Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Kto mąci wodę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Departament Stanu dementuje doniesienia o "sankcjach" wobec władz Polski: „Są po prostu fałszywe”.

 

 

Doniesienia mediów o zawieszeniu przez USA stosunków z Polską i inne tego typu wiadomości „są po prostu fałszywe” - podkreśliła we wtorek na konferencji prasowej rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert.

Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert pytana podczas wtorkowej konferencji prasowej o doniesienia mediów nt. reakcji USA na polską ustawę o IPN powiedziała, że Polska jest bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w NATO.

Proszona o skomentowanie informacji, która ukazała się między innymi na portalu Onet.pl, na temat ewentualnego ograniczenia współpracy militarnej USA z Polską Nauert powiedziała, że Stany Zjednoczone „nie zamierzają zrezygnować ze swoich zobowiązań wobec Polski w kwestii bezpieczeństwa”.

Jasno przedstawiliśmy nasze zastrzeżenia dotyczące tej legislacji (…). Wszelkie doniesienia o zawieszeniu współpracy dotyczącej bezpieczeństwa czy dialogu na najwyższym szczeblu są po prostu nieprawdziwe. Polska jest bliskim sojusznikiem z NATO, to się nie zmieniło i tak pozostanie

— mówiła Heather Nauert.

Według informacji portalu Onet.pl, Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz - do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA mają nie spotykać z polskim prezydentem czy premierem. Portal twierdzi, że to ultimatum zostało sformułowane przez wysokiej rangi oficjeli amerykańskich na spotkaniu z polskimi dyplomatami, a kluczową postacią na tym spotkaniu był Wess Mitchell, jeden z najbliższych współpracowników szefa dyplomacji USA.

Według Onetu istnienie ultimatum potwierdza notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie z 20 lutego, dwa tygodnie po podpisaniu przez prezydenta Polski ustawy o IPN i skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego. Z notatki ma wynikać m.in., że do momentu zażegnania sporu o nowelę ustawy o IPN USA wprowadzają dla polskich władz zakaz kontaktów dwustronnych na najwyższym szczeblu Białego Domu. Poza nieformalnym uznaniem polskich liderów za „persona non grata” w Białym Domu, Amerykanie mieli też grozić blokadą finansowania wspólnych projektów wojskowych.

Kopcińska: Dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona, kontakty dyplomatyczne pozostają na dotychczasowym poziomie

Cichocki: „Nie ma żadnego szlabanu dla prezydenta i premiera ze strony USA. Nie rozumiem, dlaczego ktoś chce mącić wodę”

ak/PAP/Twitter/300polityka.pl

Zdjęcie Zespół wPolityce.pl

autor: Zespół wPolityce.pl

KOMENTARZE

 • Rosjanie ćwiczyli atak na północną flankę NATO
  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2018/03/MIG31.png

  – W marcu dziewięć rosyjskich bombowców taktycznych przeprowadziło lot symulujący atak na bazę norweskiego wywiadu w Vardo nad Morzem Barentsa – powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej szef norweskiego wywiadu wojskowego generał Morten Haga Lunde.

  Wspomniane bombowce były eskortowane przez myśliwce MiG-31, później samoloty powróciły do bazy rosyjskich sił powietrznych na Półwyspie Kolskim.

  Norweski wywiad podał też, że wcześniej symulowano atak na siły NATO ćwiczące na Morzu Północnym, oraz na istalacje wojskowe na wyspie Bodo. Rosja rozmieszcza też rakiety Iskader oraz Bastion w pobliżu granicy z Norwegią.

  Oprac. MaH, tvp.info

  fot. Dmitrij Piczugin, GFDL 1.2
  https://kresy24.pl/rosjanie-cwiczyli-atak-na-polnocna-flanke-nato/
 • @
  Totalna opozycja sięgnęła dna rozpowszechniając te wszystkie kłamstwa na temat PiSu i rządu. Czyż oni są aż tak głupi, że myślą że w tak podły sposób potrafią zaszkodzić PiSowi?? Przecież wy durnie platformiane najbardziej szkodzicie sobie!!
 • Autor
  Tak wygląda zmasowany atak Niemców w postaci Fake News na Polskę.

  https://pbs.twimg.com/media/DXpadjkXcAEZEVC.jpg
 • @Husky 07:40:31
  Niemiec, Rusek, dwa bratanki
  http://wf3.xcdn.pl/files/11/11/13/139207_gn24s48a_54.jpg


  Czy ta trawestacja znanego powiedzenia „Polak, Węgier — dwa bratanki” brzmi obrazoburczo? Zdecydowanie. Czy jest prawdziwa? Jak najbardziej.

  I chociaż brzmi niewiarygodnie — mieliśmy dwieście lat, by się do takiej rzeczywistości przyzwyczaić.
  Kiedy po I Wojnie Światowej na Niemcy nałożone zostały sankcje, ograniczające przemysł ciężki i liczebność wojska, czy zakazujące posiadania czołgów i samolotów wojskowych — z pomocą jej przyszła sowiecka Rosja, udostępniając swoje poligony oraz szczodrze obdarowując Niemcy surowcami w zamian za dostęp do nowoczesnych technologii. Na rosyjskich poligonach szkolili się lotnicy, którzy później bombardowali Warszawę czy Wilno, sowieccy instruktorzy pomogli zbudować Niemcom wojska pancerne, które później miażdżyły Europę — i aż do 22 czerwca 1941 roku z Rosji do Niemiec jechały pociągi wyładowane ropą, stalą czy zbożem.
  Tradycje takiej współpracy Rosji i Niemiec na niekorzyść sąsiadów przetrwały. Niemieckie firmy obchodzą nałożone przez UE na Rosję sankcje (taka to „solidarność”), budując na ziemiach rosyjskich fabryki i udostępniając swoje technologie. Henkel, Merck Group, AstraZeneca, Horsch, Novartis, Bionorica — niektóre z tych firm pamiętają i poprzednie epizody „bratania się”. Warto zapamiętać.

  Józef Leszczyc

  http://kurierwilenski.lt/2016/05/12/niemiec-rusek-dwa-bratanki/
 • @Talbot 08:04:38
  Szeregowiec Jaruzelski i kapral Bolek
  Mała rzecz a jak cieszy!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DXoP7OXX0AAwFE1.jpg
 • Z ostatniej chwili!
  Nie mogę podać źródła informacji ze względu na te same powody, jakie ma Onet.
  Wiadomość jest jednak na 100% pewna!

  https://pbs.twimg.com/media/DXtF4f3W0AETp25.jpg
 • Uwaga. Ujawniam treść notatki.
  I to wcale nie jest Fake News

  https://pbs.twimg.com/media/DXs3TerX0AAxrY-.jpg
 • onetNEWS
  Czyli wyszło tak jak z wizytą Trumpa.
  Najpierw mówili że Trump odwoła wizytę bo w Polsce "zamach na sądy", potem że spotka się z JK, potem że odwoła to spotkanie z tych samych powodów.
  Teraz sankcje USA, sankcji nie ma i nie będzie.
  Tylko że lemingi sprostowań w TVN nie usłyszą.
 • Jutro dzien kobiet - promocja !!!!!!!!
  https://pbs.twimg.com/media/DXsSztoXcAI5f9v.jpg
 • Autorze
  Wiceszef MSZ: Jeśli urzędnik przekazał dziennikarzom Onet.pl dokument zastrzeżony, to złamał prawo. "Toczy się w tej sprawie postępowanie”

  https://wpolityce.pl/polityka/384895-wiceszef-msz-jesli-urzednik-przekazal-dziennikarzom-onetpl-dokument-zastrzezony-to-zlamal-prawo-toczy-sie-w-tej-sprawie-postepowanie

  Ps..Coś tu nie tak, ktoś kłamie. Kto to wytłumaczy ? Wszczęto śledztwo w sprawie ujawnienia... nieistniejącego dokumentu, który jest zarazem fake news ? Czyli dokument który nie istnieje, którego dotyczy fake news, jest niejawny. Ktoś mi to wytłumaczy? Rozumiem, że toczy się postępowanie w sprawie nieistniejącego dokumentu, jak twierdzicie od wczoraj? to już trochę paranoicznie brzmi, nieprawdaż? Toczy się śledztwo w sprawie ujawnienia treści tajnej notatki, której podobno nie było a której sygnaturę wszyscy znamy. Kto tu jest normalny? Cała akcja i hałas, że Onet kłamie a teraz okazuje się, że w informacji o "zablokowaniu kontaktów z głównym sojusznikiem" coś jest na rzeczy. Bo "Prawdziwe są te wiadomości, które zostały zdementowane". Co się toczy Panie wiceszef ? Toczy to was sowiecka agentura. Śmiechu warte tłumaczenia. Gdzie profesjonalizacja państwa ? I wreszcie co u diabła ciężkiego robią służby chroniące państwo ? Kancelaria z której wydostały się informacje i dokumenty powinna być zdymisjonowana z szefem kancelarii włącznie. Nie będę wodził rozważań na temat ministra MSZ bo w istocie jego sprawą jest żeby całkowicie zreformować dyplomację, włącznie z całym aparatem urzędniczym ministerstwa. Macie w urzędach sowiecką warszawkę, która was nicuje na wszystkie strony i sposoby. Rodzinki, dynastie w ministerstwach od wuja Stalina począwszy. Zmiana to nie miała być kosmetyka tylko trzęsienie ziemi, rewolucja urzędnicza, wymiana elit. Co jest tymczasem ? Bunt sędziów ! Ponownie jawi się pytanie gdzie państwo, gdzie sankcje administracyjne na zbuntowanych urzędników. Czego trwa ceregielenie się zamiast twardych i stanowczych działań ? Dopóki nie będzie zastosowana metoda Cejrowskiego "wszyscy won!", to takie kreciki co świnkę podkładają, zawsze się znajdą.
 • Z cyklu: Poradnik leminga
  https://pbs.twimg.com/media/DXv455dXcAEgvtQ.jpg
 • @Husky 07:40:31
  Złe wiadomości dla Berlina. "SZ": Nowy doradca ekonomiczny Trumpa, wielokrotnie zarzucał Niemcom, że manipulują kursem euro


  https://wpolityce.pl/swiat/384970-zle-wiadomosci-dla-berlina-sz-nowy-doradca-ekonomiczny-trumpa-wielokrotnie-zarzucal-niemcom-ze-manipuluja-kursem-euro

  Ps..To doskonała dla Polski informacja świadcząca, że nie tylko my widzimy niemieckie machinacje kursami euro. Od dawna o tym się mówiło, ale nie było atmosfery, teraz Niemcy nie zaprzeczą. A pozbycie się Cohna i Mnuchina to już czysty antysemityzm.
 • @Husky 07:40:31
  Donald Trump rozpocznie wojnę już dzisiaj. Prezydent Donald Trump zamierza w czwartek podpisać rozporządzenie w sprawie wprowadzenia odwetowych ceł na stal i aluminium poinformował w środę wieczorem czasu lokalnego doradca ds. gospodarczych prezydenta USA, Peter Navarro. Navarro powiedział stacji telewizyjnej Fox Business, że w czwartek o godzinie 15.30 czasu lokalnego (21.30 czasu polskiego) Trump zamierza podpisać rozporządzenie w sprawie nowych ceł, które ma wejść w życie w ciągu 15-30 dni. Doradca Trumpa poinformował, że na razie z obowiązku płacenia ceł mają być wyłączeni sąsiedzi USA - Kanada i Meksyk. Oba te kraje - jak podkreślił Navarro - będą miały czas by ponowne wynegocjować „uczciwy układ o wolnym handlu NAFTA”. Jeśli te kraje zgodzą się na ustępstwa (wobec USA), to pozostaną wyłączone z dodatkowych ceł. Wcześniej minister skarbu USA Steven Mnuchin powiedział, że Meksyk i Kanada, w przypadku pomyślnego (dla Stanów Zjednoczonych) zakończenia renegocjacji układu o wolnym handlu NAFTA, mogą być zwolnione z płacenia dodatkowych ceł. Inni sojusznicy USA, w tym kraje UE i NATO, nie będą wyłączeni z obowiązku płacenia dodatkowych ceł - 25 proc. na stal i 10 proc. na aluminium. Navarro zasugerował jednocześnie, że także dla innych krajów mogą pojawić się możliwości uniknięcia opłat celnych. Decyzja Trumpa, który w ubiegłym tygodniu zapowiedział wprowadzenie dodatkowych ceł, zaowocowała spadkami na giełdach, protestami szefów firm, których produkcja jest uzależniona od tych surowców i groźbą odwetu ze strony partnerów handlowych USA, w tym Kanady, która jest największym eksporterem stali na rynek amerykański. Protekcjonistyczne zamiary amerykańskiego prezydenta do tej pory poparli tylko przedstawiciele amerykańskich producentów stali i aluminium, tradycyjnie związana z Partią Demokratyczną federacja związkowa AFL/CIO oraz nieliczni ustawodawcy z Partii Demokratycznej, głównie ze stanów, gdzie dawniej koncentrowała się produkcja stali i aluminium. (PAP)
 • @Husky 07:40:31
  Prezydent Duda złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Polaków, którzy opuścili kraj w Marcu '68. https://wpolityce.pl/polityka/384981-prezydent-duda-zlozyl-kwiaty-pod-tablica-upamietniajaca-polakow-ktorzy-opuscili-kraj-w-marcu-68

  Ps..Ten fircyk i laluś A.Duda nie może usiedzieć na doopie ani dnia, bez podlizywania się ''starszym braciom''..!!!!A czy wspomniał o Morelach i innych ubeckich sukinsynach którzy też wtedy wyjechali zamiast zgnić w polskich wiezieniach. No i uhonorował tym między innymi zbrodniarzy żydowskich Morela i innych...wielu z nich wyjechało z zrabowanymi polskim rodzinom "wyklętych" majątkiem! Czy nasz prezydent wie co robi? Toż to pośmiewisko! Starczy już tego podlizywania się żydom. Pan A.Duda rozpoczął kampanię prezydencką, nie ma dnia bez pokazywania i wychwalania A.Dudy w mediach, nie dajmy się oszukać!

  http://niepoprawni.pl/video/budujemy-zydowska-przyszlosc-w-polsce
  Ps..II..Żenada to za małe słowo żeby to opisać. Ci którzy wyjechali to, z małymi wyjątkami, najzacieklejsi wrogowie Polski. Zachód przygarnął ich ciepłymi posadkami. Wielu żeby zakwalifikować się do wyjazdu. Bardzo smutny cyrk. To jest jakieś niezrozumiałe wariactwo. Wielu wyjeżdżających uważało że to było lepsze od wygranej w totka. Wielu na gwałt odgrzebywało swoje żydowskie korzenie żeby móc prysnąć. Zostali ci których nie można było ruszyć. Szał. Marzec ’68 i żydowska wściekłość za… antykomunizm:

  http://www.pch24.pl/marzec-68-i-zydowska-wscieklosc-za-antykomunizm,58717,i.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY