Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 6164 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Swołocz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego

Wieloletnie faktyczne jedzenie z ręki najbardziej skrajnym ukraińskim żywiołom hołubiącym renesans banderyzmu mogło mieć tylko jeden efekt: rozzuchwalenie się neobanderowców. Dlatego, gdy teraz pod presją polskiej opinii publicznej zaczęto wreszcie stawiać się: mówić głośno o zbrodniach UPA, demontować jej nielegalne pomniki i wreszcie uchwalono nowelizację ustawy o IPN, radykałowie po drugiej stronie granicy nie chcą tego zaakceptować.

Na facebookowym profilu Wołodymyra Wjatrowycza (przewodniczącego Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej i czołowego apologety OUN i UPA) ukazała się wczoraj prześmiewcza grafika. Widzimy na niej premiera Morawieckiego, prezydenta Dudę i Jarosława Kaczyńskiego na klęczkach przed Wjatrowyczem. Głowę Ukraińca otacza aureola, a on sam ma na sobie mundur Piłsudskiego.

Grafika cieszy się dużym powodzeniem wśród fanów szefa ukraińskiego IPN.

– To nocny horror warszawskich śmieci – pisze jeden z nich.

– Mundur trochę nie banderowski – zauważa rozbawiony Wjatrowycz.

– To nic… Szuchewycz też kiedyś polski nosił – dodaje jeden z komentujących.

Generał i naczelny dowódca Ukraińskiej Powstańczej Armii, który ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej jako taktyki UPA przeciwko Polakom i przeprowadzenie ludobójczej czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej na polskiej ludności cywilnej, w latach 1928–1929 odbywał służbę wojskową w Wojsku Polskim. Nie zezwolono mu na ukończenie podchorążówki i przeniesiono do innego pułku. Wyszkolenie wojskowe uzupełnił później w Niemczech oraz na kursach organizowanych przez OUN na terenie Wolnego Miasta Gdańska.

 

//dzienniknarodowy.pl/morawiecki-duda-kaczynski/

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Zbrodnia
  https://i.iplsc.com/babi-jar-we-wrzesniu-1941-roku/00060IVCYAFDM03I-C122-F4.jpg


  W instytucie Jad Waszem znajdują się zeznania niemieckiego żołnierza, nazwiskiem Fritz Höfer, który opisał zbrodnię:

  "Pewnego dnia dostałem rozkaz, aby pojechać swoją ciężarówką za miasto. Ze mną, jako przewodnik był Ukrainiec. Było około godziny 10. Po drodze mijaliśmy Żydów idących kolumną w tę samą stronę z bagażami w ręku. Tam były całe rodziny. Im dalej odjeżdżaliśmy od miasta, tym większe mijaliśmy kolumny. Na wielkiej, odkrytej polanie leżały sterty ubrań - to po nie przyjechałem.

  Stanąłem z boku a znajdujący się na polanie Ukraińcy zaczęli ładować ciężarówkę. Z tego miejsca widziałem przybyłych Żydów: mężczyzn, kobiety i dzieci. Byli także Ukraińcy (a także Polacy, Rosjanie, Białorusini - przyp. SZ). Wszystkich wysyłano do miejsca, gdzie mieli po kolei składać swoje rzeczy, płaszcze, obuwie, odzież wierzchnią, a nawet bieliznę. W innym miejscu Żydzi oddawali swoje kosztowności.

  Wszystko to działo się bardzo szybko: Jeśli ktoś się zatrzymał Ukraińcy poganiali go kopnięciami i ciosami pięści. Myślę, że nie minęła nawet minuta od chwili, gdy człowiek ściągnął płaszcz, nim stał zupełnie nagi. Nie było różnicy czy był to mężczyzna, kobieta, czy dziecko. Przychodzący Żydzi mieli wiele okazji, aby zawrócić na widok nagich osób. Do dziś jestem zaskoczony, że tak się nie stało.

  Rozebranych Żydów wysłano do wąwozu o długości 150 metrów, szerokości 30 metrów i głębokości około 15 metrów. Do wąwozu prowadziły 2 lub 3 wąskie przejścia, przez które wchodzili Żydzi. Kiedy podchodzili do krawędzi policjanci (Schutzpolizei, podległej bezpośrednio Heinrichowi Himmlerowi - przyp. SZ) chwytali ich i kładli na ciałach rozstrzelanych już wcześniej Żydów. Działo się to bardzo szybko. Zwłoki leżały w równych rzędach. Tak szybko, że kiedy tylko Żyd się położył, podchodził policjant z pistoletem i strzelał leżącemu w tył głowy. Żydzi schodzący do wąwozu byli tak przerażeni, że stawali się bezwolni. Zdarzało się nawet, że sami układali się w szeregu i czekali na strzał.

  Obserwowałem to niedługo. Bałem się podejść do dołu. Kiedy podszedłem, zobaczyłem coś na co nie mogłem patrzeć zbyt długo. W dole zobaczyłem trupy leżące w trzech rzędach. Każdy po 60 metrów długości. Ile było warstw leżących jedna na drugiej nie mogłem widzieć. Widziałem drżące w konwulsjach, przesiąknięte krwią ciała. Nie mieściło mi się to w głowie. Odszedłem. (...)

  Kiedy ofiary schodziły do wąwozu, w ostatniej chwili zobaczyłem straszliwą scenę. Usłyszałem krzyk przerażenia. Jednak ‘układający’ natychmiast złapali krzyczących, położyli pomiędzy trupami. Chwilę później Żydzi zostali zastrzeleni.(...)"

  Egzekucje trwały aż do 3 października. Wedle niemieckich raportów zabito wówczas 33 771 Żydów i osób innych narodowości, nie wliczając w tę liczbę dzieci do lat trzech. Na tym egzekucje się nie skończyły do kolejnych mordów doszło 8 i 11 października. 10 stycznie 1942 roku w Babim Jarze rozstrzelano około 100 marynarzy Dnieprzańskiej Flotylli Wojennej. Później pięć cygańskich taborów. Następnie na miejscu kaźni utworzono obóz koncentracyjny.

  W 1943 roku wobec zbliżania się Armii Czerwonej do Kijowa Niemcy rozkazali więźniom wykopać zwłoki pomordowanych i palić je na metalowych rusztach. Szacuje się, że w latach 1941 - 43 w Babim Jarze zginęło 70 - 120 tysięcy osób.


  Czytaj więcej na https://on.interia.pl/historia/news-babi-jar-pamietam-tylko-ciepla-krew-mojej-mamy,nId,2289893#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Geopolityczne tło konfliktu z Izraelem i Ukrainą

  https://wolnemedia.net/obrazki/anna-azari-1.jpg

  UKRAIŃSKA ZDRADA PANOWIE POLACY!

  Z tej strony uderzenia zwolennicy mitycznego partnerstwa polsko–ukraińskiego się nie spodziewali. Zapewne jest to dla nich duży szok, skoro taktownie postanowili milczeć. Najpierw strona ukraińska oburzyła się penalizacją w Polsce tzw. „banderyzmu”, a potem dyplomatycznie wsparła Izrael. Kogoś, kto profesjonalnie zajmuje się tematyką ukraińską, takie stanowisko dziwić nie może.

  https://wolnemedia.net/geopolityczne-tlo-konfliktu-z-izraelem-i-ukraina/
 • Tysiące neonazistów na nocnym marszu z pochodniami
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/737/54/7375402.jpg

  W stolicy Bułgarii tej nocy zapaliły się pochodnie i zabrzmiały nacjonalistyczne hasła. W Sofii odbył się "Łukow Marsz" - coroczna procesja neonazistów, donosi "TV Centr".

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201802187375424-Bulgaria-neonazisci-marsz-sputnik/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY