Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
980 postów 7552 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rosja straszy świat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Orędzie Putina było ostrzeżeniem dla Europy, NATO i przede wszystkim USA

 

 

Orędzie prezydenta Władimira Putina jest demonstracją siły i przypomnieniem o rosyjskiej broni jądrowej.

 

W orędziu Putin przeznaczył czas na:

3 min – sprawy biedy

 

2 min – demografii

4 min – ekonomii emerytów

3 min – ekologii

10 min – szkolnictwu

15 min – ekonomii

42 min – zbrojenia

Orędzie Putin Rosja

Zdaniem szefa moskiewskiego ośrodka Carnegie Dmitrija Trenina czwartkowe wystąpienie można interpretować jako ostrzeżenie, że jeśli Zachód spróbuje przy pomocy rozszerzenia NATO zmienić sytuację wojskowo-strategiczną na swoją korzyść, to nie ma to sensu, ponieważ Rosja jest w stanie w tym przeszkodzić i ma do tego odpowiednie środki.

Rosja ma wszystko, co w zimnej wojnie potrzebne

Niezależna „Nowaja Gazieta” porównuje orędzie Putina do jego wojowniczego w tonie wystąpienia z 2007 roku na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa i ocenia, że czwartkowe przemówienie do Zgromadzenia Federalnego, obu izb parlamentu Rosji, było jeszcze ostrzejsze. W ocenie gazety najważniejsze jest teraz, jak orędzie, nawet jeśli jego adresatem był odbiorca w Rosji, zostanie odebrane na Zachodzie. Gazeta zwraca uwagę na słowa Putina, iż Rosji długo nikt nie słuchał i żądanie: „to posłuchajcie teraz!”.

„W ramach realpolitik jest jasne, że Kreml rzucił na stół swój ostatni atut: przypomnienie o potencjale jądrowym radzieckiego mocarstwa, który – jak mówił Putin – nie tylko nie zardzewiał w ostatnich latach, ale został znacznie odnowiony i wzmocniony. Część elit zachodnich powinna dostrzec w tym rozpaczliwą próbę targowania się. Ale znajdą się i tacy, którzy podejmą wyzwanie” – ocenia „Nowaja Gazieta”.

Znany politolog Fiodor Łukjanow wskazał, że w doktrynach przyjętych ostatnio przez Stany Zjednoczone Rosja otwarcie została nazwana przeciwnikiem. „Przemówienie Putina jest odpowiedzią i demonstracją, iż skoro mówi się o zimnej wojnie, to Rosja ma wszystko, co jest w tej zimnej wojnie potrzebne” – napisał Łukjanow w dzienniku „Kommiersant”.

Wznowienie wyścigu zbrojeń

Ekspert i komentator wojskowy Paweł Felgenhauer powiedział, że orędzie oznacza wznowienie nuklearnego wyścigu zbrojeń.

Komentator polityczny Konstantin Eggert ocenił wystąpienie Putina jako demonstrację siły, która z jednej strony zostanie odczytana tylko jako wskazanie na wyścig zbrojeń. Jednak zdaniem Eggerta, orędzie zawierało także prośbę: „porozmawiajcie z nami”. Zdaniem eksperta Kreml bardzo negatywnie postrzega międzynarodową izolację Rosji.

– Orędzie było dwojakie: z jednej strony – groźba, a z drugiej – chęć rozmowy. Ale ma to także jeszcze jeden skutek. Teraz w każdej rozmowie o sankcjach gospodarczych, o możliwości ich złagodzenia, zawsze na Zachodzie ktoś powie: my zniesiemy sankcje, a oni będą robić jeszcze więcej takich rakiet, jakie pokazywał Putin” – zauważył Eggert, cytowany przez „Kommiersanta”.

Media rosyjskie są zgodne, że część polityczno – wojskowa, podczas której Putin poinformował o opracowaniu i przetestowaniu przez Rosję nowych rodzajów broni, w tym zdolnej do przenoszenia ładunków jądrowych, zdominowała orędzie. Przyćmiła ona zapowiedzi polityki socjalnej i gospodarczej, które miały być zarysem programu Putina na następną kadencją po wyborach prezydenckich wyznaczonych na 18 marca.

Autor: JZ/AG / Źródło: PAP

https://www.koniec-swiata.org/oredzie-putina-bylo-ostrzezeniem-dla-europy-nato-przede-wszystkim-usa/

KOMENTARZE

 • Ostra reakcja NATO po przemówieniu Putina: groźby Rosji nie do przyjęcia
  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2018/03/Putin-grozi-NATO-590x350.jpg

  Ostrzeżenia prezydenta Rosji Władimira Putina wobec sojuszników z NATO są nie do przyjęcia i nie przyczyniają się do uspokojenia sytuacji. NATO nie chce nowej zimnej wojny, ani nowego wyścigu zbrojeń – oświadczyła rzeczniczka Sojuszu.

  Rosyjskie oświadczenia, w których Moskwa grozi zaatakowaniem sojuszników, są nie do przyjęcia i mają efekt odwrotny do zamierzonego – oznajmiła rzeczniczka, cytowana przez agencję Reutera.

  – Nie chcemy nowej zimnej wojny czy nowego wyścigu zbrojeń – dodała. – Wszyscy sojusznicy popierają porozumienia o kontroli zbrojeń, które budują zaufanie, z korzyścią dla wszystkich – podkreśliła.

  Według NATO Rosja „kontynuuje zwiększanie swojej obecności militarnej od Morza Barentsa po Morze Śródziemne”.

  Rzeczniczka przypomniała też, że natowska tarcza antyrakietowa w Europie nie jest wymierzona w Rosję. – Tak jak wielokrotnie dawaliśmy do zrozumienia, obrona przeciwrakietowa Sojuszu nie została zaprojektowana przeciwko Rosji, ani nie jest w nią wymierzona. Nasz system chroni przed pociskami balistycznymi spoza strefy euroatlantyckiej – zapewniła Lungescu.

  – NATO stosuje dwutorowe podejście wobec Rosji: silne odstraszanie i obrona, w połączeniu z poważnym dialogiem i zależy mu na sukcesach na obu polach – dodała.
  źródło: PAP
  https://www.koniec-swiata.org/ostra-reakcja-nato-przemowieniu-putina-grozby-rosji-przyjecia/
 • „Zapomnijcie o gospodarce. To, co nadchodzi, będzie straszniejsze”
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/687/59/6875905.jpg

  W mediach pojawiła się informacja, że hiszpańska jasnowidząca Azumy Caravaca dała straszną prognozę na wiosnę tego roku.

  Jak donoszą media, medium poinformowało, że wiosną tego roku po całym świecie przejdą globalne katastrofy.

  „Zapomnijcie o gospodarce! To, co nadchodzi, będzie znacznie gorsze!” — powiedziała

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803027472611-sputnik-przepowiednia-medium-proroctwo-apokalipsa-koniec-swiata-smier-kataklizmy-iii-wojna-swiatowa/
 • Czy jest możliwe
  Czy jest możliwe, aby łódź podwodna była szybsza od torpedy czy okrętu nawodnego, bo na to zdaniem wypowiadających się nie pozwalają po prostu prawa fizyki. A co dopiero mówić o tym, a takiego sformułowania użył Putin, że mogą się one poruszać kilkakrotnie szybciej, na wielkich głębokościach i ciszej. Czyli, jak zauważył wojskowy komentator Niezawisimej Gaziety, jeśli mówimy o krotności szybkości dzisiejszych najszybszych okrętów, to musiałaby ona pędzić pod wodą jakieś 250 km na godzinę. Podobna historia z nową rakietą o napędzie atomowym. Jak już obliczono amerykański Tomahawk waży 1,5 tony, z czego napęd waży jakieś 500 kg. Mówienie o tym, że się skonstruowało rakietę z atomowym napędem, który (reaktor) waży 500 kg jest zdaniem rosyjskich komentatorów zupełną fantastyką. Inny prześmiewca zauważył, że skoro, jak powiedział Putin, rosyjscy konstruktorzy w gruncie rzeczy dokonali kopernikańskiego przełomu w zakresie uzbrojenia, to, dlaczego Prezydent tak bardzo narzekał w pierwszej części swego wystąpienia na to, że Rosja staje się krajem technologicznie zapóźnionym.

  https://www.salon24.pl/u/wiescizrosji/848884,plan-putina-zastraszyc-i-przekupic
 • @Talbot 08:20:33
  Wujek Antoni mawiał
  –Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz.
  Putin może ma straszną broń, zresztą nie on jeden, tylko, ze amerykanie oprócz takiej samej broni mają głowę i umiejętności do rozwalania bez jej użycia, czego Rosjanom zawsze brakowało ( z wyjątkiem epoki rządów Stalina, tylko, że on był raczej Gruzinem a nie Rosjaninem). Rosjanie dwukrotnie doświadczyli jak można być rozwalonym małym kosztem i bez wielkich wojen, raz rękoma Lenin, Trocki rozwalono carat, drugi raz rękoma Gorbaczew, Jelcyn rozwalono ZSSR.
  A Putin dalej głupi.
  Jak to było, Rusek to przysłowie kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi. Czy jakoś tak.
 • @Talbot 08:20:33
  A co do tarczy. Tarcza to tarcza. Da się ją obrócić w każdą stronę.
  To samo z każdą rakietą. Wczoraj wycelowana w Kima dziś może być skierowana na Putina, a jutro na Wiejską.
 • @Oświat 08:59:47
  Ta pseudo demonstracja "osiągnięć" w dziedzinie zbrojeń i technologi jest swego rodzaju alibi dla Putina, tłumaczącym mierne osiągnięcia w sferze gospodarki.
  Pieniedzy jak nie ma tak i nie bedzie
 • @Talbot 07:50:53
  Poświęcenie tak wielkiej uwagi na kwestie zbrojenia świadczy o rosnących obawach tak samego Putina, jak i jego otoczenia przed ewentualnym nowymi amerykańskimi sankcjami gospodarczymi i próbami amerykańskiej „ingerencji” w politykę wewnętrzną Rosji.
  Ale to ich problem, nie nasz.

  http://antykomunista.neon24.pl/post/142688,putin-pochwalil-sie-nowa-rakieta
 • @Husky 09:12:33
  "A co do tarczy. Tarcza to tarcza. Da się ją obrócić w każdą stronę."

  Otóż to.
  Tarcza z rosyjskimi Iskanderrami w Kaliningradzie - obróciła się na zachód.

  Co do Putina - rosyjskie społeczeństwo kiedyś go rozliczy.
  Na rosyjskiej prowincji bieda aż piszczy - drogi mają jak na Ukrainie.
 • @Husky 09:12:33
  Wybory się zbliżają ( w Rosji) więc trzeba ogłupić tych których da się ogłupić. Nawet jeśli to tylko filmowe bajki.
 • @Oświat 09:02:56
  https://uderzwfalsz.files.wordpress.com/2015/02/tttttt.jpg

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/133773,rothschild-rockeffeler-putin
 • @Talbot 09:24:33
  Coś tam od czasów Jelcyna się zmieniło.
  Nie jest tak źle, by nie mogło być gorzej.
  Ale wszystko na to wskazuje.
 • @Oświat 09:31:37
  Po co rosyjskie służby specjalne, spotkały się z CIA w Waszyngtonie - pomimo nałożonych sankcji na Rosję?
  Rothschild udzielił instrukcji Putinowi?
 • @Talbot 09:45:46
  ,,Po co rosyjskie służby specjalne, spotkały się z CIA w Waszyngtonie"
  Może chcieli uzgodnić ile dostaną za usuniecie Putina.
 • @Talbot 09:45:46
  Nie podoba mi się treść komentarzy.
  Rosja to odrębna cywilizacja kierująca się swoimi celami. Nie należy ich utożsamiać z tymi kreowanymi przez judaistów.
  To Zachód (zdominowany judaizmem) jest agresywny i próbuje narzucić swoje rozwiązania Rosji.
  Czy stopa życiowa może być tu argumentem w dyskusji?
  Tylko dla debila.
  Jest kwestia populacji. O jakości rozwiązania systemowego decyduje populacja; wzrost - system rozwija się, spadek - następuje degeneracja.

  I porównajmy Zachód, w tym i USA (bez napływu emigrantów) z Rosją.

  Wynik: oba systemy degenerują się - a Chinach następuje przyrost.

  Polska sytuacja też jest dość jednoznaczna w ocenach.

  Zatem: nie wkładać łapy miedzy drzwi. Nie nasze małpy, nie nasz cyrk.
  I to jest Polska Racja Stanu. Z tej perspektywy należy komentować.
 • @Oświat 10:02:10
  "Może chcieli uzgodnić ile dostaną za usuniecie Putina"
  A może chcieli pomóc Trumpowi w walce z Deep State - tylko dlaczego pojechali do Waszyngtonu?
  Przypomina mi to, jak kacyki z PZPR jeździli do Moskwy po instrukcje.
  Spotkanie powinno odbyć się w Moskwie, albo na neutralnym terenie.
  Reszta jest milczeniem - dlaczego w Waszyngtonie...
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:04:18
  Szanowny panie, mówi pan o jednoznacznej sytuacji polin czy jakiejś wymarzonej Polsce, une / polin/ nie muszą wkładać łap, une są uwieszone na klamce usraelskiej i dlatego mamy co mamy, nasze małpy i nasz cyrk !
  Polska Racja Stanu jeszcze nie istnieje, a komentujemy sobie Tu i kogo to obchodzi ?
 • @Talbot 10:43:35
  Dlaczego w Waszyngtonie ?

  "Istnieją szokujące dowody połączenia amerykańskiego rządu z masonerią czyli z satanizmem. Pozornie teoria wydaje się wręcz nie prawdopodobna, ale ilość przedstawionych dowodów ukaże nam obraz tego miasta w takim świetle, iż znane powiedzenie "Prawda jest dziwniejsza niż fikcja." w tym przypadku rzeczywiście ma dobrze ugruntowane zastosowanie

  Plan tego miasta jest właśnie celem naszych rozważań, ponieważ zawiera dużo istotnych elementów demonicznych i zarazem masońskich.

  Także usytuowanie geograficzne Waszyngtonu ma niezwykle ważne znaczenie w tym kontekście.

  Oczywiście zapoznawszy się z planem miasta a także z planami Masonów będziemy mogli doskonale zrozumieć pewne działania polityczne podczas obu wojen światowych a także wydarzenia nam współczesne."

  http://www.zbawienie.com/washington.htm

  W sumie równie dobrze mogliby w Astanie, gdzie lepsza pogoda ?
 • @provincjał 10:54:12
  Jak une są u klamki, to my powinniśmy wepchnąć je między drzwi, a sami tam łap nie wkładać.
 • @Husky 09:38:39
  widzę przyjaciele ..depresja was dopadła , a ty kolego ogon do góry .

  Skoro to bajki ,po co ta smutna mina .
  No i dlaczego specjaliści amerykańscy biorą to na poważnie .
  Prawda nie prawda .. zawsze można powiedzieć sprawdzam jak w pokerze . Tyle tylko w zależności od wyniku ...wasza dyskusja jest zbędna chyba ze dalszą rozmowę będziecie prowadzili w zaświatach.

  Nie oszukujmy się , chodzi o wojnę z Rosją i opanowanie świata . Nasze sympatie są bez znaczenia .
 • @provincjał 10:58:35
  "
  "Istnieją szokujące dowody połączenia amerykańskiego rządu z masonerią czyli z satanizmem. "

  To ja to wiem.
  Czyżby rosyjskie służby też były powiązane z amerykańską masonerią i z satanizmem?
  Przecież Putin - to Słowianin!
  Czy on nie panuje nad swoimi służbami, które podróżują sobie do siedliska satanistów?
 • Polacy - zaufajmy Putinowi!
  https://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201410/1413844234_lbsavn_600.jpg

  https://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201101/1295394378_by_suchy71_600.jpg
 • Chcę uspokoić Rosjan
  NATO nie napadnie na Rosję, a Rosja na NATO - sataniści dogadają się.
  Zgodnie ze scenariuszem Mędrców Syjonu - nie budiet wojny w Europie...

  https://img5.dmty.pl//uploads/201607/1468389815_2djooi_600.jpg

  https://demotywatory.pl/4672087/Chiny-szykuja-sie-do-wojny-z-USA
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:04:18
  10 powodów, dla których Rosja jest potęgą i nią pozostanie....Po tym jak pan Barack Obama – Prezydent Stanów Zjednoczonych uznał w swoim przemówieniu Rosję za regionalne mocarstwo jest oczywistym, że tylko słabość własna może skłaniać męża stanu do tego typu deklaracji. Warto się jednak przyjrzeć bliżej krajowi, który jest tak ochoczo poniżany przez prawie wszystkich na zachodzie, albowiem przecież już chyba wszyscy są wielkimi znawcami Rosji, rosyjskiej duszy, rosyjskiego sprzętu wojskowego, a na pewno już pryncypiów rosyjskiej gospodarki i polityki. Jest oczywistym, że poniższa prezentacja to będzie przegląd subiektywny, jednakże spróbujmy:

  Po pierwsze – Federacja Rosyjska jest krajem olbrzymim. Rozmiar terytorialny Rosji jest tak olbrzymi, że nie ma pojęcia „regionalności”, z jej perspektywy – nie da się przypisać Rosji do jakiegoś regionu, co tak banalnie zrobił pan Obama, być może Rosja jest po prostu klasą sama dla siebie, bo w kategorii rozmiarów nie ma sobie równych – ten kraj zajmuje sporą część dwóch kontynentów – kilka stref czasowych, spory kawałek globusa. Bez posługiwania się paszportem można przejechać od Bałtyku po Ocean Spokojny! Jeżeli ktoś tego nie jest w stanie uznać za wielką przewagę komparatywną Rosji nad całym światem, to niestety nie jest nawet odrobinę obiektywny. Oczywiście wielkie terytorium to wielkie szanse, ale też i wyzwania. Doskonale wiedzą o tym sami Rosjanie, przykład mobilizacji modernizacyjnej znacznej części kraju przy okazji organizacji Igrzysk w Sochi okazał się wielkim sukcesem spajającym szereg inwestycji i rzeczywiście zmieniającym Rosję.

  Po drugie – Federacja Rosyjska ma olbrzymie zasoby i rezerwy wszystkiego, co tylko jest w stanie wykopać, przetworzyć i zmobilizować. Proszę sobie wyobrazić, że żyjecie państwo w kraju, w którym nie ma problemu z przestrzenią. Nie ma problemu z energią – gaz jest, ropa jest, energia elektryczna jest. Nikt niczego sztucznie nie ogranicza! Wszystkiego jest pod dostatkiem a nawet w nadmiarze! Jedynie od pomysłowości i pracowitości samych Rosjan zależy to jak efektywnie będą wykorzystywać swoje zasoby. Niestety bezmiar i obfitość występowania bardzo często są podstawą dla marnotrawstwa, jednakże patologie występują wszędzie.

  Po trzecie – Federacja Rosyjska jest ideą uniwersalną – być może to kogoś zaskoczy, ale warto poczytać rosyjską Konstytucję. Co więcej warto przyjrzeć się temu, w jaki sposób oficjalne rosyjski czynniki państwowe odnoszą się do bogactwa kultur, religii i odmienności, jakie składają się na piękne dziedzictwo współczesnej Rosji. W tym wszystkim uniwersalnym kluczem do wszystkich kultur jest piękny język rosyjski, który warto znać, warto się go uczyć, – ponieważ jego znajomość stwarza wielkie szanse na interakcję z ludźmi, których poznanie bez znajomości tego języka byłoby bardzo utrudnione. Rosja w sensie pozytywnym wytworzyła swoją własną kulturę – cywilizację, która ją silnie spaja wewnętrznie i jest interesująca dla otoczenia.

  Po czwarte – Federacja Rosyjska nie ma naturalnych przeciwników w swojej klasie geopolitycznej. Europa Zachodnia wiele razy próbowała podbić Rosję, nigdy się to nie udało. Daleki Wschód miał jedynie okresowe powodzenie, które nauczyło Rosjan, że trzeba być twardszym także od przybyszów ze wschodu. Przy obecnym dekadenckim rozkładzie Zachodu – jedynie jego nieprzewidywalność może stanowić zagrożenie dla Rosji. Wszelkie zagrożenia innego typu jak terroryzm islamski, czy też wzrost potęgi Chin mają charakter albo przejściowy, albo nie są klasycznymi zagrożeniami ekspansyjnymi, z którymi Rosja nie mogłaby sobie poradzić wypróbowanymi metodami, które zna doskonale i potrafi stosować z powodzeniem. Przy czym uwaga – dwubiegunowy układ świata to był podział, który odpowiadał na pewno i Rosji i USA, jednakże do tego podziału obecny świat już nie wróci i utrata potencjału półkuli północnej – to wina ekspansji zachodu i jego bezustannych nacisków na ZSRR.

  Po piąte – Federacja Rosyjska nie musi udowadniać swojego istnienia przy pomocy żadnych gwałtownych ruchów geopolitycznych, mit okrążania Rosji przez wrogie siły to jedno z wielu refleksów propagandowych złego rozumienia oficjalnej retoryki władz rosyjskich, które szukają partnerów wszędzie – nawet u najtrudniejszych sąsiadów. W tym znaczeniu Rosja po prostu jest, natomiast to jej otoczenie próbuje stworzyć pozory, że podejmuje „jakieś” działania „z obawy o postawę Rosji”, żeby „zabezpieczyć się przed możliwymi skutkami działań Rosji”, itp. To otoczenie dostosowuje swoją politykę do polityki Federacji Rosyjskiej, przeważnie negatywnie interpretując jej wyciągniętą dłoń i zaproszenie do partnerstwa. Duże znaczenie mają tu obciążenia historyczne, ale nie da się też ukryć, że niektórym po prostu odradzająca się po osłabieniu związanym z upadkiem ZSRR i grabieżą majątku narodowego – Rosja po prostu przeszkadza.

  Po szóste – społeczeństwo Federacji Rosyjskiej jest niezmiernie odporne na wstrząsy ekonomiczne i wpływy zewnętrznego soft power. Po szoku, jakim był upadek ZSRR oraz późniejsze dewaluacje Rubla – dzisiaj w Rosji panuje stabilizacja wewnętrzna niepamiętana od sytych czasów „starych sekretarzy”. Nie przyjmują się w Rosji „nowinki” z zachodu, nie ma szans dla rodzin składających się z dwóch mam lub dwóch tatusiów, nie ma mowy o wyrażeniu zgody na adoptowanie dzieci przez pary mono-płciowe, jak również inne wzorce nowoczesnej kultury zachodniej, które zdaniem „wolnego świata” świadczą o stopniu otwartości społeczeństwa i jego demokratyzacji. Co najważniejsze – prawdopodobnie dzięki tradycyjnemu wychowaniu rosyjskie kobiety nie oszalały na punkcie genderowego-feminizmu, co powinno powstrzymać zmiany obyczajowe w Rosji, co najmniej o pokolenie, – dzięki czemu Rosja będzie miała czas na wypracowanie strategii chroniącej jej społeczeństwo przed dokonującym się na zachodzie załamaniem statusu rodziny, jako podstawowej komórki społecznej. W skali mikro można te zjawiska lekceważyć, jednakże w skali makro – całego państwa – już za 10 może 15 lat będą widoczne przewagi niektórych krajów i ich społeczeństw wynikające z tradycyjnego wychowania i standardowego modelu społecznego.

  Po siódme – umiejętność pragmatycznego wyciągania wniosków z historii, dzięki czemu wszystko, to co złe Rosja ma za sobą, to znaczy ten kraj jak mało który doświadczył w skali makro co to znaczy np. wojna domowa, dyktatura, ryzyko globalnej wojny jądrowej, utrata imperium, brutalny terroryzm, napaść zewnętrzna. Rosjanie doskonale pamiętają swoją własną historię, rozumieją dlaczego ich państwo popadło w zapaść, wiedzą co oznacza neoliberalna zaraza i jakie konsekwencje niesie oraz jako jeden z niewielu krajów na świecie starają się nie popełniać minionych błędów. W tym sensie – Rosja wszystko, co najlepsze ma przed sobą. Wystarczą niewielkie zmiany w organizacji życia społeczno-gospodarczego życia tamtejszego społeczeństwa i kraj „eksploduje” przedsiębiorczością, kreatywnością i produktywnością, jaką zapewnia Rosji jej najcenniejszy kapitał – ludzie. W tym kontekście Rosja poprzez łzy, poprzez upadki, poprzez chwałę, radość i smutek – wykuła swoją własną niepowtarzalność, która jest oryginalna w wymiarze globalnym i nie podlega zafałszowaniu.

  Po ósme – Rosja jest potęgą technologiczną, odziedziczone po czasach ZSRR zasoby patentów to olbrzymi dorobek dla potęgi technicznej państwa rosyjskiego. Oczywiście istnieje tutaj znaczny dysonans pomiędzy technologiami użytku cywilnego a technologiami przemysłowymi, kosmicznymi lub czysto-wojskowymi, jednakże w dzisiejszych czasach przede wszystkim liczą się ludzie. Rosja posiada doskonałe kadry naukowe, kwestią czasu i odpowiednich mechanizmów jest przekierowanie ich zainteresowań na kierunki „komercyjne”, które mogą zrodzić sukces. Poza tym nie jest problemem zakup licencji, zwłaszcza jak największe potęgi – tylko marzą o sprzedaniu czegoś w Rosji – jak np. niemiecki przemysł samochodowy i nie tylko. Można zaryzykować tezę, że Rosja jest samowystarczalna technologicznie, chociaż nie ma przewagi w wymiarze globalnym – to, co posiada umożliwia jej podtrzymanie głównych potencjałów.

  Po dziewiąte – Federacja Rosyjska posiada bardzo silną armię i najpotężniejsze w znanym świecie siły odstraszania termonuklearnego. Potencjał jądrowy w połączeniu z rozmiarami terytorium powoduje, że ewentualna wymiana ciosów z nieprzyjaciółmi daje Rosji przewagę nad każdym krajem o mniejszych rozmiarach, gdzie skutki uderzenia będą bardziej skupione.

  Po dziesiąte – najważniejsze – Federacja Rosyjska ma doskonałe i znamienite kierownictwo państwowe, posiadające wizję tego, co chce osiągnąć – zdolne do wprowadzania tej wizji, jak również nadarzających się okazji w życie.

  Wnioski, jeżeli tylko Rosji uda się utrzymać jednolitość kierownictwa, jeżeli tylko społeczeństwo rosyjskie nie da się zwieść ułudzie kłamliwej zewnętrznej propagandy, która jak wiemy niestety ma już wewnętrzne grono nieszczęsnych wyznawców to wszystko będzie w najlepszym porządku, wszystkie sprawy potoczą się tak, jak powinny się toczyć. Wrogowie Rosji zrobią wszystko żeby ją osłabić, a mogą to osiągnąć tylko przez umysły, serca i portfele zwykłych Rosjan.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:04:18
  Rusofoby i lemingi czyli tumany twierdzące, że Rosja prócz ropy i gazu nic nie produkuje, nic nie ma do zaoferowania, etc.. porównajcie teraz z tym poniżej oraz powiedzcie co obecna Polska trzydziestoparomilionowe państwo z dostępem do morza ma do zaoferowania, jewropie, światu, która rozkradziona i celowo zniszczona przez żydostwo światowe i rodzime, bez własnych banków, przemysłu, stoczni, floty, ośrodków badawczych, wyłącznie z montowniami obcych i Polakami jako wyłącznie tanią, niewolniczą siłą roboczą. Porównajcie także z Polską z czasów tzw. "komuny" której tak naprawdę nigdy w Polsce nie było, gdy mieliśmy wszystko własne i co mogliśmy zaoferować światu, a mogliśmy dużo, można w necie znaleźć. W poniższym artykule można się dowiedzieć, co oprócz ropy i gazu produkuje się w Rosji, co eksportuje się za granicę i co by się stało, gdyby zaprzestano kupowania rosyjskiej ropy i gazu. Powszechnie uważa się, iż było by to dla Rosji katastrofą ekonomiczną. Rzeczywistość zaś jest taka, iż Rosja jest jednym z głównych światowych eksporterów produktów i usług high-tech!!!.

  Trochę liczb na poparcie powyższego, mogącego niejednego zaskoczyć, twierdzenia. Otóż według danych Banku Centralnego (Центробанк) za rok 2013:

  Wartość eksportu towarów – 523 mld dolarów, usług – 70 miliardów, w sumie 593 miliardy dolarów.
  Z tego ropy naftowej sprzedano za 174 mld, produktów naftowych za 109 mld, gazu ziemnego za 67 mld, gazu skroplonego za 5 mld dolarów. W sumie – 355 mld dolarów.

  Trochę liczb na poparcie powyższego, mogącego niejednego zaskoczyć, twierdzenia. Otóż według danych Banku Centralnego (Центробанк) za rok 2013:

  Wartość eksportu towarów – 523 mld dolarów, usług – 70 miliardów, w sumie 593 miliardy dolarów.
  Z tego ropy naftowej sprzedano za 174 mld, produktów naftowych za 109 mld, gazu ziemnego za 67 mld, gazu skroplonego za 5 mld dolarów. W sumie – 355 mld dolarów. Oznacza to, że za eksport towarów i usług nie związanych z ropą naftową, Rosja otrzymała 238 mld dolarów w roku 2013.
  Czy to dużo czy mało? Dla porównania, łączna wartość eksportu wszystkich towarów i usług w Rosji w 2004 r. wynosiła około 204 miliardów. Czy miała wówczas miejsce jakaś apokalipsa gospodarcza? Nie, Rosji udało się przetrwać mimo tak mizernego eksportu. W poprzednich latach było jeszcze gorzej i jakoś Rosjanie nie musieli jeść lebiody.

  Oczywiście ewentualny spadek cen energii nie będzie dobry dla Rosji, PKB zmaleje, rubel stanieje, import stanie się droższy. Ale spodziewany „kryzys” będzie niczym w porównaniu z kryzysem roku 1998. Ponadto efektem dewaluacji rubla będzie zwiększenie konkurencyjności rosyjskiego eksportu, a Rosja ma wiele do zaoferowania.

  Z czego składa się owe 238 mld dolarów eksportu? Usługi: transport, podróże, usługi finansowe, doradztwo, komputery, technika, edukacja, budownictwo itp. Rosja i rosyjskie firmy często pojawiają się wśród światowych liderów i mają unikalne kompetencje na rynku w swoich branżach.

  A oto garść przykładów.

  Energetyka atomowa – „Rosatom” opanował 16% światowego rynku budowy bloków nuklearnych. Wartość podpisanych umów to 74 miliardy dolarów w roku 2013.
  Usługi finansowe – „Alpari” to jeden z pięciu największych brokerów na świecie. Obroty ponad 1 bilion dolarów rocznie. File w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach.
  Grupa transportowa „Wołga-Dniepr” – światowy lider w segmencie superciężkich i ponadgabarytowych transportow powietrznych z obrotem powyżej 1 mld USD rocznie.
  Usługi w dziedzinie IT – „Russoft”. Obroty 4.6 mld dolarów w roku 2012, z czego około połowa przypada na sprzedaż gotowych produktów, a połowa na usługi opracowywania oprogramowania na zamówienie.
  Budownictwo za granicą – „Mosmetrostroj” wygrała przetarg na budowę tunelu hydraulicznego pod Bosforem w Turcji o średnicy 6 metrów i długości 3,4 km i jest obecnie zaangażowana w budowę metra w Chennai (Indie) i szybkiej magistrali z Tel Awiwu do Jerozolimy.
  Inżynieria kosmiczna – Rosja jest światowym liderem w produkcji komercyjnych pojazdów kosmicznych, wynoszących na orbitę satelity, ładunku i osoby; dochód ok. 1 mld dolarów rocznie.
  Inżynieria lotnicza – „Progresstech” jest liderem w Europie Wschodniej w dziedzinie inteligentnych usług dla przemysłu lotniczego i transportu lotniczego. Od 1998 r. „Progresstech” aktywnie uczestniczy w tworzeniu wszystkich najnowszych wersji Boeing Commercial Airplanes (777 i 737), jak również w projektowaniu nowego samolotu Boeing 787 i Boeing 747-8. Świadczono też usługi inżynieryjne i konsultingowe w ramach programów budowy m.in. samolotów Airbus A320, A330, A350, A380; Gulfstream G250, G650; Cessna Columbus; Mitsubishi Regional Jet; Bombardier CSeries, Learjet 85.
  Analityka i Konsulting Biznesowy – „Prognoza”, międzynarodowa firma z siedzibą w Permie wdrożyła już ponad 1500 projektów do wprowadzenia oprogramowania analitycznego dla 450 klientów w ponad 70 krajach. Wśród jej klientów – MFW, WHO, Coca-Cola, 3M.
  Usługi telekomunikacyjne – „Komunikacja Satellite” zapewnia dostęp do segmentu kosmicznego użytkownikom z 35 krajów i jest jednymi z dziesięciu największych na świecie operatorów satelitarnych w zakresie łączności satelitarnej. Warto też wymienić „Rostelekom”, który wraz z trzema operatorami zagranicznymi bierze udział w realizacji nowego projektu na dużą skalę – budowy szybkiego połączenia „Europa-Persja” (EPEG), o pojemności łącza do 3,2 Tbit/s.
  Turystyka i podróże służbowe – ich obsługa przynosi ponad 7 mld dolarów rocznie.
  Metalurgia – eksport osiągnął 40 mld dolarów. W niektórych dziedzinach Rosja jest kluczowym eksporterem na świecie – np. tytanu, niklu, aluminium, nie tylko surowców, ale i zaawansowanych technologicznie wyrobów.
  Przemysł chemiczny – Rosja jest światowym liderem w produkcji kauczuku syntetycznego, niektórych nawozów i chemikaliów. Roczny eksport – ponad 30 mld USD.
  Rolnictwo i żywność – w 2013 r. eksport produktów rolnych z Rosji wyniósł 15 miliardów dolarów. Sąt to głównie zboża – pszenica, ryż, kukurydza.
  Przemysł zbrojeniowy – Rosja to drugi na świecie, po USA, eksporter broni (15.7 mld dolarów w 2013 r). Sprzedaje się głównie pojazdy opancerzonych, systemy obrony powietrznej, samoloty bojowe i śmigłowce oraz uzbrojenie okrętów wojennych.
  Ciężkie maszyny – „Hydropress”, „Tiażmekpress”, „Uralmasz” eksportują do wielu krajów prasy hydrauliczne, urządzenia do kucia metali i tłoczenia blachy, lokomotywy, wagony, statki, silniki itp. Wśród odbiorców znajduje się m.in. USA.
  Urządzenia wydobywcze – statki wiertnicze, tankowce, masowce.
  Lotnictwo – samolot krótkiego zasięgu „Suchoj SuperJet 100″, eksportowany jest do 12 krajów. Holding „Wiertolety Rosii” to największy na świecie producent w segmencie średnich i ciężkich śmigłowców (14% całkowitego światowego rynku śmigłowców, 35% światowej floty helikopterów bojowych, 74% floty światowej super ciężkich śmigłowców powyżej 20 ton, 56% światowej floty śmigłowców o masie od 8 do 15 ton).
  Optyka – cały szereg firm produkujących urządzenia optyczne na eksport. Np. główne, dwumetrowe zwierciadła dla trzech teleskopów Royal Greenwich Observatory (UK), czy lustro 1,23 m do teleskopu Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu (Niemcy).
  Sprzęt i instrumenty naukowe – m.in. Nowosybirski Instytut Fizyki Jądrowej – od skanerów medycznych do akceleratorów przemysłowych i defektoskopów.
  Oprogramowanie antywirusowe „Kasperski”, z przedstawicielami za granicą i 500 firmami partnerskimi w ponad 60 krajach. Wśród klientów – Cisco Systems, Lufthansa, McKinsey & Company, Oracle, Siemens, Novell, General Electric, Bayer i in.
  Frezarki, obrabiarki, lasery przemysłowe dużej mocy. Firma „IPG Photonics” jest jednym z trzech wiodących producentów laserów przemysłowych (kapitał ponad 1 miliard USD, a w segmencie superlaserów jest monopolistą.
  Dobra konsumpcyjne – odzież, żywność, meble, samochody pancerne.
  Elektrotechnika – 30% produkcji firmy „Ruselprom” (samochody elektryczne) idzie na eksport. Także urządzenia elektryczne dla dużych obiektów energetycznych, firm hutniczych, firm inżynieryjnych.
  Elektronika – spółka „TransAsia” to światowy lider w produkcji systemów nawigacji morskich i profesjonalnych symulatorów dla flot handlowych. Opanowała 45% światowego rynku symulatorów morskich, 35% systemów elektroniczno-kartograficznych. Rosja produkuje także urządzenia do nawigacji morskiej, systemy zarządzania ruchem, rejestratory, dyktafony, czujniki, systemy zasilania energią słonecznę itd.
  Energetyka – eksport paliwa jądrowego, usługi wzbogacania uranu, sprzęt dla elektrowni wodnych, gotowe elektrownie. Rosja ma bardzo dobrych inżynierów. Świetnie wykształceni pasjonaci. Możecie zaklinać rzeczywistość, lecz dzisiejsza putinowska Rosja już jest w zupełnie innym miejscu niż w latach 90 -tych ta zapijaczonego Jelcyna. I to by było na tyle w dużym skrócie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:04:18
  Oto co dzisiejsza Rosja może zaofiarować światu. To teraz prosiłbym rusofobów oraz chachły na tym portalu o przykłady co może i ma do zaoferowania światu prócz jabłek/owoców, etc...obecna Polska po 28 latach "demokracji" i restrukturyzacji czytaj złodziejstwa i rozwaleniu, zniszczeniu wszystkiego co polskie, przemysłu, gospodarki, etc... oraz upadła po majdanie UPAdlina obszczekująca niedźwiedzia i grożąca mu wyleniałym ogonkiem....z czego tak Putin i Rosjanie pokładają się ze śmiechu. 1. Energetyka atomowa – „Rosatom” opanował 16% światowego rynku budowy bloków nuklearnych. Wartość podpisanych umów to 74 miliardy dolarów w roku 2013.
  2. Usługi finansowe – „Alpari” to jeden z pięciu największych brokerów na świecie. Obroty ponad 1 bilion dolarów rocznie. File w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach.
  3. Grupa transportowa „Wołga-Dniepr” – światowy lider w segmencie superciężkich i ponadgabarytowych transportów powietrznych z obrotem powyżej 1 mld USD rocznie.
  4. Usługi w dziedzinie IT – „Russoft”. Obroty 4.6 mld dolarów w roku 2012, z czego około połowa przypada na sprzedaż gotowych produktów, a połowa na usługi opracowywania oprogramowania na zamówienie.
  5. Budownictwo za granicą – „Mosmetrostroj” wygrała przetarg na budowę tunelu hydraulicznego pod Bosforem w Turcji o średnicy 6 metrów i długości 3,4 km i jest obecnie zaangażowana w budowę metra w Chennai (Indie) i szybkiej magistrali z Tel Awiwu do Jerozolimy.
  6. Inżynieria kosmiczna - Rosja jest światowym liderem w produkcji komercyjnych pojazdów kosmicznych, wynoszących na orbitę satelity, ładunku i osoby; dochód ok. 1 mld dolarów rocznie.
  7. Inżynieria lotnicza - „Progresstech” jest liderem w Europie Wschodniej w dziedzinie inteligentnych usług dla przemysłu lotniczego i transportu lotniczego. Od 1998 r. „Progresstech” aktywnie uczestniczy w tworzeniu wszystkich najnowszych wersji Boeing Commercial Airplanes (777 i 737), jak również w projektowaniu nowego samolotu Boeing 787 i Boeing 747-8. Świadczono też usługi inżynieryjne i konsultingowe w ramach programów budowy m.in. samolotów Airbus A320, A330, A350, A380; Gulfstream G250, G650; Cessna Columbus; Mitsubishi Regional Jet; Bombardier CSeries, Learjet 85. Obecnie mają kontrakty na SU30/34/35 z całego świata!
  8. Analityka i Konsulting Biznesowy – „Prognoza”, międzynarodowa firma z siedzibą w Permie wdrożyła już ponad 1500 projektów do wprowadzenia oprogramowania analitycznego dla 450 klientów w ponad 70 krajach. Wśród jej klientów – MFW, WHO, Coca-Cola, 3M.
  9. Usługi telekomunikacyjne - „Komunikacja Satellite” zapewnia dostęp do segmentu kosmicznego użytkownikom z 35 krajów i jest jednymi z dziesięciu największych na świecie operatorów satelitarnych w zakresie łączności satelitarnej. Warto też wymienić „Rostelekom”, który wraz z trzema operatorami zagranicznymi bierze udział w realizacji nowego projektu na dużą skalę – budowy szybkiego połączenia „Europa-Persja” (EPEG), o pojemności łącza do 3,2 Tbit/s.
  10. Turystyka i podróże służbowe – ich obsługa przynosi ponad 7 mld dolarów rocznie.
  11. Metalurgia - eksport osiągnął 40 mld dolarów. W niektórych dziedzinach Rosja jest kluczowym eksporterem na świecie – np. tytanu, niklu, aluminium, nie tylko surowców, ale i zaawansowanych technologicznie wyrobów.
  12. Przemysł chemiczny – Rosja jest światowym liderem w produkcji kauczuku syntetycznego, niektórych nawozów i chemikaliów. Roczny eksport – ponad 30 mld USD.
  13. Rolnictwo i żywność – w 2013 r. eksport produktów rolnych z Rosji wyniósł 15 miliardów dolarów. Są to głównie zboża – pszenica, ryż, kukurydza.
  14. Przemysł zbrojeniowy – Rosja to drugi na świecie, po USA, eksporter broni (15.7 mld dolarów w 2013 r). Sprzedaje się głównie pojazdy opancerzonych, systemy obrony powietrznej, samoloty bojowe i śmigłowce oraz uzbrojenie okrętów wojennych.
  15. Ciężkie maszyny – „Hydropress”, „Tiażmekpress”, „Uralmasz” eksportują do wielu krajów prasy hydrauliczne, urządzenia do kucia metali i tłoczenia blachy, lokomotywy, wagony, statki, silniki itp. Wśród odbiorców znajduje się m.in. USA.
  16. Urządzenia wydobywcze – statki wiertnicze, tankowce, masowce.
  17. Lotnictwo – samolot krótkiego zasięgu „Suchoj SuperJet 100″, eksportowany jest do 12 krajów. Holding „Wiertolety Rosii” to największy na świecie producent w segmencie średnich i ciężkich śmigłowców (14% całkowitego światowego rynku śmigłowców, 35% światowej floty helikopterów bojowych, 74% floty światowej super ciężkich śmigłowców powyżej 20 ton, 56% światowej floty śmigłowców o masie od 8 do 15 ton).
  18. Optyka – cały szereg firm produkujących urządzenia optyczne na eksport. Np. główne, dwumetrowe zwierciadła dla trzech teleskopów Royal Greenwich Observatory (UK), czy lustro 1,23 m do teleskopu Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu (Niemcy).
  19. Sprzęt i instrumenty naukowe – m.in. Nowosybirski Instytut Fizyki Jądrowej – od skanerów medycznych do akceleratorów przemysłowych i defektoskopów.
  20. Oprogramowanie antywirusowe „Kasperski”, z przedstawicielami za granicą i 500 firmami partnerskimi w ponad 60 krajach. Wśród klientów - Cisco Systems, Lufthansa, McKinsey & Company, Oracle, Siemens, Novell, General Electric, Bayer i in.
  21. Frezarki, obrabiarki, lasery przemysłowe dużej mocy. Firma „IPG Photonics” jest jednym z trzech wiodących producentów laserów przemysłowych (kapitał ponad 1 miliard USD, a w segmencie superlaserów jest monopolistą.
  22. Dobra konsumpcyjne – odzież, żywność, meble, samochody pancerne.
  23. Elektrotechnika – 30% produkcji firmy „Ruselprom” (samochody elektryczne) idzie na eksport. Także urządzenia elektryczne dla dużych obiektów energetycznych, firm hutniczych, firm inżynieryjnych.
  24. Elektronika – spółka „TransAsia” to światowy lider w produkcji systemów nawigacji morskich i profesjonalnych symulatorów dla flot handlowych. Opanowała 45% światowego rynku symulatorów morskich, 35% systemów elektroniczno-kartograficznych. Rosja produkuje także urządzenia do nawigacji morskiej, systemy zarządzania ruchem, rejestratory, dyktafony, czujniki, systemy zasilania energią słoneczną itd.
  25. Energetyka – eksport paliwa jądrowego, usługi wzbogacania uranu, sprzęt dla elektrowni wodnych, gotowe elektrownie.....

  I to by było na tyle w dużym skrócie. I jeszcze jedno pytanie: jakiego programu antywirusowego w swoim komputerze używacie lemingi opluwając Rosję, że zacofana, etc..? Bo jeśli Kaspersky'ego to gratuluję trafnego wyboru! Wydaje mi się, że pokazałem waszą pustkę i rusofobi i zacietrzewione lemingi z urobionymi przez żydostwo pustymi łbami, mimo posiadania przez część z was "dyplomów" wartych tyle co papie na których je wydrukowano, kosztem podpisów i pieczęci, ignorancję, zaślepienie, chamstwo, tandetę, głupotę polityczną, kosmiczną rusofobię a przede wszystkim waszą małość....Warto w tym miejscu zadać sobie pytanie gdzie jest technologicznie Polska. W chwili obecnej czyli w 2017 roku nie jesteśmy nawet w stanie umieścić miniaturowego sztucznego satelity wielkości pierwszego Sputnika co miało miejscu 58 lat temu. Czyli nasze zapóźnienie technologiczne wynosi przynajmniej 60 lat i ciągle rośnie ponieważ Polska stoi w miejscu, a świat idzie do przodu. A co jest polskim hitem eksportowym ?? Polskie lafiryndy i polscy robotnicy sezonowi z wyższym wykształceniem. Przez głupotę polskich polityków nie jesteśmy już nawet eksporterem jabłek i kiełbas. Czemu w Polsce w każdym większym mieście jest tylko jeden rzecznik patentowy i to przeważnie żyd ? Daj mu swój wynalazek to 10 lat będziesz czekał na opinię a w tym czasie w innych krajach twój wynalazek opatentują inni. Żeby zostać rzecznikiem patentowym trzeba terminować u urzędującego rzecznika patentowego parę lat i albo da aplikację albo nie. Skoro jest jeden od lat i nikt u niego nie aplikował to znaczy że przez niego nikt nie przejdzie. Tu jest wąskie gardło polskiej wynalazczości.
 • @kula Lis 67 12:34:48
  Brak zgody odnośnie p. 3.

  Reszta?
  Każda cywilizacja ma swoje walory. Rosja też.
 • Do minusujących notkę...
  A Wy towariszcze czego chcecie - aby w Polszy zapanował ustrój oligarchiczny jak w Rosji i na Ukrainie?
  Przecież ten ustrój stworzyli żydzi we współpracy z satanistyczną sektą : Odrodzenie Rosji – satanistyczna sekta Chabad w Sewastopolu
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a310.jpg

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/odrodzenie-rosji-satanistyczna-sekta-chabad-sewastopolu-2014-08

  Wiem, że boli to Rosjan.
  A co z atakiem żydów na Polskę - co z rosyjskim antypolonizmem?


  Antypolonizm w rosyjskiej kinematografii
  https://m.salon24.pl/1b5a55c4776d72728c89af9baf445a03,750,0,0,0.jpg

  https://www.salon24.pl/u/zawodaktor/830339,antypolonizm-w-rosyjskiej-kinematografii

  Być Polakiem to trudna sztuka.
  Być Rosjaninem, to...być niewolnikiem jak Niemcem za Hitlera?

  Brawo MY - Polacy!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:04:18
  No tak. Sporo tu potakiwaczöw Talbota. Nawet Oswiat, ktörego wpisy sa zwykle ciekawe, Putina ma za glupka. Nie ma to jak wariat z Bialego Domu.
  Zyjemy w swicie chaosu i pewnie w niedlugim czasie okaze sie, kto medrcem, kto pajacem.
 • I znowu jesteśmy w d..e
  .
  Ustalmy fakty

  1. USA są bankrutem i zachowują się jak bankrut: „après nous, le déluge ”

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  2. Europa jest bardzo ważnym centrum kandydującym do przejęcia funkcji imperialnej po USA, nie można mieć zbrodniarzom wojennym z USA, że trzeci raz rozpętali by chętnie wojnę na terenie Europy, skoro dotychczas tak fajnie się udawało. Potrzeba było USA dwóch wojen, aby USA mogły zająć miejsce W.Brytanii jak wiodące imperium.

  3. Jedynie mniej zainteresowani wydarzeniami nie słyszeli i nie pojęli, że „Drang nach Osten” jest podstawową strategią USA, o czym wspominają autorzy

  - https://marucha.wordpress.com/2018/02/27/dr-kulinska-o-janie-olszewskim-zaden-uczciwy-czlowiek-nie-powinien-po-czyms-takim-podac-mu-reki/#comment-738437

  i to z ważnej przyczyny

  - http://pppolsku.blogspot.com/2014/04/teksty.html#WojEur

  Jak wiadomo, także pewne wpływowe kręgi w RFN zaczęły demontować agentkę USA Merkel, pewne kręgi w RFN zdają sobie sprawę, inaczej niż tzw. „elita” w Polsce, w co USA chcą ich znowu wrobić.

  4. w przypadku Polski mamy do czynienia z PO.PiSem zaprzaństwa i „patriotyzmu” syjonistycznego, o reszcie kanalii jak SLD, PSL … nie wspominam,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  znowu bez mrugnięcia okiem są tzw. „elity” w Polsce gotowe złożyć tę kolejną ofiarę palnę (Holokaust) z Polaków na ołtarzu boga imperium Mamona, jak to uczyniły w roku 1939 i później, n.p. w 1944 w Warszawie.

  Polacy najwyraźniej postradali rozum, skoro nie pojmują, że są w przysłowiowej d...e, że okupanci zza oceanu przewidzieli i dla tego pokolenia taki sam los, jak dla ich dziadków i pradziadków. Ponoć jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera, a więc postanowił znowu Polaków ukarać, może za ich głupotę. Może jeszcze dosadniej, I i II Wojna światowa, była wojną USA przeciwko Europie, wówczas W.Brytanii, dobrze byłoby to wreszcie zrozumieć, a wiele rzeczy stanie jasne. Ta ostatnia teza wymaga pewnego wysiłku. Przypomnijmy, że od wojen szwedzkich jest Polska główną areną rozgrywek politycznych w Europie.

  Linki załączono z myślą, że może lepiej dotrą, przynajmniej do niektórych, niż powyższy tekst.
 • @morgan 13:58:56
  "No tak. Sporo tu potakiwaczöw Talbota. Nawet Oswiat, ktörego wpisy sa zwykle ciekawe, Putina ma za glupka. Nie ma to jak wariat z Bialego Domu"

  Sam więc widzisz, że Polacy to głupki.
  To samo twierdzą żydzi i Putin, który zmajstrował katastrofę smoleńską.
  Talbot publikując takie notki - jest jak w banku FASZYSTĄ.
 • Zdolność czytania i rozumienia
  .
  @morgan 13:58:56

  procesów politycznych jest przywilejem nielicznych. Absolutna większość daje się łatwo przekabacić na każdy idotyzm. w 1914 szły masy z ochotę na wojnę. Ilu ludzi jest w stanie dopuścić możliwość, że II Wojna nie była żadną wojnę III Rzeszy z resztą Europy, tylko wojną kapitału, w przewadze z USA przeciwko Europie, była podbojem tego kontynentu ?

  Jeśli ktoś nie ma pojęcia o strategii USA, patrz cytowany choćby trzeci link powyżej, nie zrozumiał co pisał nasz "rodak" Brzeziński w swej książce szachowej, jakże może zrozumieć procesy ostatnich dziesięcioleci, które są otwartą wojną USA przeciwko Europie/UE, którą zresztą okupują w znacznej części od 1945 roku do dziś, po upadku ZSRR okupują też znaczną część Europy środkowej i bałtyckiej, operacja na Ukrainie jest kolejną w tej wojnie.

  Korekta:
  "nie można mieć zbrodniarzom wojennym z USA za złe, że trzeci raz"
 • @Talbot 14:22:11
  ,,Talbot publikując takie notki - jest jak w banku FASZYSTĄ.,,

  Nie ... Talbot to tak lepsza wersja Huskyiego , co to odwraca kota ogonem . i lepiej mu to idzie .

  Mówisz że Polacy to głupki .. ciekaw jestem kim ty jesteś .
 • @Talbot 14:22:11
  ,,Nawet Oswiat, ktörego wpisy sa zwykle ciekawe, Putina ma za glupka. "

  Talbot, a co byś powiedział gdybym napisał, że gra na boisku w piłkę kopaną zakładająca obronę własnej bramki bez atakowania bramki przeciwnika, to skrajna głupota, bo to prosta droga do przegranej?
  Zgodziłbyś się z tym, czy powiedział, Oświat nie masz racji?
  Ja tak postrzegam politykę Putina.
  Rozumiem go do pewnego stopnia, chce wykorzystać maksymalnie pokój, dozbroić i zmodernizować armię, podnieść gospodarkę, ale nie można przy tym cofać się tak bardzo jak to robi Putin.
  Nie wiem ile masz lat, bo może jesteś za młody by pamiętać jaką politykę prowadził Stalin.
  Rosja za Stalina była zrujnowana aż po Leningrad, Stalingrad, Moskwę, owszem miała przemysł zbrojeniowy za Uralem i silną armię, ale Ameryka już miała broń atomową i przemysł na najwyższych z możliwych obrotów. Mimo to polityka Stalina zaskutkowała tym, że USA i reszta zachodnich mocarstw musiała i przyjęła politykę powstrzymywania komunizmu.
  Tak to się wówczas pisało.
  Ameryka była na pozycji obronnej i defensywnej.
  Wielka Brytania jako największe mocarstwo kolonialne XIX i początku XX wieku za sprawą poczynań Stalina posypało się w gruzy.
  To samo z Francją.
  Rosja (ZSSR) wkraczała na teren Dalekiego Wschodu i Afryki. Indochiny, Korea i Wietnam, a w Afryce, Egipt, Syria, Etiopia, Irak nieco póżniej Kuba.
  Putin jest w znacznie lepszej sytuacji, gospodarczej i militarnej niż był Stalin po 1945 r i cały czas oddaje pola Amerykanom.
  Amerykanie już są w Estonii, Łotwie, Litwie, na Ukrainie.

  Putin ostatnio ogłosił zwycięstwo w Syrii, tym czasem Damaszek jest pod obstrzałem z moździerzy, a Amerykanie instalują się tam na dobre.

  Wiesz Talbot, nie może być bardziej żałosnej i bardziej przegranej polityki niż ta, którą prowadzi Putin.
  Ja sobie nie mogę już gorszej wyobrazić i te jego filmiki, animacji, toż to śmiech i kompromitacja i jego głupawa gatka, że teraz to go zachód posłucha.
  Zachód wyłoży dwa, czy trzy miliardy i ochrona z otoczenia Putina weźmie go za kołnierz i wywali przez okno, tak jak zrobili ochroniarze z Szewardnadze w Tbilisi.
  Jeśli jeszcze Putin jest na Kremlu, to znaczy, że amerykańcom on na ten moment jeszcze pasuje, albo boją się, że ich człowiek z Kremla wyleci (tak jak Grisza Otriepiew wystrzelony z działa w stronę królestwa Polskiego), a zaraz później zasiądzie na Kremlu jakiś satrapa typu Iwan Groźny, Piotr Wielki czy Stalin i wykopie Amerykanów i z Ukrainy i z Litwy i z Polski.
 • @morgan 13:58:56
  hasło rosyjskich nacjonalistów: wolność-równość-braterstwo

  Jak podaje Google - najwięcej rosyjskojęzycznych stron pornograficznych - znajduje się na amerykańskich i europejskich serwerach.

  "Coroczny raport Brytyjskiego Narodowego Urzędu Wywiadu Kryminalnego (NUWK) stwierdza, że ponad połowa dziecięcych stron pornograficznych znajduje się na amerykańskich serwerach, a ilość stron umieszczonych na serwerach w Rosji podwoiła się. W roku 2002 liczba stron zawierających zdjęcia molestowanych dzieci wzrosła o 64%. Zdjęcia wykorzystywanych dzieci, czasami wręcz niemowląt, krążą po całym Internecie.

  Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wiecej-pornografii-dzieciecej-w-internecie
 • @fabi 15:19:57
  Moments ago, President lDonald Trump wished everyone a happy National Anthem Day.

  https://pbs.twimg.com/media/DXXtSNXW0AECAAQ.jpg
 • @fabi 15:19:57
  3 III 1831, Powstanie listopadowe - zwycięstwo oddziału generała Józefa Dwernickiego nad Rosjanami w bitwie pod Kurowem.

  Roman Rupniewski (1802–1892), oficer artylerii WP, powstaniec 1830/31 - "Generał Józef Dwernicki na czele szwadronu krakusów im. ks. Józefa Poniatowskiego"

  https://pbs.twimg.com/media/DXWyz9PWAAEOg-2.jpg
 • Woodscock w Leningradzie
  http://kreciola.tv/video/72252048

  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2016/05/naszestwije-festiwal-7.jpg

  naszestwije - festiwal (7)

  Muzyka w dzień i w nocy, a do tego czołgi, komandosi i pokazy wojskowe. Na organizowany pod patronatem rosyjskiego MON festiwal muzyki rockowej „Inwazaja 2016” przyjedzie rekordowa ilość uzbrojenia.

  W „tematycznym klastrze” festiwalu zaprezentowanych będzie 25 jednostek współczesnego i historycznego sprzętu, m.in. czołg T-90, haubica D-30, samochód pancerny BA-3M, BTR-82A i inne tego typu atrakcje „muzyczne”, z czego 12 po raz pierwszy – zapowiadają organizatorzy.

  Odbędą się kursy przetrwania w ekstemalnych warunkach prowadzone przez komandosów i pokazy wojsk powietrznodesantowych. Niespodzianką ma być występ Armii Rosji z jedną z festiwalowych gwiazd.

  Festiwal „Naszestwije” („Inwazja”) odbywa się w podmoskiewskim Zawidowie w obwodzie twerskim od piętnastu lat na początku lipca. Podobnie, jak polski Przystanek Woodstock, jest promowany jako główne i obowiązkowe wydaarzenie lata, w którym – tak jak w polskim Woodstocku – koniecznie trzeba wziąć udział, jeśli jesteś „trendy”.

  Rok temu patronat nad imprezą objęło rosyjskie ministerstwo obrony i obok gwiazd muzyki pojawiły się czołgi, haubice, myśliwce, rakiety, transportery opancerzone i wolontariusze werbujący do służby kontraktowej w armii Rosji… „Naszestwije” zaprasza!

  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2016/05/naszestwije-festiwal-1.jpg

  https://kresy24.pl/rosyjski-woodstock-jak-manewry-wojskowe-foto/
 • @Talbot 15:31:21
  Podobne haslo przyswiecalo twörcom gilotyny we Francji.
  Amatoröw pornografii znajdziemy wszedzie, nawet w krajach arabskich, czego statystyki nie uwzgledniaja. Byc moze jest to najtansza rozrywka, stad jej popularnosc.
  Co do FR - kto pierwszy zaczal straszyc swiat ? Putin ? Wolne zarty.
 • Woodstock w Rosji i wielki sen Macierewicza
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/09/92/099261.jpg

  Obrona Terytorialna - właśnie spełnia się wielki sen Antoniego Macierewicza. Sejm uchwalił ustawę, powołującą Wojska Obrony Terytorialnej (WOT).

  Egzamin na prawo noszenia krapowego beretu
  © Sputnik. Andrei Aleksandrov
  Prywatne wojsko Macierewicza kontra Specnaz
  Antoni Macierewicz pragnie, aby w 2019 roku w WOT służyło aż 50 tys. żołnierzy. Pomimo tego, że eksperci zgodnie twierdzą, że w dobie armii zawodowych nie ma potrzeby powoływać półcywilnych bojówek, Obrona Terytorialna stała się fiksacją ministra Macierewicza. I udało mu się przeforsować jej powstanie w Sejmie — uchwalona wczoraj nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony, zrównuje WOT z pozostałymi rodzajami sił zbrojnych: morskimi, powietrznymi, lądowymi i specjalnymi. Dowódca WOT formalnie będzie powoływany przez prezydenta z kontrasygnatą premiera i podległy bezpośrednio szefowi MON — stąd opinie o "prywatnym wojsku Macierewicza".

  https://pl.sputniknews.com/polska/201611174251381-wojska-obrony-terytorialnej/
 • @Husky 15:46:55
  ,,Roman Rupniewski (1802–1892), oficer artylerii WP, powstaniec 1830/31 - "Generał Józef Dwernicki na czele szwadronu krakusów im. ks. Józefa Poniatowskiego"

  Wychodzi na to że przodkowie naczelnika mieli przyjemność poznania się z nim

  ,,Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Gronowce koło Odessy, z rodziny Naczelnego Prezesa Sądu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego też urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami armii carskiej. ,,
 • @morgan 16:05:59
  "Amatoröw pornografii znajdziemy wszedzie, nawet w krajach arabskich, czego statystyki nie uwzgledniaja. Byc moze jest to najtansza rozrywka, stad jej popularnosc.
  Co do FR - kto pierwszy zaczal straszyc swiat ? Putin ? Wolne zarty"

  Rozumiem, że amatorów pornografii w Rosji Niet - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę sex - otworzą się strony z rosyjskimi dziewuchami,

  "Co do FR - kto pierwszy zaczal straszyc swiat ? Putin ? Wolne zarty."

  A kto zajął Krym i co opowiadał Zyrinowski o zmazaniu Polski z mapy świata i podjęciu przez Putina decyzji o rozpoczęciu III wojny światowej?
  Czy powiedzieli to Obama i Trump?
  Powiedział to przewodniczący rosyjskiej Dumy.
 • Uwaga, Uwaga,Uwaga!
  Te filmiki z rosyjskiego Woodstock przedstawiających rosyjskich Słowian taplających się w błocie - to amerykańska propaganda.
  Hippiesi nigdy nie zaistnieli w Rosji - bo byli pacyfistami.

  Byli tępieni w Rosji i PRL

  https://bialczynski.pl/wp-content/uploads/2015/01/hipisi_okladka_m.jpg

  „Hippiesi, kudłacze, chwasty.” – książka Instytutu Pamięci Narodowej o polskim ruchu hippisowskim lat 1967-1975.

  https://bialczynski.pl/2015/01/03/hippiesi-kudlacze-chwasty-ksiazka-instytutu-pamieci-narodowej-o-polskim-ruchu-hippisowskim-lat-1967-1975/
 • @Talbot 17:04:33
  ,, IPN wydał książkę nt. hipisów w PRL ,, i to powinno wystarczyć ...
 • @fabi 16:22:29
  to czyli twój sąsiad był ten klekstein
  znacie sie
 • @Husky 18:10:55
  nie rżnij głupa . .. wiem zachowujesz się tak jak brak ci argumentów ... ale i tak cię lubię
 • Historia kołem się toczy
  Hippiesi w Rosji i PRL byli traktowani jak szpiedzy amerykańscy.
  Teraz jak szpiedzy rosyjscy

  http://bi.gazeta.pl/im/ad/32/13/z20131757V,Mateusz-Piskorski--z-lewej--podczas-demonstracji-p.jpg

  Wszyscy deklarują, że są pacyfistami i walczą z "Szarymi"

  Spójrz ile jest na świecie zła
  To szarzy cierpią i cierpieć każą nam...

  "Spójrz, tam leży człowiek C G
  Wokół niego pełno krwi a F C
  Czemu nie mógł istnieć tak jak Ty C G
  Albo ja a F C

  Spójrz, tam leży człowiek
  Obok niego drugi łka
  Czemu nie mógł istnieć tak jak Ty
  Albo ja

  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij
  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij

  Jeśli kiedyś będziesz w potrzebie
  Podnieś w górę palce dwa
  Wtedy każdy Ci pomoże,
  Kto nosi nasz znak

  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij
  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij

  Znaku swejo nie zeszmacę,
  Nie powieszę na karabinie
  Ja niekogo nie zabiłem
  I sam też nie zginę

  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij
  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij

  Ale na tym świecie
  Choćby i za tysiąc lat
  Nigdy tak nie będzie,
  Żeby czlowiek człowiekowi był jak brat

  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij
  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij"


  To była piosenka harcerska za komuny.

  https://www.youtube.com/watch?v=7I0vkKy504U
 • @fabi 18:15:45
  Bredzisz tak, że aż komentować szkoda.
  Pewnie szczepiony przeciw .....
 • @Talbot 18:25:17
  Ostatni KOD-owiec

  https://pbs.twimg.com/media/DXYjItSXcAoFn5c.jpg
 • @Husky 18:28:44
  Moze coś więcej ..widzę że latasz za mną

  Gdyby nie szczepionki ,już 40 lat tu mnie by tu nie było .
 • @fabi 19:43:04
  też byłem szczepiony i żyje 8-)))

  ps.
  poza szczepieniem na wściekliznę oczywiście
  pzdr.
 • @Oświat 15:28:33
  Proszę Pana, bombardy i kolubryny to już przeżytek.
  W dzisiejszych czasach państwo wielkości Estonii nie stanowy już przeszkody dla ''rakiet skrzydlatych'' i innych takich pacyfistycznych wynalazków.
  A Amerykanie? Cóż... niedługo sami się wyprowadzą, słyszałam, że morale i motywacje im spadają.
 • @fretka 20:43:11
  oj tam
  Rosjanie zawsze mieli genialne pomysly :

  https://www.muhendisbeyinler.net/wp-content/uploads/2016/02/turbojet-tren-nedir.jpg
 • @Husky 20:48:46
  https://ofigenno.com/content/6713-0/7.jpg
 • @Oświat 08:59:47
  A Putin dalej głupi.
  Oświata ..spokojna twoja rozczochrana .. za te słowa będziesz musiał się w język ugryść a najlepiej odgryść .

  Zabawa skończona ..
 • @Oświat 15:28:33
  Господин Осьвят, русские это вежливые люди.
 • @Talbot 16:45:54
  Obama i Trump to pajace, choc röznej wagi, Zirinowski to harcownik-amator, ktöry rzadko wazy wlasne slowa i nie wmawiaj mi, prosze, ze o tym nie wiesz. W polskim sejmie jego odpowiednikiem byl niejaki Niesiolowski. Na dobry lad kazde panstwo ma swojego harcownika.
  A Zirinowski jest przynajmniej pocieszny...
 • @Talbot
  to już jestem w temacie:
  https://pbs.twimg.com/media/DXXUJLJXkAEzWiW.jpg
 • @fretka 21:50:09
  Tymczasem . http://wyborcza.pl/1,155290,21017518,blamaz-us-navy-awaria-superokretu-uss-zumwalt.html?disableRedirects=true Pzdr. :)
 • @fabi 21:10:36
  fabiiiiii ! ortografia.... /ugryzienie, odgryzienie...
 • @fabi 21:10:36
  No , nie pewnie nasz kolega temu zaradzi na miarę Antoniego . :))) http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/19850?t=Wynalezc-proch-od-nowa-
 • @morgan 22:12:04
  :)))
 • @morgan 22:12:04
  fabiiiiii ! ortografia. jestem stary..pracowałem łapami nie piurem .
 • @fretka 21:07:28
  Ta witryna jest nieosiągalna 8-)))
 • @Husky 22:32:25
  Dla mnie jest . :)))
 • @Repsol 22:36:58
  muszę zmienić laptopa ,
  wprawdzie ten ma niecały rok ale to już jest zabytek 8-))))
  pzdr.
 • @Husky 22:40:35
  Kup tego dobrze sobie radzi .Ave. https://lenovogaming.pl/media/cms_page/image/18/551/c/single-product.jpg?ts=1518685201
 • @Repsol 22:49:34
  Mam MacBook Pro - nie najgorszy,ale sa lepsze
 • @Nibiru 23:07:33
  :))) Nie mogłem się opanować . Przepraszam . :))) Koment roku . Ave.
 • @Nibiru 23:07:33
  Prezes juz taki ma z automatem do kaw, kaw, kawy

  http://polki.pl/foto/16_9_LARGE_0200/jaroslaw-kaczynski-samotny-nie-jestem-154295.jpg
 • @Husky 23:18:28
  Czy pamiętasz Panie Boże Nad Wołyniem łunę krwawą I ten krzyk z płonącej chaty Mordowanych przez sąsiadów. Chyba byłeś w tamtej porze Gdzieś po innej stronie świata, Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał... Czy słyszałeś modłę Panie, Oczy ojca czy pamiętasz, Gdy hańbili córkę jego Banderowcy jak zwierzęta... On na drzwiach ukrzyżowany Błagał "Zmiłuj się nad nami!" Zlitowali się oprawcy Skłuli oczy bagnetami... Czy widziałeś Ojcze Święty Patrząc z góry przez firmament Dzieci śliczne jak aniołki Na sztachety powbijane... Kto je teraz poprowadzi Na spotkanie z Tobą Boże, One przecież takie małe Zbłądzą same w tych przestworzach... Czy spamiętasz Panie Świata, Męczenników tych z Wołynia, Umierali z myślą o Tej, która nigdy nie zaginie. Polska o nich zapomniała, rozpłynęła się w oddali, Czasem drżąca ręka starca świeczkę jeszcze tu zapali. Porastają Cchwastem zgliszcza, groby toną w bujnej trawie, Jutro już nie będzie komu świeczki za Nich tu postawić. Ciekawe czy ten kawiarz o tym myśli . Ave.
 • @Repsol 23:23:01
  Na temat banderowców wypowiadał się wiele razy.
  Teraz czas na czyny.
  pzdr.
 • @Nibiru 23:25:53
  Akurat u mnie Kaczyńscy to okrągłostołowa PISda no i co ? Pozdrawiam . http://cdn8.se.smcloud.net/t/photos/t/536031/jaroslaw-kaczynski-pil-wodke_26044670.jpg
 • @Husky 23:26:41
  To gamoniowi to przekaż . Dosyć ruchania Polski . Rozumiesz ?.
 • @Nibiru 23:51:10
  :))) Dziwne czasy nastały . Ave .
 • @fabi 21:10:36
  Jeszcze raz przejrzałem komentarze i ponieważ to ,,morgan” napiosał ,, Nawet Oswiat, ktörego wpisy sa zwykle ciekawe, Putina ma za glupka” to moja odpowiedź była nie do Talbota (przepraszam Talbota) a do ,,morgana”
  Ciekawy i potrzebny był wpis kula lisa o Rosji, jej zaletach, potencjale surowcowym, przemysłowym i ludzkim, co tylko utwierdza mnie w mojej negatywnej ocenie Putina.
  Prawdziwy mąż stanu, polityk wielkiego formatu, mając taki kraj jak Rosja, nigdy nie dopuściłby do tego by ktokolwiek tak poniewierał Nim, Rosją i rosyjskimi ludźmi jak to obserwujemy obecnie.

  Fabi napisał/a ,, A Putin dalej głupi. Oświata ..spokojna twoja rozczochrana ..”
  ależ fabi, jeśli chcesz powiesić sobie ikonę Putina w swojej sypialni czy gabinecie, to ja przeciw temu nic nie mam.
  A wokół Putina, nieco mniejszego formatu obrazki, żydowskich oligarchów z jego najbliższego otoczenia.

  https://storage1.censor.net.ua/images/4/7/3/2/473282ed9fc114d0413a82029f4409d6/600x450.jpg
 • @Oświat 10:37:16
  O matko.
  Te ich komentarze dokładnie tak mądre, jak można się spodziewać, przewidywalne do nudności, wystarczy, że pojawi się słowo Putin
  Rusofile to zaś kupują, bo widać "głupcy" sami nie wiedzą, co czynią?
  Szkoda komentować.
  pzdr.
  Milego dnia
 • @Oświat 10:37:16
  ,,jeśli chcesz powiesić sobie ikonę Putina w swojej sypialni ,,

  Nie ma takiej potrzeby , nie mam w domu świętych obrazków i jak Husky do nich się nie modlę , bo to grzech .
  Trzeba być ślepym i głupim by nie zauważyć co zrobił Putin dla kraju i świata . Teraz możesz zgodni z swoim sumieniem , powiedzieć ze jestem jego agentem .
  Widzę , tez kundelka co to się łasi do ciebie i liże po nogach .
  ,, Rusofile to zaś kupują ,, .. powiem ci Husky , są ludzie co mają rozum , psy też, tyle że okrojony . Dlatego patrzę na ciebie trochę inaczej .

  A tobie Oświata , radził bym byś się trochę oświecił ..i zobaczył złożoność tego świata .. zanim kogoś ocenisz .
 • @fabi 12:40:00
  Kilka lat temu minister Ławrow zapowiedział, ze będzie co miesiąc odpowiadał internautom z całego świata na zadawane przez nich pytania.
  Raz rzeczywiście odpowiadał, ale w następnych miesiącach już tego nie robił.
  Jakaś studentka z Indii zadała mu takie pytanie.
  – Co by powiedział Stalin na prowadzoną przez Was politykę?
  Oczywiście akurat na to pytanie Ławrow nie odpowiedział.
  Ale za jakiś czas inny internauta napisał odpowiadając jakby tej kobiecie z Indii.
  – Stalin za Waszą politykę kazałby Was rozstrzelać.
  Ja aż tak radykalny nie jestem, bo rozumiem, że nie każdy dorasta do pewnych rzeczy.
  Trenerzy i piłkarze czasami mówią, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala.
  Chyba to porzekadło znają także politycy.
  Dla tego Amerykanie zagrywają z Putinem i Ławrowem tak jak im ci ostatni pozwalają.
  To samo niejaki Erdogan, który kazał zestrzelić rosyjski samolot nad Syrią.
  No i co zrobił Putin i jego komanda?
  Nic nie zrobił, jeszcze pomógł ocalić skórę Erdoganowi i nie dopuścić do rewolty w kraju?
  Wiesz fabi, ja jestem człowiek spokojny i nikomu nie wadzę i w drogę nie wchodzę, ale gdyby ktoś dał mi w pysk, no to dostałby ode mnie odruchowo i automatycznie pięścią w łeb tak mocno aby się przynajmniej przez dobrą chwilę nie mógł pozbierać się z ziemi.
  To chyba jest w powszechnej naturze normalnego człowieka, oddać z nawiązką.
  Ale rozumiem, że są także ludzie cherlawi, mali, słabi, taki się skuli, zapiszczy, zapłacze i nie zareaguje w żaden inny sposób. ( niektórzy tłumaczą Putina, by nie wybuchła III wojna światowa)
  A jakby tak Putin rąbnął w lotnisko w Irkłick małą bombą atomową, to myślisz że ci z Wall Street, Białego Domu i z Pentagonu chcieliby zaryzykować swoim życiem za kilku martwych Turków i uderzyć na Rosję?
  Oni są za cwani.
  Oni tylko tak grają jak im Putin pozwala.
 • @Oświat 14:59:55
  Wiem że jesteś sercem po właściwej stronie , wybacz ale polityka to nie bójka na ulicy , gdzie pięści rozstrzygają . A taką metodę próbowano zastosować względem Rosji .
  Rosja to około 140 milionów ludzi z olbrzymim terytorium i stosunkowo małą gospodarką . Nie zapomnij w jakim stanie Rosja była za Jelcyna , kiedy nie było pieniędzy na emerytury .
  Putin zaprowadził porządek i godność Rosji . Nie chciał współpracować z mafią światowa i stał się wrogiem nr 1.
  Rosjanie potrzebowali czasu , robili uniki .. tyle ze to się już skończyło .
  Widzę że nie obserwujesz wydarzeń ostatnich dni , oczywiście tego nie ujrzysz w naszych słusznych mediach ..są tam jakieś wzmianki propagandowe .

  Chyba Putin zobaczył co o nim myślisz i będzie robił tak jak proponujesz . Skończyła się pewna epoka .. co z tego wyniknie zobaczymy ..albo nawet nie zdążymy .
 • @Oświat 14:59:55
  //Kilka lat temu minister Ławrow zapowiedział, ze będzie co miesiąc odpowiadał internautom z całego świata na zadawane przez nich pytania.//

  Srali muchy będzie wiosna.Po pierwsze od kontaktu z badziewiem jest Masza Zacharowa.
  A po drugie ta informacja nie odpowiada standardom prawdopodobieństwa.
  Kilka lat temu (2011) to owszem-ale została wyartykułowana opinia internetu https://www.youtube.com/watch?v=uZBjfgVHXGQ

  z której to jasno wynika że stosunek do niego jest "nienachalny" .Teraz chodzi wyłącznie o to aby internetowa rzeczywistość miała możliwie małą furtkę przejścia do rzeczywistości realnej.Mówiąc krócej; żeby fejsbukowe rewolucje nie wylewały się na ulice realnych miast.
  Państwowi urzędnicy mają obowiązek "samoograniczać się" w sieciach społecznościowych. https://www.gazeta.ru/politics/2016/06/16_a_8312039.shtml
  A z biur FSB wypierdzielono elektronikę służącą (pisemnej) komunikacji
  i powrócono do starodawnych maszyn do pisania https://lenta.ru/news/2013/07/11/tape/

  Dlatego z uwagi na powyższe, informację o deklaracjach ławrowa wzgledem internautów uważam za "z dupy wziętą".Po prosu nie trzyma realiów.
  PS
  Ławrow owszem-udziela wywiadów internetowym portalom,ale są one absolutnie,przeraźliwie "starodawne" co do formy. https://www.youtube.com/watch?v=Alxl6b-63CY
 • @fabi 15:53:24
  Obaj wiemy, ze opinie o Putinie są bardzo różne, jedni mają go za męża stanu i wielkiego szachistę inni jak by chociażby mój sąsiad z działki, za gorszego od Hitlera.
  Ja uważam, że oceniając go trzeba dostrzegać jego dobre jak i złe strony, jego osiągnięcia jakby chociażby zatrzymanie rozpadu Rosji, zatrzymanie degradacji rosyjskiej gospodarki, poprawę warunków życia Rosjan w tym zarówno emerytów jak i wojskowych, umiejętnym posługiwaniem się ropą i gazem dla potrzeb budżetu i gospodarki i wielu innym pozytywnym zmianom.
  Ale też ma Putin potężne minusy, takie jak brak wsparcia dla Janukowycza który w momencie angażowania się na Ukrainie zachodniej agentury niewątpliwie takiego wsparcia potrzebował. Równie haniebna była postawa Putina w tych momentach kiedy mordowano Rosjan w Doniecku, Słowiańsku i Ługańsku. Nie wiele by go kosztowało uznanie Noworosji jako państwa i udzielenie temu państwu oficjalnego wsparcia militarnego i politycznego.
  Obawiał się negatywnej reakcji zachodnich ,,partniorów”, obawiał się sanki?
  Dostał jedno i drugie. Te białe ciężarówki z pomocą humanitarną z Rosji robione więcej na pokaz niż dla realnego wsparcia, bo nawet nie w całości załadowane nie do końca zamydliły oczu tym którzy walczyli.
 • @ikulalibal 16:13:37
  To wynika miedzy innymi z różnicy charakterów Słowian i Anglosasów.
  My wszystko w czambuł krytykujemy, na wszystko narzekamy, oni zawsze mają Ok i fajn.
  Zapytasz Polaka jak leci?
  Odpowie – Stara bieda.
  Zapytasz Amerykanina
  Hał ju filing? ( jak się czujesz, co u ciebie)
  Zawsze ci odpowie –grejt, fajn, Ok ( wspaniale, świetnie, dobrze)
  Chyba szczególnie lubimy jechać po aktualnie rządzących.
  Ile by PiS nie miał pozytywnych decyzji zawsze będzie pisiorem, żydrorządem, mafią.
  A to że jednak miał kilka posunięć godnych uwagi jakby się nie dostrzega. Mam na myśli tamę dla emigrantów, co dla nas jest niesłychanie ważne, 500 plus dla tych biedniejszych, koniec z wyprzedażą tego co jeszcze nam zostało, kontruderzenie w Niemcy pod hasłem odszkodowania za wojnę.
  PiS dał też po łapach panom i paniom z wymiaru niesprawiedliwości w ramach reformy sądownictwa.
 • @Oświat 18:12:29
  Skoro już przy PISie jesteśmy to.......Albo inaczej
  Wiosną 1914 r minister spraw wewnętrznych Imperium Rosyjskiego napisał do Cesarza sekretny raport https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%94%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE

  w owym raporcie ostrzegał przed jakimkolwiek sojuszem z Anglią którą określił jako jedynego i rzeczywistego wroga Imperium Rosyjskiego.
  Nalegał na zintensyfikowanie negocjacji z Niemcami i porozumienie.
  Rzeczywistość pokazała że miał rację.Ale pokazała również jak ważne a nawet najważniejsze jest precyzyjne określenie kto jest wrogiem.To połowa sukcesu.
  Póki PIS nie nazwie (lub bezgłośnie da do zrozumienia że wie) kto jest wrogiem,nie mogę,po prostu nie mogę,postrzegać ich jako siłę pro narodową.A konkretnie pro polską (bo mowa o narodzie nie do końca wiadomo o jakim)
 • @Repsol 22:11:08
  „Coś wspaniałego”: Najnowsza superbroń Rosji (wideo)Broń hipersoniczna, międzykontynentalne rakiety balistyczne niepokonane dla jakiejkolwiek obrony, najnowsze lotnicze środki rażenia i lasery bojowe.
  Takiej wielkoskalowej prezentacji możliwości krajowego przemysłu zbrojeniowego prezydent Rosji jeszcze nie przeprowadzał. W swoim corocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego 1 marca Władimir Putin poświęcił wiele czasu nowoczesnym i obiecującym opracowaniom krajowego kompleksu wojskowo-przemysłowego. Podkreślił, że nikt na świecie nie ma takiej broni. A kiedy się pojawi, „nasi faceci wymyślą coś nowego” — podsumował prezydent. O jakich rodzajach broni wspomniał Putin — w materiale Sputnika.

  O rakiecie „Sarmat”

  „Zajmujemy się opracowaniem nowej generacji rakiet. W szczególności obecnie Ministerstwo Obrony we współpracy z przedsiębiorstwami z branży rakietowo-kosmicznej rozpoczęło aktywną fazę testów nowego kompleksu rakietowego z ciężką międzykontynentalną rakietą balistyczną. Nazwaliśmy go «Sarmat». Zastąpi on system «Wojewoda», która został stworzony jeszcze w ZSRR. Wszyscy uznawali jego wysoką siłę bojową, ale możliwości pocisków «Sarmat» są znacznie wyższe: przy wadze ponad 200 ton mają krótką aktywną fazę lotu, co utrudnia ich przechwycenie środkami obrony przeciwrakietowej. Zasięg lotu, ilość i moc głowic bojowych w nowym pocisku jest większa niż u «Wojewody»”.

  https://video.img.ria.ru/Volume42/Flv/2018/03/01/2018_03_01_SARMATpull_e2jjkcqa.sor.mp4

  Według dostępnych danych „Sarmat” będzie mógł trafić dowolny cel w odległości od 11 do 15 tysięcy kilometrów. Jedna rakieta może przenosić do 15 głowic bojowych indywidualnego naprowadzania o mocy do 750 kiloton każda. W grudniu 2017 roku międzykontynentalna rakieta balistyczna pomyślnie przeszła próbę wystrzału na kosmodromie Plesieck, cała instalacja działała normalnie. Przyjęcie systemu „Sarmat” na uzbrojenia przewidywane jest w latach 2019-2020.

  O systemie rakietowym „Awangard”

  „Prawdziwym przełomem technologicznym jest stworzenie perspektywicznego strategicznych systemu rakietowego z fundamentalnie nowym wyposażeniem bojowym — szybującą głowicą manewrującą, którego testy również zakończyły się pomyślnie. Przedsiębiorstwa przemysłu Rosji już rozpoczęły seryjną produkcję tego systemu, tego kolejnego rodzaju broni strategicznych Rosji. Nazwaliśmy go «Awangard». Od istniejących rodzajów sprzętu bojowego system ten wyróżnia się zdolnością do latania w gęstych warstwach atmosfery na międzykontynentalnych odległościach z hiperdźwiękową prędkością przekraczającą liczbę Macha ponad 20 razy. Podczas ruchu do celu głowica wykonuje głębokie manewrowanie — zarówno poprzeczne, jak i pionowe. To sprawia, że jest ​​odporna na wszelkie środki obrony powietrznej i obrony przeciwrakietowej”.

  https://vk.com/video-15755094_456243219


  Prezydent podkreślił, że przemysł był w stanie rozwiązać problem braku możliwości kierowania hipersonicznych aparatów na trajektorii lotu: „Zastosowanie nowych materiałów kompozytowych pozwoliło rozwiązać problem długotrwałego kierowanego lotu głowicy bojowej praktycznie w warunkach plazmy. Podąża do celu prawie jak meteor, jak kulista ognia. Temperatura na powierzchni osiąga 1600-2000 stopni Celsjusza. Głowicę bojową jednocześnie należy kontrolować. Z oczywistych powodów nie możemy dziś pokazać prawdziwego wyglądu tej broni, ale zapewniam was: wszystko to istnieje i działa dobrze”.

  O broni laserowej

  „Wiemy bardzo dobrze także o tym, że wiele krajów opracowuje broń opartą na nowych zasadach fizyki. Istnieją wszelkie powody do tego, aby sądzić, że i w tej sferze jesteśmy o krok do przodu. Znaczące wyniki osiągnięto w rozwoju broni laserowej. To nie tylko teoria czy projekty i nawet nie tylko początek produkcji. Od ubiegłego roku wojska otrzymują już bojowe systemy laserowe. Nie chcę wdawać się w szczegóły, to nie czas na to. Ale eksperci zrozumieją, że obecność takich systemów bojowych wielokrotnie zwiększa możliwości Rosji w zapewnieniu swojego bezpieczeństwa. Tych, którzy interesują się sprzętem wojskowym, chciałby również poprosić, aby zaproponowali nazwę dla tego nowego systemu”.
  https://vk.com/video-15755094_456243218


  Prezydent nie wyjaśnił, jakiego rodzaju systemy laserowe otrzymuje rosyjska armia. Sądząc po prezentacji wideo pokazanej podczas przemówienia Władimira Putina, jest to system naziemnego bazowania na masywnym podwoziu kołowym. Emiter jest zamontowany na wieży obracającej się o 360 stopni. Wysokie kąty pionowego naprowadzania sugerują, że system ten może być stosowany zarówno przeciwko celom powietrznym, jak i naziemnym. Zakres zastosowania broni laserowej jest niezwykle szeroki: obrona przeciwrakietowa i antysatelitarna, wyłączanie urządzeń obserwacji wroga, przechwytywanie szybkich celów powietrznych i wiele więcej.

  O rakiecie lotniczej „Kinżał”

  „Istotne było stworzenie precyzyjnego hiperdźwiękowego systemu lotniczo-rakietowego «Kinżał», który nie ma analogów na świecie. Jego testy zostały pomyślnie zakończone, a ponadto od 1 grudnia ubiegłego roku system rozpoczął pilotażową służbę bojową na lotniskach Południowego Okręgu Wojskowego”.

  https://vk.com/video-15755094_456243217


  Przypomnijmy, wcześniej korporacja „Taktyczna Broń Rakietowa” już informowała o stworzeniu superszybkiej rakiety powietrznego bazowania. Jej charakterystyki taktyczno-techniczne, z oczywistych przyczyn, nie zostały ujawnione, jednak wiadomo już, że wejdzie do kompleksu uzbrojenia najnowszego niszczyciela piątej generacji Su-57. Dzięki bardzo dużej prędkości pocisk ten jest praktycznie niewidoczny dla radarów wrogich samolotów i jest odporny na ich systemy obrony pokładowej. Nawiasem mówiąc, właśnie perspektywiczne szybkościowe rakiety klasy „powietrze-powietrze” dalekiego zasięgu eksperci Międzynarodowego Instytutu Badań Strategicznych w corocznym raporcie The Military Balance 2018 nazwali jednym z głównych atutów rosyjskich samolotów bojowych.

  O bezzałogowym okręcie podwodnym

  „W Rosji stworzono bezzałogowy okręt podwodny, który może poruszać się w nieograniczonym zasięgu na ultradużej głębokości i na międzykontynentalnym zakresie z prędkością wielokrotnie przekraczającą prędkość okrętów podwodnych, najnowocześniejszych torped i wszystkich rodzajów nawet najszybszych okrętów nawodnych. Po prostu coś wspaniałego.”

  https://vk.com/video-15755094_456243216

  Sądząc po kadrach prezentacji wideo, te małe morskie drony zostaną dostarczone w obszar startowy przez okręt podwodny. Po oddzieleniu się od nosiciela urządzenia schodzą na głębokość i podążają w stronę celu omijając rzeźbę dna, co utrudnia ich wykrycie sonarami, które posiada przeciwnik. Broń jest najwyraźniej jednorazowa: dron jest wysadzany wraz z celem ataku. Taki system może być stosowany zarówno przeciwko grupom okrętów, jak i przeciwko obiektom infrastruktury przybrzeżnej.

  O pocisku manewrującym nowej generacji

  „Pod koniec 2017 roku na centralnym poligonie Federacji Rosyjskiej sukcesem zakończył się wystrzał najnowszego rosyjskiego pocisku manewrującego z napędem atomowym. Podczas lotu napęd atomowy osiągnął zadany poziom mocy i zapewnił niezbędny poziom ciągu. Przeprowadzony wystrzał rakietowy i kompleks naziemnych testów daje możliwość przejścia na zupełnie nowego typu broni — strategicznego kompleksu broni jądrowej z rakietą wyposażoną w napęd nuklearny”.

  https://vk.com/video-15755094_456243215


  Przewodniczący podkreślił, że perspektywiczny pocisk manewrujący jest w stanie samodzielnie omijać pozycyjne obszary obrony powietrznej i obrony przeciwrakietowej i że ma praktycznie nieograniczony zasięg lotu. Napęd nuklearny pozwala amunicji manewrować tak długo, jak to konieczne i budować skomplikowane trasy do celu. Ta broń to absolutna „wisienka na torcie” przemówienia Władimira Putina. Wcześniej nigdzie w otwartych źródłach nie wspominano o takich systemach. Sądząc po prezentacji wideo, mowa o pocisku naziemnego bazowania. Na kadrach wyraźnie widać, że wystrzał prototypu wykonano z ruchomego podwozia na jednym z poligonów. Być może ta broń jest dalszym rozwojem operatywno-taktycznych systemów rakietowych „Iskander”.

  https://video.img.ria.ru/Volume42/Flv/2018/03/01/2018_03_01_Weapon1_m5nzublj.g2o.mp4
 • @Repsol 22:11:08
  Putin: Żadne systemy obrony przeciwrakietowej nie są dla nas przeszkodą. Rosja rozpoczęła opracowanie broni nieosiągalnych dla systemów obrony przeciwrakietowej. Rosja tworzy bardzo skromne pod względem ceny, ale bardzo skuteczne systemy przezwyciężania obrony przeciwrakietowej, w które wyposaży wszystkie rosyjskie międzykontynentalne pociski balistyczne, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. „Żadne systemy obrony przeciwrakietowej nie są dla nas przeszkodą” powiedział Putin. Zasięg nowej broni jest nieograniczony, trajektoria jest nieprzewidywalna. „Zaczęliśmy opracowywać nowe typy broni strategicznej, które w ogóle nie wykorzystują trajektorii lotu balistycznego podczas zbliżania się do celu, a więc systemy obrony przeciwrakietowej są bezużyteczne w walce z nimi i po prostu bezcelowe” powiedział Putin. Prezydent uściślił, że nowe opracowania są wyjątkowymi osiągnięciami rosyjskich naukowców, konstruktorów i inżynierów. Putin zaznaczył, że najnowsze systemy uzbrojenia będą produkowane seryjnie. Wszystkie są już do dyspozycji państwa. „Nie opowiedziałem o wszystkich naszych opracowaniach, ale na dziś wystarczy”. „To nie kontynuacja prac Związku Radzieckiego. To są nowe osiągnięcia” podkreślił rosyjski przywódca. Taką broń może opracować tylko kraj, który ma rozwiniętą naukę i edukację. Rosja ma ten potencjał, powiedział Putin.
  Ps..Ruscy rakietki mają zacne więc ja mu wierzę. Dla wielu polskich oszołomów nie jest oczywiste, że te ruskie rakiety są jedyną ich (oszołomów) nadzieją, że nie będą musiały iść na wojnę. No to Amerykanie chyba odpowiedzą ostro - ostrym wzrostem dodrukowywania następnych miliardów dolarów.
 • @Repsol 22:14:51
  Ten ważny "powód" to przedostanie się wody morskiej do elementów okrętowej siłowni skutkiem czego napęd "padł' a pozbawiony możliwości sterowania okręt uderzył uderzył w nabrzeże (uszkadzając sobie niejako "przy okazji" kadłub - choć biorąc pod uwagę prędkość z jaką to się "działo" te uszkodzenia zapewne nie będą zbyt poważne [no chyba, że struktura kadłuba jest równie "awangardowa" jak poszycie B-2 co jest raczej nieprawdopodobne] ). PS. Ale jednak - nawet jak na taką "nowatorską" konstrukcję - fakt, że wypierający prawie 15 000 ton super, hiper nowoczesny okręt w całości traci możliwość samodzielnego poruszania (a w jego przypadku traci wszystkie (!!!) możliwości "bojowe") to totalny blamaż. (Nawet mi jest z powodu tj kompromitacji marynarki wojennej USA "głupio"). Podobają mi się tłumaczenia amerykańskich fanbojów: że choroby wieku dziecięcego, że technologia tak kosmiczna, że nawet krasnoludzcy kowale nie dali rady opanować produkcji, że to dopiero dziesiąty egzemplarze testowy, że program kosztował na razie jedyne 100mld dolarów i będzie udoskonalany później, że celowo uszkodzono, żeby zmylić wroga itd... I ciągle te same historię przy każdym nowym psującym się amerykańskim sprzęcie: F-35, LCS, teraz Zumwalt... Czas przejrzeć na oczy i zobaczyć, że dopracowanie poległo w starciu z szaleńczym pędem ku nowoczesności i tym samym niweczy się cały efekt końcowy. Ze wszystkich awarii zaawansowanego sprzętu na Zumwalcie najbardziej podobało mi się zrobienie dziury w nadburcie. Rozumiem, że jest to wynikiem tzw. "wieku dziecięcego". Pewnie gdy dorośnie, będzie mocniejszy...Nie to jest najgorsze. To jest wynik braku konkurencji na poziomie wielkich korporacji. W ten sposób firmy które podzieliły cały ten militarny tort na zebraniach lobbystów z politykami koncentruje się tylko na jednym. Na koszeniu kasy podatników, którzy za to muszą zapłacić. Oczywiście korporacje chcą te pieniądze zarabiać w sposób efektywny. Tzn. że nie muszą robić dobrze i dużo. Im mniej samolotów zrobią tym lepiej. Im będą droższe, tym lepiej. Nikt z tych ludzi, nie myśli o tym, że mogą być na prawdę kiedyś potrzebne nie tylko do zabawy. Nawet jeśli coś nie będzie działać tak jak trzeba, to dla nich nie będzie tragedią. Co najwyżej będą mieli powód by sprzedać rządowi, czyli ostatecznie nam znowu coś nowego. Więc to może nawet lepiej dla interesów? Za prawdziwą "nowoczesnością" nikt nie goni. "Nowoczesność" to tylko wabik. Chwyt marketingowy, który ma zmusić tych którzy za to wszystko płacą, by pozbywali się tego starego, już "nie dość nowoczesnego" sprzętu. By zamieniali go na nowy. Bo jeśli będziemy się zabijali starym "nie dość nowoczesnym" sprzętem, umierali w "nie dość nowoczesny" sposób - nie da się na tym zbyt dobrze zarobić. Zabijanie będzie za tanie....Gdyby to była rzeźba nowoczesna to można byłoby mówić o szacunku dla konstruktorów bo praktyczność byłaby na ostatnim miejscu. Mówimy tutaj jednak o okręcie który kosztował do tej pory 4 mld dolarów. Awaria systemu zasilania raczej nikogo nie rozbawiła. US Navy nie ma ostatnio dobrej ręki do nowych projektów. Marketing i lobbowanie amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego powoduje, że armia grzęźnie w futurystycznych programach dopiero rozwijanych technologii. Rosnące poza granicę rozsądku koszty, wieloletnie opóźnienia, a zwłaszcza nieosiąganie deklarowanych przez producentów parametrów zamiast dawać przewagę na polu walki faktycznie osłabiają amerykańskie siły zbrojne. Z niepokojem patrzę, jak amerykańskim fantazjom Rosjanie przeciwstawiają całkiem skuteczny program zbrojeń. Czyżby setki T34 znowu miały rozjeżdżać pojedyncze Tygrysy?
 • @ikulalibal 18:33:57
  Myślisz, że prezes PiS w sytuacji jaką zastał po poprzednikach i po PO, może wstać i otwarcie powiedzieć kto jest faktycznie wrogiem Polski?
  No, właściwie to może.
  Zawsze można popełnić samobójstwo.
 • @Oświat 19:26:35
  //Myślisz, że prezes PiS w sytuacji jaką zastał po poprzednikach i po PO, może wstać i otwarcie powiedzieć kto jest faktycznie wrogiem Polski?//

  Tak.Myślę że "mógłby móc" gdyby był korekt.Nie należy zapominać że PIS to nie debiutanci.W polityce robią od 1989, a jeśli wierzyć legendzie to od 1980 roku.To wszystko działo się na moich oczach.Ja to pamiętam i nigdy nie zapomnę.Nigdy nie zapomnę tego że nie kto inny ale PIS wykończyło dwa prawdziwie pro polskie ugrupowania;Samoobronę i Ligę Polskich Rodzin."Chropowate",bez politycznej ogłady,bez doświadczenia.Ale do cholery pro polskie!
  "przeżyjmy to jeszcze raz" ! https://www.youtube.com/watch?v=qifu9znhd48
 • @Repsol 23:59:36
  Rosja rozpoczyna seryjną produkcję „Narzeczonej Szatana”. Naziemna międzykontynentalna rakieta hipersoniczna „Awangard” trafiła w Rosji do seryjnej produkcji poinformowało źródło wojskowo-dyplomatyczne. Zachodni partnerzy Moskwy według informatora agencji powinni uświadomić dobie nowe realia. Jak wyjaśnił, pocisk może latać w gęstych warstwach atmosfery z prędkością hipersoniczną, co czyni go niewrażliwym na wszelkie środki obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Źródło powiedziało też, że wysoce precyzyjny kompleks naddźwiękowych pocisków rakietowych „Kindżał” już trafił na uzbrojenie wojsk. O systemie rakietowym „Awangard” mówił prezydent Rosji Władimir Putin w orędziu do Zgromadzenia Federalnego.

  Brytyjski tabloid „Metro” zaproponował inną nazwę dla tego kompleksu – „Narzeczona Szatana”.
 • @Repsol 23:59:36
  Trump chce być jak Xi Jinping. Prezydent USA Donald Trump jest zachwycony, że chiński przewodniczący Xi Jinping będzie mógł sprawować urząd do końca życia poinformowała w sobotę CNN. Stacja powołuje się na dźwiękowy zapis wystąpienia Trumpa na Florydzie. On (Xi Jinping) jest teraz prezydentem na całe życie. Prezydentem na całe życie. On jest świetny. I popatrz, udało mu się to zrobić. Myślę, że jest to wspaniałe. Może i my powinniśmy kiedyś tego spróbować miał powiedzieć amerykański prezydent podczas sobotniego spotkania za zamkniętymi drzwiami w swej posiadłości na Florydzie z darczyńcami Partii Republikańskiej. Komitet Centralny Komunistycznej Partii Chin ogłosił niedawno propozycję zniesienie przepisu zakazującego prezydentowi sprawowanie władzy przez więcej niż dwie kadencje. Umożliwiłoby to Xi Jinpingowi pozostanie na stanowisku po 2023 roku.
  Xi Jinping uznawany jest za najsilniejszego przywódcę Chin od czasu Mao Zedonga i Deng Xiaopinga.
 • @Repsol 23:59:36
  Nowy rosyjski „pancernik" na kółkach (wideo). W Rosji pojawi się nowy czołg na kołach na bazie platformy „Bumerang". Dyrektor generalny rosyjskiego Koncernu Wojskowo-Przemysłowego Aleksander Krasowicki opowiedział na antenie stacji „Zwiezda" o planach stworzenia czołgu na kółkach na platformie „Bumerang". W planach mamy obecnie stworzenie czołgu na kółkach. Będzie to w zasadzie takie know-how na tej samej platformie („Bumerang"), ale już z armatą o dużej średnicy i będziemy mogli o tym mówić już w najbliższym czasie powiedział Krasowicki. W styczniu informowano, że w najbliższym czasie rosyjska armia dostanie na uzbrojenie nowy czołg T-90M.
  https://youtu.be/CYVnKlJGi-M

  Ps... Moim zdaniem podwozie kołowe jest mniej wrażliwe niż podwozie gąsienicowe. Wyeliminowanie jednego czy nawet dwóch kół nie pozbawia możliwości samodzielnego przemieszczania się obiektu, a niestety zerwanie gąsienicy nie pozwala na dalsze przemieszczanie się, może się wyłącznie kręcić w kółko
 • @ikulalibal 19:59:29
  W polityce tak bywa –Kto kogo.
  Gdyby POPiS nie wykończył Samoobrony i LPR to LPR i Samoobrona wykończyłaby POPiS

  Kaczyński "mógłby móc", ale w prezydenckiej limuzynie pękła opona i pan prezydent nadany Kaczyńskiemu przez kogoś tam co to ,,niesłychane naciski" zastosował, ustawy PiSowi zawetował, a kolejne też jakoś bardzo boi się podpisywać bez odsyłania do TK.
  Pamiętajmy, ze Lepper ,,sam się” powiesił, a jeden z posłów PiS został zamordowany przez półszaleńca nienawidzącego PiS przyznając otwarcie że chciał zabić Kaczyńskiego.
  Powiedziałbym, ze sytuacja jest zbyt złożona by "mógła móc" być prosta.
 • @Oświat 20:40:17
  Współczuję.Ja,chwalić boga aż tak zaniżonych oczekiwań nie mam,nie dam się zabajerować "łańcuchem niemożliwości" i nie można mnie kupić jakimś zasranym 500 +

  PS
  swoją drogą bardzo ciekawi mnie czy masz jakąś "czerwoną linię" po przekroczeniu której każdy polityk musi być uznany za zdrajcę.
  Z twojej litanii wynika dość jasno że dużo jesteś gotów usprawiedliwić zgodnie ze starą kelnerską zasadą "to nie ja,to kolega"
 • @ikulalibal 21:58:18
  Myślę, że dla wielu matek, którym nierzadko brakowało na chleb dla swoich dzieci to 500 plus nie było ,, jakimś zasranym 500 + „ ale dla wielu parchów z KOD bez wątpienia tak.
  I na tym kończę.
 • @Repsol 23:59:36
  Amerykańskie bazy pod wodą. Zmiany klimatu uderzą w wojska USA. Zmiany klimatu zagrażają istnieniu amerykańskich baz morskich. Mimo że ich konsekwencje wykraczają niosą negatywne skutki dla infrastruktury wojskowej i bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ewolucje klimatyczne nie znalazły się na liście zagrożeń w najnowszej strategii bezpieczeństwa USA. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Center for Climate and Security, „ryzyko dla baz wojskowych zlokalizowanych na wybrzeżu związane ze wzrostem poziomu morza i będzie stanowiło poważne ryzyko dla gotowości wojskowej, operacji i strategii”, a także dla infrastruktury energetycznej oraz transportowej potrzebnej do ich funkcjonowania. Autorzy raportu, którymi są byli oficerowie amerykańskiej armii twierdzą że, 10 proc. amerykańskich instalacji wojskowych jest położonych na terenach położonych na małej wysokości na poziomem morza przez co naraża je na zalanie w przypadku dalszego wzrostu poziomu mórz i oceanów. W czasie prac nad raportem zespół przyjrzał się sytuacji w amerykańskich instalacjach położonych na terenie kraju. Jedną z nich jest poligon rakietowy na Wyspach Marshalla (Ronald Reagan Ballistic Missile Defense Test Site). Instalacje położone są w atolu Kwajalein i obejmujące blisko 2 mln km2 są wykorzystywane przez dowództwo strategiczne sił zbrojnych USA, NASA i inne agencji. Zlokalizowano takim także system radarowy „Space Fence” oraz centrum operacyjne pozwalające na wzmocnienie systemu monitorowania przestrzeni kosmicznej przez siły USA. Raport powołuje się także na relację dziennika „The Washington Post”, który twierdzi, że dzięki bazie w Atolu Kwajalein „Stany Zjednoczone mogą ćwiczyć rozpoczynanie oraz odpieranie ataków nuklearnych”. Stanowi on także „terytorialną zaporę przeciwko Chinom” oraz pozwala na „natychmiastowe wykrycie każdego ataku nuklearnego z Azji”. Jeśli wziąć pod uwagę rywalizację o wpływy w Azji Południowowschodniej z Chinami oraz ryzyko ataku balistycznego ze strony Korei Północnej w żywotnym interesie USA leży utrzymanie funkcjonowania tej instalacji.
  Zmiany klimatu niosą ze sobą nie tylko negatywne konsekwencje dla infrastruktury militarnej USA. Amerykańscy eksperci zwracają uwagę, że gwałtowne zjawiska atmosferyczne takie jak huragany przyczyniają się do wzrostu poziomu mórz powodującego na zalewanie terenów zamieszkanych przez ludność cywilną, a to w konsekwencji może prowadzić do destabilizowania terenów dotkniętych kataklizmem. W związku z tym autorzy raportu stworzyli listę ośmiu zaleceń dla amerykańskich sił zbrojnych:

  1. Ciągła identyfikacja i budowa potencjału, aby odpowiedzieć na infrastrukturalne, operacyjne i strategiczne ryzyko

  2.Zintegrować scenariusze dotyczące wpływu zmian klimatu i w regularne cykle planowania

  3.Podejmowanie decyzji związanych ze zmianami klimatu i włączenie do nich całego spektrum projekcji ryzyka

  4.Tworzenie scenariuszy dotyczących katastrof naturalnych i włączenie ich do planowania i gier wojennych

  5. Współpraca z partnerami międzynarodowymi w kluczowych bazach morskich

  6. Śledzenie trendów dotyczących zmian klimatu

  7. Utrzymanie bliskiej współpracy z cywilami zamieszkującymi tereny w sąsiedztwie baz

  8. Kontynuowanie inwestycji w poprawę zbierania danych dotyczących klimatu i ich analizy

  Warto odnotować, że w wydanej w ubiegłym roku strategii bezpieczeństwa USA zmiany klimatu nie zostały uwzględnione na liście zagrożeń dla bezpieczeństwa USA. Co ciekawe jak informował Andrew Revkin z portalu ProPublica w niepublikowanym oświadczeniu skierowanym do senatu w marcu biegłego roku, sekretarz obrony gen. James Mattis miał stwierdzić, że „zmiany klimatu wpływają na stabilność w obszarach świata, gdzie działają obecnie nasze wojska”. Ostatecznym wyznacznikiem stanowiska obecnego stanowiska Białego Domu wobec kwestii klimatycznych jest jednak wycofanie się Donalda Trumpa z porozumienie klimatycznego w czerwcu 2017 r. Zgodnie z nim strony porozumienia zadeklarowały ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, co miało przełożyć się na ograniczenie wzrostu średniej temperatury na świecie poniżej 2 stopni Celsjusza. To miałoby przyczynić się do zahamowania podnoszenia poziomu mórz. Ps...Ach warunki klimatyczne nie są constans, normalnie odkryli Amerykę ci Amerykanie. Ale ale, wygląda na to, że ci "znafcy" dalej wierzą w jakieś ocieplenie spowodowane przez palenie węglem i jazdę samochodem. Neandertalczycy pewnie też palili tym czarnym świństwem i to tak mocno że aż cofnęły się lądolody i wyginęły różne włochate stwory. Teraz Chińczycy palą węglem na potęgę bo pewnie chcą żeby im te nowiutkie nieśmigane sztuczne wyspy utonęły. A no i trzeba oczywiście pamiętać, że zmiany są tylko negatywne. Destabilizacja, katastrofy, kataklizmy, zło wszelakie, plagi, klęski i ogień padający z nieba. A jeżeli w jakiejś części świata robi się wygodniej lub urodzajniej to na pewno nie ma z niczym nic wspólnego, o nie. Pewnie jakiś przypadek, koniunkcja ciał niebieskich albo co. Koniec kropka więc bójcie się ludzie bo nadchodzi koniec świata i początek klimatycznego piekła na ziemi a ocalić nas może jedynie magia zielonej technologii, polityczne rytuały i mistycyzm handlu limitami emisji.Człowiek produkuje 2% CO2 na planecie, najwięcej statki, samoloty i hodowla bydła. 1 wybuch wulkanu to więcej od ludzkiej produkcji. Dziarsko handlując emisjami udają, że ograniczenie 10%z 2% uratuje świat. Trochę podstaw matematyki, podstaw.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY