Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
862 posty 7102 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Ten wstrętny Bitcoin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kryptowaluty mogą zniszczyć rosyjską gospodarkę

Zastępca Dyrektora Generalnego rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Finansowego stwierdził, że kryptowaluty (np. Bitcoin) zagrażają rosyjskiej gospodarce i mogą prowadzić do jej zniszczenia

 

 

Paul Livadniy, zastępca dyrektora generalnego  Federalnej Służby Nadzoru Finansowego, czyli Rosfinmonitrongu, ostrzegł, że przemysł kryptowalut reprezentuje zagrożenie dla rosyjskiej gospodarki i jest zdolny ją unicestwić.
Jak doniosła rosyjska strona Lenta.ru, Livadniy porównał kryptowaluty z tradycyjnymi walutami, twierdząc, że te pierwsze mogłyby zaszkodzić gospodarce. Z racji tego, że pieniądz tradycyjny jest emitowany przez państwo, można sprawować nad nim większą kontrolę, na przykład dostosować jego ilości do potrzeb rynku oraz mieć świadomość stosunku stanu posiadania w celu uchronienia się prze inflacją.
Zauważając, że początki kryptowaluty są niejasne, Livadniy zauważył:
– Kiedy pojawia się konkurencja z strony ekwiwalentu innej waluty, który nie jest zarządzany ani wspierany przez nic, można to uważać za wyzwanie dla suwerenności kraju.

Livadniy już wcześniej twierdził, że zakaz korzystania z Bitcoin w Rosji, jeśli zostanie przyjęty, może zostać zmieniony w przyszłości. W tamtym czasie potwierdził on zainteresowanie wokół Bitcoin i technologii blockchain:
– Nie możemy pominąć milczeniem tego, że jest to narzędzie, które rozwinęło się na świecie i, najprawdopodobniej, po jakimś czasie będziemy musieli spojrzeć na ten problem z wielu stron.

 

Mimo że Livadniy sprzeciwia się nieuregulowanej i zdecentralizowanej kryptowalucie, wcześniej wyrażał on swoje wsparcie dla kryptowaluty popieranej przez państwo oraz emitowanej przez Federację Rosyjską.
Jeszcze na początku roku, w maju, Livadniy  ogłosił, że Bank Centralny Rosji, Ministerstwo Finansów (jako agencja rządowa znana z twardego stanowiska wobec Bitcoin) oraz reprezentanci głównych rosyjskich banków, są w trakcie spotkań, na których rozmawiają na temat warunków i środków mających pomóc emitować rządową walutę cyfrową. Coś takiego miałoby być wspierane przez instytucje finansowe i wymagałoby dodatkowych, poza regulacjami prawnymi, licencji.

 https://cryptonews.pl/kryptowaluty-moga-zniszczyc-rosyjska-gospodarke/

KOMENTARZE

 • Rosja wprowadza wirtualną walutę – CryptoRuble
  http://alexjones.pl/media/k2/items/cache/4bdcd3db845a585d1c0d12d7454a02c9_M.jpg


  Po zakazie Bitcoina oraz innych kryptowalut, rząd rosyjski ogłosił, że wypuści własną kryptowalutę o nazwie CryptoRuble, która będzie wydawana i kontrolowana przez państwo. Ma to zażegnać konflikt, który powstał po zakazie kryptowalut w Rosji, mimo zainteresowania społeczeństwa elektronicznymi środkami pieniężnymi.

  Rząd rosyjski informuje jednak, że utworzenie CryptoRuble nie wiąże się w żadnym wypadku z legalizacją Bitcoina i innych kryptowalut. Rosja wyraża za to zainteresowanie technologią blockchain – zdecentralizowaną i rozproszoną bazą danych, która służy do księgowania poszczególnych transakcji – taką jaką oferuje rywalizujące z Bitcoinem Ethereum.

  „Oświadczam oficjalnie, że uruchamiamy własną kryptowalutę z jednego prostego powodu – za dwa miesiące nasi sąsiedzi z Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej zrobią to za nas” – powiedział rosyjski minister ds. Łączności, Nikolai Nikiforow.

  CryptoRuble nie będzie typową walutą kryptograficzną – nie będzie można jej wydobywać. Rząd ma być jedyną jednostką odpowiedzialną za jej wydawanie, kontrolę oraz utrzymywanie. CryptoRuble będzie można zamienić na ruble, z 13% podatkiem pobieranym od właścicieli, którzy nie są w stanie zadeklarować źródła swoich kryptomonet. Podobny podatek ma być ustanowiony do kupna i sprzedaży kryptorubli.

  Scarlet




  Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
 • Hiperinflacja, która na banknocie się nie mieściła
  Hiperinflacja to mówiąc najprościej gwałtowny i postępujący w lawinowym tempie spadek wartości pieniądza. Banknoty o nominałach z wieloma zerami czy produkty pierwszej potrzeby za które należy płacić workami bezwartościowej waluty – oto oblicza hiperinflacji.

  Choć hiperinflacja dwukrotnie dotknęła Polskę, to budząca największą grozę zaistniała na Węgrzech w latach 1945-1946. Hiperinflacja miała oczywiście związek z sowiecką okupacją tego kraju, bowiem to właśnie w wyniku olbrzymiej daniny złożonej Związkowi Radzieckiemu Węgry zaczęły mieć poważne problemy finansowe. Od tej pory było już tylko coraz gorzej.

  W 1946 pojawił się banknot o nominale 100 000 000 000 000 000 000 pengő. Ceny podwajały się w ciągu 15 godzin. Nawet Niemcy po I wojnie światowej nie musiały się zmagać z tak olbrzymią hiperinflacją.

  Już zaprojektowano nowy banknot o jeszcze wyższym nominale miliard bilionów pengő. Na projekcie wartość zapisana była słownie. Na szczęście dla Węgrów w 1946 roku wprowadzono forinta. Ustalono, że jeden forint warty jest czterysta tysięcy kwadrylionów pengő. Do dziś efektowna zmiana waluty na Węgrzech jest uznawana przez ekonomistów za cud gospodarczy.

  W tym krótkim felietonie zaprezentowałem historię największej hiperinflacji w dziejach. Oto jak przez wielką politykę cierpieli zwykli obywatele Węgier. Komunistom jednak inflacja wyszła na dobre, gdyż zaszkodziła obywatelom klasy średniej i wyższej, a także właścicielom przedsiębiorstw oraz ziemi. Była więc jednym z elementów „instalowania” nowych władz na Węgrzech.
  http://prawy.pl/64231-hiperinflacja-ktora-na-banknocie-sie-nie-miescila/


  http://banknote.ws/COLLECTION/countries/EUR/HUN/HUN0136o.jpg

  http://banknote.ws/COLLECTION/countries/EUR/HUN/HUN0136r.jpg

  http://banknote.ws/COLLECTION/countries/EUR/HUN/HUN0137o.jpg

  http://banknote.ws/COLLECTION/countries/EUR/HUN/HUN0137r.jpg

  http://banknot.blog.pl/2015/11/17/banknot-o-najwyzszym-nominale-w-historii-to-wegierskie-100-trylionow-pengo-z-1946-roku/
 • -
  Warto dodać, że rosja chce zakazać handlu BTC zwykłym ludziom. Z licencją (maklerską) będzie można i każdego kogo stać na pośrednika (czytaj polityków i pochodnych).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY