Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Soros i jego walka o nowy porządek świata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niechcący powiedział prawdę

 

W październiku George Soros znów znalazł się na czołówkach gazet. Tym razem za sprawą przekazania 13,7 mld funtów (18 mld dolarów) na rzecz utworzonej przez siebie Fundacji Otwartego Społeczeństwa (Open Society Foundations – OSF). Był to jeden z największych transferów, jaki kiedykolwiek dokonał prywatny darczyńca na rzecz jednej instytucji. Soros przekazał w ten sposób większość ze swojej szacowanej na 24,6 mld dolarów fortuny na cele „filantropijne”. „Filantropijne” umieszczam w cudzysłowie, bowiem chyba mało kto wierzy w to, że za działaniami Sorosa nie idą wielkie interesy, których do bezinteresownych zaliczyć nie można. Tak przynajmniej uważają ci, którzy widzą w multimiliarderze jednego z głównych budowniczych NWO. Są oczywiście zdecydowani przeciwnicy takiego stawiania sprawy. Wśród nich prym wiodą beneficjenci Sorosowej „dobroczynności”. Ale może to tylko przypadek?

George Soros prominentnym wyznawcą teorii spisku?

Na niedawnym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Soros znów dał znać o sobie. Podczas przemówienia oskarżył prezydenta Donalda Trumpa o to, że popycha Stany Zjednoczone do wojny nuklearnej. „Sytuacja uległa pogorszeniu. Nie chodzi tu tylko o przetrwanie otwartego społeczeństwa, ale całej naszej cywilizacji. Obaj politycy [Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej, oraz Donald Trump] wydają się skłonni zaryzykować wojnę nuklearną, aby tylko utrzymać się przy władzy”. Światowej sławy „filantrop” dodał jeszcze: „Stany Zjednoczone zmierzają do konfliktu atomowego, odmawiając uznania faktu, że Korea Północna stała się państwem nuklearnym. Powoduje to, że Koreańczycy przyspieszyli rozwój swojego potencjału atomowego, co z kolei może skłonić USA do wyprzedzającego wykorzystania swojej przewagi nuklearnej; w efekcie rozpoczną one wojnę jądrową po to, aby zapobiec wojnie jądrowej”. Mimo wszystko George Soros jest dobrej myśli: „Sądzę, że administracja Trumpa, stanowiąca zagrożenie dla świata, jest zjawiskiem wyłącznie przejściowym, które zniknie w 2020 r. [kolejne wybory prezydenckie w USA], a nawet wcześniej”, relacjonowała Maya Oppenheim z „The Independent”.

Niechęć amerykańskiego finansisty, zajmującego obecnie 20. miejsce wśród 400 najbogatszych Amerykanów w rankingu magazynu „Forbes”, do obecnej administracji prezydenckiej w ogóle, a Trumpa w szczególności jest powszechnie znana. Dlatego choć krytykowano tę część wypowiedzi Sorosa, wskazując, że pragnie nagłośnić i udramatyzować osobiste opinie i animozje, jej treść nie mogła zdziwić. Inaczej rzecz się miała z inną opinią wygłoszoną podczas tego przemówienia.

Bowiem Soros zaatakował w nim również dwa giganty branży komputerowej: Google i Facebook, nazywając obie firmy zagrożeniem dla społeczeństwa oraz ostrzegając przed powstaniem „jeszcze potężniejszych monopoli”. Finansista jakby zapominając o tym, że ma potężne udziały w obu korporacjach – o czym przypomniał Isaac Davis na stronie Waking Times – oświadczył: „Siła oddziaływania na postawy ludzi coraz bardziej koncentruje się w rękach zaledwie kilku firm”.

Zauważmy, że do tej pory takie opinie uchodziły w gronie rozsądnych i przyzwoitych ludzi, a rekrutują się oni głównie z beneficjentów Otwartego Społeczeństwa (OSF), za spiskowe, a ich głosicielom przyszywano metkę z napisem wyznawca spiskowej teorii dziejów. A tu proszę – co za niespodzianka! Sam kreator wygłasza poglądy, podobne tym zamieszczanym przez podrzędnych pismaków na niszowej stronie internetowej dla nawiedzonych.

Isaac Davis przytoczył zdania byłego dyrektora wykonawczego Facebooka, który 10 listopada 2017 r. na kampusie Stanford’s Graduate School of Business ostro wypowiedział się na temat tego, jaki wpływ na naszą rzeczywistość ma Facebook i inne media społecznościowe. Chamath Palihapitiya skrytykował działania gigantów z Doliny Krzemowej. „Czuję ogromną winę… Sądzę, że gdzieś w głębi duszy czuliśmy, że może się wydarzyć coś naprawdę niedobrego… Stworzyliśmy narzędzia, które rozrywają tkankę społeczną, niszczą mechanizmy jego funkcjonowania”. Były dyrektor Facebooka wskazał na efekt tych działań: „Brak dyskursu obywatelskiego, współpracy, dezinformacja, nieprawda. I to jest nie tylko problem Ameryki… to jest problem globalny. To niszczy podstawy tego, jak ludzie zachowują się między sobą, jako grupy społeczne i jako jednostki”. Obecna dyrekcja najpopularniejszego medium społecznościowego oczywiście odcięła się od słów, które wypowiedział Palihapitiya, wskazując, że od czasu, gdy on był dyrektorem, upłynęło sporo lat, a wraz z tym wiele zjawisk uległo gruntownej zmianie. Oczywiście na lepsze.

Niechcący powiedział prawdę

Wypowiedzi Sorosa na temat Google i Facebooka mają coś z Orwella, gdy mówi na temat potrzeby uwolnienia ludzkich umysłów z ciężaru pewnych informacji”, kontynuuje Isaac Davis na stronie Waking Times. Tam też znajdziemy zapis dalszego ciągu obłudnych jeremiad pod adresem Facebooka i Google człowieka, który utopił wiele miliardów dolarów, aby wyprofilować ludzkie umysły, uczynić przewidywalnymi reakcje społeczne oraz społeczne wybory. „[Facebook i Google] świadomie kontynuują proceder uzależniania odbiorców od swych usług. Może to być bardzo szkodliwe, zwłaszcza dla młodzieży. Istnieją podobieństwa między platformami internetowymi a firmami świadczącymi usługi hazardowe. Kasyna wypracowały techniki, za pomocą których skłaniają graczy do stawiania wszystkich swoich pieniędzy na jedną kartę, nawet tych pieniędzy, których nie mają. Coś bardzo szkodliwego i być może nieodwracalnego dzieje się z ludzką uwagą w dzisiejszej erze cyfrowej. I nie chodzi tu tylko o rozproszenie uwagi czy uzależnienie od internetu: media społecznościowe skłaniają ludzi do rezygnacji z własnej podmiotowości”.

Czy oznacza to, że stary spekulant, przypomnijmy – pan Soros ma 87 lat, oprzytomniał? Obudziło się w nim ludzkie sumienie? Przejrzał i zobaczył, ile krzywdy wyrządził ludziom? Być może tak właśnie jest. A może jest jednak inaczej? Może jest to kolejna gra Sorosa, działanie krętacza oparte na prymitywnej zasadzie – „łapaj złodzieja!”? Odwrócenia uwagi od tego, co sam robi od dekad, wskazując na „sprawcę zastępczego”?

W każdym razie konkluzja multimiliardera jest wymowna. Tyrada Sorosa, niby to w obronie wolności ludzkiego ducha, kończy się – jak na marksistę kulturowego i lewaka przystało – wezwaniem skierowanym do państwa, aby wzięło to całe towarzystwo za twarz. „Soros powiedział, że takie giganty jak Facebook i Google powinny być postrzegane jako instytucje użyteczności publicznej i jako takie objęte rządową kontrolą. Władza powinna dokonać regulacji działalności obu platform”. W sposób oczywisty doprowadziłoby to do przejęcia przez państwo całkowitej kontroli politycznej nad większością treści przekazywanych w internecie. „Obecnie istniejąca w internecie cenzura jest motywowana interesami korporacyjnych elit. Jednak umożliwienie rządowi monitorowania działalności tych korporacji w sieci spowodowałoby wprowadzenie kontroli federalnej nad całą zawartością internetu”, czytamy na Waking Times.

Innymi słowy, obecnie ścierają się ze sobą giganci, a wynikiem tej walki jest m.in. to, że mimo cenzury korporacyjnych elit część prawdy może się przedostać do opinii publicznej, chociażby w celu uwiarygodnienia się w oczach społeczeństwa jednej z walczących stron. Przykład Sorosa mówiącego, czym są dzisiejsze korporacje i jakie to niesie niebezpieczeństwo dla ludzkości, jest tego najlepszym dowodem. Kierowany interesem własnym, krytykując oba giganty, powiedział nieco prawdy o tym, jak toczy się nasz świat. Jednak jeśli za cenzurę weźmie się państwo, to wówczas obywatelom nie pozostanie już nic innego, jak tylko śnić orwellowski koszmar, zauważa Isaac Davis.

Jeśli gdzieś powstał oddolny ruch, jest duża szansa na to, że stoi za nim Soros

Isaac Davis przypomina, że Soros jest dobrze znany opinii publicznej ze swego finansowego wspierania wszelkiego typu inicjatyw na całym świecie zmierzających do przebudowania społeczeństw na lewacką modłę, „włączając w to poparcie dla Antify, która jest piątą kolumną, wprowadzającą destabilizację społeczną i prącą do zainstalowania komunizmu w Stanach Zjednoczonych”.

Soros nie kryje się z tym, że poprzez finansowane przez siebie organizacje i pracujących w nich swoich utrzymanków, płci obojga, stara się wpływać, i w samej rzeczy, wpływa, na to, co dzieje się na świecie. Oczywiście dla dobra ludzkości, przynajmniej w takim sensie, w jakim on to dobro pojmuje. „Naszym celem jest umożliwienie ludziom w różnych częściach świata skuteczne zmaganie się z ich własnymi problemami. Pomaganie pokrzywdzonym i redukowanie ludzkiego cierpienia w jak najwyższym stopniu”. Jak wiemy, są jednak na tym świecie politycy, popierani przez swoich wyborców, którzy nie życzą sobie „bratniej” pomocy tow. Sorosa.

Wracając jednak do wypowiedzi grandziarza, mającej miejsce w Davos, przekazanej przez Mayę Oppenheim z „The Independent”, to wynika z niej, że pokłada on nadzieję w tym, że nawet po jego śmierci działalność jego licznych fundacji będzie kontynuowana, bowiem mimo że już tyle dobrego dokonały, „pozostało jeszcze dużo do zrobienia”.

W sierpniu 2016 r. strona Humans Are Free opublikowała tekst dobrze znanego wszystkim Czytelnikom Teorii Spisku Makia Freemana. Z przedstawionego materiału wynika, że na stronie DCLeaks ujawniono dokumenty oraz ponad 2500 mejli pochodzących ze zhakowanych skrzynek należących do OSF. „Pokazują one czarno na białym dowody machinacji, manipulacji i ogromnych wpływów urodzonego na Węgrzech Żyda, multimiliardera, głównego donatora Hilarzycy Clintonowej, arcymanipulatora, wielkiego budowniczego nowego porządku świata – George’a Sorosa”.

Aby uczynić zadość rzetelności dziennikarskiej, przypomnijmy, że DCLeaks uznawana jest za stronę frontową grupy cyberszpiegowskiej Fancy Bear. Firma CrowdStrike, zajmująca się zapewnieniem cyberbezpieczeństwa swoim klientom, stwierdza „ze średnim stopniem pewności”, że Fancy Bear jest powiązana z rosyjską agencją wywiadu wojskowego GRU. Natomiast inne podmioty działające na rynku zabezpieczeń przed atakami hakerskimi: SecureWorks, ThreatConnect i Fireeye’s Mandiant stwierdziły, że grupa Fancy Bear jest sponsorowana przez rząd rosyjski.

Mainstreamowe media zignorowały ujawnione przez hakerów fakty dotyczące Sorosa. Natomiast ci, którzy zainteresują się rewelacjami przekazanymi przez stronę DCLeaks, będą z pewnością zdziwieni rozmiarami wpływów tego człowieka, pisze Makia Freeman, dodając, że multimiliarder „w pełni zasługuje na to, aby skupić uwagę na jego działalności, w tym samym stopniu, w jakim zwraca się uwagę na postępowanie rodzin Rockefellerów i Rothschildów”. Soros stał za pojawieniem się takich ważnych ruchów politycznych w USA jak radykalny ruch Murzynów amerykańskich Życie Czarnych ma Znaczenie (Black Lives Matter) oraz za szeregiem istotnych wydarzeń geopolitycznych na świecie. Tu Freeman wymienia „ukraiński zamach stanu finansowany przez USA, w wyniku którego zainstalowano na Ukrainie neonazistowski rząd marionetkowy”. Poza tym „ulubioną metodą działania Sorosa jest finansowanie kolorowych rewolucji (fałszywe oddolne inicjatywy buntu przeciwko władzy) poprzez jego liczne organizacje pozarządowe specjalizujące się w propagandzie i obalaniu demokratycznie wybranych rządów”.

O wpływach George’a Sorosa na scenę polityczną Polski za pośrednictwem finansowanych przez niego organizacji pozarządowych pisała we wrześniu 2016 r. dziennikarka Sylwia Czubkowska na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”: „Ten amerykański kontrowersyjny miliarder rzeczywiście od lat ma spory wpływ na polskie NGO”.

 

W 2015 r. Rosja zakazała działalności na swym obszarze organizacji wspieranych przez amerykańskiego multimiliardera. Z „planem Sorosa” dotyczącym zalewu Europy przez nielegalnych emigrantów z Afryki walczy też rząd Węgier. „Jeśli gdzieś powstał oddolny ruch, jest duża szansa na to, że stoi za nim Soros”, konkluduje Freeman na stronie Humans Are Free.

10 przejawów działalności Sorosa

Ujawnione przez stronę DCLeaks mejle dowodzą, że amerykański krezus finansowy ma do swej wyłącznej dyspozycji założoną przez siebie organizację Fundacji Otwartego Społeczeństwa (OSF). Działa ona w bardzo wielu krajach na całym świecie, realizując programy swojego twórcy, takie jak: otwarte granice, niekrępowana migracja, opieka i wsparcie dla nielegalnych emigrantów, szerzenie amerykańskiej demokracji na całym świecie. „Amerykańskiej”, czyli takiej, jaką wyobraża sobie Soros – porządku społecznego zbudowanego na zasadzie politycznej poprawności.

Freeman wymienia 10 największych manipulacji, w które, według ujawnionych przez DCLeaks materiałów, zaangażowany był na olbrzymią skalę Soros.

Finansista próbował wpłynąć na decyzję amerykańskiego Sądu Najwyższego, tak aby możliwe byłoby otrzymanie dokumentów i opieki dla nielegalnych emigrantów, którzy zostali rodzicami dziecka urodzonego w USA. Soros kupuje dziennikarzy, by ci przedstawiali w jak najbardziej korzystnym świetle aktualną sytuację na Ukrainie, pod neonazistowskimi rządami. Polega to na wytypowaniu żurnalistów z pięciu krajów (Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy i Grecja) i oferowanie im długoterminowych wyjazdów reporterskich na Ukrainę.

Kolejne matactwa Sorosa, według ujawnionych mejli, mają się sprowadzać do wywierania wpływu na wzmożenie fali emigracji oraz wykorzystywania kryzysu emigracyjnego w Europie. „Nasze zaangażowanie się polega na tym, że oprócz łagodzenia negatywnych skutków stosowania prawa wobec nielegalnych emigrantów wspieramy osoby, które działają na polu zmiany obowiązujących przepisów oraz polityki państw wobec emigrantów”, czytamy w ujawnionym przez DCLeaks mejlu. Poza tym, a jest to już czwarty przykład na szkodliwą dla porządku świata działalność Sorosa i jego ferajny, multimiliarder stara się wpływać na zmiany przepisów migracyjnych w całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Celem tych machinacji jest utworzenie centralnego systemu zarządzania ruchami migracyjnymi na całym świecie. Jako swoje zwycięstwo Soros potraktował przyjęcie przez Senat w 2013 r. projektu imigracyjnej ustawy „Gangu Ośmiu” senatorów. Mimo że ostatecznie Izba Reprezentantów projekt odrzuciła.

Według materiałów ujawnionych przez stronę DCLeaks Soros wspomagał finansowo ruch Black Lives Matter, przeznaczając na ten cel 650 tys. dolarów. „Pomoc ta miała więcej wspólnego z prowokowaniem gwałtownych wystąpień przeciwko policji i porządkowi publicznemu niż z rzeczywistą pomocą dla czarnych, będących ofiarami rasizmu i biedy”. Freeman stwierdza też, że zhakowane materiały ujawniły wpływy Sorosa na decyzje Clintonowej, gdy ta była sekretarzem stanu USA, jako przykład podając sytuację w Albanii, w której podczas demonstracji antyrządowych w stolicy tego kraju, Tiranie, śmierć poniosły trzy osoby. Soros przekazał żonie Clintona, kogo powinna wysłać jako mediatora z ramienia USA. Clintonowa dostosowała się do polecenia multimiliardera.

Siódmy przejaw działalności Sorosa to kupowanie wpływów na kreowaną przez państwo politykę „sprawiedliwości społecznej”. Mówi o tym treść innego, ujawnionego, materiału: „Należy wspomagać rozwój sprawiedliwości społecznej, w oparciu o instytucje rządowe wybranych krajów, tam, gdzie możliwości rozwoju (lub zagrożenia) otwartego społeczeństwa są szczególnie istotne”. Oczywiście istotne z punktu widzenia planów Sorosa wprowadzania nowego ładu społecznego na świecie.

Kolejny przejaw hochsztaplerstwa George’a Sorosa to próba uzyskania poparcia Grecji dla wywołania powstania na Ukrainie oraz skierowania go przeciwko Rosji.

Poza tym Soros poprzez swoje organizacje zbiera dane na temat przeciwników planów zmierzających do budowy społeczeństwa otwartego, czyli innymi słowy mówiąc, nowego porządku świata (NWO). Według strony Daily Caller, Soros przeznaczył 200 tys. dolarów dla Center for American Progress (CAP), a następnie dodał do tego dwa kolejne granty na łączną sumę pół miliona dolarów, z poleceniem, aby CAP przeprowadził szeroko zakrojone badania oraz monitoring działalności oponentów Sorosa. Wśród nich znalazła się Pamela Geller (Stop Islamization of America), Liz Cheney (córka byłego wiceprezydenta Dicka Cheneya), organizacje takie jak Jihad Watch i The Middle East Forum. Na celowniku Sorosa znalazły się również media, uważane przez niego za prawicowe, a do takich zalicza wszystkie te, które nie są przesadnie zachwycone działalnością amerykańskiego finansowego nababa. Również Tea Party i inne tego typu inicjatywy są pod baczną obserwacją podopiecznych amerykańskiego finansisty.

Dziesiąty przejaw krętactw grandziarza to kontrolowanie ambasadora USA na Ukrainie oraz ważnych postaci życia politycznego w tym kraju. „Soros oraz jego NGO odbyli szereg spotkań oraz szczegółowych rozmów z niemal każdym ważnym aktorem zaangażowanym w wydarzenia na Majdanie. Należeli do nich: ambasador USA Geoffrey Pyatt, David Meale (doradca ekonomiczny ambasadora), Lenny Benardo (obecnie wiceprezes OSF), Yevhen Bystrytsky (dyrektor wykonawczy, International Renaissance Foundation IRF, organizacji będącej częścią OSF), Oleksandr Sushko (przewodniczący zarządu IRF), Ivan Krastev (przewodniczący Centre for Liberal Studies), Sabine Freizer (OSF) i Deff Barton (dyrektor, USAID, Ukraine).

Dla Makia Freemana przytoczone wyżej informacje są wystarczającym dowodem na to, że spełniają się na naszych oczach prorocze słowa Johna Fitzgeralda Kennedy’ego: „Przeciwstawiamy się na całym świecie monolitycznemu i bezwzględnemu spiskowi, który opiera się na metodach tajnego poszerzania swoich wpływów – na infiltracji zamiast inwazji, na przewrocie zamiast wyborów”. Jak wiadomo, jedna z teorii spisku mówi, że jeśli tymi słowami JFK sobie nie zaszkodził, to na pewno również nie pomógł.

 

//www.wakingtimes.com/2018/01/27/orwellian-george-soros-calls-facebook-google-menace-hacking-minds/

//www.independent.co.uk/news/world/europe/davos-2018-george-soros-launches-blistering-attack-on-trump-the-survival-of-our-entire-civilization-a8179311.html

//humansarefree.com/2016/08/soros-hack-top-10-machinations-of-nwo.html

 

Napisane przez Robert Kościelny

 

https://warszawskagazeta.pl/teoria-spisku/item/5471-soros-i-jego-walka-o-nowy-porzadek-swiata

KOMENTARZE

 • @
  George Soros zaczynał biznes od rabowania majątku Żydów wywiezionych do Auschwitz z Budapesztu. A przyjacielem jego był hitlerowski, niemiecki oficer.o latach odkopano zapomniany wywiad z miliarderem Georgem Sorosem w którym opowiada jak konfiskował majątki żydowskie w 44 roku w Budapeszcie, jak omija regulacje lobbując jednocześnie za nimi i jak bez skrupułów bankrutuje całe kraje. Jest to istotny obraz przedstawiający typowy kliniczny przypadek psychopaty, który ociera się o schizofrenię by usprawiedliwić swoje bezwzględne działania.

  W ostatnich latach Soros był odpowiedzialny za wojnę domową na Ukrainie, potężną migrację do Europy, sponsorowanie ruchów komunistycznych i ciągłych zamieszek na tle rasowym w Stanach Zjednoczonych oraz manipulacje wyborami w USA. Coraz wyraźniej również widać, iż jego globalne działania destabilizują każdy w miarę niezależny rząd narodowy na świecie, kosztem rozwoju globalizacji i globalnego "otwartego" społeczeństwa.

  https://youtu.be/0TswGyyaagc
 • "W 2015 r. Rosja zakazała działalności na swym obszarze organizacji wspieranych przez amerykańskiego multimiliardera."
  Prawdziwe życie w Rosji czyli jak żyje rosyjska prowincja

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/03/a2.jpg

  Rosja, państwo które znajduje się w najwyższej światowej czołówce światowego wydobycia gazu, ropy naftowej, diamentów. Jest to państwo zajmujące 1/6 lądu kuli ziemskiej. Państwo w którym ludzie powinni być najzamożniejszymi i najznakomitszymi. Jednakże obecna sytuacja na tym obszarze jest zupełnie inna. Zwykli Rosjanie zmuszeni są do życia w nędzy. Dokąd i do kogo płyną pieniądze ze sprzedaży rosyjskich bogactw naturalnych?

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prawdziwe-zycie-w-rosji-czyli-jak-zyje-rosyjska-prowincja-2018-03
 • Lista państw świata wg wydatków na wojskowość
  Lista
  Ranking
  Państwo
  Siły Zbrojne
  Militarne wydatki w 2009 roku (USD)
  % PKB w 2008
  1 Stany Zjednoczone (USA) Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych 663 255 000 000 4,3%
  2 Chiny (CHRL) Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza 98 800 000 000 2,0%
  3 Wielka Brytania Brytyjskie Siły Zbrojne 69 271 000 000 2,5%
  4 Francja Francuskie Siły Zbrojne 67 316 000 000 2,3%
  5 Rosja (FR) Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej 61 000 000 000 3,5%
  6 Niemcy (NRF) Bundeswehra 48 022 000 000 1,3%
  7 Japonia Japońskie Siły Samoobrony 46 859 000 000 0,9%
  8 Arabia Saudyjska Siły Zbrojne Arabii Saudyjskiej 39 257 000 000 8,2%
  9 Włochy Włoskie Siły Zbrojne 37 427 000 000 1,7%
  10 Indie (RI) Indyjskie Siły Zbrojne 36 600 000 000 2,6%
  11 Korea Południowa (RK) Wojsko Korei Południowej 27 130 000 000 2,8%
  12 Brazylia (FRB) Brazylijskie Siły Zbrojne 27 124 000 000 1,5%
  13 Kanada Kanadyjskie Siły Zbrojne 20 564 000 000 1,3%
  14 Australia Australijskie Siły Obronne 20 109 000 000 1,8%
  15 Hiszpania Siły Zbrojne Hiszpanii 19 409 000 000 1,2%
  16 Turcja Tureckie Siły Zbrojne 19 009 000 000 2,2%
  17 Izrael Siły Obronne Izraela 14 309 000 000 7,0%
  18 Grecja Greckie Siły Zbrojne 13 917 000 000 3,6%
  19 Zjednoczone Emiraty Arabskie Siły Zbrojne Zjednoczonych Emiratów Arabskich 13 052 000 000 5,9%
  20 Holandia Holenderskie Siły Zbrojne 12 642 000 000 1,4%
  21 Polska (RP) Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej 10 860 000 000 2,0%
  22 Kolumbia Siły Zbrojne Kolumbii 10 055 000 000 3,7%
  23 Tajlandia Królewskie Tajskie Siły Zbrojne 9 866 000 000 2,1%
  24 Iran Siły Zbrojne Iranu 9 174 000 000 2,7%
  25 Korea Północna (KRLD) Koreańska Armia Ludowa 8 770 000 000 25%
  26 Singapur Singapurskie Siły Zbrojne 7 966 000 000 4,1%
  27 Szwecja Szwedzkie Siły Zbrojne 6 135 000 000 1,3%
  28 Norwegia Norweskie Siły Zbrojne 6 098 000 000 1,3%
  29 Chile Siły Zbrojne Chile 5 683 000 000 3,5%
  30 Algieria (ARLD) Siły Zbrojne Algierii 5 677 000 000 3,0%
  31 Belgia Siły Zbrojne Belgii 5 674 000 000 1,2%
  32 Meksyk Meksykańskie Siły Zbrojne 5 490 000 000 0,5%
  33 Indonezja Siły Zbrojne Indonezji 4 908 000 000 1,0%

  35 Portugalia Portugalskie Siły Zbrojne 4 884 000 000 2,0%
  36 Pakistan Pakistańskie Siły Zbrojne 4 823 000 000 2,6%
  37 Kuwejt Siły Zbrojne Kuwejtu 4 589 000 000 3,2%
  38 Dania Siły Zbrojne Danii 4 476 000 000 1,4%
  39 Ukraina Siły Zbrojne Ukrainy 4 258 000 000 2,7%
  40 Szwajcaria Siły Zbrojne Szwajcarii 4 141 000 000 0,8%
  41 Malezja Siły Zbrojne Malezji 4 078 000 000 2,0%
  42 Oman Sułtańskie Siły Zbrojne 4 003 000 000 7,7%
  43 RPA Południowoafrykańska Krajowa Siła Obrona 3 926 000 000 1,3%
  44 Irak (RI) Siły Zbrojne Iraku 3 814 000 000 5,4%
  45 Finlandia Siły Zbrojne Finlandii 3 768 000 000 1,3%
  46 Egipt (ARE) Siły Zbrojne Egiptu 3 665 000 000 2,3%
  47 Australia Siły Zbrojne Australii 3 650 000 000 0,9%
  48 Wenezuela (BRW) Siły Zbrojne Wenezueli 3 254 000 000 1,4%
  49 Czechy (RC) Siły Zbrojne Republiki Czeskiej 3 246 000 000 1,3%
  50 Maroko Siły Zbrojne Maroka 3 143 000 000 3,4%
  51 Angola (LRA) Siły Zbrojne Angoli 2 893 000 000 3,0%
  52 Rumunia Siły Zbrojne Rumunii 2 616 000 000 1,5%
  53 Argentyna Siły Zbrojne Argentyny 2 608 000 000 0,8%
  54 Wietnam (SRW) Siły Zbrojne Wietnamu 2 073 000 000 2,4%
  55 Sudan Siły Zbrojne Sudanu 1 971 000 000 4,4%
  56 Węgry Siły Zbrojne Węgier 1 900 000 000 1,2%
  57 Syria (SRA) Siły Zbrojne Syrii 1 883 000 000 3,4%
  58 Nigeria Siły Zbrojne Nigerii 1 681 000 000 0,8%
  59 Irlandia Siły Zbrojne Irlandii 1 581 000 000 0,6%
  60 Kazachstan Siły Zbrojne Kazachstanu 1 540 000 000 1,2%
  61 Sri Lanka (DSRSL) Siły Zbrojne Sri Lanki 1 525 000 000 3,6%
  62 Peru Siły Zbrojne Peru 1 502 000 000 1,1%
  63 Nowa Zelandia Siły Zbrojne Nowej Zelandii 1 447 000 000 1,1%
  64 Azerbejdżan Siły Zbrojne Azerbejdżanu 1 434 000 000 3,8%
  65 Filipiny Siły Zbrojne Filipin 1 424 000 000 0,8%
  66 Liban Siły Zbrojne Libanu 1 408 000 000 3,9%
  67 Jordania Siły Zbrojne Jordanii 1 392 000 000 5,9%
  68 Słowacja (RS) Siły Zbrojne Słowacji 1 316 000 000 1,5%
  69 Jemen Siły Zbrojne Jemenu 1 196 000 000 4,2%
  70 Chorwacja Siły Zbrojne Chorwacji 1 191 000 000 1,9%
  71 Bułgaria Siły Zbrojne Bułgarii 1 127 000 000 2,4%
  72 Libia (WLADżLS) Siły Zbrojne Libii 1 100 000 000 1,0%
  73 Serbia Siły Zbrojne Serbii 1 070 000 000 2,4%
  74 Białoruś (RB) Siły Zbrojne Republiki Białoruś 1 036 000 000 1,5%
  75 Bangladesz (LRB) Siły Zbrojne Bangladeszu 938 000 000 1,0%
  76 Słowenia Siły Zbrojne Słowenii 888 000 000 1,5%
  77 Bahrajn Siły Zbrojne Bahrajnu 721 000 000 3,0%
  78 Łotwa Siły Zbrojne Łotwy 692 000 000 1,9%
  79 Gruzja Siły Zbrojne Gruzji 665 000 000 8,5%
  80 Litwa Siły Zbrojne Litwy 648 000 000 1,5%
  81 Tunezja Siły Zbrojne Tunezji 571 000 000 1,3%
  82 Cypr Siły Zbrojne Cypru 550 000 000 1,8%
  83 Kenia Siły Zbrojne Kenii 518 000 000 1,9%
  84 Urugwaj Siły Zbrojne Urugwaju 496 000 000 1,3%
  85 Estonia Siły Zbrojne Estonii 460 000 000 2,2%
  86 Etiopia (FDRE) Siły Zbrojne Etiopii 422 000 000 1,4%
  87 Czad Siły Zbrojne Czadu 412 000 000 6,6%
  88 Luksemburg Siły Zbrojne Luksemburga 406 000 000 0,7%
  89 Armenia Siły Zbrojne Armenii 405 000 000 3,3%
  90 Wybrzeże Kości Słoniowej Siły Zbrojne Wybrzeża Kości Słoniowej 369 000 000 1,5%
  91 Botswana Siły Zbrojne Botswany 353 000 000 2,7%
  92 Kamerun Siły Zbrojne Kamerunu 352 000 000 1,5%
  93 Uganda Ugandyjskie Siły Zbrojne 341 000 000 2,3%
  94 Brunei Siły Zbrojne Brunei 336 000 000 3,9%
  95 Erytrea Siły Zbrojne Erytrei 327 000 000 20,9%
  96 Namibia (RN) Siły Zbrojne Namibii 283 000 000 3,5%
  97 Albania Siły Zbrojne Albanii 276 000 000 2,0%
  98 Bośnia i Hercegowina Zjednoczone Siły Bośni i Hercegowiny 276 000 000 1,4%
  99 Afganistan Siły Zbrojne Afganistanu 272 000 000 1,9%
  100 Dominikana Siły Zbrojne Dominikany 272 000 000 0,6%
  101 Boliwia Siły Zbrojne Boliwijska 268 000 000 1,5%
  102 Zambia Siły Zbrojne Zambii 251 000 000 2,0%
  103 Turkmenistan Siły Zbrojne Turkmenistanu 236 000 000 2,9%
  104 Senegal Siły Zbrojne Senegalu 217 000 000 1,6%
  105 Tanzania (ZRT) Siły Zbrojne Tanzanii 216 000 000 1,1%
  106 Macedonia Siły Zbrojne Macedonii 204 000 000 1,8%
  107 Nepal (FDRN) Siły Zbrojne Nepalu 194 000 000 2,0%
  108 Kirgistan Siły Zbrojne Kirgistanu 185 000 000 3,7%
  109 Mali Siły Zbrojne Mali 182 000 000 1,9%
  110 Gwatemala Siły Zbrojne Gwatemali 175 000 000 0,4%
  111 Kongo (RK) Siły Zbrojne Konga 142 000 000 1,1%
  112 Paragwaj Siły Zbrojne Paragwaju 140 000 000 0,8%
  113 Panama Siły Zbrojne Panama 138 000 000 1,0%
  114 Salwador Siły Zbrojne Salwadoru 134 000 000 0,5%
  115 Demokratyczna Republika Konga (DRK) Siły Zbrojne Republiki Konga 127 000 000 1,4%
  116 Ghana Siły Zbrojne Ghany 127 000 000 0,7%
  117 Kambodża Siły Zbrojne Kambodży 123 000 000 1,1%
  118 Mauretania Mauretańskie Siły Zbrojne 122 000 000 3,7%
  119 Burkina Faso Siły Zbrojne Burkina Faso 112 000 000 1,4%
  120 Honduras Siły Zbrojne Hondurasu 105 000 000 0,8%
  121 Madagaskar Siły Zbrojne Madagaskaru 103 000 000 1,1%
  122 Gwinea Siły Zbrojne Gwinei 99 800 000 2,2%
  123 Mozambik (RM) Siły Zbrojne Mozambiku 92 500 000 0,8%
  124 Jamajka Siły Zbrojne Jamajki 80 300 000 0,6%
  125 Rwanda Siły Zbrojne Rwandy 72 700 000 1,5%
  126 Mongolia Siły Zbrojne Mongolii 71 000 000 1,4%
  127 Benin Siły Zbrojne Beninu 67 700 000 1,1%
  128 Tadżykistan Siły Zbrojne Tadżykistanu 63 400 000 2,2%
  129 Suazi Siły Zbrojne Suazi 60 000 000 1,9%
  130 Togo Siły Zbrojne Togo 57 000 000 1,9%
  131 Uzbekistan Siły Zbrojne Uzbekistanu 52 000 000 1,9%
  132 Malta Siły Zbrojne Malty 51 600 000 0,7%
  133 Fidżi Siły Zbrojne Fidżi 48 400 000 1,3%
  134 Malawi Siły Zbrojne Malawi 45 100 000 1,5%
  135 Sierra Leone Siły Zbrojne Sierra Leone 44 600 000 2,4%
  136 Burundi Siły Zbrojne Burundi 43 900 000 4,0%
  137 Lesotho Siły Zbrojne Lesotho 43 600 000 1,6%
  138 Niger Siły Zbrojne Nigru 43 000 000 0,5%
  139 Nikaragua (RN) Siły Zbrojne Nikaragui 41 700 000 0,7%
  140 Papua-Nowa Gwinea Siły Zbrojne Papuy-Nowej Gwinei 37 200 000 0,4%
  141 Republika Środkowoafrykańska Siły Zbrojne Republiki Środkowoafrykańskiej 36 700 000 1,6%
  142 Dżibuti (LRD) Siły Zbrojne Dżibuti 36 300 000 3,7%
  143 Mołdawia Siły Zbrojne Mołdawii 27 500 000 0,6%
  144 Laos (LRLD) Siły Zbrojne Laosu 21 200 000 0,4%
  145 Gwinea Bissau Siły Zbrojne Gwinea Bissau 16 800 000 3,8%
  146 Belize Siły Zbrojne Belize 15 600 000 1,1%
  147 Mauritius Siły Zbrojne Mauritius 15 300 000 0,2%
  148 Islandia Siły Zbrojne Islandii 12 200 000 0,1%
  149 Republika Zielonego Przylądka Siły Zbrojne Zielonego Przylądka 8 800 000 0,5%
  150 Gujana Siły Zbrojne Gujany 7 900 000 0,8%
  151 Liberia Siły Zbrojne Liberii 7 100 000 0,6%
  152 Seszele Siły Zbrojne Seszeli 6 600 000 1,3%
  153 Gambia Siły Zbrojne Gambii 5 300 000 0,5%
  154 Zimbabwe (RZ) Siły Zbrojne Zimbabwe

  http://pl.uzbrojenie.wikia.com/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wg_wydatk%C3%B3w_na_wojskowo%C5%9B%C4%87
 • Wydatki na obronność. Świat kupuje najwięcej broni od czasów Zimnej Wojny
  http://static1.money.pl/i/h/244/art413428.jpg

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/handel-bronia-wydatki-na-zbrojenia,138,0,2265994.html
 • @Talbot
  Tak się żyje w państwie gdzie na wojskowość wydaje się 663 255 000 000 (USD):
  https://pp.userapi.com/c841434/v841434603/78b7e/JjWG5UCF1AA.jpg
  https://pp.userapi.com/c841434/v841434603/78b75/J00F1orhqUs.jpg
 • @Talbot 14:03:38
  Why Do the Russians Hate Americans?

  https://clarissasblogdotcom.files.wordpress.com/2015/03/voronezh.png?w=538&h=364

  http://i.ytimg.com/vi/27DeCzNcdbI/hqdefault.jpg

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTwIPQxW0-kV4mvq98LiKL3os4lLRzSuvzYX9U3IKKjtgKmdgcITQ
 • @fretka 14:41:02
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSrEqZk-gBz_yeaIgQAlbUB7BzVQdVBLdDtkgUc4RT4MkMH3GAZ
 • @Husky 14:53:02
  http://pastar.ru/media/k2/items/cache/9937ea9e070d9c10c153c6da4faf4090_XL.jpg
  Sołombała (ros. Соло́мбала) — historyczna dzielnica Archangielska. Znajduje się na Wyspach Sołombalskich (częściej - wyspa Sołombała) w delcie Dwiny. Z centralną częścią miasta łączy go most Kuznieczewski.
 • @Husky 14:58:06
  http://prawazwierzat.eu/wp-content/uploads/2015/04/andrzej-duda.jpg
 • @Talbot 14:03:38
  takie zdjęcia możesz zrobić i w Polsce.. w Ameryce będzie to raczej 50letnia rozwalająca się przyczepa kempingowa.. o miasteczkach namiotowych pod wielkimi amerykańskimi miastami nie słyszałeś??
 • @Talbot 14:32:26
  hehehe.. Rosja wydaje dolary na uzbrojenie??? hehe
  w dolarach też nie płaci pensji.. na zbudowaniu rakiety ma dużo mniejszy nalot (narzut) firm powiązanych czy jak tam się nazywa pijawki kapitalistyczne.. jeden oligarcha jednak mniej kradnie.. Elon Musk ostatnio udowodnił ile pieniędzy kradnie się pod przykrywką NASA..
 • @fretka 14:41:02
  namierzyłaś moją tajną bazę do walki z trollnią neonową.. nieładnie ;)

  wspomnę tylko, że kilometr pod spodem Kaczyński z Kulczykiem umilają sobie czas grą w bierki.. bo o szachy tych figurantów nie podejrzewam.
 • @wk..ny 16:06:32
  "takie zdjęcia możesz zrobić i w Polsce."

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/669/34/6693442.jpg

  Widzisz jak Rosja staje się Mocarstwem?
  Oby tylko oligarchów się pozbyli.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201802217404332-Rosja-wzrost-gospodarka/
 • @Talbot 16:25:14
  to amerykańskie ciągniki john deere?? na to mi wyglądają.. ładne jaja, że Sputnik to promuje, hehe
 • @wk..ny 16:35:38
  albo wynaleźli sami, jak rower na strychu u Niemca ;))
  tak na serio to Sputnik powinien promować rosyjską myśl techniczną.. zgłupiałem, nie wiem co o tym sądzić, bo wiem że Rosja potrafi traktory budować, a z ich silników rakietowych NASA korzysta pomimo embarga..
 • @wk..ny 16:41:53
  Te "rosyjskie" traktory powstają w rosyjskich montowniach, zachodnich koncernów.
  Możesz sobie kupić jeden...

  https://www.mascus.pl/rolnictwo/uzywane-traktory/ru,country.html
 • @Husky 14:58:06
  Chodzi Putin w ramach swojej kampanii po ulicach Moskwy i pyta :
  – Ile godzin dziennie pan pracuje?
  – 8 godzin
  – A czy byłby pan skłonny pracować dłużej ?
  – Dla potrzeb pana i pana partii,to ja mogę pracować nawet 24 godziny na dobę!
  – A kim pan jest z zawodu?
  – Grabarzem.

  8-)))))))))
 • @Husky 17:21:25
  Sam śmiejesz się z własnych dowcipów? w dodatku starych jak węgiel bo z czasów pierwszej Solidarności? jesteś żałosny!

  Jeśli już chciałeś napisać coś z serii "chodzi Putin" to przecież miałeś z czego wybierać.Na przykład:
  "Chodzi Putin po ulicach Petersburga"
  kultowe zdjęcia które obiegły świat, zrobione podczas ceremonii pożegnania ukochanego trenera dżudo Antolija Rahlina
  https://www.youtube.com/watch?v=IHPCNq-cE4M

  taaa...to już graficzny symbol.Alegoria.Metafora
  "Samotny Putin podąża w wyznaczonym przez siebie kierunku"

  https://i.ytimg.com/vi/ho0OzA1h9u0/maxresdefault.jpg


  albo dajmy na to "Putin w ulewnym deszczu oddaje honory poległym w II WŚ"
  https://www.youtube.com/watch?v=JmBiw-42-Mw
  bez parasola bez śmiesznej pedalskiej peleryny jak inni "mężowie stanu"
 • @Talbot 14:03:38
  USA ratuje lepszy klimat

  https://www.google.pl/search?q=usa+tent+cities&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjo3YfWlNPZAhUJkiwKHbqmBh8Q_AUICigB&biw=1920&bih=959

  https://www.theatlantic.com/photo/2016/02/americas-tent-cities-for-the-homeless/462450/

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tent_cities_in_the_United_States

  https://www.americamagazine.org/politics-society/2017/09/18/tent-city-usa-southern-californias-homelessness-crisis

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3364320/Inside-tent-cities-springing-America-hundreds-country-s-homeless-enjoy-community-Christmas.html

  A podobno bezrobocie 4%.
  Nie żebym wolał mieszkać w Rosji...
 • @Talbot 14:03:38
  Talbocie kochany!
  Było tak, że pewni dziennikarze zajechali w pewien obszar Rosji i pokazali takie zdjęcia jakie Ty przedstawiłeś, jako bidę i nędzę w Rosji.
  Były wywiady z mieszkańcami, przedstawione wybiórczo rozmowy i narzekania.
  Okazało się jednak po czasie, że te obszary i domostwa zalała 3 miesiące wcześniej wielka powódź.
  Moją działkę, jak była powódź na Podkarpaciu, zalała woda.
  Śliczny domek letniskowy, który mieliśmy wcześniej, remontujemy dalej, choć minęło już 7 lat. Lepiej było go od razu rozwalić!
  Pleśń, grzyb nadal wychodzi, ciężko go opanować.
  Zatem, zacietrzewiony rusofobie Talbocie opanuj się trochę, aby KARMA nie przyszła do Ciebie.
 • @lorenco 20:53:37
  wielce prawdopodobne

  https://www.youtube.com/watch?v=BFK3DJ7Kn6s&t

  tutaj kobita na zadupiu zyje i z dokumentu wynika wprost ze co pol roku odwiedzaja ja hielikopterem z jakimis zapasami; odwiedzali ja przed nakreceniem.

  jest tez drugi (tez na yt) dokument amerykanski, jakiegos zwyklego kolezki i tam sie to potwierdza.

  https://www.youtube.com/watch?v=tt2AYafET68&

  pewnie sa lepsze i gorsze regiony, ale mnie to zdziwilo...
 • @k4tx 22:05:23
  Dzięki za filmy.
  Na zewnątrz mały mróz, w mieszkaniu ciepełko.
  Jednak po obejrzeniu filmu, jakoś tak tęskno mi się zrobiło za prawdziwym życiem.
 • @lorenco 01:12:24
  A gdzieś Ty był jak Cię nie było?
  I nie mów mi, że Cię śniegiem przesypało.
  https://twitter.com/_Marfacegaretka/status/970267404033982464
 • @lorenco 01:12:24
  //Jednak po obejrzeniu filmu, jakoś tak tęskno mi się zrobiło za prawdziwym życiem.//

  Tęskno? za "prawdziwym" ? na moje oko film ma mało wspólnego z "prawdą".Dziwny jest jakiś.Zdjęcia tak robione że właściwie mogły być zrobione wszędzie. Ale nic to.
  Ja pokażę ci film dzięki któremu będziesz miał nie tylko okazję porównania go z poprzednim, ale będziesz miał też pewność gdzie został nakręcony,kiedy został nakręcony i po co został nakręcony.
  Po jego obejrzeniu zrobi ci się naprawdę tęskno dlatego łapczywie obejrzysz pozostałe trzy części.
  https://www.youtube.com/watch?v=kOEJi9cPW60&t=592s
 • Psychologiczna przyczyna?
  "oprzytomniał? Obudziło się w nim ludzkie sumienie? Przejrzał i zobaczył, ile krzywdy wyrządził ludziom? Być może tak właśnie jest. A może jest jednak inaczej? Może jest to kolejna gra Sorosa, działanie krętacza oparte na prymitywnej zasadzie"

  A może po prostu Soros nie jest oryginalnym myślicielem. Płynął z prądem i dryfował po uczepieniu się idei "otwartego społeczeństwa" Poppera. To że zaczyna mówić coś innego jest symptomem zmiany opinii w jego otoczeniu. Coś do nich dotarło albo się przestraszyli.

  Wierzcie, bogactwo nie czyni człowieka wybitnym. Gdyby zamiast miliardów miał parę milionów, kto by próbował go przeinterpretowywać?
 • @k4tx 18:26:33
  Amerykańskie bazy pod wodą. Zmiany klimatu uderzą w wojska USA. Zmiany klimatu zagrażają istnieniu amerykańskich baz morskich. Mimo że ich konsekwencje wykraczają niosą negatywne skutki dla infrastruktury wojskowej i bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ewolucje klimatyczne nie znalazły się na liście zagrożeń w najnowszej strategii bezpieczeństwa USA. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Center for Climate and Security, „ryzyko dla baz wojskowych zlokalizowanych na wybrzeżu związane ze wzrostem poziomu morza i będzie stanowiło poważne ryzyko dla gotowości wojskowej, operacji i strategii”, a także dla infrastruktury energetycznej oraz transportowej potrzebnej do ich funkcjonowania. Autorzy raportu, którymi są byli oficerowie amerykańskiej armii twierdzą że, 10 proc. amerykańskich instalacji wojskowych jest położonych na terenach położonych na małej wysokości na poziomem morza przez co naraża je na zalanie w przypadku dalszego wzrostu poziomu mórz i oceanów. W czasie prac nad raportem zespół przyjrzał się sytuacji w amerykańskich instalacjach położonych na terenie kraju. Jedną z nich jest poligon rakietowy na Wyspach Marshalla (Ronald Reagan Ballistic Missile Defense Test Site). Instalacje położone są w atolu Kwajalein i obejmujące blisko 2 mln km2 są wykorzystywane przez dowództwo strategiczne sił zbrojnych USA, NASA i inne agencji. Zlokalizowano takim także system radarowy „Space Fence” oraz centrum operacyjne pozwalające na wzmocnienie systemu monitorowania przestrzeni kosmicznej przez siły USA. Raport powołuje się także na relację dziennika „The Washington Post”, który twierdzi, że dzięki bazie w Atolu Kwajalein „Stany Zjednoczone mogą ćwiczyć rozpoczynanie oraz odpieranie ataków nuklearnych”. Stanowi on także „terytorialną zaporę przeciwko Chinom” oraz pozwala na „natychmiastowe wykrycie każdego ataku nuklearnego z Azji”. Jeśli wziąć pod uwagę rywalizację o wpływy w Azji Południowowschodniej z Chinami oraz ryzyko ataku balistycznego ze strony Korei Północnej w żywotnym interesie USA leży utrzymanie funkcjonowania tej instalacji.
  Zmiany klimatu niosą ze sobą nie tylko negatywne konsekwencje dla infrastruktury militarnej USA. Amerykańscy eksperci zwracają uwagę, że gwałtowne zjawiska atmosferyczne takie jak huragany przyczyniają się do wzrostu poziomu mórz powodującego na zalewanie terenów zamieszkanych przez ludność cywilną, a to w konsekwencji może prowadzić do destabilizowania terenów dotkniętych kataklizmem. W związku z tym autorzy raportu stworzyli listę ośmiu zaleceń dla amerykańskich sił zbrojnych:

  1. Ciągła identyfikacja i budowa potencjału, aby odpowiedzieć na infrastrukturalne, operacyjne i strategiczne ryzyko

  2.Zintegrować scenariusze dotyczące wpływu zmian klimatu i w regularne cykle planowania

  3.Podejmowanie decyzji związanych ze zmianami klimatu i włączenie do nich całego spektrum projekcji ryzyka

  4.Tworzenie scenariuszy dotyczących katastrof naturalnych i włączenie ich do planowania i gier wojennych

  5. Współpraca z partnerami międzynarodowymi w kluczowych bazach morskich

  6. Śledzenie trendów dotyczących zmian klimatu

  7. Utrzymanie bliskiej współpracy z cywilami zamieszkującymi tereny w sąsiedztwie baz

  8. Kontynuowanie inwestycji w poprawę zbierania danych dotyczących klimatu i ich analizy

  Warto odnotować, że w wydanej w ubiegłym roku strategii bezpieczeństwa USA zmiany klimatu nie zostały uwzględnione na liście zagrożeń dla bezpieczeństwa USA. Co ciekawe jak informował Andrew Revkin z portalu ProPublica w niepublikowanym oświadczeniu skierowanym do senatu w marcu biegłego roku, sekretarz obrony gen. James Mattis miał stwierdzić, że „zmiany klimatu wpływają na stabilność w obszarach świata, gdzie działają obecnie nasze wojska”. Ostatecznym wyznacznikiem stanowiska obecnego stanowiska Białego Domu wobec kwestii klimatycznych jest jednak wycofanie się Donalda Trumpa z porozumienie klimatycznego w czerwcu 2017 r. Zgodnie z nim strony porozumienia zadeklarowały ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, co miało przełożyć się na ograniczenie wzrostu średniej temperatury na świecie poniżej 2 stopni Celsjusza. To miałoby przyczynić się do zahamowania podnoszenia poziomu mórz. Ps...Ach warunki klimatyczne nie są constans, normalnie odkryli Amerykę ci Amerykanie. Ale ale, wygląda na to, że ci "znafcy" dalej wierzą w jakieś ocieplenie spowodowane przez palenie węglem i jazdę samochodem. Neandertalczycy pewnie też palili tym czarnym świństwem i to tak mocno że aż cofnęły się lądolody i wyginęły różne włochate stwory. Teraz Chińczycy palą węglem na potęgę bo pewnie chcą żeby im te nowiutkie nieśmigane sztuczne wyspy utonęły. A no i trzeba oczywiście pamiętać, że zmiany są tylko negatywne. Destabilizacja, katastrofy, kataklizmy, zło wszelakie, plagi, klęski i ogień padający z nieba. A jeżeli w jakiejś części świata robi się wygodniej lub urodzajniej to na pewno nie ma z niczym nic wspólnego, o nie. Pewnie jakiś przypadek, koniunkcja ciał niebieskich albo co. Koniec kropka więc bójcie się ludzie bo nadchodzi koniec świata i początek klimatycznego piekła na ziemi a ocalić nas może jedynie magia zielonej technologii, polityczne rytuały i mistycyzm handlu limitami emisji. Człowiek produkuje 2% CO2 na planecie, najwięcej statki, samoloty i hodowla bydła. 1 wybuch wulkanu to więcej od ludzkiej produkcji. Dziarsko handlując emisjami udają, że ograniczenie 10%z 2% uratuje świat. Trochę podstaw matematyki, podstaw.
 • @k4tx 18:26:33
  Turcja grozi inwazja na Grecję Erdogan zwariował ? W incydencie, który miał miejsce niespełna dwa tygodnie po tym, jak greckie ministerstwo obrony oznajmiło, że Turcja naruszyła przestrzeń powietrzną Grecji 138 razy w ciągu jednego dnia, turecka patrolowa łódź przybrzeżna 13 lutego staranowała łódź greckiej straży granicznej u wybrzeży Imii, jednej z wielu greckich wysp, nad którymi Turcja rości sobie suwerenność. Większość terytorium w obecnych granicach Grecji była pod okupacją Imperium Osmańskiego od połowy XV wieku do greckiej wojny o niepodległość w 1821 r. i ustanowienia nowoczesnego państwa greckiego w 1832 r. Wyspy jednak, podobnie jak reszta Grecji, są prawnie i historycznie greckie, jak wskazują ich nazwy. Rządząca w Turcji partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), jak również znaczna część opozycji wydaje się jednak zdecydowana (jeśli nie wręcz mająca na tym punkcie obsesję), by najechać i zdobyć te greckie wyspy, twierdząc, że w rzeczywistości są one tureckie. Na przykład, w grudniu Kemal Kılıçdaroğlu, przywódca głównej tureckiej partii opozycyjnej GHP, oświadczył, że kiedy wygra wybory w 2019 r. „najedzie i przejmie 18 greckich wysp na Morzu Egejskim, tak jak były premier turecki, Bulent Ecevit, najechał na Cypr w 1974 r.” Powiedział, że nie istnieje „żaden dokument” dowodzący, że te wyspy należą do Grecji. Meral Akşener, przewodnicząca nowej partii opozycyjnej „Dobra Partia”, także wzywa do inwazji i podboju wysp. „Co jest wymagane, musi zostać zrobione” tweetowała 13 stycznia. Najbardziej widoczne jest wymachiwanie szabelką przez tureckiego prezydenta, Recepa Tayyip Erdoğana, który wydaje się być ośmielony tym, że jego inwazja militarna regionu Afrin w północnej Syrii przechodzi właściwie niekwestionowana.

  „Ostrzegamy tych, którzy przekroczyli linie na Morzu Egejskim i na Cyprze” – powiedział Erdoğan i kontynuował:

  „Ich odwaga trwa tylko dopóki nie zobaczą naszej armii, naszych okrętów i naszych samolotów… Czymkolwiek jest dla nas Afrin, nasze prawa na Morzu Egejskim i na Cyprze są takie same. Nie sądźcie, że poszukiwania gazu ziemnego na wodach Cypru i oportunistyczne próby na Morzu Egejskim zniknęły z naszych radarów.

  Tak jak pokrzyżowaliśmy spiski [w regionie] Operacją Tarcza Eufratu i Operacją Gałąź Oliwna [w Syrii], a wkrótce w Manbij i innych regionach, potrafimy i pokrzyżujemy spiski tych, którzy angażują się w błędne kalkulacje na naszej południowej granicy… Nasze okręty wojenne i siły powietrzne ściśle obserwują ten obszar, by interweniować w każdy sposób, kiedy potrzeba”.

  Nawiązując do dni Imperium Osmańskiego, Erdoğan mówił dalej:

  „Ci, którzy myślą, że wymazaliśmy z naszych serc ziemie, z których ze łzami wycofaliśmy się sto lat temu, są w błędzie.

  Przy każdej okazji, jaką mamy, mówimy, że Syria, Irak i inne miejsca na [mapie] geograficznej] w naszych sercach nie różnią się od naszej ojczyzny. Walczymy, by obca flaga nie powiewała nigdzie tam, gdzie recytuje się adhan [islamskie wezwanie do modlitw w meczetach].

  To, czego dokonaliśmy dotąd, [blednie w porównaniu do] jeszcze większych prób i ataków [jakie planujemy] na nadchodzące dni, inszallah [z wolą Allaha]”. Turecki prezydent Recep Tayyip Erdoğan powiedział niedawno: „Ostrzegamy tych, którzy przekroczyli linie na Morzu Egejskim i na Cyprze… Ich odwaga trwa tylko dopóki nie zobaczą naszej armii, naszych okrętów i naszych samolotów ” (Zdjęcie: Elif Sogut/Getty Images)
  Dynastię i imperium osmańskie założył wódz koczowniczych Turków około roku 1300. Przez ponad 600 lat okresu osmańskiego Turcy Osmańscy, którzy także reprezentowali Islamski Kalifat, regularnie prowadzili wojny dżihadu, najeżdżając i okupując ziemie na trzech kontynentach.

  Neo-osmańczycy w Turcji nadal dumnie wyznają koncepcję dżihadu (islamskiej świętej wojny) przeciwko kafrom (niewiernym). Przewodniczący Państwowego Urzędu ds. Religijnych, Diyanet, otwarcie określił militarną inwazję Afrin jako „dżihad”.

  To określenie ma sens, jeśli weźmie się pod uwagę, że Turcy muzułmańscy zawdzięczają swoją demograficzną większość w Azji Mniejszej stuleciom turecko-muzułmańskich prześladowań i dyskryminacji chrześcijańskich, jazydzkich i żydowskich mieszkańców tych terytoriów. W XI wieku tureccy dżihadysci z Azji Środkowej najechali i podbili greckojęzyczne, chrześcijańskie Imperium Bizantyjskie, torując drogę do stopniowego sturczenia i islamizacji regionu takimi metodami jak morderstwa, porywania, gwałty i przymusowe nawracanie.

  Największa XX-wieczna napaść turecka na chrześcijan miała miejsce w latach 1914-1923 jako ludobójstwo Greków, Ormian i Asyryjczyków (Syriaków/Chaldejczyków) w osmańskiej Turcji. Nie przeszkodziło to Turcji, która nadal zaprzecza temu ludobójstwu, zostać członkiem NATO w 1952 r. Ta napaść nie przeszkodziła także Turcji, by w trzy lata po przystąpieniu do NATO, dokonać barbarzyńskiego, antygreckiego pogromu w Stambule ani w wygnaniu siłą w 1964 r. pozostałych w Turcji Greków.

  Właśnie dlatego, że Turcja nigdy nie była pociągnięta do odpowiedzialności za swoje zbrodnicze działania i agresje, nadal grozi bezpieczeństwu i suwerenności swoich sąsiadów. Najwyższa pora, by Zachód obudził się i przywołał Turcję do porządku.

  Uzay Bulut: Publicystka turecka z Ankary, która obecnie przebywa w USA. Pisze o sobie, że urodziła się jako muzułmanka.

  The results of the week are 03/04/2018. Military conflicts

  https://youtu.be/DHtdB8kvV4U
 • Soros pałę postawił pod artykułem!
  https://img7.dmty.pl//uploads/201707/1500802071_cfnyfj_600.jpg

  A tu jego kumpel

  https://img1.dmty.pl//uploads/201408/1407778380_exynxj_600.jpg
 • @kula Lis 67 12:11:32
  Czytam z uwagą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY