowej świadomości narodowej po myśli ich mocodawców. To długofalowa akcja, obliczona na kilkadziesiąt lat. Po długotrwałych przesłuchaniach i uzyskaniu wszelkich niezbędnych informacji od porwanej ofiary, „matrioszka” przejmuje jego tożsamość i jest wysyłana na miejsce przeznaczenia. Wcześniej czy później oryginalna osoba zwykle jest uśmiercana. Taki scenariusz doskonale zresztą znamy z serialu o sowieckim agencie Hansie Klossie „Stawka większa niż życie”.

Dr Lech Kowalski, autor książki „Cze.Kiszczak. Biografia gen. broni Czesława Kiszczaka” stawia podobna tezę w stosunku do b. ministra spraw wewnętrznych

 

https://www.youtube.com/watch?v=Pdv2odzsUaE

 

//dzienniknarodowy.pl/dr-kowalski-gen-kiszczak-byl-podstawiona-sowiecka-matrioszka-wideo/

KOMENTARZE

 • Wstyd i hańba!
  Właśnie PAD ofiarom reżimu Jaruzelskiego i Kiszczaka dał brutalnie po twarzy, przekazując im w prezencie wielkanocnym ogromnie śmierdzącego zbuka.
  Jak on może bronic sterowanych z Moskwy komunistycznych aparatczyków mających krew na rękach?!
 • Nowa Międzynarodówka
  https://img8.dmty.pl//uploads/201409/1410993190_w9wkjy_600.jpg
 • @Talbot 18:52:37
  A tak dla ciekawości - czyją matrioszką jest Talbot?
 • @Husky 18:43:06
  No co ty zbóju... Taki dobry PAD, taki chazarski :))))))))))

  Pamiętasz tę notkę?
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/139258,prezydent-duda-a-rzez-wolynska

  I twój komentarz:
  Zagłosowalibyście znowu na Dudę?
  TAK

  Husky 11.07.2017 18:06:52

  Hahahahahahahahahahahaha
 • A debilom z "niepoprawnej" piaskownicy
  (wiem, ze ciągle tu siedzą z nochalami przyklejonymi do szyby) przypomnę taką notkę, a zwłaszcza komentarze
  http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/to-nie-nasz-prezydent-deklaruje-sowiecka-v-kolumna

  Miłej lektury, idioci z "niepoprawnych" :)))))))))))
 • @Husky 18:43:06
  I powiedz zbóju, że ja się nie znam na ludziach :)))
  Moja wypowiedź z 17.08.2015:

  //Brak kompetencji ale blisko do Kaczora. Brak wiedzy ale z dobrej rodziny (po żonie) Braki kompensuje przynależność do żydowskiej mafii na UJ.

  Jedynym szabesgojem, który został zaproszony na wyjazdowe posiedzenie knesetu w Krakowie był właśnie Duda Andrzej.
  Początkowo posiedzenie tej odnogi sanhedrynu miało odbyć się w Oświęcimiu 27.01 (byliśmy tam wtedy z Krzyżem), pełno policji na każdym rogu ulicy i... Nic! Pojechali do Krakowa, gdzie sfilmował ich nasz przyjaciel Zenon Nowak - "Dzielny Tata".

  Już wtedy było dla mnie oczywiste, że Duda Andrzej zostanie Prezydentem. Śmieszyły mnie walki przedwyborcze, wpisy na blogach itp. Nowy "mesjasz" na Polin został wybrany już w styczniu. (tak naprawdę to dużo wcześniej...).
  Duda Andrzej (Prezydent RP) jest nowym rozdaniem światowego żyda. Jego plany polityki zagranicznej wyartykułował niejaki Szczerski (też hodowany od dawna na funkcjonariusza syjonizmu, absolwent UJ, stypendysta Georgetown i Instytutu Schumana w Budapeszcie). W swojej wrzutce na śmietniku Tomusia Sakiewicza skopiował stare, syjonistyczne skrypty o "polityce zagranicznej".
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/124979,dlaczego-duda-andrzej-zostal-prezydentem-rp#comment_1207543

  I co ty na to?
 • @Husky 18:43:06
  Lisiewicz: komunistyczny beton z BBN głównym think-tankiem Andrzeja Dudy. Wbrew temu, co sugeruje Andrzej Duda, nie zawetował ustawy, która wzbudziłaby wielkie emocje wśród Polaków. Nie było tłumów ze świeczkami. Nawet media nie atakowały w tej sprawie zbyt ostro PiS. Ograniczyły się do cytowania Moniki Jaruzelskiej i tłumaczenia, że to temat zastępczy wymyślony przez Kaczyńskiego. Wściekała się całkowicie marginalna betonowa komuna. Wszyscy inni pogodzili się, iż degradacje będą. Jest też całkiem jasne, że nikt w przyszłej kampanii prezydenckiej nie zarzuciłby Andrzejowi Dudzie, że podpisał ustawę degradującą Jaruzelskiego i Kiszczaka. W takim radzie dlaczego? – pisze dla Niezależnej.pl Piotr Lisiewicz.
  „Nie chciałbym, żeby powstała ustawa, która w czasach wolnej suwerennej Polski będzie nam dzieliła społeczeństwo” – uzasadnił swoje weto w sprawi degradacji komunistycznych generałów Andrzej Duda. Mówiąc grzecznie, mniej mądrego uzasadnienia wymyślić się nie dało.

  Bo w tej sprawie nawet totalna opozycja była jakby mniej totalna. W grudniu 2016 Grzegorz Schetyna zapowiadał, że może degradację poprzeć. A i ostatnio retoryka totalnej opozycji nie mówiła wcale o tym, by degradacja była zła sama w sobie. Jej przekazy dnia głosiły raczej, że PiS szuka tematów zastępczych oraz igrzysk. Zapewne opozycji totalnej trudno było otwarcie bronić stopni Jaruzelskiego i Kiszczaka dlatego, iż jej przekaz głosi, że to PiS przywraca w Polsce komunizm.

  Dudzie think tank myli się z ruskim tankiem

  Dlaczego Andrzej Duda zawetował ustawę, która nie budziła większych emocji, nie wyciągała na ulicę tłumów? Jeśli przyjąć, że jego uzasadnienie jest szczere, należałoby uznać, iż prezydent myślał, że jednak takie emocje budzi. A dlaczego mógł tak pomyśleć?

  Napisałem, że enklawy betowej komuny są już w Polsce nieliczne. Ale prawdą jest też, iż Duda ma jedną z takich enklaw pod swoim bokiem. Jest nią prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Nie wątpię, że jeśli prezydent odwiedzał swoich podwładnych z BBN, to mógł dojść do wniosku, iż z powodu degradacji Jaruzela cała Polska szaleje z emocji. Nie tylko z powodu zagrożenia degradacją byłego szefa, ale także wielu kolegów.

  Ludzie są podzieleni! Kto na przykład? Ano taki wspaniały współpracownik prezydenta, jak Wiesław Kozicki, naczelnik w BBN, co to 6 listopada napisał wniosek o… zgodę na studia wojskowe w Związku Sowieckim. Niecałe trzy tygodnie wcześniej do dymisji podał się w NRD Erich Honecker, w trzy dni później w Bułgarii Todor Żiwkow, a 11 dni później wybuchła „aksamitna rewolucja” w Czechosłowacji.

  Ale Kozicki wciąż wierzył w Moskwę! Spotkał takiego Duda i wyszedł przejęty: Wiesiek Kozicki cały w emocjach! Nie wolno tak dzielić narodu!

  Skoro prezydent pozbył się Antoniego Macierewicza i taki think-tank sobie dobrał, to i do takich wniosków doszedł. Tak to bywa, gdy komuś think-tank pomyli się z ruskim tankiem.

  WRONA z Dudą Orła pokona

  Oprócz „niedzielenia społeczeństwa” Duda podał jeszcze jeden argument. Mówiąc w skrócie: troskę o kulturę prawną. „Chciałbym, żebyśmy przyjęli taką ustawę, która spotka się ze zrozumieniem, która będzie sprawiedliwa. Nie możemy przywracać sprawiedliwości wprowadzając niesprawiedliwe rozwiązanie” – stwierdził.

  Kwestia stosunku władzy do kultury prawnej zmieniała się jak widać mocno w III RP. W jej początkach zdaniem elit III RP dla dobra demokracji właściwym było ją olać.

  Po 1989 r. nie można było - zgodnie z prawem! - osądzić zbrodniarzy z powodu wyższych racji, czyli okrągłostołowego kompromisu. Trochę tłumaczono, że było to wymuszone – wszak bezpieka była wciąż silna i mogła zrobić przewrót. Dlatego prawo musiało być martwe.

  A dziś całkiem odwrotnie. Wyższych racji nie ma. Sejm prawo uchwalił. I to nie nakazujące zamknąć zbrodniarzy, ale tylko ich zdegradować. Ale okazało się, że jest jakaś wyższa kultura prawna, którą kieruje się prezydent. W normach tej kultury odebranie stopni wojskowych mordercom, topiącym księży w rzece, czy mordującym skrytobójczo, nie jest zbyt pilną kwestią. Ważne też, żeby mogli się oni odwołać. Może do jakiejś sędzi Gersdorf? Taka to kulturna kultura.

  Andrzej Duda: zbrodniarz Jaruzelski do sądu na noszach

  Powiedzą: prezydentowi wolno, bo ma uprawnienia. Ma! Ale nie wolno mu robić ludzi w balona. Dwa cytaty. 13 grudnia 2013 Andrzej Duda, ówczesny rzecznik PiS, mówił: „Mamy w Polsce taki stan wymiaru sprawiedliwości, że od 1989 roku nikt ich nie rozliczył. Pan gen. Jaruzelski jest tak chory, że nie może przyjść do sądu, ale na tyle zdrowy, by móc obchodzić hucznie swoje 90 urodziny. (…) Gdyby państwo było sprawiedliwie społecznie, to oni zostaliby ukarani. (...) W innych krajach potrafią do sądu przynieść zbrodniarza na noszach”.

  I na takiego Andrzeja Dudę głosowaliśmy. A potem klaskaliśmy, gdy 2 maja 2017 mówił jako prezydent: „Dzisiaj dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach. Nigdy nie będą chcieli się zgodzić na to, żeby prawda o wyczynach ich ojców, dziadków i pradziadków zdominowała polską narrację historyczną, będą zawsze przeciwko temu walczyli”.

  Prezydent nie raczył dodać, że w tej walce będą mieć w nim sojusznika.

  Stokłosę wypuścili w Wigilię, Duda wetuje w Wielki Piątek

  To może nie najważniejsze, ale charakterystyczne, że Andrzej Duda decyzję podjął w identycznym stylu, jak bywało to za rządów PO.

  Gdy PO doszła do władzy w 2007 r., skończyły się kłopoty z prawem wielu aferzystów. Najtrudniej było z wypuszczeniem Henryka Stokłosy, bo jednak, o korupcji nie wspomniawszy, choćby zarzut przetrzymywania pracowników w prywatnym więzieniu nie wyglądał dobrze.

  No i Sąd Apelacyjny w Poznaniu podjął salomonową decyzję – wypuścił Stokłosę w Wigilię. Jakoś w dniu, gdy wszyscy ubierają choinki i smażą karpia, sędziowie okazali się wyjątkowo pracowici. Bo w ten dzień ci, którzy mogliby się zezłościć na sąd, mieli głowy zaprzątnięte czymś innym.

  To była pogarda dla demokracji, demonstracyjna kpina z prawa obywateli do uczestnictwa w demokratycznym procesie. Duda wetując degradację sowieckich generałów w polskich mundurach w Wielki Piątek zakpił sobie z demokracji w identycznym stylu. To było takie bardzo elitarne, w stylu dawnej Unii Wolności. Jak widać, mógł Andrzej Duda wyjść z Unii Wolności, ale Unia Wolności nie wyszła z niego do końca nigdy.

  Prezydent powiedział też: „Po świętach zaproszę do siebie szefa MON, przedstawicieli organizacji kombatanckich, być może także przedstawicieli osób pokrzywdzonych w stanie wojennym, po to żebyśmy się spotkali i przedyskutowali, w jaki sposób załatwić tę trudną sprawę”.

  Otóż my ją dyskutujemy nieprzerwanie o 1989 r. Przez prawie 30 lat. Tylko czynów brak.
 • @Husky 18:43:06
  Ciągłość między nieopublikowaniem aneksu do likwidacji WSI i zawetowaniem ustawy o degradacji

  Witold Gadowski:
  Anna Wiejak

  http://prawy.pl/68645-witold-gadowski-widze-ciaglosc-miedzy-nieopublikowaniem-aneksu-do-likwidacji-wsi-i-zawetowaniem-ustawy-o-degradacji/  Jakby Pan skomentował zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy degradacyjnej?

  Widzę pewną ciągłość między nieopublikowaniem aneksu do likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i zawetowaniem ustawy o degradacji. To jest konsekwentne.  Czy jest jakaś nadzieja na zmianę tej polityki PiS, czy też została ona z dniem dzisiejszym pogrzebana?

  – Ja nie wiem, czy pan prezydent uprawia politykę PiS-u. Mam nadzieję, że nie. Nie wiem, co teraz PiS zrobi… Może wypadałoby ograniczyć tą degradację do Jaruzelskiego i Kiszczaka i przeprowadzić jako symboliczną, albo do wszystkich członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego? Nie wiem… Jakaś inicjatywa musi być przy wecie pana prezydenta, bo ta sprawa praktycznie od początku musi być procedowana.

  Rzecz w tym, że ofiary stanu wojennego mogą czuć się dziś obrażone, bo pan prezydent broni prawa ludzi, którzy wtedy ich prześladowali, natomiast nikt nie zastanawia się nad ich prawami.

  Widać tu pewne podobieństwo do sprawy ustawy lustracyjnej z 2007 r., której ówczesny prezydent Lech Kaczyński „wyrwał zęby”. W przypadku ustawy degradacyjnej mamy podobną sytuację.

  – Ja bym tego tak nie rozpatrywał, bo ja nie wiem, czy pan prezydent Duda myśli w tak szerokich kategoriach, ale tutaj widzę konsekwencję: nie odtajnia aneksu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, a jednocześnie nie godzi się na degradację komunistycznych generałów. To jest konsekwentna postawa.

  Dziękuję za rozmowę.

  Ps...Duda nie ujawnia Aneksu z innych powodów niż Bul-Komorowski. Doczytał się tam innych nazwisk-swoich z UW. Gadowski to jeden z nielicznych dziennikarzy, którzy nie boja się mówić niewygodnej prawdy. Póki będą te same gęby okrągłostołowe w sejmie, senacie i w rządzie, nic się nie zmieni. Efekty rządu UW widzimy w całej okazałości, Aneks WSI tajny, ustawa 1066 nie uchylona, w MSZ komusze i Germkowskie złogi nieruszone itd. PAD chce zapracować tym niszczeniem Polski na kolejną kadencję, ale i tak nie ma szans. To jest ciągłość (kontynuacja) rządów władzy i ustroju, gdyż obecny system i ustrój państwa niczym nie ustępuje poprzedniemu systemowi (żydokomuny) i ustrojowi państwa (socjalizm z ludzką twarzą). Nikt nikogo nie rozliczy a tym bardziej nie odbierze tego co zostało wyszabrowane (majątków żydokomuchów). W Magdalence ustalono zasady gry i nic tego nie zmieni. Zmienił się jedynie pracodawca ZSRR zamieniono na USA gdyż żydokomuszki mając pieniądze zapragnęli życia ponad stan po zachodniemu zachowując przywileje finansowe i gospodarcze. Tak było we wszystkich krajach "socjalistycznych". PiS jak będzie taka potrzeba dogada się nawet z SLD aby zachować rządzenie. To jest "walka z wiatrakami". Stare Kiejkuty znalazły dostęp do Dudka i Ekono-ma. Niestety stary układ wraca. Zobaczcie kim obsadzane są stanowiska w ministerstwach, agencjach i spółkach skarbu państwa. Cała para poszła w PiS-du. Miała być dobra zmiana a wyszła dupa pawiana. Dopóki będą rządzić ludzie ubabrani w okrągły stół w kraju nic się nie zmieni. Żydokomuna (w tym WSI/SB/wywiad itd.), która w 89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
 • @Husky 18:43:06
  [Rozmowa z historykiem Lechem Kowalskim na Republice: "Wracając do gen. Hermaszewskiego i jego zadania we WRON. On otrzymał bardzo konkretne zadanie do wykonania. Jako kosmonauta będący bardzo znaną postacią, jak oni to określali miał szarpnąć młodzież i nią tak manipulować żeby ona poparła stan wojenny i decyzję zapadające na szczeblach WRON. W tej kwestii on miał ściśle współpracować z szefem Głównego Zarządu Politycznego WP gen. Józefem Baryłą. Na to jest cała masa dowodów. Kiedy pan prezydent Duda odwołuje się, że to była rzeź niewiniątek pod postacią gen. Hermaszewskiego to bzdura. To jest po prostu coś tak ohydnego że nie wiem jak na ten temat dalej podnosić" oznajmił historyk Lech Kowalski].....Chyba na tym polega gra pozorów tej partii, że najpierw uchwala się jakąś pozytywną ustawę, a następnie Duda ją wetuje w pełnym porozumieniu z prezesem. Najlepszym przykładem ustawa o "IO" oraz "sędziowska". Obecne veto świadczy o tym, że Duda nie zamierza ukarać w jakikolwiek sposób tych, którzy sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu. Nic dziwnego, każdy zdrajca będzie bronił swoich kolegów po fachu. Ustawa o odbieraniu stopni wojskowych, to też gra pozorów. Najpierw trzeba przeprowadzić prawdziwą dekomunizację w aparacie państwowym, szczególnie w prokuraturze, sądownictwie i na uczelniach, oraz ukarać winnych sprzeniewierzenia się polskiej racji stanu na podstawie kodeksu karnego, a nie śmiesznych ustaw, które omijają główny problem i niczego nie załatwiają. Musimy pamiętać, że GRUBA KRESKA Mazowieckiego (czyli kpiny ze sprawiedliwości) obowiązuje do tej pory i tak będzie się działo dalej, aż do całkowitej zamiany Polski na Polin. Dopiero wówczas rozpocznie się tropienie polskich nazistów, faszystów i antysemitów.
  Widać już tego pierwsze oznaki, więc należy się spodziewać, że i koniec Polski się nieuchronnie zbliża.
 • @Husky 18:43:06
  To jego uzasadnienia przeczy zdrowej logice a nawet jest "tupeciarstwem", bo tylko wyjątkowy idiota, debil nie wie, że do dzisiaj żyje jeszcze wielu bandytów z tego odpowiednika sowieckiego NKWD z nadania ZSRR Polsce po 1944 roku a ich potomkowie zajmują najważniejsze stanowiska w Polsce i zapluskwili prawie wszystkie polskie uczelnie, sądy, prokuratury oraz ważne polskie urzędy! Wszelkie sondaże od lat potwierdzają, że mamy tego łajna w Polsce do dzisiaj ok. 20 procent a są to ci którzy głosowali, głosują na rządzące po 1990 roku takie partie jak: SLD, PO, ZSL=PSL oraz obecnie głosujący renegaci na bandę Petruchowa. BBN czyli WSI dalej rządzi, Duda już nie mój Prezydent. Co on gadał w Muzeum Polin, czy ja żyję w Polsce czy w Izraelu, ja mam się tłumaczyć żydom? Polska jest dla Polaków, i nic żydom do Naszego Państwa. Głosowaliśmy na PiS, a rządzą de facto ludzie żydowskiej UW/PO. Brawo! (Andrzej Duda, prezydent - dawniej UW, Jarosław Gowin, wicepremier - dawniej PO, Piotr Gliński, wicepremier - dawniej UW, Anna Zalewska, minister edukacji - dawniej UW, Jadwiga Emilewicz – minister przedsiębiorczości i technologii - dawniej PO, Mateusz Morawiecki, premier.
 • @Husky 18:43:06
  Jest coś ważniejszego nawet od tej zawetowanej ustawy...nie wolno dopuścić aby PAD był promotorem przyszłej Konstytucji RP bo szkody będą większe nawet w odległej przyszłości...!
 • @Husky 18:43:06
  Dla mnie to jest zręcznie podstawiony antypolski typ, sterowany na te stanowisko już dużo wcześniej. Niestety wpakowaliśmy się strasznie. Przestańmy już szukać przyczyn w środowisku Dudy, jako przyczyn złego wpływu na niego kolegów ma się takich, jakich sobie każdy wybierze. Prof J.R. Nowak ostrzegał Prezesa, że z ludźmi z Unii wolności nie wchodzi się w żadne układy. Trzeba powiedzieć jasno: UW, to było i jest żydowskie lobby na terytorium Polski. Moralność oparta na sumieniu polskiego katolicyzmu jest tam chorobą; dwulicowość i faryzejski fałsz to naturalne zachowanie. Wystąpienie Dudy wpisuje się idealnie w symbolikę Wielkiego Piątku: gdzie sprawcy zbrodni, tak jak wtedy na Człowieku, tak i dziś na obrońcach prawdy i wiary zostają usprawiedliwieni w imię prawa. Świadectwo sobie wydał, jest gorszy od najgorszych przywódców po 1945 r tragedia Narodu. Niech zmartwychwstanie siła i rozsądek Narodu i nie da się zagłuszyć przemówieniom Dudy.
 • @Husky 18:43:06
  Duda popełnia klasyczny błąd kompromisu dobra ze złem. Niby żeby nie dzielić, a już zapomniał Pyjasa czy ks Popiełuszkę i jego masakrę. Tę ikonę solidarności zdradziło wielu, dziś także Duda. Prawda nie idzie na kompromisy Łk 12,49 ale Duda jest bardziej uniwersalny czyli Panu Bogu świeczkę..a Polakom agentów z SB. Degradacja "wojskowych" w tym sowieckie żydowskie matrioszki Margulisa alias Wolskiego alias Jaruzelskiego i Kiszczaka, obu członków zbrojnej grupy przestępczej , tak stwierdził sąd (odwołania nie było), otóż degradacja "wojskowych" niesie ze sobą możliwość odebrania emerytur elicie PRL-u i PRL-u bis czytaj:- III RP.. Ważniejsi SB-cy jak ich umownie nazywamy , właśnie uciekli na wojskowe emerytury.. Tu , do Polski ma przyjechać, ich druga część i wspólnie maja uczynić podwaliny pod nowy aparat, aparat represji. Umiejętności , wiedza i kontakty tych panów... są komuś bardzo potrzebne i ten ktoś ich obroni przed nami czyli nowymi poddanymi tego kogoś.. A oni, z wdzięczności będą mu wiernie służyli..Co niczego dobrego, nam Polakom nie wróży.. Oczywistym; tak się dzieje na 100 rocznicę odzyskania niepodległości..
 • @Husky 18:43:06
  "Żeby ustawa nie dzieliła" ? A to dlaczego ma "nie dzielić"? Ma właśnie dzielić, bo ja nie zamierzam być w tym samym gronie co zdrajcy i zbrodniarze. Prezydent dba o ich higienę psychiczna. By nie czuli się szeregowcami w swoich profesjach czy na emeryturze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY