Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7131 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rosjanie "rozszyfrowali" CIA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To nie żart: CIA podgląda cię z telewizora i wyłącza smartfony

 

 

7 marca WikiLeaks zadała kolejny cios amerykańskim agencjom wywiadowczym i amerykańskim firmom zajmującym się zaawansowanymi technologiami, publikując bezprecedensowy duży zbiór tajnych materiałów CIA, które opisują zaawansowane technologicznie operacje szpiegowskie wywiadu USA.

 

Oto najbardziej skandaliczne fakty z dokumentów opublikowanych przez WikiLeaks:

1. CIA posiada duży zestaw gotowych narzędzi do hakowania urządzeń Apple i Android, a także komputerów działających w systemach Windows, macOS, a nawet Linux. Teraz użytkownicy i administratorzy nawet najegzotyczniejszych systemów operacyjnych powinni wiedzieć, że CIA od dawna ma klucze do ich systemów. Amerykańscy hakerzy mają łatwy dostęp do wszystkich danych, w tym geolokacji urządzeń, zawartości ich pamięci i informacji przekazywanych przez system audio i mikrofon.

Wisienka na torcie – CIA może zdalnie wyłączyć dowolne urządzenie lub komputer pracujący na niezabezpieczonych systemach, co skutecznie może zakłócić działanie dowolnej struktury, której działanie zależy od systemów elektronicznych. Trudno nawet sobie wyobrazić, co może się stać w newralgicznych zakładach produkcyjnych lub w dowolnym systemie energetycznym, jeśli wszystkie komputery w centrach nagle przestaną działać.

2. CIA może używać tak zwanych „inteligentnych telewizorów” (Smart TV) do podsłuchiwania i podglądania użytkowników. Wiele współczesnych telewizorów ma zarówno mikrofon, jak i małą kamerę wideo, co otwiera ogromne możliwości szpiegowskie, a także do zbierania kompromitujących materiałów audio i wideo z drogich hoteli, a także sypialni prywatnych mieszkań. Z niewiadomych powodów panom z CIA i ich brytyjskim kolegom z MI- 5 szczególnie spodobały się telewizory Samsung. Nawiasem mówiąc, wyłączenie takiego telewizora nie ma sensu – jego mikrofon podsłuchowy i tak działa.

3. Narzędzia do hakowania różnych systemów informatycznych swobodnie krążą w amerykańskiej społeczności wywiadowczej, a nawet przekazywane są pewnym podwykonawcom, czyli najprawdopodobniej prywatnym firmom, które wykonują konkretne zamówienia dla CIA. W jednej z takich prywatnych firm obsługującej NSA, pracował Edward Snowden.

Oznacza to, że szanse na wyciek tej bardzo niebezpiecznej cyber-broni są bardzo wysokie. Strach pomyśleć, co z takim arsenałem mogłaby zrobić jakaś organizacja terrorystyczna, która włamałaby się do systemów komputerowych jakiejś elektrowni jądrowej.

Dokumenty opisujące narzędzia CIA do włamań, wyciekły do WikiLeaks właśnie taką drogą, od nieznanego pracownika z prywatnej firmy, który z nimi współpracował. Oznacza to, że dokładnie taka sama broń cybernetyczna może trafić do każdego. Jest to realne zagrożenie dla wszystkich krajów świata, które nawet odrobinę ustąpią pod groźbami takimi jak rozprzestrzenianie broni jądrowej lub biologicznej.

4. Szczególny niepokój budzi program CIA do hakowania systemów wbudowanych w nowoczesne samochody i sprzęt medyczny. Mając dostęp do zautomatyzowanych systemów kontroli nowoczesnego samochodu lub elektronicznego systemu podtrzymywania życia w szpitalu, CIA może dokonywać zabójstw politycznych, których nie będzie można odróżnić od wypadku.

 

 

5. Ukochane dodatki polityków, urzędników i dziennikarzy, takie jak Telegram i Whatsapp, które do tej pory posiadały reputację bezpiecznych w dziedzinie prywatności i szyfrowania, okazały się całkowicie bezbronne z amerykańskimi szpiegami. To proste – po co włamywać się do samej aplikacji lub zaszyfrowanej wiadomości, jeżeli można włamać się do systemu operacyjnego, na którym pracuje Telegram lub Whatsapp? Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że wiadomość jest przechwytywana zanim aplikacja ma czas aby ją zaszyfrować, czyli wszystkie środki bezpieczeństwa podjęte przez twórców tych aplikacji nie mają sensu.

Najbardziej logiczny wniosek, który powinni wyciągnąć wszyscy użytkownicy podobnych aplikacji jest taki, że nie mają oni żadnej prywatności..

6. CIA walczy z firmami antywirusowymi, które uniemożliwiają im pracę. Nie ma jeszcze szczegółów tego działania, ale możemy się spodziewać, że zostaną one ujawnione w przyszłości.

7. CIA często stara się pozostawić w miejscu włamania fałszywe ślady, które wskazują, że włamania dokonali… uwaga… rosyjscy hakerzy. Tak, ci sami legendarni hakerzy z Rosji, na których zwalono porażkę Hillary Clinton w wyborach.

WikiLeaks obiecuje kontynuację publikowania tajnych dokumentów i podkreśla, że to nie wszystko. Ale pierwsze polityczne następstwa tych publikacji już są.

Chiny wyraziły zaniepokojenie działaniami CIA, zwłaszcza że amerykańscy politycy często oskarżają chińską stronę o rozpętanie cyberwojny przeciwko USA. Teraz Pekin może spokojnie odpowiedzieć na wszystkie twierdzenia, że ​​to amerykańskie służby specjalnie maczały w tym palce. Na razie nie jest jasne jak będą się tłumaczyli amerykańscy dyplomaci.

Według WikiLeaks niemiecka prokuratura zainteresowała się wykorzystaniem co najmniej jednego amerykańskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Niemczech jako twierdzy amerykańskich hakerów, którzy szpiegowali niemieckich obywateli. Skandal może stać się bardziej znany i rozkręcić wraz z niemiecką kampanią wyborczą, która może wpłynąć na wyniki wyborów.

Reuters donosi, że amerykańscy specjaliści od cyberbezpieczeństwa byli w stanie zidentyfikować jeden z wirusów opisanych w materiale WikiLeaks. Przed skandaliczną publikacją wierzono, że wirus ten został uruchomiony przez rosyjskich lub chińskich hakerów, ale okazuje się, że jest to wirus CIA.

 

 

Nasuwa się pytanie: jak powinniśmy zareagować na to wszystko, jak powinno państwo i społeczeństwo zareagować?

Musimy rozwijać własną branżę IT tak aktywnie jak to tylko możliwe, i nie słuchać rozmów o nieuchronnym technologicznym zacofaniu Rosji. Nie trzeba też pisać dowcipów o specjalnej rosyjskiej drodze i marnowaniu pieniędzy na rozwój rosyjskich aplikacji, systemów operacyjnych czy sprzętu. Musimy maksymalnie skomplikować zadanie dla naszych geopolitycznych przeciwników. Czemu nie opracować swoich technologii.

Nawiasem mówiąc, WikiLeaks opublikował te dokumenty w samą porę. Donald Trump potrzebuje argumentów do odparcia oskarżeń o mitycznych rosyjskich hakerów, którzy pomogli mu wygrać wybory. Teraz ma bardzo mocne argumenty, które trudno będzie odrzucić.

I na koniec. Pomimo, że news dosłownie wysadził amerykańskie infopole, kanał CNN ignorował go tak uparcie, że w sieciach społecznościowych nawet zaczęto żartować na ten temat. Jak pokazuje praktyka, we współczesnym świecie to już nie działa, Internet jeszcze nie pokonał telewizji, ale nigdy już nie będzie można go zignorować.

Rusłan Ostaszko

źródło

źródło2

Komentuje kandydat nauk technicznych, rosyjski przedsiębiorca w sferze technologii informacyjnych, sztucznej inteligencji, inżynier oprogramowania Igor Aszmanow.

https://www.youtube.com/watch?v=Wn0e0fWQ2PY

 

https://treborok.wordpress.com/to-nie-zart-cia-podglada-cie-z-telewizora-i-wylacza-smartfony/?preview=true

KOMENTARZE

 • ####
  https://i.wpimg.pl/730x0/m.gadzetomania.pl/self-329028-611cc83ad6fa679b53b6.jpg
 • Rosjanie mają swój PRISM. Wikileaks ujawniło ponad 200 dokumentów
  https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201102/1298337764_by_kirstenow_600.jpg


  Organizacja Wikileaks opublikowała ponad 200 dokumentów dotyczących systemu inwigilowania internautów i użytkowników telefonów komórkowych na terenie Rosji.

  Organizacja Wikileaks wielokrotnie musiała odpierać zarzuty, że jej działania inspirowane są przez rosyjskie służby specjalne. Dlatego 209 dokumentów opublikowanych w jej witrynie ma w pewnym sensie pełnić rolę dowodu na bezstronność Juliana Assange’a i jego współpracowników.

  Informacje ujawnione przez Wikileaks dotyczą rosyjskiej firmy Pieter Serwis. To przedsiębiorstwo założone w 1992 r. w Petersburgu zajmowało się dostarczaniem systemów rozliczeniowych dla rosyjskiego biznesu. Ostatecznie firma wyspecjalizowała się w oferowaniu rozwiązań dla rynku telekomunikacyjnego.

  Technologie opracowane i wdrożone przez Pieter-Serwis obecnie wykraczają poza klasyczny proces rozliczeniowy i rozszerzają swój zakres do nadzoru i kontroli – twierdzi Wikileaks.

  Firma ma zatrudniać dziś tysiąc pracowników i oferować swoje usługi nie tylko na terytorium Federacji Rosyjskiej, ale również na Ukrainie. Organizacja Juliana Assange’a sugeruje, że Pieter Serwis jest w praktyce partnerem aparatu państwowego w zakresie inwigilacji obywateli.
  Rosjanie mają własny PRISM

  Systemy oferowane przez rosyjską firmę mają agregować dane na temat “połączeń telefonicznych i SMS-ów, identyfikatorów urządzeń (numery IMEI i adresy MAC), identyfikatorów sieci czy informacji na temat stacji bazowych”.

  Wikileaks tłumaczy, że systemy stworzone przez Pieter Serwis nie tylko agregują dane i przechowują je, ale są też częścią rządowego programu inwigilacji elektronicznej SORM.

  Wikileaks opisuje architekturę oprogramowania firmy. Składa się ono m.in. z systemu rejestrowania i monitorowania ruchu. Obejmuje on witryny o szerokim zakresie. Amerykanie użyliby zapewne w odniesieniu do nich terminu “zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”. System jest w stanie generować raporty z uwzględnieniem danych urządzeń abonenckich.

  Kolejnym elementem jest tzw. System Retencji Danych. Ma on przechowywać informacje przez 3 lata. Rozwiązanie Pieter Serwis ma, według Wikileaks, obsłużyć pół miliarda połączeń dziennie. Dostęp do danych mają rosyjskie służby wywiadowcze i kontrwywiadowcze.

  Wikileaks wspomina również o prezentacji przygotowanej tuż po wybuchu afery wokół programu PRISM, ujawnionego przez Edwarda Snowdena. Firma chwali się w niej, że ma dostęp do informacji na temat większości ruchu telekomunikacyjnego w Rosji.

  Na temat rewelacji opublikowanych przez Wikileaks pisze m.in. Washington Post. Serwis internetowy amerykańskiej gazety przywołuje tweet Edwarda Snowdena, który informacje ujawnione przez organizację Juliana Assange’a nazywa zwrotem akcji.

  https://pbs.twimg.com/media/DKFiyLlU8AEauJY.jpg

  Edward Snowden

  @Snowden

  Plot twist: @Wikileaks publishes details on Russia's increasingly oppressive internet surveillance industry. https://wikileaks.org/spyfiles/russia/ …
  14:28 - 19 wrz 2017

  5 744
  Ludzie o tym mówią: 4 824

  Tego entuzjazmu Snowdena nie podzielają jednak eksperci, których przepytali dziennikarze gazety. Andriej Sołdatow, autor książki “The Red Web: The Struggle Between Russia’s Digital Dictators and the New Online Revolutionaries” nie wierzy w to, że Wikileaks ujawniło coś istotnego dla sprawy inwigilacji cyfrowej w Rosji. Mówi, że do znanego już obrazu dodano jedynie kilka detali.

  https://www.spidersweb.pl/2017/09/wikileaks-rosja-inwigilacja.html
 • Autor
  Edward jest wybawcą tego świata.
  8-)))
 • Czy Rosja ma tajne bazy?
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/762/39/7623946.jpg

  Tajna podziemna baza USA na wypadek wojny nuklearnej, po raz pierwszy

  Wcześniej media nie mogły fotografować tego obiektu i nie wiadomo, dlaczego teraz udzielono pozwolenia.

  Stacja telewizyjna CNN opublikowała historię nakręconą wewnątrz tajnego podziemnego obiektu w bazie wojskowej w centrum Stanów Zjednoczonych. Jak głosi opis filmu, tam będzie znajdować się amerykański prezydent i wydawać rozkazy, jeśli „wydarzy się coś niewyobrażalnego” i nastąpi wymiana ataków nuklearnych pomiędzy USA, Rosją i Chinami.

  Wcześniej media nie mogły fotografować tego obiektu i nie wiadomo, dlaczego teraz udzielono im pozwolenia.

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/762/45/7624537.jpg

  Nasza strategiczna odpowiedź jest zawsze gotowa i każdy powinien o tym wiedzieć” — powiedział generał lotnictwa Stanów Zjednoczonych, naczelny dowódca strategicznego dowodzenia USA STRATCOM John Hyten.

  Amerykański generał dodał, że gdyby USA zostały zaatakowane lub prezydent Donald Trump zdecydował się na atak prewencyjny, rozkaz zostanie wydany dokładnie z tej bazy.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803257623968-nuklearna-schron-Sputnik/

  "Wcześniej media nie mogły fotografować tego obiektu i nie wiadomo, dlaczego teraz udzielono pozwolenia"

  Za PRL pod okupacją bratniej armii - fotografowanie budynków koszar - było zagrożone długoletnią odsiadką.
 • Rosja porzuca przeszłość - patrzy w przyszłość.
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/221/89/2218985.jpg

  Ministerstwo Obrony Rosji o „wojnach przyszłości”

  Główne cechy konfliktów w przyszłości to wykorzystanie zrobotyzowanych systemów, sfery informacyjnej oraz środków kosmicznych, powiedział szef Sztabu Generalnego, wiceminister obrony, generał armii Walerij Gierasimow na konferencji wojskowej w Akademii Wojskowej Sztabu Generalnego.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803257622132-Rosja-Wojna-Sputnik/
 • Przeszłość?
  https://img1.dmty.pl//uploads/201503/gallery_1427728470_36988.jpg  https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201801/1516993844_ywoz2l_600.jpg
 • Coś w tym jest!
  Jestem nieszczęśliwym posiadaczem telewizora samsung i uważam, że coś nie jest tak. Ciągle wciska mi jakieś programy których nie chcę,jakby robił to po złośliwości, a po wyłączeniu wydaje dziwne dźwięki.
 • @Inżynier Amiszew. 12:20:53
  Też mam Samsunga 32cale - panorama.
  Już myślałem, że to robota ruskich.
  https://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201712/1512220346_fhfk1q_600.jpg


  Samsung otwiera fabrykę LCD w Rosji

  Samsung otworzył dziś swoją pierwszą fabrykę telewizorów w Rosji.
  Fabryka jest zlokalizowana w Regionie Kaługa. Według agencji RB, planowana produkcja w roku 2009 wyniesie 1.7 miliona sztuk, w latach 2009 oraz 2010 wzrośnie odpowiednio do 2.4 miliona i 2.8 miliona sztuk.. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 137 milionów USD.
 • @Talbot 13:08:30
  Wnioskuję, albo te zachodnie sankcji są jakieś dziwne albo samsung pracuje na Ruskich.
 • @Inżynier Amiszew. 13:27:44
  Sankcje?

  Usunięte ze Sputnika...
  Rosja to stan umysłu

  http://belsat.eu/wp-content/uploads/2018/03/czekmariew.jpg


  W Rosji brakuje gnoju


  Ministerstwu Rolnictwa Rosji wstyd z powodu deficytu obornika, który trzeba importować z Polski.

  – Jest mi, szczerze mówiąc, wstyd, że musimy kompost, w zasadzie gnój, który możemy wyprodukować sobie w Rosji [importować zza granicy]. Jest to oczywiście wysoce nieprawidłowe – powiedział Piotr Czekmariew, dyrektor Departamentu Upraw Ministerstwa Rolnictwo.

  Według urzędnika, Rosja produkuje jedynie 50 tysięcy ton kompostu, a zapotrzebowanie wynosi 360 tysięcy ton. W odpowiedzi na niedobory Departament Upraw MR zaprezentował 14 projektów, które powinny rozwiązać problem deficytu.

  – I wtedy nie trzeba będzie wieźć obornika z Polski i innych państw – podkreślił Czekariew.

  Piotr Czekmariew. Zdjęcie: rudn.agro-tv / YouTube

  Tak wielkich ilości obornika potrzebują rosyjskie fermy grzybów. Tego rodzaju uprawy rozwijają się obecnie w Rosji w bardzo szybkim tempie. W 2016 roku Rosjanie produkowali 9,6 tys. ton grzybów, w 2017 – 16,1 tys. ton, a w obecnym roku produkcja może dojść do 38 tysięcy ton.

  Potencjał rosyjskich ferm grzybów obliczany jest na 125 tysięcy ton rocznie, jednak nie są one w stanie osiągnąć takiego poziomu produkcji ze względu na brak nawozu.

  – W Rosji nawet grzybów nie da się uprawiać – skomentował Piotr Czekmariew.

  http://belsat.eu/pl/news/w-rosji-brakuje-gnoju/

  Rosji amerykańskie sankcje są nie straszne

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201610124050578-Putin-sankcje-Rosja-wplyw/
 • @Talbot 13:50:01
  //W Rosji brakuje gnoju//
  to nawet tego im już tam brakuje ???????

  teraz wiem dlaczego w świecie robią .....
  gnój
  8-))))))))))

  a maja rakiety z napędem atomowym
  co za kraj
 • @Talbot 13:50:01
  Mówisz o @mediawrosji?
 • @Talbot 13:50:01
  USA pokonają jednocześnie Rosję i Chiny !!!!!!
 • @Inżynier Amiszew. 14:46:43
  "@Talbot 13:50:01
  Mówisz o @mediawrosji?"

  W którym miejscu to mówię?
  Media w Rosji już chyba nie ma?
  Jeżeli chodzi o gnój - to czytałem wczoraj na Sputniku.
  Dzisiaj tego już nie ma.
 • @Inżynier Amiszew. 12:20:53
  ( nie) szczęśliwy posiadacze telewizora samsung w Rosji 8-))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DZEdhZhWkAADO8T.jpg
 • https://www.youtube.com/watch?v=1vMRhpg4_H8&t=7733s
  dosyć interesujące
 • @Talbot i @Huski 13:50:01
  :-)))) . To tylko to z tego tekstu wyłowiliście? Jaja bo ruskim gnoju brakuje? Ja bym martwił się możliwością przerobu w skali 125 tysięcy ton rocznie. Jeżeli te "durnowate ruskie" połapią się i zaczną hodować krowy i konie na mięso to nie tylko z mięsem się uniezależnią ale gnoju będą mieć pod dostatkiem a wtedy..... to polski pieczarkowy biznes "w pizdu i wylądował" na śmietniku! Jak wiadomo jesteśmy największym eksporterem pieczarek w Europie. To jednak może się zmienić a wtedy nie będzie do śmiechu. Co więcej to z Ukrainy i Rosji a nie Polski można zamówić grzybnie jadalnych grzybów w ponad stu rodzajach, od borowika po rydza. Wiem o tym bo sam mimo ze mieszkam w USA takowe stamtąd zamówiłem. Oni są w tych tematach bardziej z przodu niż myślimy. Jeżeli się połapią to do nich będzie należała Europa a Polska i jej produkcja... pójdzie na śmietnik .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY