Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7134 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rosja porzuca sojusznika

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja zrywa współpracę z Koreą Północną

 

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret wdrażający rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ nakładającą sankcje na Koreę Północną. Prezydencki dekret został opublikowany na rosyjskim oficjalnym portalu prawnym.

 

W dokumencie czytamy, że mowa o rezolucji z dnia 30 listopada 2016 roku, która została przyjęta w odpowiedzi na próby nuklearne i rakietowe Pjongjangu. Władimir Putin polecił wstrzymanie współpracy naukowo-technicznej z KRLD.

„Należy wstrzymać współpracę naukowo-techniczną z osobami bądź grupami osób, które reprezentują Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną" — czytamy w dokumencie.

 

https://pl.sputniknews.com/swiat/201710166496361-Rosja-zrywa-wspolprace-z-Korea-Polnocna/

KOMENTARZE

 • Wielkie brawa dla Korei Północnej
  "Wielkie brawa dla Korei Północnej i jej przywódców ośmieszających syjonistyczne imperium USA.  D.Kosiur

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/140336,wielkie-brawa-dla-korei-polnocnej
 • Świat na krawędzi wojny.
  Korea Północna szykuje się do zaatakowania okrętów USA. „To wstęp przed atakiem na terytorium”

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/10/kim_dzong_un_statek_marynarka_okret_wolnosc24-696x448-590x380.jpg

  Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia pocisku balistycznego przed wspólnymi manewrami marynarek wojennych USA i Korei Południowej – głosi amerykański raport rządowy.

  https://www.koniec-swiata.org/swiat-na-krawedzi-wojny-korea-polnocna-szykuje-sie-do-zaatakowania-okretow-usa-to-wstep-przed-atakiem-na-terytorium/

  Korea Południowa: Igrzyska olimpijskie mogą zostać odwołane – zagrożenie atakiem z Północy

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/10/Altyleria-Korea-P%C3%B3%C5%82nocna-2-590x331.jpg

  Nad Igrzyskami Olimpijskimi w Korei Południowej zawisły czarne chmury. Poszczególne kraje zastanawiają się, nad wycofaniem swoich reprezentacji. Sytuacja jest nieciekawa, gdyż nawet kibice niechętnie kupują bilety.

  https://www.koniec-swiata.org/korea-poludniowa-igrzyska-olimpijskie-moga-zostac-odwolane-zagrozenie-atakiem-z-polnocy/
 • Jest nieobliczalny? Dyktator Korei Północnej grozi Chinom pociskami Scud! Ruszyło 30 wyrzutni
  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/10/Korea_Polnocna_Chiny-590x350.jpg

  Atak na swojego najbliższego sojusznika? To ma być zemsta za nielojalność.

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nakazał wysłanie 30 wyrzutni pocisków Scud w rejon granicy z Chinami i przygotowanie ich do odpalenia w przyszłym tygodniu – podaje Daily Express. Władze w Pekinie przecierają oczy ze zdumienia.

  https://www.koniec-swiata.org/jest-nieobliczalny-dyktator-korei-polnocnej-grozi-chinom-pociskami-scud-ruszylo-30-wyrzutni-foto/
 • Jak USA nakładając sankcje zrywa współpracę z Rosją....?
  W jednym tekście:
  Rosja zrywa współpracę z Koreą Północną
  i
  Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret wdrażający rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ nakładającą sankcje na Koreę Północną.

  Nakładanie sankcji a zrywanie współpracy, to dwie zupełnie odrębne sprawy. I dobrze Pan o tym wie.
  Więc po co te bicie piany...?
  A swoją drogą zazdroszczę Daily Express. Chciałbym zobaczyć jak władze w Pekinie przecierają oczy ze zdumienia.
 • Czy te Pały...
  dostaje Rosja za porzucenie sojusznika?


  Putin zabrał głos w sprawie Korei Północnej. Przestrzega przed „histerią militarną” i zwraca uwagę na podwójne standardy USA

  Prezydent Rosji zwrócił także uwagę na niekonsekwencję w amerykańskim postępowaniu. Przypomniał, że USA najpierw nakłada na Chiny i Rosję sankcje, a później uważa, że te kraje powinny przyłączyć się do nowych restrykcji wobec reżimu koreańskiego i zaakceptować plany Waszyngtonu.

  http://wmeritum.pl/putin-zabral-glos-sprawie-korei-polnocnej-przestrzega-histeria-militarna-zwraca-uwage-podwojne-standardy-usa/199039
 • @SZS 08:51:45
  Czyżby Rosja zaakceptowała plany Waszyngtonu wobec Kima?
 • @SZS 08:51:45
  Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła dziś kolejne sankcje wobec Korei Północnej, o które wnosiły Stany Zjednoczone. Sankcje zakręcają kurek ropy, gazu i benzyny dla reżimu, wprowadzają embargo na obrót tekstyliów z Korei Północnej i zakazują zatrudniania północnokoreańskich pracowników.

  Sankcjom niechętne były Moskwa i Pekin, które proponowały, by Korea Północna zamroziła testy nuklearne, a w zamian Amerykanie i Koreańczycy z Południa zrezygnowali z trwających właśnie wspólnych manewrów wojskowych, które tak drażnią reżim. Nie zgadzały się na to Stany Zjednoczone - amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley nazwała tę propozycję „obraźliwą”. Ostatecznie jednak ani Rosja, ani Chiny nie skorzystały z prawa weta, które przysługiwało im jako stałym członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ.
 • @SZS 08:51:45
  Oczywiście, że podpisanie dekretu ONZ nie oznacza wcale, ze Rosja nałoży sankcje.

  Dekret Putin podpisał w związku z wizytą delegacji Korei Południowej w Moskwie, na zasadzie wzajemności coś za coś. Nic nie dzieje się w polityce spontanicznie chyba, że Polacy robią komuś za darmo laskę.

  Tu toczą się ogromne gry o bazy wojskowe USA na dalekim wschodzie, igrzyska olimpijskie itp.

  Korea to wrzód na tyłku USA, i nawet tu sobie nie może poradzić i nie poradzi. USA będzie miała poparcie sojuszników tylko do pewnej granicy.

  Japonia i Korea zdają sobie sprawę niezależnie jaki wynik będzie konfliktu USA -Korea PN. Najbardziej ucierpią Japończycy i Korea PD. Żadne z tych państw nie zechce wystawić się na koreański atak jądrowy, który zniszczy te Państwa.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/95/US_Army%2C_japan_units.png

  Japończycy i Koreańczycy nie chcą ginąc za interesy USA na dalekim wschodzie.

  A scenariusz wojny z USA tez nie taki oczywisty, wszyscy zapominają o broni biologicznej Koreańczyków, którzy w tej dziedzinie są światowymi liderami. Bro ń ta już może znajdować się na terenie USA.

  Wariantów wojny ze stanami jest mnóstwo i nie odbędzie się to bez bólów, nawet gdy Korea przegra. Stany mogą się cofnąć gospodarczo i ekonomicznie o 100 lat.
 • @Fischer 09:50:15
  Same sankcje to nie wszystko. USA jest głównym autorem sankcji wobec Rosji, a korzysta z usług Rosjan w kwestii najwyższych technologii Kosmicznych. Państwa Europejskie wszystkie, poza Polską pomijają sankcje by zaistnieć na rynku rosyjskim,
 • 1* - I powtórzę: Wielkie brawa dla Korei Północnej
  Pan myślał, że trafiło się dobre ziarenko, jak ślepej kurze, ale to ziarenko stare, z zeszłego roku, a więc już cokolwiek zleżałe.

  Nie wdając się w zawiłości politycznej gry USrael - Rosja i Chiny zadam Panu pytanie:

  czy w związku z faktem "porzucenia" przez Rosję i Chiny samotnej KRLD na placu boju, USrael zyskał, czy stracił na opinii światowego supermocarstwa, skoro nie odważy się zaatakować KRLD?

  Stara prawda jest taka, że bandyta zawsze atakuje słabszych, nigdy nie rzuca się na tych, którzy przynajmniej sprawiają wrażenie, że mogą przywalić w pysk.
  Właśnie USrael nie tylko, że znajduje się w sytuacji bandyty, ale nim jest - to tak dla jasności.
 • @Rzeczpospolita 10:04:40
  "czy w związku z faktem "porzucenia" przez Rosję i Chiny samotnej KRLD na placu boju, USrael zyskał, czy stracił na opinii światowego supermocarstwa, skoro nie odważy się zaatakować KRLD?"

  Wszystkim zależy na rozpętaniu wojny: USA, Rosji i Chinom.
  Niby jak ma nastąpić reset ekonomii światowej?

  Co do Rosji: podczas głosowania w RB ONZ w sprawie Kadafiego - Rosja i Chiny wstrzymały się od głosu...dając zielone światło do bombardowania Libii.

  Czy teraz nie dzieje się to samo?

  Rosja gra rolę dobrego policjanta- pod Egidą rządu światowego.
 • @Rzeczpospolita 10:11:34
  Rząd Światowy znajduje się w Waszyngtonie - nie w Moskwie.
 • W tym samym czasie Chiny co tchu budują 6-cio pasmową autostradę!
  W tym samym czasie Chiny co tchu budują 6-cio pasmową autostradę ku KRLD i na terytorium północno-koreańskim, umożliwiającą
  szybki przerzut wojsk, zaopatrzenie i ewakuacje.
  https://kv-journal.su/sites/default/files//styles/large/public/field/image/photos-of-chinese-construction-workers-building-the-g1112-ji-an-shuangliao-expressway-to-north-korea-652188.jpg?itok=rtlUXwQD
  Wprawdzie angolski tabloid upiera się , że to w celach inwazyjnych ale ja w to wątpię. Oni kłamią nawet przez sen...
  Przyszły Chiny z pomocą KRLD we wczesnych latach pięćdziesiątych- przyjdą i teraz. Musieliby Chinole zamienić głowę na łeb, zeby wpuścić bandytów na swoje przedpole. co innego reżim na Kremlu. Ichnia elita ma kasę, dzieci i posiadłości pod amerykańską kontrolą. Przecież nie po to pół życia kradli, żeby żeby nagle wszystko stracić. Jak śpiewał Nalepa - "w życiu synku, tylko forsa liczy się "

  Oto linki :
  http://kv-journal.su/content/kitay-udarnymi-tempami-prokladyvaet-6-ti-polosnoe-shosse-k-granice-kndr
  http://www.dailystar.co.uk/news/world-news/652188/north-korea-news-trump-china-us-war-invasion-highway-border-jian-Shuangliao-Expressway

  Interesująca informacja, materiał do przemyślenia...
 • @1abezmetki 10:33:01
  Na Sputniku można przeczytać, że Izraelskie lotnictwo zniszczyło w Syrii pod Damaszkiem rosyjskie systemy S 200, Nataniachu to pochwala, a obecny w tym czasie w Izraelu Szojgu mówi: Operacja antyterrorystyczna w Syrii zbliża się ku końcowi – poinformował minister obrony Rosji Siergiej Szojgu na spotkaniu z szefem resortu wojskowego Izraela Awigdorem Liebermanem.
  Sputnik informuje jednocześnie
  Strategiczny samolot wywiadowczy RS-135V o numerze pokładowym 64-14846 wyleciał z bazy lotniczej Souda Bay na Krecie i przed długi czas kursował wzdłuż syryjskiego wybrzeża.

  Chiny i Rosja odżegnują się od Korei Północnej dając jakby sygnał Amerykanom –macie wolną rękę, róbcie co chcecie.
  Czy w takim układzie chcą by USA rozpętała wojnę na półwyspie, by sprawdzić jak sobie amerykanie poradzą z siłami zbrojnymi Kima?
  Jak by na to nie patrzeć, przecież USA i Japonia mają nad Kimem gigantyczną przewagę, przy czym wcale nie można być pewnym, czy w jakimś momencie zarówno Chiny jak i Rosja nie wmieszają się w ten konflikt po stronie napadniętego udzielając mu wsparcia.
  Czy to by oznaczało, ze nadchodzi moment próby sił pomiędzy USA Japonia z jednej strony i Chinami i Rosja z drugiej?
 • @Talbot 10:21:27
  ..Co do Rosji: podczas głosowania w RB ONZ w sprawie Kadafiego - Rosja i Chiny wstrzymały się od głosu...dając zielone światło do bombardowania Libii....

  Wychodzą braki wiedzy

  Odnośnie konfliktu w Libii RB ONZ wistowała 2 rezolucje 1970 i 1973. Pierwsza potępiała reżim Kadafiego i nakładała embargo na dostawy broni. Druga rezolucja 1973 wprowadzała strefę zakazu lotów nad pozycjami rebeliantów w celu "ochrony ludności cywilnej", Rosja i Chiny wstrzymały się od jej podpisania, nawet Niemcy i kilka innych państw.

  Dwa dni później USA i Francja bez jakiej kolwiek rezolucji uprawniającej do nalotów na Libie dokonała bombardowania wojsk Kadafiego nacierających na pozycje rebeliantów. Odbyło się to pod pretekstem obrony ludności cywilnej, ale z naruszeniem rezolucji 1973, która obowiązywała nie tylko Kadafiego, ale i USA z sojusznikami.

  https://www.bbn.gov.pl/ftp/dok/01/rezolucja_rb_onz_nr_1973_17_marca_2011.pdf
 • @Oświat 10:50:35
  Jak podaje RT
  Zastępca ambasadora Korei Północnej w ONZ ostrzegał Zgromadzenie Ogólne ONZ, że kryzys na Półwyspie Koreańskim "osiągnął punkt krytyczny i wojna nuklearna może wybuchać w każdej chwili"....
  ...ostrzegł, że "cały kontynent Stanów Zjednoczonych znajduje się w zasięgu naszych wyrzutni .
 • @Oświat 10:50:35
  Ciesz się USA to oddala groźbę konfliktu w Polsce.

  Rosyjsko Chińskie założenie jest adekwatne do Amerykańskiego. USA pragnie wkręcić Rosje w liczne małe konflikty globalne, które wykrwawią ekonomicznie i gospodarczo Rosję, a tym samym pozwolić ma to utrzymać pozycję hegemona USA.

  Rosja założyła to samo, żadna próba sił. Jak USA chce niech się babrze w wojnie nuklearną z Koreą. Dla Chin to szansa na przejęcie kontroli po tym konflikcie na Morzu Pd. Chińskim. Gdy zostaną zniszczone wszystkie bazy USA w tym rejonie. Rosja tez ma interes by wyparto USA z baz dalekowschodnich. Wiec niech USA pokarze jak zawalczą z Koreańczykami.

  Myślę, że będą się dyplomatycznie wycofywać. W końcu nie dowodzi tam minister Antonii.
 • @autor
  a jednak Rosja należy do grona państw cywilizowanych.....
 • @Fischer 11:16:57
  Mając do wyboru SIłę militarną, jaką posiadała Korea Północna jako potencjalny sojusznik Rosji (skuteczna możliwość wystrzelenia w stronę USA pocisków oraz realna szansa trafienia miast zachodniego wybrzeża) oraz dalszą przynależność do kręgu liczących się graczy w ONZ (ułomnych, ale jednak wyznaczników światowego bezpieczeństwa), Putin wybrał to, co w długiej perspektywie dobre dla Rosji: a więc z niego jednak Hospodar, a nie oszołom.
 • Jeszcze inna opinia...
  https://kv-journal.su/sites/default/files//kv.png
  https://kv-journal.su/content/za-podloe-predatelstvo-yn-ustroit-rossii-yadernyy-apokalipsis
  вторник, 17 октября 2017 г. 12:18
  https://kv-journal.su/sites/default/files//styles/large/public/field/image/87_main_new.1508056073.jpg?itok=AqHkPveC
  Za podłą zdradę Yn urządzi Rosji nuklearną apokalipsę
  (За подлое предательство Ын устроит России ядерный апокалипс)...(...)
 • @maharaja 11:29:23
  Oj mało czasu mają Koreańczycy , mało też ma USA.

  Korea sięgnie USA bronią atomową dziś, ale nie za kilka tygodni, gdy będzie aktywny system AGIS. To dzisiaj wyścig dla tajnych służb Korei i Amerykanów. Korea nie ma takich pocisków jak Rosja, by były wstanie manewrować podczas lotu, były wyposażone w pociski przeciw rakietowe, systemy maskowania elektronicznego.

  Jak będzie sprawny AGIS, to góra co druga rakieta koreańska dotrze do USA, pozostanie im tylko broń biologiczna i cele bliżej położone. Gdzie już mogą ampułki być rozmieszczone w lodówkach na terenie całego USA. Takie rzeczy dostarcza się pocztą dyplomatyczną, i na dziś żadne bramki tego nie wychwycą.
 • @1abezmetki 11:39:15
  To tylko marzenia, nie czytam gadzinówek.
 • @Fischer 11:16:57
  Myślę, że będą się dyplomatycznie wycofywać. W końcu nie dowodzi tam minister Antonii....
  Raczej kluczyć i straszyć dalej aż do zupełnej błazenady.
  Myślisz że Antoni jest gorszy od Trumpa? Oj chyba nie.
  Istnieje jeszcze inna możliwość, że amerykancy naprawdę prą do wojny za wszelką cenę i będą ją mieli. W końcu stare nuki trzeba gdzieś wystrzelać.
 • @Fischer 11:16:57
  Amerykanie mogą sobie jeszcze zakładać, że jak szybko i skutecznie zniszczą nagłym atakiem Kima, to Iran się wystraszy i pójdzie pod but USA i Izraela by uniknąć zagłady podobnej Korei Północnej.
  Zwycięska wojna to jednak prestiż i postrach dla innych.
  W ten sposób Ameryka pokazałaby, że się nie cofnie przed niczym, nawet przed powtórnym użyciem broni atomowej.
 • @Oświat 12:01:08
  Amerykanie prą do wojny czyimiś rękoma i na obcym terytorium. Ich doktryna nie dopuszcza wojny na terenie ameryki.

  Ameryka to już nie ta Ameryka co 40 lat temu.

  Problem to nie Tramp, bo to nie on rozdaje karty. Ale amerykańscy globaliści.

  Będą mieli przeciw sobie naród, który pracę dwóch pokoleń poświęcił jednemu celu militaryzacji Korei i wprowadzeniu jej do grupy mocarstw atomowych. Jeżeli nie użyją Koreańczycy tej broni to ich wieloletnie poświecenie i wysiłek zostanie zniweczony. Rozbudowa tarczy antyrakietowej na dalekim wschodzie przekreśli ich dorobek i wyznaczy nowe granice nie do osiągnięcia przez Phenian.

  Teoretycznie USA poradziłaby sobie z Koreą, ale straty będą tak wysokie że społeczeństwo amerykańskie przerwie tą wojnę tak samo, jak miało to miejsce z Wietnamem za Nixona. Wtedy to będzie klęska USA.

  Naród Koreański jest tak ogłupiony propagandą, że dokona nawet zbiorowego seppuku na życzenie Kima.

  Amerykanie mogą pozbawić Prezydenta i Kongres władzy, gdy chociaż jedna głowica atomowa zniszczy amerykańskie miasto.

  To dwa światy, zwycięstwo nie tylko leży w ilości i jakości broni.
 • @Fischer 11:49:46
  Rozumiem. Ja jednak - w miarę czasu i w zależności od nastroju - staram się rozglądać w szerokiej diapazonie.
  Dostarcza to impulsów do bogactwa skojarzeń; czasami wariackich !
 • @Oświat 12:12:47
  Iran się nie wystraszy. To sojusznik Korei, razem realizują programy rakietowe i nuklearne.

  Jego interakcji w konflikcie spodziewają się amerykanie, dlatego Trump podczas swojego ostatniego wystąpienia na forum ONZ atakował nie tylko Korę ale i Iran. Dlatego ożyła sprawa wycofania się z umów Iranu i USA odnośnie programów nuklearnych.

  Amerykanie angażując się w wojnę z Koreą, musza mieć zabezpieczenie, obwody dla VII floty Pacyfiku. Tym zabezpieczeniem jest V fota operująca w rejonie zatoki perskiej. Flota USA traci całą skuteczność bojową, gdy wypadnie z jej sił np jakiś okręt podwodny czy lotniskowiec. Jest wręcz nie do pomyślenia gdyby USA straciły lotniskowiec, gdy ich samoloty były by w powietrzu. To katastrofa i klęska jednocześnie.

  Gdy Iran poczuje luz , zaraz zrobi porządek w Jemenie, Katarze i z Arabia Saudyjską. A nawet szyici i Kurdowie mogą czuć się zagrożeni. Rozsypie się cała układana amerykańska na bliskim wschodzie.

  USA nie jest bez bólu poradzić sobie z takim maleńkim państwem jak Korea.
 • Ad: "Wielkie brawa dla Korei Północnej" -
  "Teatr mój widzę ogromny,
  wielkie powietrzne przestrzenie,
  ludzie je pełnią i cienie*,
  ja jestem grze ich przytomny."
  St. Wyspiański, I ciągle widzę ich twarze, 1904
  -----------------
  * https://images.duckduckgo.com/iu/?u=http%3A%2F%2Fmedia.morristechnology.com%2Fwebmedia%2Fupload%2Fcovington_news%2Farticle%2F2015%2F08%2F07%2Fshadow-human-3WEB.jpg&f=1
  ściana sfotografowana w Ngasaki po "fat boy"
 • Rosji nie pasuje wojna w Iranie.
  W USA się zastanawiają na kogo teraz napaść.
  Do dyspozycji są Iran lub KRLD.

  Iran jest silny powierzchnią i ludnością a KRLD bronią atomową a oba są silne wolą walki.

  Globalni bandyci muszą na kogoś napaść by odzyskać prestiż.
  Rosja stara się sterować tym procesem. Jak ju`z to napadajcie na KRLD.

  Moim zdaniem i w Iranie i w KRLD czekają na globalnych bandytów pułapki.
  I tu i tu czeka ich szybka i widowiskowa klęska.
  Pułapki mogą mieć charakter np elektroniczny który pośle do diabła USSraelskie tomahawki (jak w Syrii).

  Interes w tym mają Rosja, Chiny, Iran, KRLD i reszta jeszcze nie okupowanego przez globalnych bandytów świata.
 • Zadnej wojny w Korei nie bedzie.Kim glupi nie jest.Stracil by wszystko.
  Chce ugrac jak najwiecej samym gadaniem.Mysle, ze kilka tankowcow z przegwarantowana kukurydza GMO i wieloletnia,mrozona wieprzowina usatysfakcjonuje go w zupelnosci w zamian za "porzucenie" programow. Tak bylo juz w przeszlosci.
 • Talbot
  Od kiedy wierzysz Sputnikowi? :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:33:44
  Nie kieruj się biedaku "wiarą" ale raczej rozumem.
  Chyba ze rozumu nie masz... to jesteś ślepy, głuchy, bezradny i podatny na siewców różnych prawd na wiarę.

  Wiara to woda na młyn dla wszystkich oszustów, naciągaczy za wyjątkiem hardkorowych bandytów którzy bazują na strachu.

  Wiara to "miękka" metoda oszukiwania ludzi.
  Nawet w Polskim talmudycznym prawie stosowana jest praktyka że oszukiwać wolno (czyli zwodzić wprowadzać w błąd) winny jest oszukany że dał się oszukać (sprytne zapisy w umowach różnistych wielu wielkich instytucji, reklamy... i największe oszustwa to te wyborcze i np reklamy OFE.... przykładów jest nieskończenie wiele.

  Wszystkie banki reklamują "super usługi" a w praktyce naciągają na koszty klienta który uwierzył...

  Talmudyczne prawo uznaje takie oszustwa na legalny biznes.
  taka kultura nie Słowiańska a nawet anty Słowiańska.
 • @Oscar 18:35:38
  //Nie kieruj się biedaku "wiarą" ale raczej rozumem.//

  Nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem jednego zdania a się sadzisz.
 • @staszek kieliszek 14:21:09
  System obrony przeciwrakietowej USA nie jest niezawodny. Publicyści War on the Rocks Ankit Panda i Witsin Narang ocenili skuteczność amerykańskiego naziemnego systemu obrony przeciwrakietowej na aktywnym odcinku lotu rakiety. Z publikacją ekspertów można się zapoznać na stronie gazety. Rakiety naziemnego systemu obrony przeciwrakietowej były przetestowane 18 razy. 10 testów zakończyło się powodzeniem, z czego wynika, że skuteczność naziemnego systemu obrony przeciwrakietowej wynosi 56%. W ubiegłym tygodniu Donald Trump w programie Seana Hannity'ego w telewizji Fox News powiedział, że Stany Zjednoczone dysponują systemem, który jest zdolny zestrzeliwać aż 97% rakiet. Eksperci zauważyli, że gospodarz Białego Domu miał na myśli właśnie naziemne systemy obrony przeciwrakietowej na aktywnym odcinku lotu rakiety. Publicyści War on the Rocks Ankit Panda i Witsin Narang nie zgodzili się z taką oceną możliwości amerykańskiego systemu. Obecnie na straży bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych czuwa 36 kompleksów naziemnego systemu obrony przeciwrakietowej na aktywnym odcinku lotu rakiety, rozmieszczonych w bazach na Alasce i w Kalifornii. Prawdopodobieństwo przechwycenia jednej rakiety przeciwnika w 97% równa się odpaleniu czterech amerykańskich rakiet przechwytujących (jeśli przyjąć, że każda z nich jest skuteczna w 56%). Panda i Narand wskazali jednak na to, że Trump miał na myśli odpalenie nie czterech, lecz jednej rakiey przechwytującej, gdy mówił o skuteczności amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej. Zdaniem ekspertów USA muszą zwiększyć ilość kompleksów naziemnych systemów obrony przeciwrakietowej. Nawet jeśli państwo odpali 36 rakiet przechwytujących w odpowiedzi na odpalenie przez KRLD dziewięciu międzykontynentalnych rakiet balistycznych, pozostaje 3%-owe prawdopodobieństwo tego, że rakiety dosięgną celów na terytorium Ameryki Północnej.
 • Jak to czytać ?
  .
  @Talbot 07:55:23

  "podaje Daily Express", przyponą czym jest Daily Express

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  to profesjonalne źródło gonoówki doniesień. Po prostu kolejny szmatławiec, zawartości szmatławca nie komentuję.

  "Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret wdrażający rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ", bowiem, "Putin i jego ekipa dobrze pojęli zasady gry ", jestem też tego zdania

  - https://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  nie powinno to mieć większego wpływu na wymianę, dla mediów ważne jest, że podpisał.

  Medie n.p. w RFN zignorowały to doniesienia z Rosji, chociaż Reuters go powtórzył.

  - https://www.reuters.com/article/us-northkorea-missiles-russia-putin/russias-putin-signs-decree-imposing-restrictions-on-north-korea-idUSKBN1CL1WB

  Być może, że media w RFN czekają na dyspozycję, czy to doniesienia ma być publikowane, czy nie.
 • @kula Lis 67 10:23:51
  Amerykanie są naiwni.

  USA tak wyobrażają sobie zniszczenie koreańskich rakiet balistycznych. Zapominając, że pierwszym krokiem Korei będzie zniszczenie systemu radarowego THAAD na terenie Korei Pd. Systemu którego na niewielką odległość od granicy z Koreą Pn nie da się skutecznie obronić. Tym bardziej, że Korea pn., może atakować również z okrętów podwodnych. Wojska Korei północnej nie wystrzelą ani jednej rakiety balistycznej, do póki nie zniszczą radaru THAAD i okrętów współpracujących z systemie AGIS. Koreańczycy mogą też dokonać wybuchu jądrowego w jonosferze i oślepić cały system obrony USA.

  Tak wygląda propaganda USA, serwowana głupim Japończykom, by ci czuli się bezpiecznie.

  http://www.mardaninews.de/gallery3/data/media/1/22_2_25.gif

  Ponad to, bateria Patriotów bazująca w Japonii ma za mały zasięg by przechwycić pocisk stratosferyczny. Może tylko zestrzelić pocisk który będzie leciał w jej kierunku i znajdzie się na odpowiednio niskim pułapie ok 18-20 km i kilkanaście km od celu. O ile zdąży go w tak krótkim czasie (oknie czasowym) przechwycić.
 • @Talbot 07:55:23 Niech pan przestanie pier.olić
  Powtarza pan kłamstwa zachodniej propagandy kompletnie bez zastanowienia. Nie ma pan najmniejszego pojęcia, co się tam dzieje i jaką grę prowadzą USA, Rosja i Chiny. Niech pan nie zabiera głosu w tej sprawie, bo się pan ośmiesza.
 • @jazmig 21:05:32
  "Niech pan przestanie pier.olić"

  On nie pierdoli bo jest impotentem ...
  ...intelektualnym. ;)
  On tylko wkleja teksty gdzie próbuje się wylewać pomyje na Rosję i wszystko co związane z tym krajem.
  Dyskusja nie ma z taboretem sensu bo on ma tic tac'a zamiast mózgu :)

  Najlepiej właśnie przypominać mu jakim jest frajerem - maksymalnie w kilku zdaniach - może się kiedyś ocknie, że nie warto być internetową prostytutką i trollować za hajs...
 • @Fischer 16:27:09
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/800px-kielhwdwimg3692.jpg


  Niemiecka armia ma poważny problem. Ich okręty podwodne są uziemione. WSZYSTKIE! Przemysł zbrojeniowy Niemiec i tamtejsza Marynarka Wojenna lubi chwalić się swoim okrętami podwodnymi. Tymczasem o ich awaryjności mów się od dłuższego czasu. Teraz sytuacja jest jeszcze poważniejsza. Okręty typu 212 nie wypływają w morze. Z powody awarii. Problem niemieckiej marynarki, to bardzo ważna informacja również dla polskich sił zbrojnych. Program "Orka" zakłada bowiem wzmocnienie polskiej Marynarki Wojennej trzema okrętami podwodnymi. Łączna wartość kontraktu to ok. 10 mld złotych. Pozostaje pytanie, który producent skonstruuje łodzie podwodne na potrzeby naszej MW. Wymienia się głównie dwie firmy, niemiecki ThyssenKrupp Marine Systems oraz francuski Naval Group. Z Niemiec docierają jednak niepokojące wiadomości. Media zza Odry donoszą o licznych przypadkach tego, że zamiast przemierzać morskie przestrzenie, okręty typu 212 stoją w stoczniach i na nabrzeżach w oczekiwaniu na remont. Okazuje się bowiem, że dobre wrażenie nowoczesne konstrukcje TKMS robią tylko na papierze. "Kieler Nachrichten" pisze o licznych remontach łodzi podwodnych typu 212 i podkreśla fakt, że żaden z tych sześciu okrętów w służbie niemieckiej marynarki nie jest obecnie gotowy do działań operacyjnych, a ostatni sprawny - U35 - doznał niedawno awarii u wybrzeży Norwegii.
  U31 niby pływa, ale nie wszystko zostało naprawione. Kuriozalne jest to, że jednostka przyjęta do służby w 2005 r. uczestniczyła w... jednej operacji! Inny (U32) ma niesprawne akumulatory. Awaria jest tak poważaj, że okręt stoi od lipca w Kilonii w naprawie. Łącznie - 4 nowoczesne okręty stoją w stoczni, a 2 czekają na nabrzeżu. To nie wszystko - według "Der Spiegel", inspektorzy od kontroli jakości w Bundeswehrze wahają się, czy przyjąć do służby kolejny okręt typu 212 z powodu nieustannych usterek i awarii. Psuć miało się tam niemal wszystko począwszy od silnika po radar. Usuwanie wad zajęło producentowi ThyssenKrupp Marine Systems 1,5 roku. Problemem ma być również napęd okrętów - Fuel Cell AIP - który, choć zaawansowany technicznie, okazuje się bardzo awaryjny.

  Źródło: kn-online.de, Der Spiegel
  Ps...Widać wyraźnie, że po latach świetności i myśli technicznej Kriegsmarine została tylko pusta wydmuszka propagandy. No to po fatalnym stanie Luftwaffe, spadające, rozpadające się i niesprawne samoloty, helikoptery, Bundeswerze z połową sprawnych z aż 260 sztuk Leopardów, braku do nich amunicji, etc..potrzebnej wymianie 200 tys wadliwych karabinków Heckler&Koch, przyszła kolej na ich niesprawna flotę. Ot oto ta sprawna inaczej, jedna z ponoć pierwszych armii NATO, o francuskiej, którą było ostatnio stać na kupno 3 czołgów Leclerc z własnej fabryki!, już nie mówiąc, czy nawet UK(na wszystkie 168 czołgów także tylko połowa sprawna, o lotnictwie i flocie, jej stanie już nie wspominam) nachodźcy kosztują więc kasy brak, toż to Putin i Szojgu kulają się ze śmiechu czytając takie wieści.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY