Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Lenin wiecznie żywy...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin porównał mumię Lenina z relikwiami świętych

 

 

 

Prezydent Władimir Putin porównał komunizm do chrześcijaństwa, a Lenin, zdaniem przywódcy Rosji, został umieszczony w mauzoleum z szacunkiem, jakim darzy się świętych. Oświadczył to w wywiadzie na potrzeby filmu pt. Valaam, którego fragment ukazał się na kanale Rosja 1.

 

 

Według Putina, wiara umocniła kraj „w bardzo ciężkich latach bez Boga”. W tym czasie „stworzono nową religię. Może mam zamiar powiedzieć coś, co się komuś może nie spodobać, ale powiem tak, myślę, że… ideologia komunistyczna jest bardzo podobna do chrześcijaństwa. W rzeczywistości wolność, równość, braterstwo, sprawiedliwość – to wszystko jest zawarte w pismach świętych, wszystko tam jest”- tłumaczy prezydent Federacji Rosyjskiej.

 

Putin porównał stosunek komunistów do Lenina z jakim chrześcijanie czczą świętych. „Spójrz na Lenina w mauzoleum. Cz on różni się od relikwii świętych dla prawosławnych, czy chrześcijan w ogóle? Da się zaprzeczyć, że w chrześcijaństwie nie ma takiej tradycji … No, oczywiście nie. Idąc na Athos mamy relikwie świętych, a tutaj również mamy święte relikwie „- powiedział Putin.

„Kodeks twórcy komunizmu jest sublimacją – to tylko taki prymitywny fragmentem Biblii. Lenin nic nowego nie wymyślił” – powiedział prezydent Rosji. „Nie ma nic nowego w rzeczywistości. Ówczesne rządy nie wymyśliły nic nowego. To jest po prostu dostosowywanie ideologii do tego, co ludzkość dawno już wynalazła”.

 

Ciało bolszewickiego przywódcy Władimira Lenina jest zabalsamowane i przechowywane w mauzoleum na Placu Czerwonym w centrum Moskwy. Kwestia możliwości pochówku została ponownie aktywnie omówiona w setną rocznicę rewolucji październikowej.

 

Według socjologów propozycja ta dzieli Rosjan na pół. Jesienne badanie Centrum Levada wykazało, że 41% respondentów było za pozostawieniem Lenina w mauzoleum i prawie tyle samo sprzeciwiało się pochówkowi w innym miejscu. Na początku września rząd rosyjski nie poparł ustawy o pochówku Lenina, co ucieszyło komunistów Giennadija Ziuganowa.

 

W listopadzie do dyskusji dołączyła głowa Czeczenii Ramzan Kadyrow, przedstawiając swój pomysł pochowania ciała przywódcy rewolucji. Na Kremlu powiedziano mu, że ta kwestia nie jest obecnie omawiana, a Ziuganow nazwał słowa Kadyrowa „durną paplaniną”. Szef Czeczenii zażądał przeprosin, ale Ziuganow nawet nie zareagował.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5uBLZOK4GSw

Za: //zmianynaziemi.pl/wiadomosc/putin-porownal-mumie-lenina-z-relikwiami-swietych

Data publikacji: 15.01.2018

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-porownal-mumie-lenina-z-relikwiami-swietych-2018-01

KOMENTARZE

 • Kto nabija odsłony...
  Twitter informuje: Rośnie ilość kont powiązanych z rosyjską fabryką trolli

  https://assets.polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/5b059e3e26405e6e02d06c5a945353ee_L.jpg

  Twitter powiadomił na swoim blogu, że wykrył 1062 nowe konta powiązane z rosyjską fabryką trolli w St Petersburgu zakamuflowaną jako firma Internet Research Agency. Tym samym liczba kont powiązanych z "producentami" kremlowskiej dezinformacji, czarnej propagandy i "fejków" urosła do ponad 3800. Wykryte konta zostały przez TT zablokowane.

  Twitter zidentyfikował także kolejne 13 500 zautomatyzowanych kont powiązanych z rosyjskimi placówkami propagandowymi. W sumie wykryto ponad 50 tysięcy takich kont-robotów rozpowszechniających materiały o charakterze wyborczym.

  W opinii TT taka zautomatyzowana machina propagandowa stanowi poważne zagrożenie dla procesu wyborczego w każdym kraju.

  Dla uzmysłowienia tego zagrożenia amerykańskim użytkownikom sieci, TT roześle prawie 678 tysiącom posiadaczy kont w USA zawiadomienie, że w trakcie ostatniej kampanii przed wyborami prezydenckimi 2016 roku śledzili, przesyłali dalej lub "lajkowali" materiały produkowane przez rosyjskie fabryki trolli.

  (rav)

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/14585-twitter-informuje-rosnie-ilosc-kont-powiazanych-z-rosyjska-fabryka-trolli
 • Autor
  Czyli co, miał rację Putin czy nie?
 • Q - Revolution
  Temat odcinka: Q Anon i narracja o rewolucji, której jakoś wciąż nie widać.

  https://www.youtube.com/watch?v=2J1m0bO7rGQ
 • RIP -
  21 stycznia 1924 roku w Gorkach pod Moskwą zmarł Włodzimierz Lenin

  http://historykon.pl/wp-content/themes/sahifa/timthumb.php?src=/wp-content/uploads/2014/01/Lenin_1920.jpg&h=330&w=660&a=c
 • @
  Jedno jest pocieszające... że się żydki same wytłuką :)

  cyt:
  "Matka Lenina, Maria Aleksandrowna z domu Blank, pochodziła ze stosunkowo zamożnej rodziny. Ojcem Marii był doktor Izrael Moisiejewicz Blank, Żyd pochodzący z Żytomierza[5]. Izrael i jego brat Abel przyjęli chrześcijaństwo i imiona Aleksander Dmitrijewicz i Dmitrij Dmitrijewicz w 1820 roku, a ich ojciec Mojsze Blank ochrzcił się pod imieniem Dymitr Iwanowicz w 1844 roku"

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Lenin

  A tutaj ta "dzielna" kobitka Fanny Kapłan od strzałów której w końcu zdechł...
  "Urodziła się w rodzinie ukraińskich Żydów, jako jedno z siedmiorga dzieci. Już w młodości przyłączyła się do środowisk anarchistycznych. W 1906 roku po związaniu się z eserowcami trafiła na zesłanie do wsi Nowy Akatuj na Syberii, skąd została uwolniona w trakcie rewolucji lutowej.

  30 sierpnia 1918 roku przeprowadziła zamach na Włodzimierza Lenina[1] podczas wiecu w Zakładach Michelsona w Moskwie, w wyniku którego został on ciężko ranny. Oddała trzy strzały, z których dwa raniły Lenina (jeden w ramię, drugi między szczękę i kark), a jeden trafił kobietę stojącą nieopodal."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fanny_Kap%C5%82an

  Tak sobie myślę, że to jest naprawdę fajna nacja :)))
 • @Astra - Anna Słupianek 22:58:48
  Pani Anno,
  Nie wychodzę z podziwu. Czasami też piszę i staram się ale Pani dorównać to trudna sztuka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY