Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
746 postów 6155 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Dzwonnik z równoległej rzeczywistości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fala Telefonicznego Terroryzmu w Rosji!

 

 

 

To trwa już dziesiąty dzień z rzędu. W rosyjskich miastach – mniejszych, większych i tych całkiem dużych – dzień w dzień rozlegają się dziwne telefony. Tajemniczy informatorzy ściszonym głosem donoszą, że kino, centrum handlowe, ratusz, szkoła, lotnisko, dworzec itd. są zaminowane. Odpowiednie służby biegną do jakoby zaminowanego obiektu, ewakuują setki, a czasem tysiące ludzi. Po czym okazuje się, że bomby nie ma. Uff, co za ulga.

Przebieg dziwnej plagi można prześledzić na przykładzie Wołgogradu (//v1.ru/text/news/344960180436992.html). „12:15. Pięć minut temu przez megafony w naszej galerii rozbrzmiał komunikat, że mamy się ewakuować. Wpierw poprosili o wyjście klientów, potem obsługę. Przez megafon nowy komunikat: Tylko bez paniki. Ochroniarz biegał od sklepu do sklepu i poganiał, żeby szybciej wychodzić. 12:27. Rośnie liczba centrów handlowych i rozrywkowych, o których poinformowano w anonimowych telefonach, że są w nich podłożone bomby. Na miejsce przybywają służby ratownicze. 12:35. – Siedziałem w kinie – relacjonuje uczestnik. – Przybiegła bileterka, kazała wychodzić. Wokół galerii stoi policja, wozy straży pożarnej. 12:36. Ewakuacja studentów i wykładowców uniwersytetu medycznego w Wołgogradzie. Mówią, że to planowa akcja. 12:46. Klienci ewakuowani z galerii Europa poszli coś przekąsić do pobliskich namiotów, do budynku galerii wkroczyli funkcjonariusze MCzS (ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych)”. Spływają meldunki z innych dzielnic – też ewakuacja, wokół obiektów policja, MCzS, strażacy. Obiekty sprawdzają funkcjonariusze z psami. Nic, spokój, cisza. Ludzie trochę psioczą, ale rozchodzą się po domach. Luzik. „Sytuacja w mieście jest spokojna” – mówią oficjalne czynniki. Elektrownia pracuje bez zmian, administracja też.

Podobne akcje miały miejsce m.in. w Jekaterynburgu, Permie, Irkucku, Moskwie, Petersburgu, Ufie, Nowosybirsku, Krasnojarsku, Rostowie nad Donem. O co chodzi? Kilka dni temu w Internecie pojawiło się wyznanie wysoko postawionego mundurowego, że telefony o podłożonych bombach i ewakuacje to po prostu ćwiczenia. Wpis długo nie powisiał, został szybko zdjęty. Gazety zaczęły nieśmiało drążyć temat, który niby jest, a jakoby go nie było. Oficjalne instytucje, które powinny zajmować się przypadkami terroryzmu, milczały lub bąkały coś pod nosem. Gdzieś przemknęła bokiem informacja, że Federalna Służba Bezpieczeństwa nakazuje trzymać gębę na kłódkę. Jakoby dla dobra śledztwa.

Niemniej RBK, powołując się na anonimowe źródło w MSW, pisze: „Za masowymi telefonami o podłożonych bombach może stać międzynarodowa grupa hakerska. FSB wszczęło śledztwo z art.207 (terroryzm telefoniczny). W wyniku ataków w Rosji ewakuowano z zaminowanych obiektów ponad 200 tys. ludzi”. Rozpatrywana jest wersja, że hakerzy napisali specjalny program, pozwalający kierować alarmy na wybrane obiekty infrastruktury. Na podstawie analizy alarmu dotyczącego szkół w Moskwie śledczy doszli do wniosku, że zidentyfikowane jako „telefony z Brukseli” alarmy mogły być sterowane za pośrednictwem IP-telefonii, a ich źródło znajduje się na Ukrainie. Co należało dowieść.  Do mediów wyciekła też wersja, jakoby za atakami stoi Państwo Islamskie. Bo niby dlaczego nie?

Były deputowany Dumy, eksfunkcjonariusz służb specjalnych Giennadij Gudkow przedstawia własną interpretację: „Władze przygotowują atak na Internet, na wszystkie serwisy, które są zaszyfrowane i nie są kontrolowane przez władze. To może zakończyć się tym, że napiszą nową ustawę i powiedzą, że ta kontrola jest potrzebna, aby zapewnić bezpieczeństwo ludności”.

Socjolog Jakow Kostiukowski zauważa: „Rosyjskie społeczeństwo trudno jest rozkołysać. Kiedy w Moskwie wybuchły domy [we wrześniu 1999], to wtedy ludzie autentycznie się bali, wszyscy o tym rozmawiali. Ale o tych obecnych telefonach nikt nie mówi, nikt nie reaguje. Nie ma ani strachu, ani w ogóle nic, jak gdyby nic się nie stało”.

Faktycznie dziwne te ćwiczenia/niećwiczenia.

 

//labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2017/09/19/dzwonnik-z-rownoleglej-rzeczywistosci/

 

Fala Telefonicznego Terroryzmu w Rosji!

KOMENTARZE

 • Rosja – W dalszym ciągu nas wytruwają…
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/09/a225-280x177.jpg

  Smugi chemiczne (chemtrails) nad rosyjskim miastem Woroneż.

  Dnia 16 września b.r. w przeciągu całego dnia mieszkańcy miasta Woroneż mogli obserwować na niebie mnóstwo smug chemicznych pozostających za przelatującymi samolotami. Wieczorem w parku „Dynamo” odbywał się koncert grupy „Gorod 312”, którego solistka (Swietłana Nazarienko) także zwróciła uwagę na te smugi na niebie.

  Ale najważniejsze pytanie kierujemy do prezydenta Putina, który już od prawie 20 lat zezwala na rozpylanie zabójczo trujących chemtrails (smug chemicznych) nad wszystkimi miastami Rosji: „Kto rozpyla nad całą Rosją te trujące substancje. Bo przecież zdecydowanie nie rosyjskie samoloty? Jak pan może zezwalać na wytruwanie rosyjskiego społeczeństwa? Prosimy w końcu odpowiedzieć na te pytania, które zadajemy panu już od bardzo wielu lat!”

  P.S. Swietłana Nazarienko nie jest dobrze obeznana w tej kwestii, że Moskwa i inne miasta Rosji i świata są wytruwane za pomocą smug chemicznych (chemtrails). Są one rozpylane nawet nad Kremlem! Na ten temat już dawno publikowaliśmy odpowiednie materiały.

  Więcej: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-dalszym-ciagu-nas-wytruwaja-2017-09
 • autor
  A Ty dalej spać nie możesz? Ciągle o Rosji myślisz.
 • @fretka 16:31:51
  Rosja to Wielki i Piękny, mistyczny kraj...
  O Amerykanów się nie martwię -bratniej Rosji mi szkoda.
 • @Talbot 16:41:52
  A mi szkoda Ciebie, autorze. Pomysły się skończyły a pisać trzeba....
 • @fretka 17:17:24
  Podobno Ameryka jest bankrutem - piszą o tym w Rosji?
 • @Talbot 17:40:23
  Detroit, niegdyś centrum amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, ogłosił bankructwo w 2013 roku. Według oficjalnych danych od 2010 kolejne siedem miast w USA zwróciły się do władz państwowych, aby rozpocząć postępowanie upadłościowe: San Bernardino, Mammoth Lakes i Stockton w Kalifornii, Jefferson, Alabama, Harrisburg, Pensylwania, Central Falls w stan Rhode
  wyspa i Boise, Idaho.
  Niektóre z nich do tej pory uniknęły zagrożenia, ale ryzyko jest nadal ogromne.
 • @Talbot 17:40:23
  A podobno w Ameryce piszą, że Rosja ją napadła :)
  https://pbs.twimg.com/media/DKLw7RZWsAAvzja.jpg
  ..Powiadają, kiedy ja plotę głupotę na moje twarzy pojawia się nowy pieg.
  Nie, on się pojawia za każdym razem kiedy Putin napada na Amerykę.
 • Polska jest bezpieczna
  https://pbs.twimg.com/media/DKPlKhbWsAA0zG4.jpg
 • Witam Kolegę
  każdy może pisać o czym chce, czy w Twoim przypadku kopiować żywcem co chce (no tak to już jest u absolwentów gimnazjów - kopiuj-wklej, zaś od siebie jest zdecydowanie trudniej) i w sumie nic mi do tego.

  Ale mam wrażenie, że tak się zafiksowałeś na Rosję, że strach otworzyć lodówkę, by z niej czasem Putin z atomówką nie wyskoczył.

  czyżby naprawdę nie było innych tematów i czy czasem to Rosja jest naszym największym przeciwnikiem, który przejął nasze media, banki, zlikwidował przemysł do gołej ziemi itd

  pozdr
 • @Talbot 17:40:23
  Podobno Ameryka jest bankrutem - piszą o tym w Rosji?

  - nie , pisza o tym w Ameryce, wystarczy sprawdzic ogólnie dostepne dane dotyczące deficytów budżetowych państw, no ale po gimnazjum nie wiadomo, gdzie szukać
 • @MacGregor 11:57:51
  " no ale po gimnazjum nie wiadomo, gdzie szukać"

  Po technikum elektronicznym - ach te elektrony...
  Potem zwiedzałem świat - nawet tę wstrętną Amerykę - Ty nadal zakotwiczony w Petersburgu?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY