Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
750 postów 6171 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Skripal na emeryturze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

UWAGA! Władze UK zalecają specjalne środki ostrożności po otruciu w Salisbury!

 

Nawet pięćset osób mogło zostać narażonych na ekspozycje środka paralityczno-drgawkowego, którego użyto do zabójstwa Siergieja Skripala i jego córki Julii 4 marca w Salisbury.

Ostrzeżenie wydane przez brytyjski rząd dotyczy wszystkich, którzy byli obecni w pubie The Mill między 13:30 w niedziele, a 11.10 w poniedziałek lub restauracji Zizzi między 13.30 w niedzielę, a 9 rano w poniedziałek. Zalecenia dotyczą dokładnego wyprania ubrań w pralce automatyczne a także umucia toreb, telefonów, a nawet okularów. Władze polecają, aby wszelkie urządzenia elektroniczne wyczyścić za pomocą nawilżanych chusteczek, szczelnie zawinąć w foliowe torebki, a następnie po prostu wyrzucić.

Główna doradczyni brytyjskiego rządu ds. zdrowia Sally Davies przekonuje, że wszystkie te środki mają charakter zaradczy i nie ma najmniejszych powodów do paniki. "Jestem absolutnie przekonana, że zagrożenie dla zdrowia publicznego jest niewielkie i jestem pewna, że nikt z tych klientów lub pracowników Zizzi i Mill nie ucierpi" - komentowała.

66-letni Skripal i jego 33-letnia córka nadal walczą o życie. Ich stan określany jest jako krytyczny. Oficer policji Nick Bailey, który jako jeden z pierwszych badał tę sprawę i miał długotrwały i bezpośredni kontakt z ofiarami, również przebywa w szpitalu. Ostatnio rozmawiał ze swoją rodziną. Według oficjalnych informacji udzielonych przez policję w wyniku próby otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU poszkodowanych zostało w sumie 21 osób.

 

 

Dochodzenie w tej sprawie nabiera coraz większego rozmachu. Wojsko wysłało 180 żołnierzy wojsk obrony chemicznej, którzy pomogli w zabezpieczeniu terenu i w analizie materiałów chemicznych. Według "Salisbury Journal" brytyjskie służby miały przeprowadzić również ekshumacje ciał żony i syna byłego rosyjskiego agenta, którzy zostali pochowani na cmentarzu przy London Road. Scotland Yard stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom.

W chwili obecnej nad tą sprawą pracuje 250 oficerów z ośmiu różnych brytyjskich agencji.

66-letni Siergiej Skripal to emerytowany rosyjski pułkownik, który "zmienił front", zdradził Rosję i zaczął pracować na rzecz Wielkiej Brytanii. Od lat dziewięćdziesiątych miał przekazywać tajne informacje dotyczące moskiewskich służb wywiadowczych MI6 za pieniądze. Cena za wyjawienie nazwisk szpiegów Moskwy pracujących pod przykrywką w krajach Europy Zachodniej miała sięgnąć 100 tysiecy dolarów. W 2006 rok został skazany za szpiegostwo na rzecz obcego mocarstwa na 13 lat pozbawienia wolności, ale na tym historia Skripala się nie skończyła.

Cztery lata później stał się częścią "wymiany" z udziałem Rosji i USA. W Wiedniu na płycie lotniska dziesięciu rosyjskich szpiegów, którzy działali na amerykańskiej ziemi zostało wymienionych na czterech podwójnych rosyjskich agentów pracujących na rzecz krajów zachodu. Po tej "transakcji" Siergiej Skripal przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie zyskał status uchodźcy i rozpoczął nowe życie.

 

//www.polishexpress.co.uk/uwaga-wladze-uk-zalecaja-specjalne-srodki-ostroznosci-po-otruciu-w-salisbury

KOMENTARZE

 • Toksyczna wojna
  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2014/11/turystyka_Rosja-480x360.jpg

  Były agent GRU (wywiad wojskowy) pułkownik Siergiej Skripal w ubiegłą niedzielę został znaleziony nieprzytomny na ławeczce w parku miasta Salisbury w Wielkiej Brytanii. Do tej pory nie odzyskał przytomności. Scotland Yard wysunął przypuszczenie, że Skripal został zaatakowany substancją paralityczno-drgawkową rozpyloną najprawdopodobniej w postaci aerozolu. Ofiarą ataku była także córka Skripala, Julia. Również nie odzyskała przytomności, walczy o życie. Jakie mogą być powody ataku? Czy Skripal stanowił zagrożenie? Dla kogo? I dlaczego brytyjska prasa od pierwszego dnia nie ma najmniejszych wątpliwości, że Skripal padł ofiarą rosyjskich władz? Czy narzucające się paralele z zamachem na b. funkcjonariusza FSB Aleksandra Litwinienkę, otrutego izotopem polonu przez nasłanych z Rosji funkcjonariuszy FSB wystarczą, by potwierdzić tę wersję?

  Powiedzmy wpierw, kim jest Siergiej Skripal. Zawodowy wojskowy. Do 1999 r. – w służbie GRU, odszedł w stopniu pułkownika, jako oficer rezerwy prowadził zajęcia w wyższej szkole dyplomatyczno-wojskowej. W 2004 roku został aresztowany, a następnie dwa lata później skazany na karę trzynastu lat pozbawienia wolności za pracę na rzecz brytyjskiego wywiadu. Do zwerbowania Skripala przez MI-6 miało dojść podczas pobytu w Hiszpanii (Skripal był tam attaché wojskowym), w tle werbunku majaczył cień kobiety. Po powrocie z Hiszpanii Skripal pracował w wydziale kadr, świetnie się zatem orientował, kto jest kim w wywiadzie, informacjami dzielił się z Brytyjczykami. Podczas śledztwa przyznał się do winy. W 2010 roku został ułaskawiony przez prezydenta Miedwiediewa i wymieniony w grupie podobnych jak on skazańców na grupę „śpiochów” ujawnionych w 2010 r. w USA (http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2012/10/04/podejrzana-jedenastka/). Zdemaskowanych w Stanach „śpiochów” odesłanych ciupasem do Rosji przyjął osobiście prezydent Putin, zaśpiewał z nimi kultową piosenkę „S czego naczinajetsia Rodina?” i przez zęby wycedził, że wpadka Rosjan i upokarzająca wymiana agentów to efekt działalności zdrajców. „A zdrajcy zawsze źle kończą”.

  O Skripala upomniały się władze Wielkiej Brytanii, MI-6 miała go uważać za cennego agenta. Po wymianie Skripal otrzymał dom w Salisbury, gdzie mieszkał od momentu przyjazdu na Wyspy wraz z rodziną (żoną, córką i synem).

  Według doniesień brytyjskiej prasy, żył spokojnie, nie wadził nikomu. W Salisbury mieszkał też agent MI-6, który w gorącej Hiszpanii zawerbował kiedyś romantycznego rosyjskiego attaché. Skripal udzielał się w nauczaniu adeptów brytyjskich służb specjalnych. Dzielił się wiedzą na temat metod pracy rosyjskiego wywiadu. Jak pisze „The Telegraph”, Skripal utrzymywał kontakty z osobą pracującą w prywatnej agencji śledczej Orbis Business Intelligence. Agencją kierował były agent wywiadu Jej Królewskiej Mości, Christopher Steele. Ten sam, który narobił tak wiele hałasu „rosyjskim dossier” Trumpa.

  Zanim w następnym odcinku opowiem o okolicznościach otrucia Siergieja i jego córki Julii, kilka słów poświęcę losom członków rodziny byłego razwiedczika. Żona Skripala, Ludmiła, zmarła w 2012 roku na chorobę nowotworową w wieku 59 lat. W 2016 roku zmarł starszy brat Siergieja. A rok później podczas pobytu w Petersburgu w wieku 43 lat zmarł jego syn Aleksandr, przyczyną zgonu była ostra niewydolność wątroby. Siergiej sprowadził zwłoki syna z Rosji, Aleksandr spoczął na cmentarzu w Salisbury wraz z matką.

  Toksyczna wojna, część druga

  Były agent GRU, współpracujący z brytyjskim wywiadem, Siergiej Skripal został tydzień temu otruty wraz z córką Julią w Salisbury w pobliżu swego domu. Najprawdopodobniej w zamachu na jego życie użyto substancji paralityczno-drgawkowej. Prowadzący intensywne śledztwo zastrzegli, że nie mogą na razie poinformować opinii publicznej, jaka to była substancja. Sprawa Skripala znajduje się w centrum zainteresowania brytyjskiej prasy.

  Czym zostali otruci Julia i Siergiej Skripal? Wśród licznych domniemań na czoło wysuwa się gaz bojowy, najprawdopodobniej rozpylony w postaci aerozolu. Musiała to być substancja silnie trująca, bo i policjant, który przybył na wezwanie do nieprzytomnych Skripalów, został porażony tą substancją. Również nieprzytomny znalazł się na kilka dni w szpitalu. Szczęśliwie odzyskał przytomność i może składać zeznania. Łącznie okazano pomoc medyczną 21 osobom, które znalazły się w pobliżu. Brytyjscy eksperci, wypowiadający się dla mediów spekulują, że dzięki „śladom”, jakie trucizna po sobie zostawiła w otoczeniu, są w stanie odtworzyć jej skład. A skład podpowie, gdzie została ona wyprodukowana. Na razie to tylko domysły i spekulacje. Śledztwo próbuje ustalić, gdzie dokonano ataku: w domu Skripala, w pizzerii, gdzie zaatakowani jedli obiad czy może w jeszcze innym miejscu.

  Nawiążę jeszcze do wątku poruszonego w części pierwszej (http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2018/03/10/toksyczna-wojna/): tajemniczych zgonów członków najbliższej rodziny Skripala. Wedle oficjalnej wersji – żona i syn zmarli na skutek chorób. Jednak w związku z chemicznym atakiem na Skripala i jego córkę postanowiono wyjaśnić i tamte przypadki. Cmentarz w Salisbury, na którym spoczywają Ludmiła i Aleksandr Skripal, został otoczony przez policję, służby prowadzą czynności przy grobie Skripalów. Do prasy na razie nie przedostały się żadne szczegóły (na przemian potwierdzano i dementowano wersję o ekshumacji). Ale teorii dotyczących tych seryjnych tajemniczych zgonów jest aż nadto.

  Zresztą, nie tylko tych. Brytyjski parlament podczas burzliwej debaty kilka dni temu wystąpił z żądaniem ponownego zbadania czternastu przypadków dziwnych gwałtownych zgonów osób w ten czy w inny sposób związanych z Rosją. Bo to w stronę Rosji jako domniemanego sprawcy zatrucia Skripala, skierowane są palce oskarżycieli. A jak reaguje sama Rosja?

  Sekretarz prasowy Putina z mety odrzucił podejrzenia o rosyjskie sprawstwo. „Doszło do tragicznej sytuacji, niemniej my nie dysponujemy informacją, co mogło stać się [tego] przyczyną, czym się zajmował ten człowiek, z czym to mogło być związane. Dlatego po prostu nie mogę tego skomentować”. Ale zaraz dodał, że Kreml nie jest zdziwiony, że za granicą związano incydent z możliwym udziałem rosyjskich obywateli. Bezpodstawnie, ma się rozumieć. Następnie dyplomatycznie wypowiedział się minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow: podejrzenia pod adresem Rosji uznał za gołosłowne, a porównanie przypadków otrucia Skripala i Litwinienki za nieuzasadnione. A propos paraleli z przypadkiem Litwinienki, to odezwał się Andriej Ługowoj, główny podejrzany o otrucie eksagenta FSB, dziś deputowany Dumy Państwowej: jego zdaniem przypadek Skripala może zostać użyty jako prowokacja brytyjskich służb wobec Rosji. Znacznie mniej oficjalnie wypowiedział się zadziorny Eduard Limonow, niegdyś literat: „Brytania grozi odwołaniem swego udziału w Mundialu. Chciałbym odpowiedzieć jej ordynarnie, ale skoro nie mogę sobie na to pozwolić, gdyż nie jestem jakimś anonimem, to powiem tak: blada Brytanio, idź do toalety i się wyrzygaj! Aleście nas nastraszyli, debile. Trzeba mniej pić, Borisie Johnson”.

  To ostatnie zdanie odnosi się do emocjonalnej wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, który zapowiedział, że jego kraj rozpatrzy zbojkotowanie mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Miał na myśli odwołanie przyjazdu delegacji politycznej, niekoniecznie drużyny futbolowej. Ale już dziś wałkowane są w brytyjskich mediach przecieki, że być może dojdzie również do bojkotu samych rozgrywek. I to nie tylko ze strony Anglii („The Times” spekuluje, że do bojkotu dołączyć mogą także Australia, Japonia i Polska).

  Za ciekawy należy uznać komentarz prowadzącego główne wydanie programu informacyjnego „Wriemia” stacji Pierwyj Kanał (najpopularniejsza stacja telewizyjna w Rosji): „Skripal jest z zawodu zdrajcą ojczyzny. […] Nikomu nie życzę śmierci, ale wyłącznie w celach pedagogicznych chciałbym wystąpić z ostrzeżeniem. Zawód zdrajcy, sprzedawczyka jest jednym z najbardziej niebezpiecznych na świecie. […] I jeszcze jedna przestroga. Gdy myślicie o miejscu zamieszkania, nie wybierajcie Anglii. Coś tam jest nie tak. Może klimat. Ale w ostatnich latach zdarzyło się tam wiele dziwnych przypadków zakończonych zgonem – ludzie się wieszają, trują, rozbijają w śmigłowcach, wypadają przez okno w ilościach przemysłowych. To już może lepiej wybierzcie Europę kontynentalną”.

  O, tak, te dziwne przypadki, które zaniepokoiły również parlament Zjednoczonego Królestwa, zasługują w świetle ostatnich wydarzeń na szczególną uwagę. O tym i o innych aspektach sprawy Skripala będzie w następnym odcinku.

  Ciąg dalszy nastąpi

  http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2018/03/11/toksyczna-wojna-czesc-druga/
 • Media: May chce obarczyć Rosję odpowiedzialnością za otrucie Skripala
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/752/09/7520909.jpg

  The Times dowiedział się o przygotowaniu przez Wielką Brytanię antyrosyjskich sankcji za otrucie Skripala.

  Oficjalny Londyn jest gotowy oskarżyć Rosję o zatrucie byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala, któremu przyznano azyl w Wielkiej Brytanii. Według Timesa może do tego dojść już dziś na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, na którym zostaną zaprezentowane najnowsze informacje o ataku w Salisbury. Brytyjskie służby specjalne są pewne, że za zamachem stoi Rosja i zamierza „zająć twarde stanowisko”.

  Gazeta zaznacza, że ​​premier Wielkiej Brytanii Theresa May jest gotowa obarczyć Rosję odpowiedzialnością za zamach. Sprawcy mogą zostać nazwani już w ciągu 48 godzin, zaznacza źródło bliskie dochodzeniu.

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201803127520931-sputnik-wielka-brytania-rosja-skripal/
 • @Talbot 17:06:59
  Jak donosi Bloomberg:
  https://pbs.twimg.com/media/DYBgu9DW0AEDCHf.jpg
  Morderczy reżim Putina powinien zostać ukarany, niezależnie od tego, czy otruł byłego szpiega
 • @fretka 17:26:02
  https://pbs.twimg.com/media/DX_sUo5XUAAGqoO.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DX_sVm2WsAA1El6.jpg

  U góry rzekome ratowanie rzekomych poszkodowanych w wyniku rzekomego ataku chemicznego w Syrii. Niżej, Anglicy zbierają dowody rzekomego otrucia swojego agenta …
 • @fretka 17:26:02
  Nic im te prowokacje nie dadzą, ludzie w Rosji to nie ćwierćinteligenci aby nie wiedzieć o co chodzi. Jak Putin ma teraz poparcie około 63 %, teraz będzie miał poparcie jeszcze wyższe.
  Ta gra haniebna, którą prowadzi tzw. Zachód z Putinem, wzbudza tylko poczucie, że naród rosyjski jest atakowany, ten prymitywizm tzw. Zachodu wzbudza tylko odruch wymiotny u Rosjan i nic więcej.
 • @Talbot 17:06:59
  Nowa wersja otrucia Siergieja Skripala. Były pułkownik GRU Siergiej Skripal i jego córka zostali otruci substancją paraliżującą układ nerwowy w swoim domu w Salisbury, a nie na ulicy informuje „The Telegraph”. Według brytyjskiego dziennika miejscowy policjant, Nick Bailey, również zatruł się tą substancją. Jego stan jest ciężki. Kilka godzin po tym, jak Siergieja Skripala i jego córkę znaleziono nieprzytomnych w centrum handlowym w Salisbury w południowej Anglii, funkcjonariusz miał udać się do ich domu. Siergiej Skripal w 2006 r. został skazany w Rosji na 13 lat więzienia za wskazanie rosyjskich szpiegów w Europie oficerom MI6. Cztery lata później był jednym z czterech więźniów, których Moskwa wymieniła na 10 rosyjskich szpiegów aresztowanych w Stanach Zjednoczonych. Wśród nich była Anna Czapman. Były funkcjonariusz GRU uzyskał azyl w Wielkiej Brytanii.  Ps.. Co dzień inna wersja ???. Ile ich jeszcze będzie? Oby się Angole w nich nie pogubili. Zapomnieli dodać, że pan Siergiej Skripal został ułaskawiony przez prezydenta Miedwiediewa w 2010 roku. Najprawdopodobniej mogli otruć Siergieja Skripala i jego córkę agenci M6 lub CIA w celu zrobienia zawieruchy przed wyborami prezydenckimi w Rosji. Amerykanie pozbywają się niewygodnych świadków .....którzy mogą ich skompromitować. MKUltra – program kontroli umysłów. W latach 1954-1973 CIA w szpitalach, więzieniach, z uczestnictwem uniwersytetów, prowadzono badania na ludziach, na których badano techniki wpływu społecznego. To dzięki tym badaniom Amerykanie wiedzą, jak poprze mass-media kontrolować umysły, nie tylko swoich obywateli. Ale.... Suworow jeszcze żyje. Taki wielki szpion a po czterech latach odsiadki szpion jest już u Angoli. Niby była wymiana ale gdyby to był ktoś ważny to nawet by nie doczekał procesu w Rosji. GRU się nie patyczkowało ze zdrajcami, do pieca i to na żywca a z delikwenta zostawała kupka popiołu. Kto się dostał do GRU nie miał prawa wyjść z tego układu no chyba że tylko nogami do przodu. Angole dobrze wiedzieli, że on Litwinienko i inne szpiony do końca pozostaną wierni Rosji dlatego prędzej czy później pozbywano się ich a winę zwalano na Putina. To wszystko jest takie prymitywne i głupie, że aż się komentować nie chce. Ruski, gdyby mieli na to ochotę, to dali by szpiegowi kulę w łeb i ani by kto o tym wiedział. Mogli też skazać na karę śmierci i wykonać wyrok. Angliki i Amerykanie są w swoim prymitywizmie nieco cwańsi. Najpierw werbują, później opłacają, a na koniec, gdy już z zwerbowanego durnia nic nie da się więcej wyciągnąć, mordują, czy to strzałem w plecy czy trucizną i zwalają na Putina. Może to dotyczyć polityka, dziennikarza, czy szpiega (Niemców, Politkowska, Litwinienko i ten ostatni szpieg). Jakby udało się obalić Putina i postawić pod sąd w Hadze to "dowody" na jego ,"zbrodnie" są gotowe, a jego los taki jak Slobodana Milosewicza gwarantowany. Wot i cała prawda. Amerykanie z Angolami zawsze pozbywają się niewygodnych świadków, którzy mogą ich skompromitować. Angole i Amerykanie zawsze pozbywają się elementu zbędnego. Inaczej musieliby go chronić, utrzymywać, a kolesiowi coś mogłoby się coś "wypsnąć'' w mowie czy piśmie. Jako trup był im bardziej użyteczny. Można oskarżać Rosję przez kilka lat. Przypomnę antyrosyjskim fanatykom, że w ZSRR obowiązywał ZAKAZ organizowania i przeprowadzania takich zamachów od czasów wpadki z podobnymi działaniami. Straty propagandowe znacznie przewyższyły korzyści wynikające z "zastraszenia'' ew. naśladowców. A może i sam się zatruł? Mógł, ze wstydu, może odezwały się resztki honoru, tylko po co córkę w to angażował, a może to ona dostarczyła mu substancję o której mowa. Często coś sensacyjnego ma proste wyjaśnienie, tak jak z tymi polonowcami. To chyba naturalne, że wojskowych zdrajców, gdy tracą oni jakąkolwiek wartość, zabija się. Przecież służby specjalne polegają między innymi na zabijaniu. Skripal nie dostał czapy, bo można go było wymienić, ale po wymianie stał się bezwartościowy. Gdyby nawet to była prawda, to co w tym dziwnego, że Rosjanie likwidują zdrajców. W Polsce natomiast agentury i inne sprzedajne gnidy czują się bezkarnie (e.g. sprawa FOD i Ukraińca Kramka). Jeśli w tej sprawie staniemy po stronie UK przeciwko Rosji zamiast dyplomatycznie milczeć udowodnimy, że politycznie jesteśmy na poziomie dziecka z upośledzeniem umysłowym. Nierozsądny ten Skripal, trzeba było siedzieć w Rosji po ułaskawieniu przez prezydenta Miedwiediewa. Jerzy Pawłowski (ur. 1932) doskonale to rozumiał i podczas słynnej wymiany szpiegów na moście 1985 r. w Berlinie (Amerykanie dla których pracował dali mu azyl) cofnął się w ostatniej chwili i zawrócił z mostu. Pozostał w PRL. Potem sobie szczęśliwie dożył do 2007r. Gdyby wtedy wybrał swoich dobroczyńców pewnie po roku już by nie żył a PRL była oskarżona o tę śmierć. Otruci środkiem paralityczno-drgawkowym..A na początku był anestetyk....Różnica polega na tym, że kolejne enuncjacje nie zawierają już nazwy specyfiku..A prawdę mówiąc doskonale to pasuje do działań MI6 lub CIA pod fałszywą flagą''. A tak całkiem (w bonusie) brak wydatków na utrzymanie zbędnego balastu (MI5 wycisnęło go wcześniej jak cytrynę) w postaci ex szpiegusa, którego nie dość, że trzeba utrzymać, to i ochronę zapewnić...nie da się wcisnąć kitu Rosjanie mądry naród i wiedzą, że to Angole z Amerykańcami przed olimpiadą i wyborami podrzucili świnię zwalając na Rosję, ale efekt osiągną przeciwny.
 • @kula Lis 67 17:38:17
  Cyrk Monty Pythona.
 • @lorenco 17:39:45
  Otruci środkiem paralityczno-drgawkowym..A na początku był anestetyk....Różnica polega na tym, że kolejne enuncjacje nie zawierają już nazwy specyfiku..A prawdę mówiąc doskonale to pasuje do działań MI6 lub CIA pod fałszywą flagą''. A tak całkiem (w bonusie) brak wydatków na utrzymanie zbędnego balastu (MI5 wycisnęło go wcześniej jak cytrynę) w postaci ex szpiegusa, którego nie dość, że trzeba utrzymać, to i ochronę zapewnić...nie da się wcisnąć kitu Rosjanie mądry naród i wiedzą, że to Angole z Amerykańcami przed olimpiadą i wyborami podrzucili świnię zwalając na Rosję, ale efekt osiągną przeciwny.
 • @fretka 17:26:02
  Ten wpis jest antybrytyjski - nie antyrosyjski.
  Brytole nawet nie potrafią upilnować swojego szpiega.
  W GRU to nie do pomyślenia.
 • @kula Lis 67 17:40:33
  Bardzo słusznie napisałeś. 100/100!.
 • @kula Lis 67 17:42:27
  "MI5 truje kolejnego rosyjskiego szpiega, żeby oczernić Putina w ramach toczonej wojny propagandowej"

  https://codziennik24.pl/2018/03/10/mi5-truje-kolejnego-rosyjskiego-szpiega-zeby-oczernic-putina-w-ramach-toczonej-wojny-propagandowej/
 • @Nibiru 17:45:28
  Bywał w Polsce często, ponoć handlował w Polsce winem z Hiszpanii razem z żydkiem Kondratem, który na tym handełe zbankrutował.
 • @Nibiru 17:45:28
  Chyba to jest nauczka dla innych, że lepiej odsiedzieć wyrok w koloni karnej w tajdze i żyć, niż liczyć na wygodne życie w "demokracji" jak szczur w złotej klatce. Niepotrzebny to do utylizacji, przy okazji można jakąś akcję zrobić przeciw Rosji.
  Ten facet, co to doniósł na rosyjskich sportowców, powinien jak najszybciej wrócić z USA do FR; Rosjanie skopią mu porządnie tyłek, jednak pozostanie w Rosji żywy i bezpieczny.
 • @roux 18:15:50
  Bardzo dobry artykuł.
 • @kula Lis 67 18:16:40
  Chodzi o tego aktora, który krytykował innych, że występują w reklamach a potem sam w nich brylował?
 • @lorenco 18:30:57
  Tego żyda alkoholika, Kondrata, od reklam ING Banku, on ostatnio został tate z o 40 lat młodszą.
 • @kula Lis 67 18:44:25
  Szkoda słów(:
 • @Nibiru 19:24:55
  Wiadomo, że zdrajca to zdrajca, mnie o coś innego chodzi a mianowicie, że ten zdrajca zdradzał swój kraj, został wymieniony za szpiegów rosyjskich i myślał, że będzie sobie żył jak pączuś w maśle na zachodzie.
  NIKT nie lubi zdrajców, to śmiecie. W tym wypadku zdrajca swego kraju został użyty jak śmieć w celu dokopania Rosji przez brytyjskie służby.
  Dwie pieczenie przy jednym ogniu.
 • @Talbot 17:55:10
  W brytyjskim Salisbury pojawił się nowy incydent z hospitalizacją. Dwie kobiety zostały zabrane na pogotowie z tej samej ulicy, na której ex-pułkownik GRU Siergiej Skripal i jego córka jedli obiad przed zatruciem kilka dni temu.
  http://www.salisburyjournal.co.uk/news/16070659.Woman_taken_to_hospital_from_Sarum_House_in_Salisbury/
 • @fretka 21:07:13
  Putin o sprawie otrucia Skripala: „Poszukajcie u siebie”. Prezydent Rosji Władimir Putin polecił Brytyjczykom, aby u siebie na miejscu zajęli się sprawą otrucia byłego pułkownika GRU, Siergieja Skripala, zamiast rozpoczynać dyskusje na ten temat z Moskwą. Podczas wizyty rosyjskiego lidera w Krasnodarze, dziennikarz BBC zapytał Putina, czy Rosja ponosi odpowiedzialność za ten incydent. „Najpierw rozwiążcie sprawę u siebie, a potem będziemy dyskutować" powiedział Putin.
 • @fretka 21:07:13
  Cóż, 12 lat temu zdradził wywiad rosyjski i przyczynił się do aresztowania wielu rosyjskich szpiegów na całym świecie. Niezależnie od tego kto go chciał zabić, to zdrajcy się należało. Jeżeli ktoś decyduje się na zdradę swojej ojczyzny musi liczyć się z konsekwencjami. Nasza rządowa telewizja pokazała kiedyś film o żydzie który ujawnił światu, że Izrael posiada broń atomową. Koleś uciekł, ale Mossad go dopadł w Wielkiej Brytanii i najnormalniej na świecie porwał i nagle koleś znalazł się w izraelskim więzieniu.
 • @lorenco 19:25:05
  Może przy okazji pani Teresa May odtajni utajnione na następne 100 lat archiwa dotyczące zabójstwa gen. Sikorskiego! Sprawa jest dziwna, niejasna i Angole coś muszą mieć na sumieniu, bo dlaczego nie chcą odtajnić archiwów w tej sprawie. Nawet sztandarowi polscy patrioci tej sprawy-śmierci generała W. Sikorskiego nie chcą ruszać.
 • @lorenco 19:25:05
  Każdy zdrajca musi zapłacić fakturę za swoje czyny. Ale, jaki zdrajca, nieaktywny od 12 lat rosyjski szpieg, którego Rosja dobrowolnie przekazała w ramach wymiany Brytyjczykom, nagle po 12 latach tak zaczyna zagrażać Rosji, że Rosjanie trują go środkiem praliżująco-drgawkowym w publicznym miejscu i na dodatek obserwuje ten atak policjant (i podobno 200 świadków) i też zostaje otruty? Nie wiem, ale dla mnie to bardziej by wyglądało na akcje SBU, bo to "rąk i nóg i rozumu nie ma". Ani motywu, A miejsce ataku i jego przeprowadzenie, to fuszerka nie z tej ziemi. Wygląda to tak, jakby ktoś koniecznie ten atak musiał zobaczyć, żeby to był akt widoczny dla szerszej grupy widzów. Tak nie działają, żadne szanujące się służby specjalne. Jakby Rosja chciała Skripala wykończyć, to nie czekałaby tyle czasu i nie zrobiła, tego, w tak w "fuszerkowaty" sposób. Na oczach gapiów w miejskim parku i z angielskim policjantem u boku, którego też (przy okazji) otruto. Fuszerka niesamowita. Aż dziwne, że nikt tego nie nagrał telefonem komórkowym? Choć, może nagranie pojawi się w sieci i sprawcy będą w ubraniach z odblaskowym nadrukiem, "Jesteśmy z Kremla".
 • @lorenco 19:25:05
  Jeśli Putin mówi szukajcie u siebie to znaczy, że rosyjskie służby doskonale wiedzą kto za tym stoi w W. Brytanii i jakie służby i jakich państw. Dalszy ciąg zdania mógłby brzmieć: no pani Tereso, pani może niekoniecznie jest wtajemniczana, ale proszę nas nie zmuszać do dostarczenia pani na biurko kto i czym się zajmuje w resortach, które pani oficjalnie podlegają. Wstyd byłby i obciach. Wiadomo przecież, ze CIA działa niezależnie od Trumpa. Teoretycznie jest to możliwie i w W.Brytanii. W Rosji też. W Iraku byli przekupieni wszyscy generałowie Saddama Husajna. W GRU przekupiono Skripala. A może jest jeszcze para-trójka takich jak on, tylko uśpionych. A może to oni w obawie przed zdemaskowaniem zatruli Skripala? A może zrobiło to samo MI6, żeby chronić swoich pozostałych agentów w rosyjskim wywiadzie wojskowym w Moskwie? Kto wie? Putin tego też wiedzieć nie może lub może nie wiedzieć. A mógł spokojnie żyć w Rosji po ułaskawieniu przez prezydenta Miedwiediewa. Patrz przykład Pawłowskiego. Nie zgodził się na wymianę i dożył późnej starości w Polsce. A ci którzy poszli do swoich mocodawców szybko zakończyli życie. Tak to już jest, że nie utrzymuje się długo zdekonspirowanych agentów. To kosztuje!
 • @lorenco 19:25:05
  Ja ze szpiegostwem i służbami specjalnymi, nigdy do czynienia nie miałem (i odpukać, niech tak zostanie), ale sądząc z doniesień medialnych, to to co zrobiły rosyjskie służby w Anglii, to kompletna partanina, jakiś amatorów? Nie dość, że truli ofiary w miejscu publicznym, przy wielu świadkach, to jeszcze otruli przy okazji angielskiego policjanta.
  W ten sposób chcieli otruć byłego szpiega? Nonsens!

  https://www.youtube.com/watch?v=_3biKLJPiZI
 • @lorenco 19:25:05
  Anglia stoi za mordem w Katyniu? Docent Józef Kossecki

  https://m.youtube.com/watch?v=xgm6QohQjx8
  Całość NAI Warszawa NOC 15 HD
  Cywilizacja żydowska 1

  https://youtu.be/LlxNpGjaJ0I
  Obszerniejsza wypowiedz na ten temat

  https://youtu.be/N3sqrGLdZjE

  Mordy Katyńskie i strategiczne interesy Wielkiej Brytanii - doc Józef Kossecki

  https://www.youtube.com/watch?v=N3sqrGLdZjE


  Ps..Polskich oficerów w Katyniu bali się i Anglicy i Rosjanie, dlaczego? Ano dlatego że wśród tych oficerów oficjalnie mówiono o zdradzie Anglii. Bali się, że jak by tych oficerów przejęli Niemcy to mogli oni przejść na stronę niemiecką i utworzyć polską armię, która by walczyła u boku Niemiec przeciw Rosji. Gdyby Rosja została pokonana to następni by byli Anglicy a ci podpisali by zaraz pokój z Niemcami. Świat wyglądał by dzisiaj inaczej. Wersję ta słyszałem u prof. Wieczorkiewicza. Słyszałem (chyba w programie Wołoszańskiego) o Brytyjskich wojennych dokumentach dot. spraw Polski z terminem tajności na 50 lat, które po tym okresie przedłużono o kolejne 50. Prawdopodobnie to o Sikorskiego sprawę może chodzić. Cholerni manipulatorzy. ''Niemcy zaproponowali Sikorskiemu przyjazd do Katynia mamy to w dokumentach. Miał dostać zapewnienie o nietykalności i absolutnym bezpieczeństwie. Sikorski oczywiście tej oferty nie przyjął. Niedawno dotarłem do dokumentów niemieckich, które potwierdzają, że w Stambule przekazano Sikorskiemu poufne informacje. Wiemy, że Sikorski wraca z Bliskiego Wschodu z bardzo ważnymi dokumentami, które koniecznie chcą przejąć Brytyjczycy. Jeżeli dodać do siebie wiedzę, którą posiadamy, łatwo dojdziemy do wniosku, że w Kairze Sikorski wszedł w posiadanie dokumentów katyńskich, które miały być niezbitym dowodem, że sprawcami zbrodni byli żydzi rosyjscy. Ujawnienie takich dokumentów zachwiałoby koalicją aliancką podczas II wojny światowej.''
 • cus sie tu kupy nie trzyma
  Ponoc Anglia to najbardziej naszpikowane kamerami panstwo na swiecie.Srodek trujacy,ktory zaaplikowano Skripalom dziala natychmiast.Jak wiec tych dwoje dotarlo do laweczki?A moze ich ktos odholowal?Tylko jak? W kombinezonie?
 • @lorenco 19:25:05
  Oto zestawienie udokumentowanych tajemniczych 2800 zgonów tylko w okresie od katastrofy smoleńskiej w 2010 r., a więc siedmiu lat w tzw. III RP. Tajemnicze zgony w III RP - Witold Hake - 1.03.2017 (a my tu mamy ekscytować się agentem Skripalem i jego córką czy śmiercią kumpla Bieriezowskiego). Witold Hake przygotował obszerny materiał, w którym przypomniał wiele postaci III RP tracących w dziwnych okolicznościach życie. W dużej części tym przypadkom można przypisać działanie "seryjnego samobójcy". Tak układa się materiał faktograficzny. Wiele z nich to zabójstwa typu politycznego niewygodnych osób posiadających ówcześnie porażającą wiedzę bardzo niewygodną dla jakiś oficjeli. Rozmowę poprowadził Janusz Zagórski.


  https://www.youtube.com/watch?v=plarUikNE_o&feature=youtu.be
  Ps..W polityce nie ma przypadkowych zgonów, wypadków, samobójstwa. W historii świata politycy, szpiedzy, agenci byli truci, mordowani, etc. bo przypadki nie istnieją. Każde zdarzenie jest po prostu konsekwencją poprzedzających je warunków i okoliczności...Świetny materiał!! Pozwoliłem sobie spisać to wszystko. Niech każdy kopiuje, przekazuje dalej i szuka dalej na własną rękę. Przepraszam jeśli jakieś nazwiska źle napisałem. Kontrwywiad Obywatelski... 1. Zabójstwo Jaroszewiczów -wiedza z czasów PRL 2. Marek Karp - dyr ośrodka badań wschodnich -wypadek -staranowała go cieżarówka białoruska -tablice fałszywe. Przezył wypadek ale w szpitalu
  mówił ze widzi osoby które za mną chodzą
  3. Lepper -"samobójstwo" -jego dwaj adwokaci też zginęli
  4. Tadeusz Kowalczyk polityka/mafia
  5. Jolanta Brzeska -spalona w Lasku Kabackim "samobójstwo", mafia kamienicowa w Warszawie
  6. Barbara Blida -zabita nabojem plastikowym - trzeba wiedzieć
  gdzie strzelić takim nabojem
  7. Jacek Grosser - nowy burmistrz Oświęcimia - przeżył w przeddzień zaprzysiężenia stracił przytomność - czyli rządzi stara ekipa
  8. Artur Górski PiS - interesował się depopulacją dostał białaczki w krótkim czasie
  9. Jan Olszewski, w 2000 ciężarówka staranowała jego auto premier, Nocna Zmiana: Pawlak, Tusk obalali
  10. Stanisław Padlewski zostaje prezydentem Mysłowic -10 dni potem wypada z okna
  11. Maciej Tokarczyk Wiceminister zdrowia, NFZ na urlopie zastrzelony z broni myśliwskiej - samobójstwo
  12. Lech Maląg dyr izby skarbowej w Łodzi - odwołano go ale miał wiedzę - popełnił samobójstwo
  13. Stefania Kasprzyk - prezes polskich sieci energetycznych PSE 2011, prowadził sprawę posterunkowy, PiS ją zwolnił, przyjął, PO przyjęło ją - zapadła w śpiączkę - zmarła na trzustkę
  14. prof Monika Zbrojewska wicemin sprawiedliwości, "osoby nie z rodzin prawniczych żeby mogły się dostać do kasty prawniczej", nie piła alkoholu, miała awersję do alkoholu, nagle - emerytowany milicjant zatrzymuje Monikę Zdrojewską jadącą zygzakiem, z minuty na minute staje się bardziej pijana
  rok 2015 dużo wiedziała. Zaszyła się w mieszkaniu i zmarła po tygodniu. Profesor prawa ośmieszona.
  15. Minister Grzegorz Michniewicz - szef tajnej kancelarii Tuska z Rosji z Samary wrócił, po awanturze z Arabskim, wyszedł z psem na spacer, wrócił zdenerwowany dzwonił do kolegi był roztrzęsiony. Następnego dnia zastał powieszonego na kablu od odkurzacza na klamce.
  16. 2005 poseł LPR Filip Adwent - jechał autem z matka ojcem córką
  ciężarówka skręciła z kierownicą "angielską" dwie osoby giną, poseł w szpitalu dopiero. A autem też jechali ludzie - też zginęli. Wdowa mówi, że "staranował ich zawodowy wojskowy, odpowiadał z wolnej stopy, nie wykazywał skruchy". Wroński powiedział, że jest w Polsce coś takiego jak "ERZAC przepustka". Siedzi w więzieniu oficjalnie ale wychodzi i wraca przed wypuszczeniem.
  17. Kilkunastu ludzi ze świata przestępczego w związku z Papałą. 18. Szyfrant Zielonka - dokumenty w stanie idealnym a ciało zgniłe
  19. Pułkownik Leszek Tobiasz (sprawy dot rozliczeń finansowych Pro Civili --słowo jego przeciw Komorowskiego) 49 lat, wieczorem, ktoś z nim rozmawiał na imprezie, tańczył...Są sygnety z kolcem jadowym
  20. Sławomir Petelicki - był praworęczny a zastrzelił się z lewej ręki
  "z przyczyn finansowych" - miał podpisany kontrakt z Amerykanami, odbił się.... i ginie.
  21. Andrzej Struj... 22. Gen Leon Dubicki - uciekł do RFN w stanie wojennym, zamordowany przez 44 młodszą konkubinę w Niemczech.
  23. 2014 wice szef służby Wywiadu wojsk. Jacek Pułujan z Wrocławia lat 47
  gwałtowna choroba - "ugryzł go komar"!
  24. Marek K. z BOR znaleziony martwy z rozbitym łukiem brwiowym, wcześniej samochód potrącił go.
  25. Pułkownik służby kontrwywiadu wojskowego Waldemar K. - znał kulisy kontraktu zbrojeniowego maj 2016 - powieszony
  26. Sekuła - seria z pistoletu maszynowego 27. Sprzed 4 lat - pan Pronobis - polski milioner, na torach rozjechany, kamera CCTV zepsuta akurat na tym odcinku 28. Marzec 2014 Andrzej J. pracownik Spółki Węglowej - miał zeznawać w prok. Katowickiej - rano trup. Przyjechał z Wiednia zgon w czwartek -sekcja w poniedziałek.
  29. Stanisław Adamski-Chwalibóg. -biznesmen, z trójmiasta, w PRL do Londynu, interesy z wojskowymi robił, okradziono go z kasy zaczął chorować - alzheimer i parkinson go "zaatakował". W przytułku pod czułą opieką bezpieczniaków - powiedział znany ksiądz. "żeby tam nie chodzić" - przyjaciel posłów, znanych. Dwa konta na facebooku ma, jak siedział w przytułku to ktoś działał "na jego konto"
  Opozycja i działacze społeczni

  Marian Zagórny - spod Jeleniej Góry, walczył z GMO przyspawał wagon do torów z zatrutym ziarnem sędzia powiedział - "to nie było pana zboże". W lutym 2016 utopiony w wannie w hotelu pod Warszawą Reżyser Bogdan Poręba filmy patriotyczne, zgon styczeń 2014, lekarz przy jego zgonie, powiedział, że ... nie pasuje nic w tym zgonie, bardzo zdrowy
  Robert Larkowski, lat 47 działacz prawicowy z Obozu Wielkiej Polski na tydzień przed jego zgonem -wieść, że nie żyje (jak z Sikorskim) na internecie mówił, że "ja żyje"
  Józef Warchoł - mistrz świata w Kickboxingu - Koszalin idzie do aresztu za protesty przeciw lokalnej PO tam dostaje wodę do wypicia w butelce -skarży się, że go otruto - w 2015 umiera w szpitalu nie wiadomo na co.
  Eksperci...katastrofa smoleńska - kilkanaście osób... Prof. Marek Duliniczmin Inż. Eugeniusz Wróbel-syn dyrektor banku nagle "zwariował" i zamordował ojca! Dariusz Szpineta w Indiach się powiesił na wycieczce Doktor W.Abramowicz Doktor Dariusz Ratajczak z Opola, napisał książkę skończył odśnieżając ulice
  ostatecznie skończył na parkingu - znaleziono jego ciało w stanie rozkładu w samochodzie świadkowie świadomi lub mimowolni.
  Waldemar Pańko, prezes NIK, afera FOZZ, auto pękło na pół. Falzmann - umarł po napiciu się herbaty -szklankę umyto od razu. 2 policjanci utopili się którzy przyjechali, a kierowca który zabił Pańkę miał trafić do paki ale nagle wziął i ...umarł! Kelner Stanisław Faltynowski - świadek kontaktów mafii z prokuratorami, polewał wódkę 2001 słyszał i widział...
  Stanisław Majka -świadek mafii paliwowej -zabity, syn domagał się wznowienia śledztwa -na 3 miesiące go za to skazano!
  Remigiusz Muś - prowadził jaka z dziennikarzami, powiesił się w piwnicy
  świadek karygodnych zachowań wieży kontrolnej ruskich.
  Dominika Ubermann - była świeżo po ślubie z prezesem ENEA - naciski na męża
  powieszona w swojej kancelarii -samobójstwo!
  Wysadzenie kamienicy w Gdańsku - wybuch gazu 21 osób zabito
  -
  autor Witold Hake
 • @lorenco 19:25:05
  Jak by kogoś to interesowało, to na jutubie jest wywiad z Romualdem Szeremietiewem zrealizowany przez TV Trwam na dokładnie ten sam temat, sprzed 5 lat. Romuś również wspomina o sztucznie wywołanych zawałach serca... Czyli niby nie-oszołom, a coś też wie...
 • Autorze
  „Język ultimatum z Moskwą nie działa”. Język ultimatum z Moskwą nie działa, Rosja niczego się nie boi, powiedział stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej Władimir Czyżow, komentując oświadczenie Londynu o tym, że Moskwa miała do środy odpowiedzieć na zarzuty wysunięte w sprawie Siergieja Skripala. Wcześniej premier Wielkiej Brytanii Theresa May, przemawiając w parlamencie, oskarżyła Rosję o udział w otruciu byłego pułkownika GRU i jego córki. May powiedziała, że nie może być mowy o normalnych stosunkach z Rosją i podkreśliła, że do środy oczekuje odpowiedzi Moskwy na zarzuty. „Rosja niczego się nie boi. Myślę, że powinni też o tym wiedzieć w Londynie i w innych zachodnich stolicach. Wzbudzają we mnie żal te debaty, które odbywają się w brytyjskim parlamencie, te oficjalne oświadczenia, które są składane zamiast zrozumienia sytuacji, zamiast zaangażowania Rosji w śledztwo” powiedział Czyżow w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Euronews. Dodał, że Wielka Brytania w rzeczywistości „naruszyła międzynarodową konwencję o zakazie broni chemicznej”, zgodnie z którą jest zobowiązana do zapewnienia temu krajowi, pod adresem którego wysuwane są odpowiednie podejrzenia, niezbędnych obiektywnych danych, w tym próbek tej substancji. „W związku z tym strona rosyjska odpowiedziałaby na te podejrzenia w ciągu dziesięciu dni. Zamiast tego Londyn, niestety, wybrał język ultimatum. Mogę od razu powiedzieć, że język ultimatum nie działa z Rosją” powiedział Czyżow. Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych złożyło na ręce ambasadora Wielkiej Brytanii w Rosji Lauriego Bristowa zdecydowany protest w związku z oskarżeniami w sprawie otrucia byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala. „Pierwszy wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Władimir Titow stanowczo zaprotestował w związku z wysuniętymi przez brytyjskie władze nieuzasadnionymi oskarżeniami pod adresem Rosji o udział w otruciu Siergieja Skripala i jego córki Julii” – głosi komunikat resortu. Jak podkreślono, działania brytyjskich władz mają otwarcie prowokacyjny charakter, Rosja nie jest zaangażowana w incydent ze Skripalem.


  Ps..Tak jest panie Czyżow! i tak trzymać! Wreszcie podnieśliście głowę, a nie ręce! Chapeu bas! Zabicie ex tajniaka rosyjskiego jest dla mnie szytą grubymi nićmi prowokacją. A żądania Brytyjczyków idiotyczne. Jak ma Rosja odpowiedzieć na pytanie skąd gazy bojowe z czasów ZSRR znalazły się w Wielkiej Brytanii, skoro nawet nie ma realnych dowodów na ich istnienie. Próbek pobranych z cała tajniaka i jego córki - Rosja nie posiada, więc nie jest w stanie stwierdzić autentyczności oskarżeń, udziału w śledztwie - rosyjskich śledczych - też nie ma. I Rosja ma się z enigmatycznych "win" tłumaczyć, bo tak rzecze pani premier May. Jakiś koszmarny absurd. Poza tym po co Rosji zarzucana zbrodnia w na kilka dni przed wyborami prezydenckimi i niedalekim mundialem? Z tym racjonalnym myśleniem u brytyjskich władz jest nie tak. Zarzut lokowania rosyjskiej broni chemicznej na obcym terytorium, w państwie UE jest równie absurdalny, jak powierzenie mi partii Leńskiego w operze ":Eugeniusz Oniegin" Czajkowskiego. A jaki to interes miałaby mieć w tym Rosja? Niech lepiej pani premier sprawdzi co i jak używają zakłady chemiczne w pobliżu znalezienia zatrutych osób. Bo może tam się akurat ulotnił ów niebezpieczny gaz, co jest najbardziej prawdopodobne.. - -
  a - Oskarżenia bez dowodów to tylko chamskie pomówienia.
  b- Po drugie: jeśli Kreml rzeczywiście chciałby ich wykończyć to na pewno nie robiłby tego przed mistrzostwami. Mieli na to 13 lat.
  c - Po trzecie: być może załatwili to Rosjanie ale niezwiązani z Kremlem. Skripal sprzedał kilkudziesięciu swoich byłych kolegów z GRU i może któryś właśnie wyszedł z pierdla i zapragnął osobiście podziękować za lata więzienia.
  d - Po czwarte: od kiedy obowiązek udowodnienia swojej niewinności spoczywa na oskarżonym?
  Ciekawe dlaczego agent, który podrzucił truciznę nie zgubił np paszportu oczywiście paszportu rosyjskiego. Wówczas wszystkie znaki wskazywałyby na Rosję. Przesrane mają w tej Rosji, gdzie na świecie coś się stanie to Rosja, tak jakby inne państwa na świecie nie miały swoich wywiadów i nikogo nie zabijały.
 • @lorenco 19:25:05
  Podnosimy napięcie z powodu picu? No cóż każdy pretekst dobry. A dlaczego picu .. świadczą o tym słowa Premier Brytanii .. "Theresa May oświadczyła, że jest "wysoce prawdopodobne", że to Rosja stoi za próbą otrucia" .. czyli nic pewnego, same domniemania. Brak dowodów .. gdyby były już dawno by o tym trąbiły wszystkie media. Wiem, wiem zapewne zaraz będą na mnie wyzwiska, że oceniam sytuacje realnie a nie pieniaczo. No cóż .. jak na razie jest to wszystko bardzo mętne. Zapewne miała to być jakaś gra, jakaś rozgrywka, ale coś się nie udało? Dlatego tyle pustosłowia i eskalacja pustego napięcia? Brytania niewiele traci, bowiem Rosja zbytnio nie dopuściła Brytanii do interesów na swoim terytorium. Ale Niemcy czy Francja(?) a nawet oni czyli USA mamy tam bardzo potężne interesy choćby wielosetmiliardowe przez Exxon Mobil. I możemy te miliardy stracić. Dlatego ta rozgrywka jest dla mnie niejasna. Najwyraźniej jest tu drugie dno? Nie bez powodu Prezydent Trump dymisjonował Tillersona..?..
 • @lorenco 17:39:45
  Le Monde: Eksperci wątpią w udział Rosji w otruciu Skripala. Paralityczno-drgawkowa substancja „Nowiczok", którą jak twierdzą władze Wielkiej Brytanii, otruto byłego oficer GRU Siergieja Skripala i jego córkę Julię, mogła zostać zsyntetyzowana w różnych państwach pisze Le Monde. Gazeta powołuje się na opinię wielu ekspertów, którzy uważają, że do produkcji tego rodzaju trujących substancji potrzebne są dobrze wyposażone laboratoria zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa. Te wymogi spełniają instytucje państwowe.
  Profesor katedry chemii nieorganicznej Uniwersytetu Londyńskiego Andrea Sella podkreślił, że Rosja nie jest jedynym krajem, który może produkować „Nowiczok". Zgadza się z nim toksykolog z Uniwersytetu w Leeds Alastair Hay, który w ogóle wątpi w udział Moskwy w próbie zabójstwa Skripala. Hay nie rozumie, po co rosyjskie służby specjalne miałyby sięgać po truciznę, która stawia je w charakterze głównych podejrzanych. Istnieją „o wiele skuteczniejsze metody" zabójstwa, które nie tak jednoznacznie kojarzą się z jakimś konkretnym państwem zauważył Hay. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow nazwał absurdem oskarżenia o udział Moskwy w otruciu Skripala, ale podkreślił, że Rosja jest gotowa do współpracy w Londynem w celu wyjaśnienia tej sprawy, jeśli tylko strona brytyjska wypełni swoją część zobowiązań wynikających z Konwencji o Zakazie Broni Chemicznej.
  Ps..Oj May nie będziesz większa jak jesteś przez swoją głupotę. Na to lekarstwa nie ma.A po drugie już na leczenie jesteś w wieku, że każdy lekarz będzie bał się wystawić diagnozę. "Nowiczok" tu, "Nowiczok" tam, to taka tajna substancja o której pisze nawet Wikipedia. Nie mam pojęcia czy May zdaje sobie z tego sprawę że naraża rząd JKM oraz całe państwo na pośmiewisko? Jedno jest pocieszające, że nie tylko my mamy głupców w rządzie. Choć marna to pociecha. Można stwierdzić „z dużą dozą prawdopodobieństwa" że za otruciem substancją paralityczno-drgawkową pracującego na rzecz brytyjskiego wywiadu byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki która przyjechała do Anglii odwiedzić ojca stoją angielskie służby specjalne które otrzymały polecenie od swoich mocodawców dokonać próby dyskredytacji Rosji przed wyborami prezydenta i mistrzostwami świata w piłce nożnej. Notabene w miejscowości Salisbury znajduje się brytyjski ośrodek naukowo badawczy dotyczący rozwoju broni biologicznej i chemicznej.
 • @lorenco 17:39:45
  Ławrow o tym, kto mógł mieć motyw do otrucia Skripala. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że motywy otrucia byłego pracownika GRU Siergieja Skripala w Salisbury mogli mieć ci, którzy chcą kontynuować rusofobiczną kampanię. „Wczoraj zarówno w naszych, jak i zachodnich mediach przedstawiono wiele argumentów za tym, że akurat Rosja nie miała żadnego motywu i nie mogła mieć, a mogli je mieć (i na pewno mieli) ci, którzy chcieliby kontynuować kampanię we wszystkich bez wyjątku sferach działalności ludzkiej” powiedział minister na konferencji prasowej. Zaznaczył również, że Wielka Brytania w swoich oświadczeniach używa terminu „wielce prawdopodobne”. „Jak na porządnych ludzi, którzy wzywają do potrzeby przestrzegania prawa międzynarodowego, równolegle odmawia się wykonywania swoich zobowiązań wynikających z Konwencji o zakazie broni chemicznej i mówi jedynie o tym, że prowadzone przez nich działania pozwalają ocenić bardzo prawdopodobny udział tej czy innej strony, tych czy innych osób w tę czy inną akcję, z pewnością takie postępowanie nie jest za bardzo solidne i niezbyt poważne” dodał Ławrow. Poinformował, że Rosja w sprawie otrucia Skripala będzie bronić prawa międzynarodowego. „Będziemy bronić prawa międzynarodowego, nie widzimy argumentów u naszych partnerów. Bez przedstawienia konkretnych faktów (Wielka Brytania) będzie musiała odpowiedzieć za rażącą próbę wprowadzenia w błąd społeczności światowej” podsumował. Wcześniej Kreml oświadczył, że Rosja nie ma żadnego związku z otruciem Skripala, a także nie przyjmuje gołosłownych oskarżeń i ultimatum. 12 marca premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała o „wysokim prawdopodobieństwie” związku Rosji z otruciem Siergieja i Julii Skripal.
  Ps..Nic dodać, nic ująć, do wypowiedzi Siergieja Ławrowa. Poważny mąż stanu i mądry człowiek. Co by nie powiedzieć, rozważne uzasadnienie p. Ławrowa różni się od wrzaskliwego gołosłowia p. May jak Izba Lordów od Izby Wytrzeźwień.
 • @lorenco 19:25:05
  Podobno Skripal z córką zostali otruci bojowym środkiem chemicznym nazywającym się niezwykle atrakcyjnie "Noviczok" (to nie jest kryptonim radzieckiego BŚCh - to słowotwórczość zachodich służb). Lepszą nazwą byłaby np. "Russkaja graź" (rosyjskie bagno itp.). Kto inny mógł to zrobić, jeżeli ZSRR tego wynalazku nie eksportował? - tak przekonują zachodnie media. W jaki sposób badający próbki laboranci poznali, że to "Noviczok"? Czyżby dokładnie znali skład chemiczny lub mieli próbkę porównawczą? Znaczy to, że Rosjanie nie byli monopolistami.
  Kto uczestniczył w dezaktywacji zapasów tego środka w Uzbekistanie (początki lat 90-tych)? Czyżby USA? Zdezaktywował czy anektował? Popularność tego środka (i jego nowej nazwy) rozpowszechnił serial "Kontruderzenie" i twórca tego środka chemicznego Wiła Murzajanow, który po rozpadzie ZSRR wyjechał do USA "za chlebem". On zna najlepiej technologię produkcji tego środka. A teraz pytanie: "kto jest najbardziej zainteresowany w rozpętaniu tego konfliktu ?":
  - Czy Putinowi zależy na rozpętaniu międzynarodowego konfliktu w przeddzień wyborów w Rosji?
  - Czy Kremlowi zależy na eskalacji napięcia na 3 miesiące do mistrzostw w Piłce nożnej?
  - Komu służy wzrost napięcia w Europie tuż przed rozpoczęciem prac przy budowie Gazociągu Północnego II?
  - Czy Rosji zależy na wzroście napięcia po rozczłonkowaniu i spodziewanym upadku Wschodniej Guty?
  - Po co Rosji likwidacja zużytego szpiega? Dla zemsty? Czy zemsta może usprawiedliwić grzebanie bieżących interesów państwa? Mogłoby to zastraszyć potencjalnych nowych szpiegów, ale skutki likwidacji byłyby wielokrotnie większe od ignorowania wyplutych szpiegów.
  - Czy mógłby być to "prywatny" odwet byłych rosyjskich wywiadowców na zdrajcy?
  - Dlaczego doszło do zabójstwa tuż po ogłoszeniu przez Putina przełomu w budowie broni nowej generacji?
  - Komu zależy na zniszczeniu współpracy gospodarczej z Rosją?
  Pytania są retoryczne.
 • @lorenco 19:25:05
  Five o clocki wypiły chyba coś mocniejszego niż herbata i to w dużej ilości. Bredzą jak w delirce! Ci Anglicy to jacyś mało inteligentni są. Wg nich Rosja sama sobie zrobiła na złość, żeby nie odbyły się u nich mistrzostwa świata i by mieli olbrzymie straty na nich, zabili szpiegów? Jeszcze do tego użyli środka, który wszyscy kojarzą z Rosją. Przecież wiadomo jak świat zareaguje. Podejrzewałbym także banderlandię aby zaognić sytuację, a także samych Angoli. Myślę, że gdyby Rosja za ty stała to facet by nie przeżył i raczej nie zaatakowano by jego córki mając go na widelcu. To wygląda na prowokację. Można by wskazać jeszcze kilku innych zainteresowanych, np. tych, którym przeszkadza obecność Rosjan w Syrii. Niech mi ktoś wytłumaczy jaki interes miała by Rosja żeby w tak napiętej sytuacji międzynarodowej i nagonkę na nich miała by przeprowadzać tak spektakularne i głupie działanie. Po co?.Przecież ten człowiek nie stanowił dla nich żadnego zagrożenia,a zastosowanie takiego środka jest równoważne z zostawieniem odcisków palców. Moim zdaniem jest to celowa prowokacja, która związana jest na 100% z sytuacją na bliskim wschodzie. Gra rozgrywa się o ogromne pieniądze. Pamiętajmy, że ogromne złoża ropy w Kurdyjskim Iraku są w rekach Amerykanów i amerykańscy żydzi zainwestowali tam miliardy. Podobnie w Syrii. Największe złoża ropy Syria ma na południowym wschodzie kraju. Teren jest w tej chwili opanowany przez Amerykanów. To tam Amerykanie zaatakowali armie Syryjską i Rosyjskich najemników. Nie wierzę też, że Syria kiedykolwiek używała broni chemicznej.To następna prowokacja. Izrael nigdy nie pogodzi się z obecnością Asada w Syrii. I to tam szukałbym prowokatorów. Rosja powinna zażądać od W. Brytanii dowodów na obelgi skierowane przeciwko Rosji, dać na to termin 48h i w przypadku braku dowodów zażądać ogromnego odszkodowania finansowego za pomówienie. Oto kultura brytyjska w Jemenie. Lata 60-te.  pbs.twimg.com/media/DX2Kv_9W4AAi56x.jpg:large
 • @kula Lis 67 19:45:58
  //Czyżby dokładnie znali skład chemiczny lub mieli próbkę porównawczą? Znaczy to, że Rosjanie nie byli monopolistami.//

  Znali skład.Nie byli monopolistami.Idzie o to że wynalazca "nowiczoka" Wil SUŁTANOWICZ Murzajanow wraz ze swym wynalazkiem w 1996 uciekł do USA gdzie szczęśliwie prezydentuje "Niezależnemu Tatarstanowi" jak również broni praw ludzkości.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Vil_Mirzayanov
  Na początku dwutysięcznych napisał książkę która zawierała formułę nowiczoka ale władze (usa) zabroniły ją rozpowszechniać.Mimo to,ponoć poza wiedzą autora,książka ukazała się.Ponoć można ją kupić za 30 $
 • @kula Lis 67 19:47:12 PS
  Laureat nagrody nobla w dziedzinie chemii Eiichi Negishi w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.Jego żona nie przebywa bo w chwili kiedy ich odnaleziono była już martwa.

  http://www.thestate.com/news/nation-world/national/article205108144.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY