Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 6164 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Brexitu nie będzie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przełomowa DECYZJA w Wielkiej Brytanii - 'Brexitu nie będzie!'

 

 

 

Wielką Brytanią zawładnął wielki szok i niedowierzanie. Jedni Brytyjczycy płaczą nad 'zmarnowaną szansą', inni skaczą z radości. Przełomowa decyzja premier Theresy May w Zjednoczonym Królestwie doprowadza do szalonego zwrotu akcji. 'Brexitu nie będzie, Wielka Brytania nadal w Unii Europejskiej' mówią brytyjskie media i potwierdzają eksperci.

 

Przedsiębiorca stwierdził również, iż sukces przy stole negocjacyjnym w Brukseli zdecyduje o tym czy Wielka Brytania będzie miała ostatecznie lepsze czy też gorsze relacje z pozostałymi państwami członkowskimi UE. Następnie zwrócił uwagę na to, że nowa strategia, którą przyjął brytyjski rząd pomoże funtowi, który od czasów unijnego referendum w czerwcu 2016 roku zaliczył liczne wzloty i upadki.

'Myślę, że akceptacja warunków stawianych przez UE wpłynie pozytywnie na sytuację funta. Brytyjska waluta ma za sobą długą drogę i nie jest gotowa, aby stawić czoła twardemu Brexitowi' – mówił dalej Porter.

W czasie przemówienia w Berlinie brytyjski negocjator Brexitu David Davis powiedział, że ewentualna przejściowa umowa z UE oznaczałaby 'zachowanie praw członkowskich państw UE co wiąże się z akceptacją jurysdykcji ETS'. A taki kierunek obecnie jest obrany przez Theresę May i jej przedstawicieli w negocjacjach ze Wspólnotą.

Z takim obrotem spraw nie chcą się zgodzić minister spraw zagranicznych Boris Johson oraz minister środowiska, żywności i spraw wsi Michael Gove. Obaj mieli wystosować w tej sprawie sekretny list do Theresy May. Treść pisma ma przekonać premier do niedopuszczenia do sytuacji gdzie Wielka Brytania dalej będzie musiała podlegać ETS.


Mateusz Sztukowski / POLEMI.co.uk
Fot.: lazyllama / Shutterstock

 

Walka o Brexit - Julian Rose

https://www.youtube.com/watch?v=GWqOIU_VgZI

KOMENTARZE

 • @
  //‘A Totalitarian Europe Now On Our Doorstep’, a significant element of this imposition, is a an inter EU membership agreement known as PESCO: ‘Permanent Structured Cooperation’. PESCO is a European wide military unification programme,//

  http://www.julianrose.info/2018/01/the-battle-of-brexit/#more-1084

  Polska przystąpiła do PESCO, GB i jej zdewaluowane już militaria też są tu potrzebne żydowskim globalistom.

  http://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2017/12/11/defence-cooperation-pesco-25-member-states-participating/

  PS Co ciekawe GB żeby się wycofać musi najpierw zaimplementować całe prawo UE.

  What we also know is that, to enable the transition to take place, the government has to adopt the entire EU rule book as part of British law, before then being eligible to take out those rules that the country decides in doesn’t want to adhere to!
 • Kolego
  niestety będzie to mój pierwszy komentarz po powrocie z Polski do UK, ale prosiłbym uprzejmie nie pierdolić od rzeczy.

  pozdr
 • Brytyjczycy mają dość Brexitu? W sondażach przybywa przeciwników opuszczenia Unii Europejskiej
  http://www.polishexpress.co.uk/media/cache/original/uploads/article/2017/12/GettyImages-852983806.jpg

  Piętrzące się problemy w negocjacjach z Unią Europejską, rosnąca inflacja i pesymistyczne prognozy dotyczące rozwoju gospodarczego w nadchodzących latach wyraźnie odbiły się na nastrojach Brytyjczyków dotyczących Brexitu. Po raz pierwszy od czasu referendum liczba zwolenników pozostania w Unii Europejskiej znacząco przekroczyła liczbę zwolenników Brexitu.

  http://www.polishexpress.co.uk/brytyjczycy-maja-dosc-brexitu-w-sondazach-przybywa-przeciwnikow-opuszczenia-unii-europejskiej
 • @Talbot 12:19:27
  1. Pewnych decyzji nie wolno robić wbrew narodowi.
  2. Nie wolno wprowadzać narodu (państwa) do Wspólnoty wbrew jego woli.
  3. Decyzje o wystąpieniu z tak poważnej Wspólnoty, jaką jest Unia, muszą być wsparte zweryfikowaną, a nie zmanipulowaną aktualnym trendem medialnym, opinią narodu.

  Wydaje się, że tak niewielka większość, jaka głosowała za Brexitem, nakazuje traktować decyzję o Brexicie poważnie. Jednak ponieważ to proces, a nie chwilowe "widzimisię", należy uwzględniać także zmiany nastrojów społecznych (i ew. zweryfikować decyzję).

  Podobnie jest z Macierewiczem. Zastrzegam - na armii nie znam się nic a nic. Nie potrafię go obiektywnie ocenić.

  Ale - w kwestii marketingu politycznego - czuję, na czym polega zależność między poparciem dla rządu (wszak demokracja) a nastrojami społecznymi (nawet tymi kreowanymi medialnie).

  Ergo: Może AM nawet najlepiej rządzić armią, ale jeśli (nie istotne z jakiego powodu, być może z powodu jego diabolicznej fizjonomii Trockiego) znaczna część potencjalnych wyborców PiS jest skłonnych dać się ponieść suflowanej im niechęci do niego i nie poprzeć rządów PiS-u, bo podświadomie widzą w nim "diabolo" nie do zaakceptowania, wówczas spindoktorzy PiS-u muszą dokonać niezbędnych cięć. Niestety, takie są reguły mediokracji.

  Osobiście na miejscu Kaczyńskiego, gdybym podzielał wizję Macierewicza (zasadniczo trudno krytykować pierwszy poważny w historii RP sojusz z USA i bytność żołnierzy armii amerykańskiej na naszym terytorium, skoro wiadomo, że przez ileśtam lat ich bytności w Rammstein po 1945 r. Niemcom źle się nie działo), dałbym na jego miejsce kogoś strawnego medialnie (np. takiego Błaszczaka) i kazał mu realizować politykę Macierewicza spotęgowaną do sześcianu. A żeby na czas przejściowy mieć spokój medialny od "spadkobierców mentalnej komuny i postkomuny", przeczołgałbym w mediach Macierewicza na maksa, tak by dać im igrzysk. Gdy po igrzyskach na kacu wrócą do domu, łatwiej się zapoznają ze zmianami i - skuliwszy ogon - dopasują do nowych realiów. Bo mimikra to ich druga natura.

  Oczywiście, gdy już stajnie Augiasza zostaną wymiecione, dałbym Macierewiczowi wszystko, czego chce, z prezydenturą włącznie.

  Oczywiście Macierewicz to model. To X.
 • @maharaja 16:59:01
  Towarzysze...

  http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2016/07/r.jpg
 • @Krystyna Trzcińska 18:02:19
  Ścierwa mają Raj na ziemi.
  Kultywują Wartości...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY