Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7141 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Ludobójstwo 1920 r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

– Stu Polaków rozstrzelanych za jednego komunistę. Ruszające się groby … Bitwa pod Zadwórzem

 

 

 

Podczas II wojny światowej na rozkaz Stalina i rządu sowieckie NKWD, m.in. w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Kuropatach, wymordowało ok. 35 do 50 tys. jeńców – oficerów Wojska Polskiego.

Tymczasem takie samo komunistyczne ludobójstwo miało miejsce latem 1920 r., tylko na mniejszą skalę.

Wówczas to Sowieci po raz pierwszy rozstrzeliwali masowo bezbronnych jeńców – oficerów Wojska Polskiego, m.in. w Białymstoku, Kolnie i Chorzelach na Kurpiach, w Płocku oraz pod Lwowem.

Dokonując agresji na Polskę w 1920 r., bolszewicy bardzo dosłownie traktowali hasło premiera rządu Rosji i komunistycznego dyktatora Lenina: — „Naprzód na Zachód! Po trupie Polski do serca Europy!”.

 

Sowieckie ludobójstwo w 1920 r.

Już w trakcie wojny latem 1920 r. dobrze udokumentowane były przypadki barbarzyństwa i bestialstwa Armii Czerwonej.

W Lemanie k. Kolna kolumnę ok. 200 polskich jeńców z rękami związanymi na plecach Rosjanie puścili wolno i użyli do ćwiczeń z szablą jako żywych manekinów.

 

Lida, 28 kwietnia 1919 r. Polska kawaleria podczas wojny z bolszewikamiW Lidzie wymordowali i okaleczyli ciała polskich jeńców – 93 żołnierzy i oficerów.

Najliczniejsze, najostrzejsze represje i mordy polityczne miały miejsce w Wilnie.

Podczas sowieckiej okupacji w lipcu i sierpniu 1920 r. sołdaci wymordowali prawie 3 tys. Polaków, ale także przeprowadzili typowo rosyjski pogrom Żydów.

Gen. Lucjan Żeligowski wspominał później:

Widok pola robił przykre wrażenie. Leżała na nim wielka ilość trupów. Byli to cywile, ale w ogromnej większości nasi żołnierze i oficerowie, nie tyle ranni i zabici w czasie walki, ile pozabijani już po walce, jako jeńcy wzięci do niewoli bolszewickiej.

Całe długie szeregi trupów w bieliźnie tylko i bez butów leżały wzdłuż płotów i w pobliskich krzakach.

Byli pokłuci szablami i bagnetami, mieli zmasakrowane twarze, powykłuwane oczy.

W tym czasie zameldowano mi, że przyjechał angielski generał z kilkoma oficerami (…). Byłem wzburzony.

«Może pan generał zechce opowiedzieć panu Lloyd George’owi – powiedziałem wówczas – jak jego przyjaciele polityczni obchodzą się z naszymi jeńcami».

Generał i oficerowie angielscy milczeli.

Nie były to przypadki, ale wykonywane na rozkaz z Moskwy masowe zbrodnie ludobójstwa.

Rewolucyjna Rada Rosji – na polecenie premiera rządu Włodzimierza Lenina

– wydała dyrektywę, podpisaną przez Lwa Trockiego, aby za każdego komunistę straconego przez władze polskie Czeka rozstrzeliwała stu Polaków zakładników.

Natomiast za każdego sowieckiego lotnika zabitego w Polsce lub państwach Europy Czeka miała rozstrzeliwać 50 zakładników.

Sowieccy dowódcy, m.in. Stalin, Tuchaczewski, Budionny, Woroszyłow, Jegorow, Jakir, stosowali masowy terror wobec Polaków na zdobytych latem 1920 r. terenach wschodnichwojewództw Rzeczypospolitej.

Żołnierze sowieccy dopuszczali się masowych morderstw, gwałtów i grabieży wobec bezbronnej ludności – kobiet, dzieci, księży. Palone były domy, kościoły, synagogi.

Świadectwo Izaaka Babla

Świadectwo masowego mordowania bezbronnych jeńców, oficerów Wojska Polskiego, pozostawił wybitny pisarz rosyjski, a wtedy młody komisarz polityczny Armii Czerwonej Izaak Babel.

Jego zapiski są wstrząsającym dokumentem historycznym: oto zbrodnię ludobójstwa w Katyniu w 1940 r. poprzedziło takie samo sowieckie ludobójstwo 20 lat wcześniej – latem 1920 r.

Wciągam się w robotę sztabową – nikczemne planowanie mordu. Oto zasługa komunizmu. (…)

Przywieziono jeńców, jednego, zupełnie zdrowego, krasnoarmiejec postrzelił dwa razy bez żadnego powodu. (…)

Wieczór, złapali Polaka w życie, polują jak na zwierzynę, szerokie pola, szkarłatne słońce, złocisty kurz, kołysze się zboże, pada wystrzał, Polak pada w drgawkach na ziemię.

Żyć się odechciewa, mordercy, niesłychana podłość, przestępstwo. (…) Pędzą jeńców, zrywają z nich mundury, buty.

Przed nami – straszne zdarzenia. (…) Pobojowisko. Jeździłem wzdłuż pierwszej linii, błagam, żeby nie zabijać jeńców.

Szekow bąknął: – dlaczego nie?

Odegrało to potworną rolę. Nie patrzyłem im w twarze, przebijali jeńców pałaszami, dostrzeliwali, trupy na trupach, jednego jeszcze obdzierają, drugiego dobijają, jęki, krzyki, charkot, to nasz szwadron szedł do «natarcia».

Piekło. Jakąż to wolność przynosimy, okropieństwo. (…)

wojna polsko-bolszewicka

Dzisiejszych jeńców wzięliśmy o świcie koło stacji Zawady. Było ich dziesięciu. Byli w samej bieliźnie, kiedyśmy ich brali.

Kupa mundurów poniewierała się koło Polaków, to był ich wybieg, żebyśmy nie odróżnili oficerów od szeregowych.

Sami rzucali swoją odzież, ale tym razem Trunow postanowił wyświetlić prawdę.
– Oficery wystąp! – wydał komendę, podchodząc do jeńców, i wyciągnął rewolwer.
– Oficery, przyznaj się! – powtórzył i zaczął szturchać Polaków kolbą rewolweru.

Wtedy wystąpił z gromady chudy stary człowiek, z dużymi wystającymi łopatkami, z żółtymi policzkami i obwisłymi wąsami.

Trunow odsunął go szablą.
– Oficery wasze gady – powiedział dowódca szwadronu – oficery wasze rzuciły tu ubranie…

I tu szwadronowy z kupy łachów wybrał czapkę z lampasem i wcisnął ją staremu na głowę.
– W sam raz – wymamrotał Trunow, przysuwając się i postękując – w sam raz… – i wsunął jeńcowi szablę w gardło. Stary upadł, poruszył nogami, z gardła jego wypłynął spieniony koralowy strumień”.

Świadectwo lorda d’Abernona

W zdobytym przez Armię Czerwoną Płocku (jedyne miasto, gdzie udało się bolszewikom dojść bezpośrednio do Wisły) 16 sierpnia sołdaci rosyjscy wymordowali kilkuset rannych żołnierzy polskich leżących w szpitalu miejskim. Wymordowali też wszystkich lekarzy i kobiety sanitariuszki.

17 sierpnia 1920 r. w Zadwórzu pod Lwowem doszło do dramatycznej walki, nazywanej już wtedy Polskimi Termopilami. 

Żołnierze Wojska Polskiego walczyli do końca, mimo ogromnej przewagi Rosjan.

Bitwa pod Zadwórzem miała kluczowe znaczenie dla obrony Lwowa.

Dlatego sołdaci Armii Czerwonej nie brali do niewoli Polaków.

Rannych polskich żołnierzy dobito bez litości bagnetami.

Z całego polskiego batalionu nie ocalał nikt, zginęli wszyscy! 318 żołnierzy i oficerów WP.

Słynny dyplomata angielski, ambasador w Berlinie – lord d’Abernon – obecny w Warszawie jako członek misji brytyjsko-francuskiej przy władzach Rzeczypospolitej – tuż po zwycięstwie Wojska Polskiego nad armią sowiecką 15 sierpnia 1920 r. zanotował w swym dzienniku:

Wysłałem dziś do Londynu depeszę następującej treści:

Polska kontrofensywa skierowana przeciw lewemu skrzydłu armii rosyjskiej przemieniła zupełnie sytuację wojenną.

Nieprzyjaciel, który docierał już do bram Warszawy, odrzucony został poza Narew i Bug.

Polacy wzięli do niewoli wiele tysięcy jeńców.

Ostateczne obliczenia zdobyczy wojennej wykazują: 60 tys. jeńców, 100 armat i 1000 karabinów maszynowych, amunicji bardzo niewiele, natomiast ogromna ilość pieniędzy papierowych wątpliwej wartości.

Rząd polski ma teraz nie lada kłopoty z wyżywieniem takiej masy jeńców.

Wziąłem sobie za zadanie przekonać się naocznie, w jakich warunkach żyją jeńcy rosyjscy. Nie dostrzegłem żadnego śladu znęcania się nad bezbronnymi. Jeńcy uważani są przez Polaków raczej za nieszczęśliwe ofiary niż za znienawidzonych wrogów.

Widziałem, że są zdrowo i dobrze karmieni, a większość z nich robi wrażenie uszczęśliwionych z tego, że oto żyje sobie bezpiecznie i daleko od linii frontu rosyjskiego.

Ta relacja brytyjskiego dyplomaty stanowi bardzo ważny dokument. Pokazuje dokładnie, jak Polacy traktowali sowieckich jeńców, chociaż ci byli agresorami, bo to Rosja napadła na Polskę, a nie odwrotnie.

Antypolska Moskwa

Przez pół wieku władze Rosji Sowieckiej ukrywały zbrodnię ludobójstwa w Katyniu na bezbronnych polskich jeńcach, a następnie kłamały na jej temat.

Kiedy upadł komunizm, kiedy w 1991 r. rozpadło się imperium zła – kłamstwo katyńskie i fałszowanie historii okazało się już niemożliwe.

Dlatego właśnie po 1991 r. Rosjanie podjęli próby manipulacji i nowego kłamstwa, które miały zneutralizować prawdę o zbrodni w Katyniu.

Moskiewskim kłamcom chodziło o to, aby teraz wmówić światowej opinii publicznej, że to Polacy pierwsi rozpoczęlimordowanie jeńców już w 1920 r., po klęsce Armii Czerwonej 15 sierpnia pod Warszawą.

Skandalicznym, haniebnym, antypolskim kłamstwem i rosyjskim fałszerstwem, które rozpoczęło trwającą do dzisiaj propagandową akcję Kremla,

— była wypowiedź dyplomaty rosyjskiego ministra Borisa Szardakowa z 7 listopada 1994 r. w Krakowie.

Stwierdził on wówczas:

„Polska odzyskała niepodległość w 1918 r. wyłącznie dzięki dekretowi Włodzimierza Iljicza Lenina (…).

Józef Piłsudski utworzył w 1920 r. polskie obozy koncentracyjne dla jeńców wojennych – żołnierzy i oficerów Armii Czerwonej, w których zamordowano bez sądu 60 tys. osób, a z niektórych z nich Polacy robili sobie tarcze strzelnicze. (…)

Armia Krajowa mordowała w skrytobójczy sposób żołnierzy Armii Czerwonej, wkraczających na ziemie polskie w 1944 r. (…)

Józef Piłsudski jest takim samym zbrodniarzem jak Józef Stalin”.

Dojście do władzy na Kremlu Władimira Putina i podjęta przez niego odbudowa imperialnej Rosji spowodowały intensyfikację działań antypolskich Moskwy.

W rosyjskich mediach w ostatnich latach ukazały się tysiące (!) antypolskich publikacji, których kłamliwy charakter jest bezdyskusyjny.

Zwraca uwagę fakt, że ukazują się one zawsze przy okazji oficjalnych wizyt polsko-rosyjskich.

Wskazuje to, że są inspirowane przez Kreml, a ich arogancja nawiązuje do najgorszych antypolskich tradycji Rosji, najpierw carskiej, a potem komunistycznej.

Tak np. przed wizytą w Polsce prezydenta Putina w 2001 r., używając metod czarnej propagandy, I program TV moskiewskiej w najważniejszej audycji politycznej głosił fałszerstwa przeciw Polsce:

„Pamiętamy też o polskich obozach koncentracyjnych w Tucholi i Puławach, Strzałkowie i Baranowiczach, gdzie po wojnie 1919-1920 r. Polacy barbarzyńsko zamordowali 80 tys. wziętych do niewoli czerwonoarmistów i gdzie stosowano tortury przerastające swym okrucieństwem te, które uprawiali zbrodniarze w Oświęcimiu”.

Jeńcy rosyjscy na szosie między Radzyminem a Warszawą

Inne media rosyjskie odczytały to jako wyraźny sygnał do upowszechnienia tzw. anty-Katynia, czyli przeciwstawienia zbrodni katyńskiej rzekomej zbrodni ludobójstwa popełnianego przez Polaków na jeńcach sowieckich w 1920 r.

W konsekwencji rozwinięto zaplanowaną na Kremlu cyniczną antypolską akcję polityczną, naukową i medialną, mającą na celu skompromitowanie Polski na forum międzynarodowym.

Polacy mają być rzekomo nie tylko rusofobami, ale także mordercami jeńców rosyjskich, którzy nie powrócili z polskiej niewoli po 1920 r.

A skoro nie powrócili, to znaczy że zostali zamordowani przez Polaków w obozach koncentracyjnych.

Takie rozumienie to nie tylko kłamstwo i tradycyjna manipulacja rosyjska, ale także rosyjska logika – skoro nie powrócili, to znaczy że zostali wymordowani. Tymczasem prawda jest zupełnie inna.

„Zamiast prawdy – kłamstwo”

Rosja Sowiecka w 1920 r. miała pod bronią ok. pięć i pół miliona żołnierzy, z tego w Armii Czerwonej było 4 424 317.

Pozostali to funkcjonariusze formacji milicyjnych, pomocniczych gwardii czerwonych, a nade wszystko Czeka – sowiecka zbrodnicza policja polityczna.

W pierwszym rzucie strategicznym wiosną 1920 r. runęła na Polskę 2-milionowa nawała Armii Czerwonej.

Jeńcy sowieccy w niewoli polskiej (1919-1921)Drugi rzut strategiczny wojsk sowieckich miał ruszyć na podbój Europy po zdobyciu w sierpniu Polski.

 

Plany te załamały się 15 sierpnia 1920 r. Rosjanie ponieśli klęskę w czasie Cudu nad Wisłą.

Premier rządu rosyjskiego i komunistyczny dyktator Lenin najlepiej znał plany i cele bolszewickiej agresji

— i to on na Kremlu w trakcie narady rządu Rosji Sowieckiej 24 września 1920 r. zdefiniował bolszewicką klęskę pod Warszawą:

Niemcy ogarnęło wrzenie rewolucyjne, a angielski proletariat wzniósł się na zupełnie nowy poziom rewolucyjny. (…)

Wszystko tam, w Europie, było gotowe do wzięcia.

Lecz Piłsudski i jego Polacy spowodowali gigantyczną, niesłychaną klęskę sprawy światowej rewolucji.

W wyniku właśnie tej klęski Armia Czerwona poniosła ogromne straty, w tym do niewoli polskiej trafiło ok. 110 tys. jeńców sowieckich.

jencyRosjanie doskonale wiedzą, że kilkanaście tysięcy jeńców sowieckich zmarło na skutek epidemii tyfusu oraz malarii, czerwonki, ospy i cholery.

 

W Polsce, a także w innych krajach Europy po I wojnie światowej na skutek tych strasznych chorób zmarło kilka milionów ludzi, najwięcej w Rosji!

Kilkadziesiąt tysięcy sołdatów Armii Czerwonej wybrało wolność i nigdy do Rosji nie powróciło, pozostali nie tyle w Polsce, ile w Niemczech.

Stało się to na skutek przekroczenia granicy polsko-niemieckiej w sierpniu 1920 r. przez całe dywizje sowieckie pobite i odcięte przez Wojsko Polskie po 15 sierpnia.

Ruscy sołdaci, chłopi z biednej i zacofanej Rosji, nagle zobaczyli rowery, zegarki, masło do chleba i mięso na obiad, buty na nogach zwyczajnych ludzi.

I do Rosji nie chcieli wracać!

Wielu jeńców znalazło pracę w polskim rolnictwie, warsztatach, a nawet w wojsku.

Poza tym Piłsudski rozkazał, aby bezwarunkowo wypuszczać z polskiej niewoli żołnierzy sowieckich – siłą wcielonych do Armii Czerwonej , Polaków i Ukraińców, a były ich tysiące.

Taka jest właśnie prawda o tych tysiącach sowieckich jeńców rzekomo wymordowanych przez Polaków, o czym bezczelnie kłamie rosyjska propaganda państwowa.

Ronald Reagan – największy prezydent Ameryki XX wieku, przyjaciel Polaków, a Jana Pawła II w szczególności, określił komunistyczną Rosję jako imperium zła.

Pytany, co rozumie pod pojęciem „imperium zła”, zdefiniował to precyzyjnie:

Zamiast pokoju – wojna, zamiast wolności – niewola, zamiast prawdy – kłamstwo.

Nawet jeśli imperium zła w XXI wieku, na szczęście, już nie istnieje, to kłamstwo rosyjskie pozostało jako znamienny po nim spadek.

———————-

Józef Szaniawski, artykuł ukazał się w tygodniku „Niedziela”

Doktor historii, profesor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Napisał m.in. monografie „Marszałek Piłsudski w obronie Polski i Europy” oraz „Pułkownik Kukliński – tajna misja”.  Zm. 4 września 2012 r.

http://wirtualnapolonia.com/2014/08/09/stu-polakow-rozstrzelanych-za-jednego-komuniste-ruszajace-sie-groby/#more-37421

KOMENTARZE

 • Nikt nic nie wie
  https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201709/1505634403_j20jed_600.jpg
 • Uwaga, Uwaga,Uwaga!
  Sowieci to nie Rosjanie.
  To Naziści żydowskiego pochodzenia!
 • Rosja – Budowa tajnych obozów koncentracycjnych dla przeciwników NWO
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/04/a81.jpg

  Uwaga! Już są budowane w Federacji Rosyjskiej tajne obozy koncentracyjne (koncłagry) dla chrześcijan, którzy odmówią przyjęcia nakreślenia (kod kreskowy – tłum.) bestii. Dotyczyć to także może odmowy przyjęcia elektronicznego dowodu tożsamości z mikrochipem „666”. Budowa Nowego Porządku Świata Antychrysta coraz szybciej dobiega zakończenia.

  UWAGA! Zaleca się włączenie tłumaczenia video za pomocą automatycznego translatora.  https://www.youtube.com/watch?v=4YCRfjSLYZc

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-budowa-tajnych-obozow-koncentracycjnych-dla-przeciwnikow-nwo-2017-04
 • A na co "zmarła" misja Czerwonego Krzyża pod Wilnem ?
  albo 5.000 tetyjowskich Żydów ?

  //W marcu 1920 roku białogwardziści dokonali krwawej masakry żydowskich mieszkańców miasta. Zabito 4-5 tysięcy z 7 tysięcy tetyjowskich Żydów //

  Myślisz Talbot gołąbeczku że wystarczy w wikipedi napisać że "zabili ich białogwardziści"? Otóż nie wystarczy a to z tej przyczyny że wszystkie dowody zbrodni wojennych dokonywanych przez armię II RP zalegają rozmaite archiwa w tym szwajcarską centrale Czerwonego Krzyża.
  Ale nie tylko bo również inne ważne instytucje na przykład Ligę Narodów.
  Czy mam ci cytować fragmenty zeznań składanych na tę okoliczność ?
  Na ten przykład zeznań przedstawiciela Zarządu Cywilnego Ziem Wschodnich M.Kossakowskiego? jakbyś chciał to mogę to zrobić.A jak byś nie chciał to i tak zapytam co się stało ze wsiami:
  Iwanowcy
  Kucza
  Sobaczy
  Jabłonowka
  Nowa Grebnia
  Mielnicze
  Kirilowka

  bo wyobraź sobie zaraz po wkroczeniu armii RP wszystkie te wsie zniknęły z powierzchni ziemi.Z zabudowaniami i mieszkańcami.Tylko popioły i szczątki jakie zostały, wskazywały że zdarzyło się coś niepokojącego.I wiele wskazuje że raczej nie był tunguski meteoryt .
 • @ikulalibal 13:25:52
  Czy Armia Czerwona była antysemicka i mordował żydów?
  Czy Słowianin Putin, też jest antysemitą tak jak ja i większość Blogerów na Neonie?
 • WPS
  Talbot, nie rozczarowujesz, idziesz na łatwiznę. Przytaczasz tu artykuł syjonistycznego falsyfikatora historii, nijakiego Józefa Szaniawskiego - tuby anglosasko- syjonistcznej pralni świadomości "ludu rydzkowego". Ten antyPolak wysługiwał się gorliwie swoim pryncypałom i kolportował za pośrednictwem toruńskiego ośrodka manipulacji i dezinformacji regularnie brednie o tzw. " bohaterach narodowych", a w istocie zwykłych agentach obcych wywiadów i obcych, antypolskich interesów, z kabotynem i szkodnikiem narodowym - Józefem " Ziutem" Piłsudskim, a współcześnie z jawnym zdrajcą i sprzedawczykiem - płk. Kuklińskim, na czele.
  Wieczna hańba agentom, kanaliom, zdrajcom Ojczyzny i wrogom Narodu Polskiego !

  P.S. Ze względu na pilne zajęcia nie odpowiem już dzisiaj na przytoczone wyżej kłamstwa i bełkotliwą falsyfikację historii w wydaniu Józefa Szaniawskiego, ale obiecuję zrobić to wkrótce.
 • @ikulalibal 13:25:52
  Znalazłem Tetyjów na południowy zachód od Kijowa.
  W marcu 1920 Polska tam nie sięgała, ani nie było tam jakichś wojsk polskich.
  Natomiast mogła być Armia Ochotnicza zaopatrywana przez Anglię i Francję.

  Jeśli wić rzucasz oskarżenia, to je udowodnij. Inaczej nazywać cię będę sk.synem.
 • WPS
  Przez brak wygody, gdyż jestem w podróży, zamiast pały wcisnęła mi się 5, a zatem skoryguj rachunek ocen. Ta pierwsza 5 powinna być 1!
 • Autor
  siedząc wygodnie , cztajac ten tekst dałem 5*
  Dałbym więcej za tą prawdę
  pzdr.
 • @stanislav 13:45:02
  Nie czaruj - tylko odpowiedz - CZY PUTIN JEST ANTYSEMITĄ?
 • @Talbot 13:53:36
  Zacznijmy od wyjaśnienia terminologii.

  Co to jest antysemityzm?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:40:50
  Za pozwoleniem ale nie biorę odpowiedzialności za każde słowo wikipedi.
  Bo "sporna" data pochodzi akurat z wikipedii czy mi się wydaje. Napisali nieprawdę dotyczącą "białogwardzistów" mogli napisać nieprawdę dotyczącą daty.
  Nie zmienia to jednak faktów że kwestia ludobójstwa dokonywanego przez armię RP jest fikcją.Ostatecznie co za różnica czy w marcu czy kilka miesięcy wcześniej

  też za wikipedią // 22 listopada 1918, po wycofaniu się Ukraińców z miasta, doszło do pogromu miejscowej ludności żydowskiej z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego //

  co za różnica Tetyjów czy Pińsk

  też za wikipedią //Zdarzenie wywołało oburzenie zagranicznej prasy i opinii publicznej[2]. Było przyczyną wysłania do Polski amerykańskiej misji rządowej mającej na celu zbadanie traktowania Żydów w Polsce //

  PS

  //Jeśli wić rzucasz oskarżenia//

  Oskarżenia? Ja? dobre sobie! napomykam o czymś o czym swego czasu bębniła cała zachodnia prasa i to nazywa się "oskarżenia".
  Pozwoli pan że zapytam:czy lęk przed dźwiganiem ciężaru własnej historii to naczelna cecha "polskiej cywilizacji" ? bo takie można odnieś wrażenie.
 • @ikulalibal 14:39:17
  ///Po pogromie, w związku z dużym oddźwiękiem w innych krajach, powołano w celu zbadania tych wydarzeń komisję Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w skład której wchodzili dyplomata Leon Chrzanowski i dziennikarz Józef Wasserzug (Józef Wasercug). Według Komisji zginęło 150 osób, a 50 domów zostało spalonych. Komisja uznała również, że część polskich oficerów, żołnierzy i ludności cywilnej ponosiła odpowiedzialność za pogrom.//

  te specu od sowieckiej propagandy
  gdzie tu jest napisane że to żołnierze polscy zabijali.
  Podaj JEDEN przykład
  JEDEN

  Czy odpowiedzialność za zbrodnie to to samo co własnoręczne zabijanie.
  Stalin zabijał ?
  Hitler zabijał ?
  Czy obaj byli odpowiedziani na za ludobójstwa ?
  Czytaj i myśl, a nie zmyślaj
 • @Rzeczpospolita 14:37:49
  "Zacznijmy od wyjaśnienia terminologii.

  Co to jest antysemityzm?

  Wiem, wiem....
  Jestem antysemitą , bo krytykuję Izrael.
  Czy Putin, który krytykuje Izrael - jest antysemitą także?
  Czy Polak krytykujący żydów jest antysemitą, a Rosjanin ich krytykujący żydów nie jest antysemitą?
  Pan panie Kosiur i Stanislav przez V - popieracie Putina i jednocześnie jesteście antysemitami - jak to z wami właściwie jest/
  Przypominam tajemnicę Poliszynela, że matka Putina jest żydówką.
 • @Talbot 15:06:42
  Talbot, rabiniczny krętaczu, zdefiniuj pojęcie, czyli prawidłowo sformułuj pytanie.Wtedy będziesz mógł oczekiwać odpowiedzi.
 • @Rzeczpospolita 14:37:49
  Jeszcze jedno...

  Jakim cudem pana notki i Stanislava po opublikowaniu przed godziną - mają kilka tysięcy wyświetleń - czy wy macie coś wspólnego z amerykańskim NSA i CIA?
  Jako polskich patriotów nie podejrzewam was, że korzystacie z narzędzi rosyjskiej fabryki trolli?
 • @ikulalibal 14:39:17
  W pełni zasługuje Pan na miano sk...syna, a to dlatego, że takie informacje, jak Pan podał, były celowo rozsiewane na Zachodzie celem szkodzenia sprawie polskiej. Przez Żydów oczywiście.
  Często były to drobne zdarzenia wyolbrzymiane przez prasę żydowską, a jeszcze częściej - sprawy "wyssane z palca".
  Aby poważnie to traktować - konieczne jest dokumentowanie każdego takiego zdarzenia.

  Na tym etapie - proszę więcej u mnie nie komentować.
 • @Talbot 15:19:21
  Tłok może i był.
  Przedwczoraj u Zieminskiego pomiędzy 21.09 a 21.19 jednocześnie czytało notkę 3500 osób.
  Potem nieco zelżało.
  Ale i tak gdzie tam do miliona odsłon, jak to drzewiej u innych bywało.
  Ale liczy sie ze podziekowal .......sam sobie
 • Jeszcze chwila, jeszcze dwie...
  i pod notką ostanie się tylko jedna gwiazdka.
  Pozdrawiam prawdziwych Paliaków - patriotów inaczej...
 • @ikulalibal 14:39:17
  Tablica ku czci płk. Antoniego Szackiego „Bohuna”, dowódcy Brygady Świętokrzyskiej NSZ

  Skowyt ubeckich dynastii i antypolskich pomiotów, próbujących dezawuować polskich Bohaterów na nic.
  NSZ, AK, Żołnierze Wyklęci to nasz etos!
  Chwała Bohaterom!

  https://pbs.twimg.com/media/DW521t2VwAARsG0.jpg
 • @ikulalibal 14:39:17
  1marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wylętych
  Cześć i Chwała Bohaterom!
  Wywieś FLAGĘ

  https://pbs.twimg.com/media/DW3m5wNWkAARNB_.jpg
 • @Talbot 15:06:42
  "WOJNA IRAN IZRAEL" PUTIN SPACYFIKOWAŁ NETANIACHU i upokorzył :-)

  https://www.youtube.com/watch?v=Bn6mqnRoJTA

  Ps..Najlepszy news od tygodni. Wreszcie dobrano się do bezkarnej dupy chazarów!! Putin rozdaje karty na bliskim wschodzie i nikt mu nie podskoczy. Putin jak widać najlepszy strateg na świecie ! Brawa dla Putina i Rosji, a żydowskie karaluchy sraczki dostają. I bardzo dobrze. Ratlerek żydowski sprowadzony do parteru. Putin zrobi porządek z tym żydowskim robactwem. Trzymamy kciuki za Rosję w tym konflikcie, wreszcie znalazł się ktoś kto uderzył pięścią w stół i powiedział STOP izraelskiemu bezprawiu na Bliskim Wschodzie. Pozostaje nam mieć nadzieję, że Iran zmiecie Izrael z powierzchni ziemi szybko i dokładnie, bo inaczej będziemy mieć tutaj kilka milionów "biednych uchodźców" żydowskich. A chyba wszyscy wiemy co to za dzicz. MOCNE UDERZENIE W IZRAEL 500 milionów $ straty.

  https://www.youtube.com/watch?v=Kr3CwTqqXO4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY