Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7131 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Wielki zjazd szpiegów w Waszyngtonie! -II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O ile można się mniej więcej domyśleć, czego dotyczyły konsultacje na temat terroryzmu, o tyle "inne kwestie" otacza mgła tajemnicy..

 

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/14714-wielki-zjazd-szpiegow-w-waszyngtonie-cia-rozmawialo-z-fsb-swr-i-gru-mimo-nalozonych-sankcji

 

Naukowcy mają niepokojące wieści. Pole magnetyczne Ziemi, które chroni nas przed promieniowaniem kosmicznym, słabnie znacznie szybciej niż wcześniej prognozowano. To oznacza, że zamiana biegunów magnetycznych może nastąpić lada chwila. Co nam grozi?

 

Temat nagłej zmiany ziemskich biegunów magnetycznych wraca niczym bumerang, ponieważ jest to jedno z tych zjawisk, które mogłoby zmieść wszelkie życie z powierzchni naszej planety, a my nie jesteśmy na nie w nawet najmniejszym stopniu przygotowani. Ostatnie informacje naukowe wskazują, że powinniśmy się wziąć ostro do roboty, zanim będzie za późno.

Od kilku lat ziemskie pole magnetyczne jest monitorowane przez trzy sondy o nazwie Swarm (Rój), należące do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Pierwszy komplet danych, który zakończyli analizować naukowcy, potwierdza to, czego obawiano się już od jakiegoś czasu, a co na samą myśl jeży nam włosy na głowie.

Okazuje się, że pole magnetyczne słabnie, a to oznacza, że czeka nas nieuchronna powtórka sprzed ponad 780 tysięcy lat, gdy miała miejsce ostatnia zamiana biegunów magnetycznych. Północny biegun stał się południowym i na odwrót.

Nie jest to wydarzenie niezwykłe, ponieważ następuje średnio co około ćwierć miliona lat. Tym razem jednak się spóźnia i to nawet bardzo, a to oznacza, że mamy mniej aniżeli więcej czasu na przygotowanie się na efekty, które ze sobą przyniesie.

Większości z nas wydaje się, że mieszkamy na spokojnej planecie, na której, jeśli zdarzają się kataklizmy, to wyłącznie w skali lokalnej i w żadnym razie nie zagrażają istnieniu ludzkości. Tymczasem historia pokazuje nam, że zdarzyć się może wszystko i to niemal w każdej chwili.

Zamiana biegunów jeszcze za naszego życia?

Jak wynika z danych, w ciągu ostatniego wieku magnetyczna północ przeniosła się aż o 1,5 tysiąca kilometrów. Obecnie wędruje o około 90 metrów na dobę z Kanady w stronę Syberii. W ciągu ostatnich 150 lat pole magnetyczne Ziemi osłabło o 10 procent.

Teraz okazuje się, że prędkość słabnięcia pola przyspiesza i to systematycznie. Wstępne badania pokazują, że ma to miejsce 10 razy szybciej niż powinno. Prognozuje się, że proces ten będzie postępować o 5 procent na każde 10 lat. Istnieje więc znaczne prawdopodobieństwo, że do zamiany biegunów może dojść jeszcze za naszego życia.

Co więcej, naukowcy nie wiedzą czy słabnięcie pola będzie jeszcze bardziej przyspieszać, im bliżej zamiany biegunów będziemy się znajdować. Nie wiadomo też jak długo podczas zamiany biegunów pole magnetyczne będzie zupełnie nieaktywne.

Już niewielki ubytek w polu magnetycznym może sprawić, że wszelkie urządzenia z nim skalibrowane będą zakłócane, z czasem stając się zupełnie bezużyteczne. Człowiek, zwierzęta i rośliny zostaną wystawieni na działalność wiatru słonecznego i promieniowania rentgenowskiego. Ptaki, używające pola magnetycznego do nawigacji, mogą nagle "zwariować".

Magnetosfera jest dla nas jak ochronny klosz, bez którego znajdziemy się dla zabójczych sił działających w kosmosie, jak na przysłowiowym talerzu. To oznacza powolną degradację wszelkich form życia. Skutki będą odczuwalne również na orbicie, gdzie na wyrzuty materii ze Słońca będą narażone satelity.

W zagrożeniu znajdzie się cała współczesna cywilizacja oparta na elektronice. Brak sygnału w telefonie komórkowym, brak internetu czy też masowe wyłączenia prądu cofnęłyby nas z powrotem do epoki kamienia łupanego.

Pole słabnie szybciej niż przewidywano

Naukowcy, którzy jeszcze nie tak dawno uspokajali, że jest mało prawdopodobne iż nagłe osłabnięcie ziemskiego pola magnetycznego i zamiana biegunów nastąpi z dnia na dzień, teraz zmieniają swe zdanie. Jednak bez dalszych analiz niewiele na ten temat możemy powiedzieć.

Do tej pory sądzono, że jest to proces szybki, ale tylko z astronomicznego punktu widzenia, a jak wiemy dla astronomów szybko, znaczy tyle co kilka pokoleń. Dlatego sam proces zmiany biegunów miałby zająć około 3-5 tysięcy lat, lecz wejście w niego może trwać zaledwie 500 lat.

 

Tymczasem ostatnie badania naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego ujawniło, że podczas ostatniego przebiegunowania, 786 tysięcy lat temu, zamiana biegunów nastąpiła w mniej niż 100 lat, co było procesem bardzo szybkim, wręcz zaskakująco dynamicznym.

Podczas ponownego przejścia pole magnetyczne znajdowałoby się w stanie kompletnego chaosu, a kompasy były zupełnie bezużyteczne, jako że mielibyśmy wiele północy i południ. Pole magnetyczne Ziemi działa na zasadzie geodynama, a jego siłą napędową są prądy konwekcyjne w płynnym jądrze planety.

Naukowcy mogą tylko mniej więcej szacować jak ten proces będzie przebiegać, jednak nie wiemy do końca, co go wywołuje. Do ziemskiego jądra jeszcze nikt nie dotarł i zapewne nie dotrze jeszcze długo, o ile nie nigdy.

Nie wiadomo też jak pole magnetyczne wpływa na nachylenie osi obrotu Ziemi i czy zamiana biegunów np. nie spowoduje zmiany kierunku obrotu naszej planety wokół własnej osi lub jej "przewrócenia się". Skutki tego byłyby opłakane. Podobne zjawisko mogło mieć miejsce na Wenus, która wiruje w przeciwnym kierunku niż Ziemia.

U sąsiadujących z Ziemią planet proces zmiany pola magnetycznego był bardzo gwałtowny. Na przykład na Marsie mógł zakończyć proces tworzenia się prymitywnego życia, co miało miejsce 4 miliardy lat temu.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Science Alert.

KOMENTARZE

 • za siedmioma gorami,miliony lat temu itp -typowa zaslona
  Co to znaczy prymitywnego zycia?Zycie musi byc przekazywane.A system DNA jaki znamy jest niezwykle skomplikowany.Chyba,ze autor artykulu zna inne formy powstawania i powielania zycia.
 • Nie, nie mogło.
  "czy zamiana biegunów np. nie spowoduje zmiany kierunku obrotu naszej planety wokół własnej osi lub jej "przewrócenia się". Skutki tego byłyby opłakane. Podobne zjawisko mogło mieć miejsce na Wenus, która wiruje w przeciwnym kierunku niż Ziemia"

  Autor tekstu albo świadomie szerzy sensację, albo nie wie czym jest pęd, moment obrotowy, bezwładność i jak ogromną masę mają planety. Przebiegunowanie absolutnie nie ma i nie może mieć związku z kierunkiem wirowania planety!
 • @Herkules 12:46:27
  "Co to znaczy prymitywnego zycia?"

  Proponuję poczytać o polu morficznym Ziemi i o mechanice kwantowej.
 • @kresu 14:17:35
  Magnetyty w lawie skalnej były zorientowane na południe.
  Nastąpił biblijny Potop.
  Obecnie w wierzchnich warstwach lawy skalnej - są zorientowane na północ.
  Tak twierdzi geologia i archeologia.

  A co do autorów artykułu = to zwykłe dupki bez pojęcia.
 • Zbliża się przebiegunowanie planety. To dlatego Rosja rozpoczęła III wojnę światową na Ukrainie?
  https://kefir2010.files.wordpress.com/2015/02/przebiegunowanie.jpg

  Kto ma zrozumieć ten przekaz, ten zrozumie. Animacja którą zamieszczam poniżej, przedstawia obrót kuli ziemskiej, jaki wykona, gdy rotacja biegunów magnetycznych (przebiegunowanie) wypełni się. Rotacja biegunów magnetycznych zaczęła się już lata temu. w 2006 / 2007 roku wysłano na orbitę misję satelitarnę THEMIS, a bodaj w 2014 roku – misję SWARM, wyłącznie w celu badania zanikającego ziemskiego pola magnetycznego. Te roje satelitów jakie zostały wysłane to projekty warte miliardy dolarów, elity polityczne traktują ten temat nad wyraz poważnie.

  https://jarek-kefir.org/2015/02/22/zbliza-sie-przebiegunowanie-planety-to-dlatego-rosja-rozpoczela-iii-wojne-swiatowa-na-ukrainie/
 • Rosyjskie Odkrycia DNA
  Ludzkie DNA jest biologicznym Internetem lepszym w wielu aspektach od sztucznego. Najnowsze rosyjskie badania naukowe, bezpośrednio lub pośrednio wyjaśniają zjawiska, takie jak jasnowidzenie, intuicja, spontaniczność, uzdrawianie na odległość, samoleczenie, techniki afirmacji, światło aury wokół ludzi (zwłaszcza duchowych mistrzów), wpływ umysłu na warunki pogodowe(np.rozganianie mętalne chmur) i wiele innych.Ponadto, istnieją dowody na całe nowe rodzaje medycyny, w których DNA może mieć wpływ i przeprogramowywana słowami i częstotliwościami bez wycinanie i zastępowanie pojedynczych genów. Tylko 10% naszego DNA jest używana do budowy białek.
  Jest to zaledwie podzbiór DNA, który jest przedmiotem zainteresowania zachodnich naukowców będąc badanym i klasyfikowanym. Pozostałe 90% są uważane za „śmieciowe DNA”.

  https://treborok.files.wordpress.com/2011/10/02-dna.jpeg

  https://treborok.wordpress.com/nauka/rosyjskie-odkrycia-dna/
 • Ludzkość przestąpiła już próg Sądu Ostatecznego
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/730/98/7309854.jpg

  Opisana w Piśmie Świętym Apokalipsa jest już blisko.
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201802097309916-Sputnik-ludzkosc-przestapila-juz-prog-Sadu-Ostatecznego-apokalipsa-koniec-swiata-iii-wojna-swiatowa-przepowiednia-proroctwo/
 • WSI na Europie
  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2018/02/%C5%9Alady-na-Europie-4-585x300.jpg

  Miasta, wsie i autostrady....

  https://www.koniec-swiata.org/slady-z-gigantycznych-obcych-ciezarowek-znalezione-na-powierzchni-ksiezyca-jowisza-europie/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY