Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
747 postów 6158 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

"Nikt nas nie zaatakuje bronią nuklearną"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W przypadku wojny nikt nas nie zaatakuje ze strachu bronią nuklearną – twierdzi elita Rosji

 

 

Użycie przez wrogie wojska broni masowego rażenia, w tym jądrowej, w ewentualnym konflikcie z Rosją jest mało prawdopodobne – twierdzi rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych.

 

Wcześniej informowano, że MSN Rosji, uwzględniając współczesne poglądy na temat prowadzenia działań zbrojnych, zaproponowało zrezygnowanie z masowej ewakuacji ludności podczas wojny.
Według służb ratunkowych powinna być ona przeprowadzana jedynie w przypadku niebezpiecznych stref oddziaływania czynników wtórnych (skażenia radioaktywnego i chemicznego, katastroficznych powodzi, pożarów itp.).

We współczesnych wojnach głównymi obiektami oddziaływania będą punkty dowodzenia, centra informacyjne, krytycznie ważne obiekty oraz obiekty systemu podtrzymywania życie.

 

„Podczas prognozowania sytuacji zakłada się, że celowe ataki zmierzające do likwidacji ludności cywilnej Federacji Rosyjskiej przez potencjalnego wroga nie będą nanoszone. Użycie broni masowego rażenia, w tym jądrowej, jest mało prawdopodobne” — podkreślono w pracy naukowo-metodologicznej MSN Rosji.

Specjaliści resortu uważają, że najbardziej niebezpieczna dla ludności może być nie broń jądrowa (fala uderzeniowa i skażenie radioaktywne), a wtórne czynniki katastrof przemysłowych po atakach z użyciem broni precyzyjnej na potencjalnie niebezpieczne i krytycznie ważne obiekty. Są to przede wszystkim skażenia chemiczne i radioaktywne, pożary i powodzie.

źródło: pl.sputniknews.com

 

https://www.koniec-swiata.org/rosja-wojna-nuklearna-atak/

KOMENTARZE

 • Mattis: nowe typy uzbrojenia jądrowego kartą przetargową w negocjacjach z Rosją
  http://www.defence24.pl/cache/img/840_472_matched__p3s3qu_IskanderMNew2.png

  Sekretarz Obrony USA Jim Mattis stwierdził, że niedawno ogłoszona przez Waszyngton doktryna nuklearna musi odpowiedzieć na wyzwanie rzucone przez Moskwę, która może dążyć "do eskalacji w stronę zwycięstwa i następnie deeskalacji". Amerykanom nie zależy jednak na ponownym rozkręceniu wyścigu zbrojeń i anulowaniu traktatu INF, a raczej na zmuszeniu Rosjan do dialogu w dziedzinie redukcji taktycznej broni atomowej. Będzie to jednak trudne zadanie, a karty przetargowe USA mogą okazać się zbyt słabe.

  http://www.defence24.pl/mattis
 • Jak Rosjanie przygotowują się do wojny i apokalipsy
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/732/18/7321875.jpg

  "Cały świat obawia się bomb nuklearnych, ale nas to nie dotyczy". Jakiej apokalipsy oczekuje się w Rosji?

  Ci ludzie wierzą w koniec świata, zawsze noszą ze sobą plecaki i dobrze strzelają z karabinu.

  To nie są sekciarze, to nie wędrowcy, ani myśliwi.

  https://img.playbuzz.com/image/upload/ar_1.8867924528301887,c_crop/f_auto,fl_lossy,q_auto:best/c_limit,w_640/v1518285919/z2uldjyziz7wulan7rlq.jpg


  "Nie boimy się bomb nuklearnych"

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201802117321929-rosja-survivalisci-przetrwanie/
 • @Talbot
  Ludzie strasznie się boją o swoje skóry. A to nie o skóry trzeba się bać tylko o to by duszę nie stracić.
 • Nikt nas nie zaatakuje bronią nuklearną
  jest jeszcze......
  stonka
  8-)))
 • UPDATE:
  Russia Today confirms flight was Saratov Airlines 6W703 with 65 passengers & 6 crew, so aircraft is RA-61704 (pictured). Crashed close to Argunovo village. Eyewitnesses saw aircraft on fire before impact.

  https://pbs.twimg.com/media/DVwVFReW0AEU5Eq.jpg
 • @Husky 14:12:53
  Ależ Ty Husky pomysłowy jesteś. Czym by się dziecko nie cieszyło byleby nie płakało.
  https://twitter.com/_Marfacegaretka/status/962773385406242816
 • @fretka 21:38:17
  Te multimedia mogą zawierać nieodpowiednie treści. Twoje ustawienia multimediów są skonfigurowane tak, aby informować Cię, kiedy multimedia mogą zawierać nieodpowiednie treści.
 • @Husky 21:50:36
  Trochę techniki i już się pogubiłeś?
 • @fretka 21:58:30
  na TT od samego poczatku 8-))))
  a jak to wirus ??? 8-)))))

  ok. widzialem,widzialem
  fajne
 • @Husky 14:17:30
  Media: Usterki An-148 wykryto w Sukhoi Superjet 100. Usterki, które są uważane za prawdopodobną przyczynę katastrofy samolotu An-148, zostały wykryte w samolotach Sukhoi Superjet 100 pisze gazeta „Kommiersant", powołując się na telegram Federalnej Agencji Transportu Lotniczego Rosji (Rosawiacji), rozesłany kierownikom linii lotniczych, operatorom lotnisk i organom terytorialnym. Samolot An-148 Saratowskich Linii Lotniczych, lecący z Moskwy do Orska, rozbił się w niedzielę 11 lutego, kilka minut po starcie z lotniska Domodiedovo. Na pokładzie znajdowało się 65 pasażerów i 6 członków załogi. Wszyscy zginęli. Według danych Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) do katastrofy samolotu mogło dojść z powodu błędnych danych na temat prędkości lotu w związku z oblodzeniem odbiorników ciśnienia powietrza (OCP). W telegramie Rosawiacji mówi się, że podobne problemy wykryto wcześniej w samolotach SSJ 100 linii Aerofłot, startujących z Moskwy. W dniach 4-5 lutego, kiedy w stolicy Rosji odnotowano rekordowe opady śniegu, doszło do siedmiu analogicznych przypadków. Jak podkreślono, wskaźniki prędkości lotu kapitana samolotu i drugiego pilota były różne. Incydenty miały miejsce podczas rozpędzania się przy starcie lub na początkowym etapie nabierania wysokości. We wszystkich przypadkach piloci rezygnowali ze startu lub wracali na lotnisko. Rosawiacja nie ma zastrzeżeń do samolotu Sukhoi Superjet 100, jednak zwraca uwagę na złą jakość przygotowania lotnisk do startów i lądowania samolotów zaznacza gazeta.

  Ps..Problem nie jest nowy: "Oblodzone czujniki zagrażają 3000 samolotów Airbusa. W listopadzie na pokładzie Airbusa A321 zaistniała niebezpieczna sytuacja: podczas fazy wzlotu dziób samolotu obniżył się niespodziewanie, a prędkość wzrosła. Samolot stracił wysokość. Jak się okazało, dwa z trzech czujników używanych do określenia pozycji samolotu były oblodzone. [...]"

  www.welt.de/wirtschaft/article135286489/Vereiste-Sensoren-gefaehrden-3000-Airbus-Flugzeuge.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY