Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Czy Maria Skłodowska-Curie była żydówką?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Radioactive” – ruszyły zdjęcia do filmu o Marii Skłodowskiej-Curie

 

Amazon Prime Video przygotuje film „Radioactive” opowiadający historię Marii Curie-Skłodowskiej. Wyreżyserować ma go Marjane Satrapi.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się kilka dni temu w Budapeszcie. Dzieło to będzie efektem współpracy Amazonu i StudioCanal. Za produkcję odpowiadają Tim Bevan, Eric Fellner i Paula Webster, z kolei scenariusz wyszedł spod pióra Jacka Thorne’a (autor bazował na powieści graficznej „Radioactive: Marie and Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout” autorstwa Lauren Redniss).

W głównej roli wystąpi Rosamund Pike, popularna hollywoodzka aktorka, która była m.in. nominowana do Oscara i Złotego Globu za rolę w filmie „Zaginiona dziewczyna” (2014). Reżyserka Marjane Satrapi jest znana przede wszystkim z pracy nad filmem „Persepolis” (2007), który powstał na podstawie powieści graficznej jej autorstwa.

W 2016 roku swoją premierę miał inny film o polskiej noblistce, zatytułowany po prostu „Maria Skłodowska-Curie”. W roli głównej wystąpiła wówczas Karolina Gruszka.

Maria Skłodowska-Curie (1867-1934) była wybitną chemiczką i fizyczką. Dwukrotnie otrzymała Nagrodę Nobla – w 1903 r. z fizyki (wraz z mężem Pierre’em Curie) i w 1911 r. z chemii (już samodzielnie).

Paweł Czechowski

za: Portal historyczny Histmag

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska<

KOMENTARZE

 • Jak bardzo żydowskie jest Hollywood?
  W życiu nie byłem tak zasmucony z powodu sondażu. Tylko 22% Amerykanów wierzy, że „przemysł telewizyjny i filmowy jest w całkiem dużym stopniu prowadzony przez Żydów”.

  https://uderzwfalsz.files.wordpress.com/2015/10/hollywood-jew_thumb-618x461.jpg

  W 1964 r. było to około 50%. Anti-Defamation League, która wydała ten sondaż, widzi w tych liczbach zwycięstwo nad stereotypami. To pokazuje, jak głupi są Amerykanie. Żydzi całkowicie prowadzą Hollywood.

  Jak bardzo żydowskie jest Hollywood? Gdy szefowie studia wyciągnęli całą stronę z reklamą w LA Times, list otwarty został podpisany przez:

  Peter Chernin (Żyd) – prezydent News Corp.
  Brad Grey (Żyd) – prezes Paramount Pictures.
  Robert Iger (Żyd) – dyrektor naczelny Walt Disney Co.
  Michael Lynton (niespodzianka, holenderski Żyd) – prezes Sony Pictures.
  Barry Meyer (Żyd) – prezes Warner Bros.
  Leslie Moonves (Żyd, jego wujek był pierwszym premierem Izraela) – dyrektor naczelny CBS Corp.
  Harry Sloan (Żyd) – przewodniczący MGM.
  Jeff Zucker (Żyd) – dyrektor naczelny NBC Universal.

  Abe Foxman, przewodniczący ADL, powiedział:

  To bardzo niebezpieczne stwierdzenie, że „Żydzi kontrolują Hollywood”. Co jest prawdą to to, że jest dużo Żydów w Hollywood. Wszystkie osiem głównych studiów filmowych jest prowadzonych przez mężczyzn, którzy przypadkiem są Żydami.

  Źródło: http://articles.latimes.com/2008/dec/19/opinion/oe-stein19
 • Modlitwa
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/02/a-97.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=doBK-39qsgU
 • Maria Skłodowska-Curie
  urodziła się w Warszawie, ale większość życia spędziła we Francji. To jedyna kobieta, która została wyróżniona Nagrodą Nobla dwukrotnie.Polska intrygantka
  Większość wywodzących się z Polski laureatów Nagrody Nobla była pochodzenia żydowskiego. Nie jesteśmy pod tym względem wyjątkiem. Wielu amerykańskich, niemieckich czy francuskich noblistów też miało żydowskie korzenie. Albert Einstein żartował w 1918 r., że jeśli teoria względności okaże się prawdziwa, to Niemcy nazwą go wielkim Niemcem, Szwajcarzy – Szwajcarem, a Francuzi – wielkim uczonym. Jeżeli natomiast teoria względności okaże się błędna, Francuzi nazwą go Szwajcarem, Szwajcarzy – Niemcem, a Niemcy – Żydem.
  O działaniu tej zasady przekonała się Maria Skłodowska-Curie, gdy po śmierci męża Piotra Curie związała się z młodszym o sześć lat Paulem Langevinem, wieloletnim przyjacielem obojga małżonków. Kiedy prasa odkryła ich romans, nazwano ją polską intrygantką, niszczycielką związków, rozwiązłą kobietą i Żydówką, a jej dom obrzucono kamieniami. Było to w 1911 r., gdy po raz drugi otrzymała Nagrodę Nobla. Nic nie wskazywało na to, że Skłodowska trafi do Panteonu. Mógł tam trafić również Paul Langevin, który był wybitnym fizykiem i matematykiem. W 1906 r. podobno wymyślił równanie E = mc2, ale miał pecha, bo wcześniej na ten pomysł wpadł niejaki Albert Einstein.
 • @Husky 15:37:55
  Aż dziwne jest to, że żydzi jeszcze nie ogłosili, iż Maria Skłodowska ma jednak żydowskie korzenie.
  O rotmistrzu Pileckim chcieli nakręcić film w Hollywood, ale postawili warunek - że Pilecki musi być Żydem.
 • @Talbot 16:01:30
  mamy tu specjalistów od spraw kwesti żydowskiej (nazwisk)
  Może coś podpowiedzą
 • @Talbot 16:01:30
  Mateusz Kijowski ( notabene żyd) założył stowarzyszenie: Wolność, Równość, Demokracja, które rozpoczęło już zbiórkę na rzecz „najbardziej aktywnych działaczy, którzy wymagają doraźnej pomocy”.
  Można się domyślić, kto jest tym "najaktywniejszym działaczem".
  Ma facet łeb do interesów.
 • Sumliński: Czy rotmistrz Pilecki zostanie Żydem?
  http://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2018/02/rsz_screenshot_2018-02-11_at_133027.jpg

  Pokażmy, że jesteśmy suwerennym państwem, na który nikt nie może naciskać – mamy swoją dumę, swoje wartości, bronimy naszych wartości, naszej historii, naszych przodków. Dość wpływu Izraela na polskie ustawodawstwo!

  Jeżeli dziś nie powiemy kłamcom „nie” – odbiorą nam nie tylko godność, ale i bohaterów. Przykład?

  Propozycja Żydów z Hollywood – nakręcenia filmu o Rotmistrzu Pileckim, obietnice wspaniałej obsady, dotarcia filmu do najodleglejszych zakątków świata… Padł jeden warunek: w filmie tym, Rotmistrz Pilecki miałby być Żydem… Bohaterski Żyd idzie na ochotnika do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, następnie zaś z niego ucieka, chcąc pokazać prawdę. Już po wojnie, w Polsce – zostaje zamordowany przez oprawców w polskich mundurach…

  Dość kłamstw!

  Wojciech Sumliński

  http://dzienniknarodowy.pl/sumlinski-rotmistrz-pilecki-zostanie-zydem-wideo/
 • @Nibiru 16:38:37
  https://www.youtube.com/watch?v=Ph9EjdO7pLw
 • Zapytam autora, co niby miałoby wskazywać, że M.Curie Skłodowska była Żydówką?
  Bo ani tytuł oryginału ani treść tego nie sugerują. Jaki cel ma ten tytuł, podnieść poziom adrenaliny u pewnych oszołomów? Maria Curie-Skłodowska byla Polką, polską patriotką, podarowała Polsce gram radu, co pozwoliło na rozpoczęcie badań w tej dziedzinie. Była wielkim naukowcem, wielką kobietą.
 • @Zawisza Niebieski 17:07:37
  Tytuł jest przewrotny z prostej przyczyny.
  Skoro film ma być nakręcony przez żydów z Hollywood, gdzie obsada aktorska jest z reguły złożona z żydów, to nasuwa się pytanie - dlaczego chcą opowiedzieć historię Słowianki?
  Może się też okazać, że zmienią w ostatniej chwili scenariusz - i zrobią opowieść o Marii żydówce.
  Żydzi zawsze muszą być bohaterami i zdobywcami Narody Nobla.
  Pilecki też ma być żydem, bo inaczej nikt nie zainwestuje w film o Polaku.
 • @Nibiru 17:02:17
  Mówią o Tobie...

  https://www.youtube.com/watch?v=fRpGw3hUnA4

  Pod koniec filmu jest o polityce
 • @Nibiru 17:02:17
  "miła laseczka, gada całkiem do rzeczy, "

  https://www.youtube.com/results?search_query=weronika+kostrzewa
 • @Talbot 17:37:08
  Bez przesady jest wiele filmów i to wysokobudżetowych gdzie nie mówi się o Żydach, np. Patriota, Braveheart itd.itp. Maria Curie Skłodowska była postacią nietuzinkową, łamiąca konwenanse, pierwsza kobieta wykładająca na Sorbonie, podwójna noblistka, postać ciekawa. Może nie będą eksponowali jej polskości, ostatecznie, jak i do Chopina Francja się o nią upomina, a Kopernik przecież był "Niemcem". Mogą przedstawić jako Francuzkę, pomijając jej dzieciństwo ale najpierw się przekonajmy co zrobią a potem dopiero oceniajmy. Z przyjemnością zobaczę ten film, bo to kobieta o której warto opowiedzieć, szczególnie, że są dobre materiały biograficzne.
 • Polskie szlachcianki przecież były
  żydówkami - patrz MAJA KOMOROWSKA i inne w "Pannach z Wilka", to dlaczegóż Maria Skłodowska miałaby nie być?

  :))
 • @Talbot 17:37:08
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-7-8.jpg

  Z izraelskiej gazety dowiadujemy się, że Adam Mickiewicz był prawdopodobnie żydem. Przypominamy "antysemicki" tekst wieszcza...Michał P. Garapich, wykładowca antropologii na University of Roehampton w Londynie, regularnie publikujący w izraelskim Haaretz, podzielił się swoim odkryciem na łamach tej gazety. Jego zdaniem Adam Mickiewicz prawdopodobnie był żydem. W swoim tekście na początku ostrzega, że polskie prawo sprawia, że ten tekst jak i inne wypowiedzi mogą znaleźć się pod lupą polskiej prokuratury. Powołuje się na prof. Jana Grabowskiego, który wymyślił liczbę 200 tys. żydów, którzy zginęli na skutek działań Polaków, pisząc o ,,orgii mordu”. Wspomina o polskim nacjonalistycznym rządzie, który utrwala stereotyp Polaków jako antysemitów z natury. Nie zabrakło wzmianki natury osobistej: dziadek i wujek autora mieli być ukrywani przez Polaków, a potem spaleni przez nich (,, Poles hid my grandfather and uncle, then burnt them to death”). Jednak autor mimochodem dzieli się niespodziewanym odkryciem. Twierdzi, że stereotyp Polaka-antysemity jest niewłaściwy i intelektualnie wątpliwy, bo obie kultury polska i żydowska przez niemal tysiąc lat współistnienia przenikały się i wzajemnie na siebie oddziaływały. Żaden intelektualista nie może wyobrazić sobie polskiej kultury bez żydowskich elementów. W końcu największy polski poeta romantyczny Adam Mickiewicz był pod mocnym wpływem judaizmu i prawdopodobnie sam był żydem stwierdza profesor antropologii. Problem w tym, że nie ma żadnych dowodów na to, że Mickiewicz był żydem. Teoria, że Majewscy, z których wywodziła się matka poety, byli wychrzczonymi żydami z sekty frankistów, nie ma podstaw. Wszystkie przedstawiane dowody opierają się na luźnych spekulacjach, tak jak książka Jadwigi Mauer "Z matki obcej… Szkice o powiązaniach Mickiewicza ze światem żydów". W "Księgach narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego" znajduje się tekst Mickiewicza, który mówi wiele o stosunku wieszcza do żydów. Polecamy poniższą lekturę:

  Pewien Chrześcijanin mieszkał pod lasem, będąc gajowym. Ten ujrzał iż zbójca wykrada się z lasu i dąży ku karczmie, w któréj mieszkali żydzi, aby ich pobił i odarł. Rozbójnik rzekł do gajowego: pójdźmy razem na żydy, a podzielim się łupem ich.

  Gajowy miał w ręku strzelbę, ale tylko nabitą śrótem na ptaszki, przecież rzucił się na rozbójnika, i ranił go; sam zaś był mocniéj zraniony, i porwali się za barki, i bili się długo, aż rozbójnik obalił gajowego, i podeptał, i myślił, iż go zabił. Ale sam będąc zraniony, nie mógł dla ujścia krwi iść na rozbój, i wrócił do lasu. Gajowy zaś zawlókł się do karczmy dla ratunku.

  I rzekł żydom: oto spotkałem męża rozbójnika, i odpędziłem go, i zraniłem, ale skoro wyleczy się wróci; a jeśli tu nie wróci, tedy pójdzie łupić inne żydy po karczmach. Wstańcie więc pojmajcie go, i zwiążcie; a jeśli boicie się, pomóżcie mnie, rozbójnik jest mąż dużéj ręki, ale iż osłabiony, pożyjem go.

  Żydzi zaś widzieli z karczmy, co się stało, i wiedzieli, że ich obronił; ale obawiali się, aby nie prosił zapłaty.

  Więc udali wielkie zadziwienie, pytając, skąd przychodzi, i czego żąda; starsi dali mu wódki i chleba; a bachury płakały, niby z litości.

  I rzekli wszyscy: nie wierzymy, aby rozbójnik chciał nas zabijać; bywał tu u nas dawniéj, i pił wódkę, a nic nam złego nie zrobił.

  Odpowiedział im gajowy: jeśli tu był, tém gorzéj dla was, bo obejrzał dom wasz, i skrzynie wasze, i obaczył, że w domu mieszkają żydzi, to jest, lękliwego i słabego serca Naród.

  Na to rzekli znowu żydzi: nie bluźń na Naród nasz; alboż nie z niego, nie z naszego Narodu był Dawid, który zabił Goliata, i Samson najmocniejszy z ludzi.

  Odpowiedział im gajowy: człowiek jestem w księgach nieuczony, słyszałem od Plebana, że ów Dawid i Samson pomarli, i niepowstaną; radźcie więc o sobie.

  Rzekli więc żydzi: nie nasza rzecz lasy ze zbójców oczyszczać, jest na to urząd i wojsko; idź a powiédz im.

  Odpowiedział gajowy: broniąc was, nie pytałem urzędu, i nie czekałem na wojsko.

  Rzekli mu żydzi: broniłeś sam siebie.

  Odpowiedział gajowy: mogłem wżdy pomagać rozbójnikowi łupić was, albo iść z daleka za nim i milczéć, a podzieliłby się ze mną dobrem waszém. Mogłem też z domu nie wychodzić.

  Rzekli mu żydzi: broniłeś nas, bo spodziewałeś się zapłaty. Jakoż daliśmy tobie wódki i chleba, i opatrzyliśmy ranę, i damy ci jeszcze talar bity.

  Odpowiedział im gajowy: Zapłaty waszéj nie chcę, a za chleb i wódkę, i leki, odeszlę pieniądze, skoro wrócę do domu mego.

  Rzekli mu znowu żydzi: biłeś się ze zbójcą, bo wiemy, żeś człowiek kłótliwy, i lubisz bój, i szukasz po lesie zwierza.

  Odpowiedział im gajowy: gdybym szedł na bój, uzbroiłbym się lepiéj, wziąłbym kule i tasak; wyszedłbym albo pierwéj, albo potém; a widzieliście, żem nie wyszedł ani pierwéj, ani potém, ale w tę samą chwilę, kiedy ujrzałem męża rozbójnika idącego na was.

  Więc żydzi zadziwili się bardzo, i rzekli: powiedz tedy, a przyznaj się, dla czegoś to zrobił, co zrobiłeś; i jakie były myśli twe, bo człowiek dziwny jesteś!

  Odpowiedział gajowy: tego jednego wam nie powiem, a choćbym powiedział, nie zrozumiecie, bo inny jest rozum żydowski, a inny chrześcijański; ale gdybyście się nawrócili do Chrześcijaństwa, zrozumielibyście sami postępowanie moje, nie potrzebując pytać się mnie. I to rzekłszy, wyszedł od nich.

  Idąc zaś, jęczał dla ran.

  A żydzi mówili między sobą: chlubi się, że jest mężny, a jęczy; rany jego nie są ciężkie, i tylko jęczy, aby nam straszył dzieci.

  Wiedzieli żydowie, iż ciężko raniony był, ale czuli, iż źle zrobili, a chcieli sami w siebie wmówić, że nic złego nie zrobili. I gadali głośno aby sumnienie swe zagłuszyć.

  Źródło: Adam Mickiewicz, Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego, Paryż 1832

  źródło: Haaretz / Kompromitacje.blogspot.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY