Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7131 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Czasy Ostateczne - puchnąca Ziemia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ostatnich tygodniach na świecie pojawiają się potężne pęknięcia ziemi

 

Tym razem ziemia rozstąpiła się w Kenii. W tej chwili naukowcy nie mogą powiedzieć, z czym wiążą się te katastroficzne zjawiska i czemu zaczęły powstawać na całym świecie w bardzo krótkim odstępie czasu.

 

 

Kenia:

https://www.youtube.com/watch?v=wO7s5zIhX6k

Peru:

Arabia Saudyjska:

https://www.youtube.com/watch?v=h0XvQT7ppLA

Pęknięcia ziemi pojawiają się też w innych regionach świata….

 

Zobacz: https://www.koniec-swiata.org/w-ostatnich-tygodniach-na-swiecie-pojawiaja-sie-potezne-pekniecia-ziemi/

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ziemia się starzeje i to i rozstępy się pojawiają... Taki los.
 • TEORIA EKSPANSJI ZIEMI
  https://zywaplaneta.pl/wp-content/uploads/2015/02/Ziamia-4-mld-lat-temu-550x522.jpg  Istotą ekspansji ziemi jest znaczący wzrost objętości globu ziemskiego w okresie ostatnich 180 - 200 mln lat. Promień ziemi w tym czasie zwiększył się niemal dwukrotnie. Najwyraźniejszym przejawem rozszerzania się ziemi jest młody, mezozoiczno - kenozoiczny wiek den wszystkich współczesnych oceanów potwierdzony kilkoma, niezależnymi metodami badawczymi. Rozrost den oceanów spowodował porozrywanie ciągłej, kontynentalnej powłoki globu o znacznie mniejszej średnicy. Proces ekspansji, któremu towarzyszy wzrost objętości hydrosfery dzięki dopływowi wody z płaszcza ziemi, jest zjawiskiem jednorazowym i jednokierunkowym w historii ziemi. Jego przyczyny fizyczne leżą w jądrze ziemi. Idea ekspansji ziemi jest oparta na szeregu obiektywnych i niezależnych w stosunku do siebie obserwacjach geologicznych i geofizycznych, takich jak: jednakowy wiek den wszystkich oceanów, rozrastanie się obszaru pacyfiku, oceanu lodowatego północnego i strefy śródziemnomorskiej równoczesne z rozszerzaniem się atlantyku i oceanu indyjskiego, głębokie zakorzenienie kontynentów w płaszczu ziemi, przynajmniej do głębokości 300 - 400 km i radialne podnoszenie się gorących mas płaszczowych od granicy jądra i płaszcza ziemi. Także takie podstawy naukowe tektoniki płyt jak paleomagnetyzm i geodezja satelitarna, które mają potwierdzać model tektoniczno-płytowy, wskazują na wzrost promienia ziemi, jeśli są interpretowane bez założenia stałych wymiarów ziemi. Współczesny wzrost promienia planety wynosi 2,0 - 2,6 cm rocznie i ma charakter wykładniczy, co oznacza, że ekspansja ziemi przyspiesza w czasie. Zainteresowanych tą fascynującą ideą zapraszam do wejścia dalej.

  Stefan Cwojdziński
  http://od.pgi.gov.pl/ekspansja.htm
 • Nauka potwierdza młody, biblijny wiek Ziemi i wszechświata.
  http://www.eufrat.republika.pl/tytul.jpg  1. Szybkie streszczenie: co głoszą obie teorie?


  Teoria ewolucji:
  Wszechświat ukształtował się samoistnie i przypadkiem, z niczego, w drodze niekontrolowanego wybuchu skompresowanej materii (o której nie wiadomo skąd się wzięła) około 20 miliardów lat temu. W wybuchu niewiadomego pochodzenia samoistnie ukształtowały się: przestrzeń, czas, materia, energia a nawet prawa fizyki. Ziemia zaczęła się samoistnie formować około 4,5 miliarda lat temu. Życie na Ziemi powstało 3 miliardy lat temu z przypadkowej mieszaniny minerałów, które połączyły się w aminokwasy. Te zaś,same z siebie, zaprogramowały się w niezwykle skomplikowaną informację genetyczną, w niewiadomy naukowcom sposób z materii nieożywionej stając się ożywioną. Następnie zaczęły ewoluować w drodze zupełnie przypadkowych mutacji. Od jednej komórki (która jak wiemy jest bardzo skomplikowana, lecz powstała przypadkiem), do jeszcze bardziej złożonych organizmów. Zgodnie z pomysłem Karola Darwina (z wykształcenia teologa), ryby przekształciły się w płazy, następnie ptaki, ssaki. Wykształciły nogi, skrzydła. Głównym problemem tej teorii (co nie przeszkadza naukowcom w jej propagowaniu) jest brak skamielin potwierdzających te przemiany, których powinno być miliardy biorąc pod uwagę długotrwałość procesu.
  W skutek wskazanego procesu ewolucji 3 miliony lat temu na Ziemi pojawił się Człowiek.
  por. wikipedia

  Teoria stworzenia:
  Wszechświat, Ziemia oraz człowiek zostały zaprojektowane przez inteligentną, wszechmocną istotę (Boga) i stworzone przez nią w krótkim okresie czasu około 6 tysięcy lat temu. Około 4 tysięcy lat temu miał miejsce ogólnoświatowy potop, który pogrzebał w warstwach mułu i ziemi zwierzęta i rośliny (odnajdywane obecnie jako skamieliny oraz ropa).Populacja ludzi zaczęła po tym okresie wzrastać niemal od zera (potop przeżyła jedna rodzina i po parze z każdego rodzaju zwierząt, które były praprzodkami dzisiejszych gatunków). Potop powstał poprzez skroplenie się powłoki pary wodnej otaczającej Ziemię oraz z wody, która wytrysnęła z podziemnych zbiorników, poprzez pęknięcia skorupy ziemskiej, dziś widoczne jako wielki rów tektoniczny otaczający cały glob.
  Kreacjoniści wykazują, że zgodnie z badaniami naukowymi, skamieliny mogą powstać w bardzo krótkim czasie i nie potrzeba do tego milionów lat. Ponadto liczne skamieliny rodzących ryb, lub ryb w trakcie konsumowania wskazują na nagłość zjawiska, którym mógł być potop. Warstwy geologiczne, które ewolucjoniści traktują jako powstałe przez miliardy lat w różnych epokach, zgodnie z opinią naukowców o podejściu kreacjonistycznym, powstały poprzez układanie się warstw ziemi podczas potopu. Ponadto kreacjoniści wskazują na wiele przykładów szybkiego tworzenia się takich warstw w różnych miejscach Ziemi w obecnych czasach. Okazuje się też, że nagminnie znajdowane są skamieniałe drzewa przechodzące przez wszystkie warstwy geologiczne, które zatem musiały powstać w krótkim czasie, a nie przez miliony lat każda.

  http://www.eufrat.republika.pl/os%20czasu.jpg

  2. Dlaczego wiek Ziemi nie może wynosić 4,5 miliarda lat (jak twierdzą ewolucjoniści)?
  Jakie są dowody naukowe na potwierdzenie wieku Biblijnego ( ok. 6 000 lat)?


  Dowody naukowe na młody wiek Ziemi:

  Poziom zasolenia oceanów i mórz, który obecnie wynosi 3,6%. Zgodnie z obliczeniami postępu zasolenia, do takiego poziomu zasolenia mogło dojść w czasie około 5 000 lat. Gdyby Ziemia miała miliardy lat poziom zasolenia oceanów i mórz byłby nieporównywalnie wyższy.


  Stale słabnące pole magnetyczne Ziemi. Pole magnetyczne ziemi osłabło o 6% w ostatnich 150 latach i o 40% w ostatnich 1 000 lat. To znaczy, że Ziemia nie może być starsza niż 25.000 lat. Inaczej, biorąc pod uwagę silne pole magnetyczne Ziemi przed tym okresem, życie na Ziemi byłoby niemożliwe.


  Inne wielkie planety też mają pola magnetyczne, które byłyby teraz dużo słabsze gdyby minęły miliony lub miliardy lat od utworzenia tych planet.Siła ich pól magnetycznych również wskazuje na kilka tysięcy lat egzystencji. Pole magnetyczne Neptuna i Saturna zgadza się wskazuje na ich wiek zgodny z Biblijną osią czasu: 6 000 lat.


  Pierścienie Saturna powoli się od niego oddalają. Ich obecna odległość wskazuje na to, że nie mogły powstać miliardy lat temu.


  Galaktyki spiralują z upływem czasu. Ich obecny poziom skręcenia wskazuje na wiek 6 000 lat. Gdyby to były miliardy albo nawet miliony lat galaktyki te byłyby obecnie zupełnie nierozpoznawalne. Tymczasem ich obrót jest jeszcze niewielki i zgadza sie z wiekiem 6 000 lat.


  Odległość Ziemi od księżyca. Z każdym rokiem księżyc oddala się od ziemi o 4 centymetry. To powszechnie znany fakt. Naukowcy zastanawiają się "czy księżyc kiedyś zerwie się z uwięzi"? Ciekawe pytanie, lecz bardziej interesujące jest to: Jeżeli księżyc oddala się od Ziemi 4 cm rocznie, to gdzie był 4,6 miliardów lat temu? Jeśli się oddala, to oznacza, że kiedyś był odpowiednio bliżej. Jeżeli Ziemia ma 6 000 lat nie stanowi to problemu i wyliczenia zgadzają się. Lecz jeżeli ma tyle, ile twierdzą ewolucjoniści - jest to niemożliwe.


  Galaktyki mają błękitnawą poświatę, gdyż składają się z błękitnych, młodych gwiazd. Błękitne gwiazdy nie żyją długo, zużywają bowiem mnóstwo energii. Jeśli istniałyby miliony czy miliardy lat, dawno nie byłyby już błękitne i młode. Największe błękitne gwiazdy mogą przeżyć nie więcej niż milion lat. Na pewno nie 4,6 miliardów lat.

  Zwolennicy miliardowego wieku wszechświata twierdzą, że te gwiazdy musiały zatem powstać później. Tylko, że nikt nigdy jeszcze nie zaobserwował formowania się gwiazdy (pomimo licznych poszukiwań tego zjawiska). Można zaobserwować tylko śmierć gwiazd. Wynika z tego, że gwiazdy powstały raz, w określonym czasie i już nie powstają. Do tego powstały niedawno, jako iż są młode.


  Astronomowie zaobserwowali, że co około 30 lat jakaś gwiazda "umiera", eksplodując do super novej. Skoro wrzechświat ma miliardy lat dlaczego istnieje mniej niż 300 super novych (martwych gwiazd)? Powinno ich być kilkaset milionów. Ich ilość zaś wskazuje na kilka tysięcy lat istnienia wszechświata.


  Krzywa wzrostu populacji ludzi na Ziemi również wskazuje na znacznie krótszą naszą obecność na tej planecie. Pomimo, iż wzrost liczby ludności na Ziemi jest bardzo szybki, świat nie jest przeludniony. Propaganda o przeludnieniu nie jest uzasadniona. Zgodnie ze statystykami cała obecna populacja zmieściłaby się dwa razy w Jascksonville na Florydzie. Nie byłoby tak, gdyby człowiek istniał na Ziemi 3 miliony lat.

  Co ciekawe krzywa populacji na Ziemi wskazuje tylko na 4400 lat wzrostu. Tak, jakby rozpoczynała się dokładnie w okresie biblijnego potopu, (który przetrwało 8 osób).


  Pierwsze rozwinięte metody słowa pisanego pojawiły się dopiero około 5 000 lat temu (World Book Encyklopedia). Czemu nie wiadomo nic o wcześniejszych takich zjawiskach, pomimo iż człowiek istnieje już, rzekomo, 3 miliardy lat?


  Najstarsze drzewo świata datowane jest na ok. 4300 lat (sosna oścista. Rośnie ona w Ameryce Północnej w Kalifornii, w Górach Białych). Starszych drzew nie odnaleziono. Dlaczego? Może ze względu na potop, który w tym okresie zresetował roślinność kuli ziemskiej? (Potop- ok.4 000 lat temu)


  Rafa koralowa ma mniej niż 4200 lat (największa rafa na Ziemi). Czemu nie ma większej i starszej, skoro Ziemia ma ponad 4 miliardy lat? Wiek rafy koralowej wskazuje na prawdziwość Bibliijnej osi czasu i Biblijnego wieku Ziemi (Zgodnie z Biblią: 6 000 lat).


  Najstarsza pustynia na kuli ziemskiej - Sahara - datowana jest na 4 000 lat.
  Starszych nie ma.


  Ziemia zwalnia swój obrót codziennie o jedną tysięczną sekundy. Jeśli pomnożymy to razy Biblijne 6 000 lat - życie na Ziemi było w tym okresie możliwe. Jednakże jeśli pomnożymy to razy wiek sugerowany przez zwolenników wielkiego wybuchu i ewolucji - tj. 4,5 miliarda lat - cóż, życie musiało toczyć się przez pierwsze kilka miliardów lat w ... zawrotnym tempie. A dokładniej - nie miało prawa istnieć. Co więcej datuje się, że nawet 20 tysięcy lat temu obrót Ziemi byłby tak szybki, że nie mogłoby na niej istnieć życie. Co dopiero miliardy lat temu?

  http://www.eufrat.republika.pl/earth-spin.jpg

  Zobacz więcej!


  Film znanego specjalisty od teorii ewolucji i teorii stworzenia, Kenta Hovinda (polski lektor).

  MŁODY WIEK ZIEMI, KENT HOVIND
  http://www.eufrat.republika.pl/wiek%20ziemi.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY