Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7132 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

W uścisku niedźwiedzia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosjanie nie tylko próbowali zdominować Polskę gospodarczo, ale także skorumpowali polską klasę polityczną

 

 

W 2006 r. jeden z oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych, zeznając przed komisją weryfikacyjną, ujawnił, że jego służba rozpracowała rosyjskie plany wrogiego przejęcia kluczowych gałęzi polskiego przemysłu rurociągów naftowych, gazowych, ciężkiej chemii, a nawet kopalni węgla.

Fakt, że nie zrealizowano takiego czarnego scenariusza, zawdzięczamy sejmowym komisjom śledczym, przede wszystkim tej badającej tzw. aferę PKN Orlen. Posłowie próbowali wyjaśnić sprawę nielegalnych prowizji wypłacanych m.in. politykom od dostaw ropy do Polski. Sprawa stała się głośna, gdy publicznie powiedział o niej w 2004 r. były eseldowski minister skarbu Wiesław Kaczmarek. Chociaż szybko zbagatelizował znaczenie swoich słów, to przysłowiowe mleko się rozlało i powstała komisja śledcza, której raport – mimo upływu 12 lat – wciąż jest wstrząsający. A najbardziej wstrząsające jest to, że nikt nie poniósł żadnych konsekwencji.

Symbolem uwikłania czołowych polskich polityków w niejasne relacje z Rosją są działania byłego wicepremiera i ministra gospodarki w rządzie PO-PSL Waldemara Pawlaka, który pogłębił uzależnienie Polski od rosyjskiego gazu. Równie symboliczny wymiar mają tajne spotkania Bronisława Komorowskiego w 2011 r. z czołowym rosyjskim szpiegiem Nikołajem Patruszewem, byłym szefem Federalnej Służby Bezpieczeństwa (spadkobiercy niesławnego KGB). Mimo nagłośnienia sprawy w mediach do tej pory nie wyjaśniono, jak to możliwe, że głowa polskiego państwa spotyka się bez świadków z jednym z najważniejszych oficerów rosyjskich służb. Tego pytania Komorowskiemu nie zadano nawet w kampanii wyborczej, dając dowód, jak bardzo zakłamana jest nasza rzeczywistość.

Korupcja systemowa

W Polsce przez lata udawano, że nie istnieje problem zależności od surowców energetycznych z Rosji i jej wpływów politycznych. Politycy i dziennikarze podnoszący ten problem otrzymywali łatki oszołomów. Rosjanie nie tylko próbowali zdominować Polskę gospodarczo (uzależnić trwale do swoich surowców), ale także skorumpowali polską klasę polityczną. Za dostawami surowców strategicznych (ropy i gazu) do naszego kraju ciągnie się ogon podejrzeń o gigantyczną korupcję. W 2005 r. w raporcie komisji śledczej ds. afery PKN Orlen otwarcie pisano, że łapówki trafiały do decydentów politycznych. Z identyczną patologią mieliśmy do czynienia przy dostawach gazu z Rosji. Od jesieni 2003 r. państwowy monopolista Państwowe Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kupowało blisko jedną czwartą zużywanego w Polsce gazu od spółek związanych z międzynarodowym gangsterem Siemionem Mogilewiczem (wówczas był ścigany listem gończym m.in. przez FBI). Chociaż o sprawie było głośno – pisały o niej nawet media tzw. głównego nurtu, to nikt nie poniósł konsekwencji ewidentnego ustawienia przetargu tak, aby wygrali go mafiozi. Afera, jaka wybuchła wokół ETG (okolicznościami powstania spółki zainteresowały się FBI i Interpol), doprowadziła do powstania 22 czerwca 2004 r. firmy RosUkrEnergo, zarejestrowanej w Szwajcarii. Przejęła ona najważniejsze kontrakty ETG, w tym interesy na polskim rynku. W sierpniu 2005 r., tuż przed wyborami parlamentarnymi, spółka RosUkrEnergo podpisała kontrakt na dostawy gazu dla PGNiG. A później okazało się, że oprócz rosyjskiego Gazpromu spółka ta należy do ukraińskich biznesmenów – sponsorów ówczesnego prezydenta Wiktora Juszczenki. Chodzi bynajmniej nie o wdawanie się w szczegóły patologicznych biznesowych relacji, ale o pokazanie, że Polska będąca już od roku w Unii Europejskiej była przeżarta korupcyjnymi układami przy kontraktach wartych miliardy dolarów.

 

Patologie te stymulowali Rosjanie, w myśl starych wschodnich mądrości, które nad konflikt zbrojny przekładają demoralizowanie i korumpowanie elit sąsiedniego państwa. Duża część miliardowych wyłudzeń podatku VAT była dokonywana w Polsce za pomocą firm związanych z rosyjskimi służbami specjalnymi. Korzyści z utrzymywania takiej patologii Rosjanie mieli dwojakie. Z jednej strony zarabiali ogromne pieniądze liczone w miliardach złotych, z drugiej korumpowali polskich polityków i ludzi wymiaru sprawiedliwości.

Nowy – stary porządek

Przez lata polityka rosyjska ewoluowała. Od prób politycznego rozwiązania polskiego problemu, czyli przyłączenia Polski do Rosji na zasadzie jakiejś personalnej unii, do brutalnych prób wynarodowiania. Ostatnim pomysłem władców Kremla jest jednak zwyczajne zarządzanie Polską w taki sposób, aby mieć tutaj wpływy i kontrolę, a jednocześnie nie mieć problemów polskich powstań i zadym.

Rosjanie, jeszcze w czasach caratu, opracowali system zarządzania państwem za pomocą tajnych służb. Do perfekcji ten system doprowadził „czerwony car” Józef Stalin. Działał w myśl zasady, że moralność nie istnieje, a liczy się tylko skuteczność polityczna. Wywiad sowiecki mordował, niszczył, intrygował, ale przede wszystkim oplatał siecią wpływów. Pozyskiwał sympatie i przychylność ludzi, co robiły wszystkie wywiady świata od chwili powstania. Miał także ukrytą broń: nielegałów. Ludzi, którzy mieszkając w obcym państwie i udając normalnych obywateli, pozostawali lojalnymi żołnierzami moskiewskiego imperium. Wiadomo, że w Polsce w trakcie wojny i po wojnie umieszczono w ten sposób od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Część z nich została w Polsce i odgrywała znaczące role w polityce, tajnych służbach czy normalnym życiu publicznym. Aby rozwiązać problem, trzeba uświadomić sobie jego istnienie. Państwo polskie od 1989 r. nie może sobie poradzić z lustracją i dekomunizacją jawnych współpracowników sowieckiego systemu, a co dopiero mówić o ukrytych. Rosyjscy nielegałowie, „matrioszki”, w Polsce działali i działają. Ich wyśledzenie wymagałoby odważnej decyzji politycznej, i to takiej, która nie spodobałaby się na Kremlu. Wbrew pozorom Polska przez 28 lat (od 1989 r.) od Kremla daleko się nie odsunęła. Najlepiej świadczą o tym fakty. Skutecznie realizowany w tym czasie scenariusz uzależniania Polski od rosyjskich surowców energetycznych, przy jednoczesnym torpedowaniu polskich programów dających nam niezależność i bezpieczeństwo w oparciu o krajowe lub zagraniczne źródła. Bo właśnie to robią dziś agenci Rosji w Polsce: walczą o jej interesy ekonomiczne i polityczne. Dlatego lata mijają, a lustracji w Polsce nie ma. Sensownej i długofalowej polityki energetycznej również.

Rosjanie nie mają szacunku do polityków, którzy po 1989 r. zdobyli władzę w Polsce. Traktują ich gremialnie jako łasą na pieniądze kastę kolesiów, którzy za miliony dolarów podpiszą szkodliwy dla kraju kontrakt. Dopóki to się nie zmieni, na poważne i uczciwe traktowanie ze strony Rosji nie mamy co liczyć. Ograniczenie zależności od Rosji po 1989 r. zostało wypełnione poddańczymi relacjami ze Stanami Zjednoczonymi i Niemcami.


Napisane przez Jan Piński
 
https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5319-w-uscisku-niedzwiedzia-rosjanie-nie-tylko-probowali-zdominowac-polske-gospodarczo-ale-takze-skorumpowali-polska-klase-polityczna

KOMENTARZE

 • autor
  ,,Rosjanie nie mają szacunku do polityków, którzy po 1989 r. zdobyli władzę w Polsce. Traktują ich gremialnie jako łasą na pieniądze kastę kolesiów, którzy za miliony dolarów podpiszą szkodliwy dla kraju kontrakt. Dopóki to się nie zmieni, na poważne i uczciwe traktowanie ze strony Rosji nie mamy co liczyć. Ograniczenie zależności od Rosji po 1989 r. zostało wypełnione poddańczymi relacjami ze Stanami Zjednoczonymi i Niemcami." Zgoda z J.P.

  Tak to prawda, że hołota antypolska dorwała się do koryta i prowadziła za grosze ekonomiczny rozbiór Polski. Prowadzili to wszyscy obecni politycy w Polsce na czele z Jarosłwem Kaczynskim, który desygnował na UP L. Wałęsę, na premiera T. Mazowickiego, Bieleckiego, Suchocką, brata na szefa NIK, Ministra aprawiedliwości, rezydenta Polski, miał swój Rząd, teraz rządzi wszystkim. To jego minister Jasinski podpisał drogą umowę na sprowadzanie gazu z Rosją. itd.
  Obecnie mamy rozbiory w drugą stroną czyli ,,REPOLONIZACJĘ" która polega na tym, że odkupuje się od złodzieja po 15 - krotnie drożej biznesy za które oni sami to sprzedawali w ramach AjWajEs-u.
  Obecnie terroryzują nas na siłę w postaci sprawodzania gazu katarskiego z usraela o 100% droższy od rosyjskiego, podobnie z ropą.
  Obecni sprzedawczyki kupują zdezelowany sprzęt zbrojeniowy z usraela o 7 - krotnie drożej jak jest warty.
  Obecni sprzedawczyki zadłużają na na wielką skalę w bankach żydowskich.
  Obecni sprzedawczyki, wysłali polskich zołnierzy by bronili Izraela?
  Szkoda, że J. Piński o takich rzeczach nie napisze.
 • Kim jest Alieksandr Dugin ?
  Kim jest Alieksandr Dugin? Czy jest on mózgiem Putina czy nadwornym satanistą Putina czy po prostu agentem wprowadzającym chaos? Chociaż nie ze wszystkim zgadzamy się co powiedział i napisał Sean Jobst to uważamy, że to video jest dobre jako punkt wyjściowy w tej kwestii.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/12/a69.jpg

  „Popieram czarnych. Biała cywilizacja, jej wartości kulturowe i fałszywy, odczłowieczony model świata, zbudowany przez nich, nie uzasadniła swojego istnienia. Wszystko zmierza do rozpoczęcia pogromów Białych na globalną skalę. Rosję ratuje tylko to, że nie jesteśmy czysto Biali. Grabieżcze, ponadnarodowe korporacje, ucisk i wyzysk wszystkich pozostałych, oprócz MTV gaye i lesbijki – to jest owoc białej cywilizacji, od której trzeba się uwolnić. Dlatego popieram czerwonych, żółtych, zielonych i czarnych, tylko nie Białych. Z całego serca popieram naród Zimbabwe.” – Alieksandr Gieliewicz Dugin, przywódca partii „Eurasia”, cytat zaczerpnięty z artykułu „Czy jesteś za czarnymi czy Białymi?” z gazety „Kommiersant-Włast’ ” z dnia 20 sierpnia 2002 roku.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/12/a08.jpg

  Dugin z jednym z najlepszych swoich przyjaciół, z syjonistycznym żydem Avigdorem Eskinem.

  ———————————————————————————————————————

  Lista tematów omawianych na video obejmuje związki i kontakty Dugina:

  z oligarchami

  z Izraelem

  z alternatywną prawicą (Matt Heimbach, Richard Spencer, Nina Kouprianova) & the Charlottsville’s protest (Alt-right, alternative right – niejednorodny ruch polityczny obejmujący skrajnie prawicowe ideologie, które odrzucają wiele postulatów konserwatyzmu głównego nurtu.)

  z syjonizmem

  z Avigdorem Eskinem

  z kabałą

  z Aleister’em Crowley’em

  z judeomasonerią

  z talmudycznym judaizmem

  z Rene Guenon’em (patrz wikipedia)

  z okultyzmem

  z separatystycznymi ruchami całego świata

  Myśli Dugina na temat:

  rzymskiego katolicyzmu
  Eurazji (Związek Sowiecki bis z judeomasońskim etosem eurazyjskim British „Israel” zastępującym komunizm)
  chaosu

  UWAGA! Zaleca się włączenie automatycznego translatora w celu przetłumaczenia treści video

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kim-jest-aleksander-dugin-2017-12
 • @Wrzodak Z. 09:37:09
  ... tak,same różowe (blisko) wschodnie hieny,Michnikowi dali "GW" niby gazeta "S".
  Kaczyńscy razem z Wałem z Gdańska zrobili to z "S" w '89-'90 r.

  To ich kumple,środowisko... tfu.
 • Rozbroić Europę - marzenia Kremla...
  Moskwa wezwała Waszyngton do wycofania sił jądrowych z Europy

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/695/22/6952290.jpg

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201712186952333-Rosja-USA-bron-jadrowa-Europa/
 • UWAGA na debili żydowskich którzy mają nas Polaków za przygłupów !
  Cytuje z artykułu
  [ służba [WSI ] rozpracowała rosyjskie plany wrogiego przejęcia kluczowych gałęzi polskiego przemysłu rurociągów naftowych, gazowych, ciężkiej chemii, a nawet kopalni węgla. ]

  Słowianie ! banda żydów od 1990 r sprzedaje swoim żydom za bezcen majątek narodowy który krwią i potem wypracowali nasi POLSCY rodzice a teraz jakieś gnoje żydowscy w Polsce roszczą sobie prawo że zyski mają mieć tylko międzynarodowa mafii żydowska !!! a kraj Słowian Rosja nie ma prawa kupić rozkradany majątek Słowian by choć trochę majątku zostało w rękach Słowian !!!

  50 lat wyrzeczeń naszych rodziców by wypracować majtek ! to ścierwa żydowskie wraz z klerem ROZKRADLI ! żydy mordy mają wypasione na naszej Słowiańskiej krzywdzie !!!! modlę sie do bogów by dożyć chwili jak będziemy te spasione mordy żydowskie ROZLICZAĆ !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Unia Słowian zamiast żydowskiej UE
 • @ele 11:57:09
  The Washinton Free Beacon: Rosja szykuje się do wojny atomowej

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/459/49/4594924.jpg

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201712146922487-the-washington-free-beacon-Rosja-szykuje-sie-do-wojny-atomowej/
 • Do @Talbot 12:27:33
  Szykuje się ! bo Rosja wie ze żydo-USA w każdej chwili w obronie Izraela popełni samobójstwo !

  Bracia Słowianie ! Rosja kupuje sobie czas na odparcie bandytów z USA

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska Krajem NEUTRALNYM !
 • @ele 11:57:09
  "...by dożyć chwili jak będziemy te spasione mordy żydowskie ROZLICZAĆ !!!..."

  Znowu przypomina mi się plakat z czasów NSDAP, z biednym Niemcem i zapasionym żydem z cygarem w pysku...

  Jeśli żydzi się wystarczająco upasą, przy biedzie Polaków, to nie zdziwiłbym się, gdyby pojawiły się takie plakaty w Polsce, a potem oklejanie witryn firm żydowskich gwiazdą Dawida.
  Co było następnym etapem chyba wszyscy wiedzą...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY