Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 6164 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rosja boi się wybuchu wojny?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mocny pretekst USA do wybuchu III wojny światowej

 

 

Dlaczego polski minister ma odpowiadać przed amerykańskim prawem, i to tym bardziej za rozmowę z legalnymi członkami Kongresu i poglądy, których nie ma? Z jakich powodów Amerykanie tak chętnie i tak szybko włączyli się w badanie katastrofy w Smoleńsku?

 

Katastrofa w Smoleńsku była przykrym wydarzeniem w dziejach polskiej polityki i historii. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, pierwsza dama Maria Kaczyńska, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, ale także duchowni, pracownicy kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kombatanci, oraz wiele innych osób.

Już niecałe dwa miesiące po katastrofie Stany Zjednoczone zaczęły aktywnie włączać się w próbę rozstrzygnięcia śledztwa za pomocą propozycji powołania „niezależnej” międzynarodowej komisji śledczej. Były i późniejszy szef komisji bezpieczeństwa wewnętrznego amerykańskiej Izby Reprezentantów i kongresmen Peter Thomas King (ten sam, który od początku obwiniał Rosję o zestrzelenie malezyjskiego samolotu) zgłosił rezolucję w sprawie powołania takiej komisji na 111 zebraniu Kongresu, opatrzoną numerem H.RES.1489.IH, która została skierowana następnie do Komisji Spraw Zagranicznych.

 

Polski Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku, znany później z dalszych prac jako podkomisja smoleńska, swoje główne ustalenia opiera na ekspertach i wykładowcach amerykańskich uczelni, mowa o University of Akron i University of Maryland, oraz reprezentujących je naukowcach: profesorze Wiesławie Biniendzie oraz doktorze Kazimierzu Nowaczyku.

To właśnie prof. Binienda, korzystając z amerykańskiego oprogramowania do analizy zjawisk szybkozmiennych firmy Livermore Software Technology Corporation (LSTC), ustalił, że przyczyną katastrofy nie mogło być za szybkie opadanie i kolizja z drzewami, a w szczególności tą jedną „pancerną” brzozą, i wysnuł tezy o dwóch ładunkach wybuchowych, jednym w skrzydle, a drugim w kadłubie samolotu.

Obecnie od połowy lutego 2018 roku trwają prace amerykańskich naukowców z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego Wichita w Kansas, którzy w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, mając dostęp do każdej części Tu-154M, tworzą jego model wirtualny, aby pomóc podkomisji smoleńskiej w jej dalszych pracach. Prof. Wiesław Binienda oświadczył, że badania te zastąpią potrzebę sprowadzania wraku i podkomisja smoleńska już wie, co się stało.

Krytyki owego Zespołu Parlamentarnego nie brakowało. Były szef MSWiA i przewodniczący pierwszego zespołu badającego katastrofę Jerzy Miller o pracach podkomisji smoleńskiej powiedział, że najpierw stawia ona tezę, a później dobudowuje do niej pseudofakty. Szef Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych prof. Paweł Artymowicz oraz redaktorzy naczelni „Przeglądu Lotniczego” stwierdzili, że przedstawiane przez podkomisję smoleńską tezy i tu cytat „nie są zgodne z wiedzą naukową na poziomie liceum”.

I wreszcie finalna kontrowersja. Jak donosi „Fakt”, były minister Antoni Macierewicz ma być sądzony przez amerykańską podkomisję w Kongresie za współpracę z Rosją i amerykańskim kongresmenem o prorosyjskich poglądach Daną Rohrabacherem.

Dlaczego polski minister ma odpowiadać przed amerykańskim prawem, i to tym bardziej za rozmowę z legalnymi członkami Kongresu i poglądy, których nie ma? Z jakich powodów Amerykanie tak chętnie i tak szybko włączyli się w badanie katastrofy w Smoleńsku? W jakim celu Stany Zjednoczone tak mocno starają się udowodnić tezy o rosyjskim zamachu mimo innych ustaleń oficjalnego śledztwa Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych? Jak można tworzyć tak poważne oskarżenia bez dostępu do wraku samolotu, którego nigdy się nie widziało i który znajduje się w Rosji?

Świetny pretekst do wybuchu III wojny światowej? Operacja fałszywej flagi, by ten pretekst mieć? Nie wiem, nie chcę dokładać następnych kontrowersji, a tym bardziej siać teorii spiskowych. W każdym razie amerykańskie kontrowersyjne zaangażowanie w katastrofę w Smoleńsku też jakaś podkomisja powinna zbadać.

źródło: pl.sputniknews.com

https://www.koniec-swiata.org/mocny-pretekst-usa-wybuchu-iii-wojny-swiatowej/

KOMENTARZE

 • Wrak
  https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201212/1355402544_n5ym5f_600.jpg

  https://img5.dmty.pl//uploads/201311/1384452727_cipnyk_600.jpg
 • Najbardziej spektakularne przykłady operacji typu "fałszywa flaga"
  „Fałszywa flaga” to termin, którym bardzo często posługują się zwolennicy teorii spiskowych. I słusznie, bowiem spisków najczęściej ten rodzaj zabiegu propagandowego właśnie dotyczy.

  http://img.joemonster.org/images/vad/img_32394/2aa3bb29fc74139b9b1a1b4822a6f464.jpg

  Incydent w Mainila
  Najwyraźniej Stalin pozazdrościł Hitlerowi geniuszu i również postanowił wykorzystać „fałszywą flagę”, aby zdobyć pretekst do inwazji na inne państwo. A konkretnie – na Finlandię, z która to Związek Radziecki podpisał pakt o nieagresji iw 1920 roku. Chcąc pozbyć się tego „utrudnienia”, Stalin wydął rozkaz, aby oddział Armii Czerwonej ostrzelał jedną z rosyjskich wiosek położonych przy samej granicy z Finlandią. Parę osób wówczas zginęło, a kilku Rosjan odniosło rany. To już wystarczyło, aby posądzić Finów o agresję, zerwać traktat i rozpocząć wojnę.

  Trzeba powiedzieć, że Stalin popisał się wyjątkowym partactwem. Przede wszystkim nie wziął pod uwagę tego, że jakiś czas wcześniej jeden z fińskich dowódców kazał wycofać wszystkie wojska z obszaru przygranicznego, więc rzekomy ostrzał w wykonaniu wrogiej artylerii raczej nie wchodziłby w grę. Ponadto prowokatorzy nawet nie zadali sobie trudu, aby wkroczyć na terytorium Finlandii i stamtąd ostrzelać rosyjską wieś – strzały ewidentnie dochodziły z rosyjskiej strony, o czym donosili świadkowie.
  Mimo że władze Finlandii zadeklarowały chęć wszczęcia neutralnego śledztwa, Stalin serdecznie podziękował za ten miły gest i parę dni później rozpoczął wojnę, która pochłonęła życie 125 tysięcy rosyjskich żołnierzy oraz 25 tysięcy Finów.

  http://joemonster.org/art/31749
 • Autor
  // były minister Antoni Macierewicz ma być sądzony przez amerykańską podkomisję w Kongresie za współpracę z Rosją i amerykańskim kongresmenem o prorosyjskich poglądach Daną Rohrabacherem.//

  Bedzie wiezniem politycznym w Alcatraz ???

  http://www.hauntedhouses.com/photos-cities/alcatraz-top-pic.jpg
 • @Husky 19:55:33
  Popatrz jak czytelnicy minusują propagandę ze Sputnika - aż serca patriotom się radują.
 • @Talbot 20:12:03
  Tak, tak , serca patriotom się radują.
 • @Talbot 19:54:53
  ZSRR, pod przewodnictwem Józefa Stalina, chciał chronić Leningrad i Kronsztad, ponieważ artyleria z fińskiego terytorium mogła ostrzeliwać Leningrad a główną bazę morską Kronsztad widać było na wylot przez lornetkę. Stalin proponował Finom Karelię zamiast Wyborga, ale fińska delegacja nie chciała. 12 października Finlandia ogłosiła mobilizację, tego samego dnia rozpoczęły się negocjacje w Moskwie. 23 października Finowie zgodzili się przesunąć granicę na zachód, ale odmówił dzierżawy Hanko. Obie strony przerzucały wojska na granice. 3 listopada rozpoczęła się ostatnia tura negocjacji, a 13 listopada delegacja Finów udała się do Helsinek. Rozpoczęły się prowokacje, w wyniku których zamieniły się w wojnę.
 • @fretka 20:27:40
  125 tysięcy - 25 tysięcy
  to niezly billans tej prowokacji
 • @Talbot 20:12:03
  Może dlatego,że przekręcasz tytuły notek. //Świetny pretekst do wybuchu III wojny światowej//. I w ogóle pewnie za Twój charakter, ludziska nie są idiotami przecież.
 • @fretka 20:27:40
  "Rozpoczęły się prowokacje, w wyniku których zamieniły się w wojnę."

  Amerykanie wszędzie mieszają i robią prowokacje.
  Ale żeby Stalin dał się sprowokować Amerykanom?
 • @Husky 20:32:54
  Ja właśnie o tym mówię. Finlandię trzeba było zostawić w Szwecji.
 • @fretka 20:34:08
  "Może dlatego,że przekręcasz tytuły notek"

  Filip też przekręcał...
  Stawiaj Piątala - bo to artykuł ze Sputnika!
 • @Talbot 20:43:14
  Tytuł zmień.
 • Rosjanie boją się Ameryki i wojny jądrowej
  Rosjanie boją się wojny jądrowej. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Fundację Opinii Publicznej. W opinii ankietowanych, to USA i Wielka Brytania są tymi krajami, które mogą sprowokować takie zagrożenie.

  Rosjanie twierdzą, że im dłużej trwa kryzys ukraiński, tym większe jest prawdopodobieństwo wybuchu wojny z użyciem broni atomowej. W ich ocenie Waszyngton wykorzystuje kryzys ukraiński do podgrzewania nastrojów antyrosyjskich, dlatego większość badanych uważa Amerykę za wroga. Na drugim miejscy wskazywana jest Ukraina, a na trzecim Wielka Brytania. W możliwość wybuchu jądrowego konfliktu wierzy aż 64 procent Rosjan. Socjologowie zauważają, że strach przed globalną apokalipsą powoduje, iż większość Rosja opowiada się za jak najszybszym rozbrojeniem, a w perspektywie za całkowitą likwidacją broni masowej zagłady.


  Informacyjna Agencja Radiowa/
 • @fretka 20:54:51
  "Tytuł zmień."
  A na jaki proponujesz - Rosja nie boi się wojny?
  Tytuł jest mój - podtytuł Sputnika.
  Podtytuł i cały artykuł jest bez zmian, bez mojej ingerencji w treść.
  W czym więc jest problem?
 • @fretka 20:54:51
  Postawiłem pytajnik w tytule.
  Wszyscy zresztą wiedzą, że Rosja niczego się nie boi.
 • @fretka 20:54:51
  Rosja ma to w d..ie .Ukłony .
 • @Talbot 21:21:25
  Ingerencja w tytuł to też ingerencja w treść.
  Skoro postawiłeś pytajnik, sprytnie, ale czy jest to w porządku?
 • @fretka 20:54:51
  Sputnik ciągle pisze o wojnie.
  Teraz namawiają amerykańskich wojskowych, do zastrzelenia prezydenta Trumpa przez chińskiego snajpera.

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2018/02/snajper-strzela-do-prezydenta-USA.jpg

  https://www.koniec-swiata.org/snajper-strzela-prezydenta-usa-scenariusze-iii-wojny-swiatowej/
 • @Husky 20:32:54
  Ja po prostu żałuję, że tyle chłopów musiało polegnąć którego i tak po tych wszystkich smutach i wojnach brakowało za zasraną Finlandię ( Gospodi prosti!). Kogo to obchodzi, niechby se żyli pod niemieckim butem. Stalin popełnił błąd.
 • @fretka 21:57:05
  //Stalin popełnił błąd.//

  jeden?
 • @Repsol 21:35:06
  "WOJNA IRAN IZRAEL" PUTIN SPACYFIKOWAŁ NETANIACHU i upokorzył :-)

  https://www.youtube.com/watch?v=Bn6mqnRoJTA

  Ps..Najlepszy news od tygodni. Wreszcie dobrano się do bezkarnej dupy chazarów!! Putin rozdaje karty na bliskim wschodzie i nikt mu nie podskoczy. Putin jak widać najlepszy strateg na świecie ! Brawa dla Putina i Rosji, a żydowskie karaluchy sraczki dostają. I bardzo dobrze. Ratlerek żydowski sprowadzony do parteru. Putin zrobi porządek z tym żydowskim robactwem. Trzymamy kciuki za Rosję w tym konflikcie, wreszcie znalazł się ktoś kto uderzył pięścią w stół i powiedział STOP izraelskiemu bezprawiu na Bliskim Wschodzie. Pozostaje nam mieć nadzieję, że Iran zmiecie Izrael z powierzchni ziemi szybko i dokładnie, bo inaczej będziemy mieć tutaj kilka milionów "biednych uchodźców" żydowskich. A chyba wszyscy wiemy co to za dzicz. MOCNE UDERZENIE W IZRAEL 500 milionów $ straty.

  https://www.youtube.com/watch?v=Kr3CwTqqXO4
 • @Repsol 21:35:06
  Wojska izraelskie zastrzeliły palestyńskiego rybaka, "bo źle popłynął". Palestyńczyk ze Strefy Gazy zginął w niedzielę w wyniku ostrzelania przez izraelską marynarkę wojenną jego łodzi, która przekroczyła granicę dozwolonej dla Palestyńczyków strefy żeglugi na Morzu Śródziemnym - poinformowała rzeczniczka izraelskiego wojska. Siły morskie otworzyły ogień, gdy łódź zignorowała ostrzeżenie i opuściła dozwolony obszar połowów na wysokości północnej Strefy Gazy w kierunku Izraela - sprecyzowała rzeczniczka. Jak dodała, w wyniku ostrzału jeden z trzech mężczyzn w łodzi został poważnie ranny, a później zmarł. Dwóch pozostałych zostało przekazanych siłom bezpieczeństwa na przesłuchanie. Jednak związek rybaków ze Strefy Gazy poinformował, że łódź była celem izraelskiego ataku, gdy wracała już do Gazy. Przedstawiciel związku oświadczył, że Palestyńczycy nie naruszyli granicy morskiej. Według związku dwóch pozostałych rybaków jest rannych. Izrael utrzymuje m.in. blokadę morską Strefy Gazy, która jest rządzona przez islamistów z organizacji Hamas. Izraelskie siły patrolują wody na wysokości Strefy Gazy, by powstrzymać przemyt broni do tej palestyńskiej enklawy i powstrzymać bojowników próbujących zaatakować lub zinfiltrować terytorium Izraela od strony morza. Łodzie nie mogą zbaczać poza ustaloną granicę na północy w kierunku wód izraelskich; Egipt zachowuje podobne ograniczenia na południowym zachodzie. Izrael ogranicza połowy do dostosowanej sezonowo strefy o długości od sześciu do dziewięciu mil morskich - podała agencja Reutera. (PAP)
 • @Repsol 21:35:06
  Tak Zachód pomaga Syrii? Kobiety są wykorzystywane przez pracowników humanitarnych. Mężczyźni zajmujący się w Syrii dystrybucją żywności na rzecz zagranicznych organizacji humanitarnych w zamian za jedzenie często żądają od kobiet usług seksualnych - wynika z ustaleń BBC. Raport w tej sprawie opublikował też Fundusz Ludnościowy NZ. Proceder ten jest tak rozpowszechniony, że niektóre Syryjki przestały chodzić do ośrodków dystrybucji żywności, żeby ludzie nie pomyśleli, że za otrzymaną pomoc świadczyły usługi seksualne - powiedzieli BBC pracownicy humanitarni. Jeden z nich oznajmił, że organizacje humanitarne przymykają na proceder oko, ponieważ współpraca z osobami trzecimi i miejscowymi władzami jest jedynym sposobem, żeby dostarczyć żywność do niebezpiecznych części Syrii, gdzie personel międzynarodowy nie ma dostępu. Agencje ONZ i organizacje humanitarne oświadczyły, że mają zero tolerancji wobec wykorzystywania seksualnego, ale nie wiedzą o żadnych takich przypadkach dotyczących organizacji partnerskich w regionie - przekazuje na swoim portalu BBC. Raport Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych, który w ubiegłym roku przeprowadził w Syrii badanie dotyczące przemocy na tle seksualnym, wymienia przykłady "kobiet i dziewcząt poślubiających na krótko urzędników, aby świadczyć usługi seksualne w zamian za posiłki; dystrybutorów (pomocy) proszących kobiety i dziewczęta o numer telefonu, oferujących im podwożenie do domu, żeby "dostać coś w zamian" lub pozyskiwanie pomocy w zamian za "wizytę w domu" lub w zamian za usługi w postaci "spędzenia wspólnej nocy". Według autorów raportu na wykorzystywanie szczególnie narażone są kobiety i dziewczęta, które nie mają męskich opiekunów, np. wdowy, rozwódki czy kobiety wewnętrznie przesiedlone. Pierwsze sygnały o molestowaniu pojawiły się już trzy lata temu - przypomina BBC. Pracowniczka organizacji humanitarnej Danielle Spencer usłyszała o tym od grupy kobiet syryjskich w obozie dla uchodźców w Jordanii w marcu 2015 r. Również sporządzony przez Międzynarodowy Komitet Ratunkowy w czerwcu 2015 r. raport wykazał szeroko rozpowszechnioną przemoc na tle seksualnym. Organizacja Care w odpowiedzi na te doniesienia rozszerzyła zespół monitorujący w Syrii, ustanowiła mechanizm zgłaszania skarg i zaprzestała wydawania jedzenia lokalnym władzom. Poprosiła też agencje ONZ, by przeprowadziły w tej sprawie głębsze dochodzenie. Rzecznik UNHCR powiedział, że biuro komisarza było świadome zarzutów, ale nie miało wystarczająco dużo informacji, żeby powziąć kroki przeciw konkretnym osobom czy organizacjom. Zdaniem Spencer sektor świadczenia pomocy humanitarnej ignoruje podobne doniesienia od lat, żeby móc dostarczać żywność w południowej Syrii.
 • @Repsol 21:35:06
  Mieszkańcy Wschodniej Guty mają problemy. Mieszkańcy nie mogą opuścić Wschodniej Guty z powodu ostrzałów terrorystów. Ludność cywilna nie może opuścić przedmieścia Damaszku — Wschodniej Guty z powodu ostrzału korytarza humanitarnego, prowadzonego przez terrorystów — powiedział kierownik grupy kontroli strefy deeskalacji nr 3 Wiktor Pańkow. Jedyny korytarz, łączący Damaszek ze Wschodnią Gutą został otworzony w miejscowości al-Wafideen, jednak jak na razie nie skorzystał z niego ani jeden mieszkaniec. Terroryści ostrzeliwują tę część przedmieścia z moździerzy. Bezpieczeństwo przy wyjściu z korytarza humanitarnego zapewniają rosyjska policja wojskowa i siły syryjskie. W miejscowości al-Duvair rozmieszczono mobilny punkt medyczny w celu udzielenia pomocy chorym oraz przygotowano autobusy, które będą transportować mieszkańców do miejsc czasowego pobytu. 27 lutego we Wchodniej Gucie ogłoszono pauzę humanitarną. Taka decyzja została podjęta na polecenie Władimira Putina, po zatwierdzeniu przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji ws. zawieszenia broni w Syrii. Pauza będzie obowiązywać codziennie od godz. 9.00 do 14.00. 24 lutego Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję, która wzywa wszystkie strony konfliktu „do niezwłocznego wstrzymania walk" i wprowadzenia pauzy humanitarnej, trwającej co najmniej 30 dni. Rozejm jest konieczny do bezpiecznego przekazania pomocy humanitarnej oraz ewakuacji osób ciężko chorych i rannych.
  Zawieszenie broni nie będzie jednak dotyczyć operacji wojskowych przeciwko Państwu Islamskiemu, Dżabhat an-Nusrze, Al-Kaidzie i innym organizacjom, związanym z terrorystami.
 • @Talbot 21:41:59
  Cudzymi rękoma. USA grożą Rosji wojną partyzancką. USA wspomogą syryjską opozycję wszystkim, co potrzebne do prowadzenia wojny - bronią, amunicją, umundurowaniem i pojazdami. Niedawno Donald Trump poprosił Kongres o przyznanie 300 milionów dolarów na wsparcie "syryjskich partnerów" w 2019 roku. Rzecz jasna nie odmówią: wojna cudzymi rękoma to sprawdzona strategia walki o amerykańskie interesy w zapalnych punktach planety. Do czego doprowadzi "nasycenie" regionu amerykańską bronią? Jeszcze parę lat temu wojny hybrydowe uważane były za fundament zimnej wojny, ale jak sądzą eksperci w nieodległej przyszłości będą najczęstszym rodzajem konfliktów zbrojnych. Istnieje przy tym ryzyko, że przerodzą się w globalny konflikt wojskowy. Oficjalnie USA pomagają syryjskiej opozycji w walce z PI. Łączna ilość amerykańskich pomocników wśród "miejscowych" wyniesie przed 2019 rokiem 60 tysięcy osób. Pomoc wojskowa obejmuje broń strzelecką, transport drogowy, amunicję, granatniki, moździerze, stacje radiowe i aparaty bezzałogowe. Donald Trump niezmęczenie przy tym powtarza, że USA już praktycznie rozbiły "Państwo Islamskie". W związku z czym eksperci nie wykluczają, że dalsze pompowanie amerykańskich pieniędzy i broni w syryjską opozycją niesie antyrosyjski charakter. W Syrii Amerykanie wspierają wszelkie siły występujące przeciwko legalnej władzy. Broń przekazywana jest niby umiarkowanej opozycji, ale okazuje się w rękach wściekłych bojowników, których same USA uważają za terrorystów. Dosłownie parę dni temu w czasie walk we Wschodniej Gucie terroryści Dżabhat an-Nusry zniszczyli buldożer Syryjskiej Armii z użyciem przeciwpancernego kompleksu TOW. Stany Zjednoczone nie kontrolują ani kierunku, w którym idą pieniądze, ani tych, którzy w konsekwencji otrzymują broń. I to jest bardzo niebezpieczne podejście. Tu jest pełna odpowiedź, dlaczego taką nienawiść rozsiewa się względem Rosji.

  www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&am

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY