Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 6164 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

"Ameryka przygotowuje się do wojny z Rosją" - II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polski generał nie pozostawia złudzeń! Rosja przygotowuje się do wielkiej wojny!

 

– Doktryna rosyjska nie zmieniła się od kilkuset lat, jest zawsze ta sama, imperialna. I pod tę doktrynę buduje się cały potencjał, nie tylko co do sztuki wojowania, sztuki strategii, co do operacji i taktyki typowo ofensywnej. Buduje się pod to siły zbrojne. I rosyjskie siły zbrojne mają wybitnie potencjał ofensywny – powiedział w rozmowie z Cezarym Krysztopą z „Tygodnika Solidarność” gen. Leon Komornicki.
 

Czy ostatnie manewry mające na terenie Rosji i Białorusi mogą świadczyć o wzroście zagrożenia dla pokoju na świecie? – Ćwiczenia, które mamy za sobą były elementem jednej całości, gry, którą Rosja od dłuższego czasu prowadziła w tym zakresie,  mówimy o Zachód 2017.Poprzedzone było to daleko idącą wojną informacyjną, puszczano różnego rodzaju szczątkowe informacje mówiące o tym jakie to będą ćwiczenia, jaki tam potencjał będzie brał udział. Cele oficjalnie nigdy nie były potwierdzane po to żeby realizować bardzo ważny element strategii imperialnej, rosyjskiej - politykę zastraszania, wywoływania strachu, obaw i to się udało zrobić –ocenia generał.

Czy mamy się czego obawiać? – Rosja odwracała uwagę bardzo sprytnie od tego co w tym czasie realizowała. Proszę zauważyć, realizowała politykę, czy też przedsięwzięcia przybliżające potencjał militarny do granic NATO. Podjęto decyzję o sformowaniu Pierwszej Armii Pancernej, a więc narzędzia typowo ofensywnego. (…). To jest też użycie wojsk desantowo- szturmowych czy desantowych, które przeprowadziły ćwiczenia w pobliżu czy pod Pskowem, na poligonie, gdzie ćwiczyły zagadnienia o charakterze ofensywnym, opanowanie dużego miasta wielkości Rygi, a więc symulowany był na tym poligonie atak na jedno z państw nadbałtyckich, czyli jednocześnie państw wchodzących w skład NATO. (…) Z tych ćwiczeń, z przyjętych tutaj scenariuszy, wynika, że Rosja przygotowuje się do wojny na dużą skalę. Nie przygotowuje się do wojny jakiejś tam hybrydowej jakiś tam zielonych ludzików.(…)Niestety ci co myśleli, że będą Rosjanie w koszarach będą hodować gołębie pokoju, mocno się pomylili – wyrokuje polski wojskowy.

Czy możemy więc spać spokojnie?
 

Źródło: tysol.pl / Tygodnik Solidarność

KOMENTARZE

 • Proszę zauważyć, realizowała politykę, czy też przedsięwzięcia przybliżające potencjał militarny do granic NATO.
  A ten generał nie był za długo w Afganistanie? Widać, że przywiózł niezły zapas towaru.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:03:17
  Polskie Generały to ćpuny i nie umieją latać na drzwiach od stodoły.
 • Te Pały
  ..mnie dziwnie koją i kołyszą...
 • @Talbot 19:08:50
  Co do zdolności generałów - akurat się zgadzam.

  Natomiast reszta - pomieszanie z poplątaniem.
  Owszem - doktryna moskiewska ma zbliżony wymiar - czyli imperialny. Ale to oznacza odrębność ideową na poziomie cywilizacji. Czyli jest to zaznaczanie swej odrębności. Czy mają wszystkie cechy cywilizacji - to odrębne pytanie.

  Czy kierują się do terenów NATO-wskich?
  Nie bądź Pan śmieszny; te bazy wokół Rosji, to świadectwo moskiewskiej ekspansji? Stuknij się chłopie w łeb, zadzwoni jak w pustej stodole.

  Moim zdaniem obecnie polityka Rosji jest imperialna, ale nie nastawiona na ekspansję; po prostu brak im na to sił. Raczej umacniają się na swoich pozycjach. Krym - to zwolennicy Rosji. Także wschodnia Ukraina.
  Syria - to ćwiczenia i wykazanie na jakie straty narazi się Zachód, gdy zaatakuje.

  A teraz czekają, aż się Zachód sam roz....
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:28:27
  Ruskie Gierenały nie ćpają.
  Polskie mają pomieszanie z poplątaniem...

  "Poniżej znajduje się zbiorcza lista wszystkich synonimów do wyrażenia pomieszanie z poplątaniem.

  anarchia, armagedon, bajzel, bałagan, bałaganik, bardak, bezhołowie, bezład, brak porządku, burdel na kółkach, chaos, chlew, dezorganizacja, galimatias, groch z kapustą, kipisz, kogel-mogel, kołchoz, kołomyja, kołowacizna, kołowanina, kołowrotek, kołowrót, koniec świata, kotłowanina, krętanina, meksyk, męt, mętlik, miszmasz, młyn, nieład, nieporządek, obłęd, odmęt, pieprznik, pobojowisko, rozgardiasz, rozmamłanie, rozprężenie, rozprzężenie, rozstrój, sąd ostateczny, Sodoma i Gomora, stajnia Augiasza, syf, szurum burum, śmietnik, wieża Babel, wolna amerykanka, zamęt, zamieszanie, zawirowanie, bezplanowość, bezprawie, bezrząd, charmider, demoralizacja, destabilizacja, entropia, ferment, hałas, harmider, kasza, kocioł, kram, pandemonium, piekło, rejwach, rozkład, rozluźnienie dyscypliny, rozpasanie, rozwydrzenie, rwetes, samowola, samowolność, tumult, upadek moralności, urwanie głowy, wariatkowo, wolnoamerykanka, wrzask, wrzawa, zepsucie, zgiełk, bardach, kweres, perturbacja, przewalanka, brud, brudy, burdel, gmatwanina, motanina, mydło i powidło, plątanina, gąszcz, huk, kłębowisko, kotłowisko, krzyk, krzyki, labirynt, mieszanina, pogmatwanie, pomieszanie, poplątanie, raban, rozgłos, ryk, szum, szumek, wężowisko, wprowadzenie zamętu, zagęszczenie, zagmatwanie, zamącenie, zawiłość"
 • jakiś polski generał
  uważa, że rosjanie są idiotami i chcą napaść na NATO. Jakie ten facet szkoły kończył - sovietskie? To chyba zapomniał czego się uczył.
 • @zadziwiony 21:56:20
  Ten to raczej kończył te dobre, hamerykanskie.
 • @Talbot 19:41:06
  Po co Panu tyle określeń stanu w jakim się Pan znajduje?
  Chyba, że jest Pan zamknięty i nie ma nic innego do roboty, to sobie przepowiada.
 • xx
  Majaczenia pana generała można tylko tak skomentować
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2016/06/NATO-bazy.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:28:27
  Te majaczenia generała tylko tak można skomentować.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2016/06/NATO-bazy.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY