Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7134 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Agresja ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy to już preludium wojny? Rosja powołuje rezerwistów z Kaliningradu i z zachodnich obwodów

 

 

Wojna...

 

Rosja mobilizuje rezerwistów z Obwodu Kaliningradzkiego oraz z zachodnich obwodów państwa wchodzących w skład Zachodniego Okręgu Wojskowego. Rezerwistom wręcza się wezwania do wojska. Wezwania mają charakter masowy.

 

 

Wezwania wręcza się w nietypowy sposób. Nie są doręczane przez pocztę, ale
przez żołnierzy kontraktowych. W Obwodzie Kaliningradzkim takie wezwania są również przekazywane telefonicznie. To nie jest pobór do wojska, tylko mobilizacja rezerwistów.

Każdy wezwany ma nakazane zabranie przyrządów toaletowych, paszportu oraz biletu „wojskowego” (książeczki wojskowej – w której zaznacza się przebieg służby). Zmobilizowani rezerwiści mają pozostawić pełnomocnictwa do odbioru pensji, co oznacza, że nie chodzi tylko o sprawdzenie systemu alarmowego, ale o co najmniej kilkutygodniowy pobyt w armii.

O masowości tych powołań świadczy także fakt powołania ojców rodzin wielodzietnych, co wzbudziło niepokój w rosyjskich mediach.

Rosyjskie władze wojskowe zareagowały natychmiast wyjaśniając, że
powołania zostały wysłane do takich rezerwistów tylko dlatego, że biura werbunkowe nie otrzymały od nich informacji o sytuacji rodzinnej i o liczbie posiadanych dzieci. A to oznacza, że ci obywatele nie przestrzegali ustawy określającej „Obowiązki obywateli w rejestrach wojskowych”.

Zamówienie 4 tys. wagonów przez Rosję na ćwiczenia „Zapad-2017” wzbudziło niepokój w krajach NATO, teraz mobilizacja, prawdopodbnie 100 tys. rezerwistów wzbudza poważne obawy, czy to tylko będa manewry, czy coś wiecej. Warto przypomnieć, ze w tych manewrach rozpoczynających się w połowie września, miało brać 13 tys. żołnierzy.

Rosjanie chcąc uspokoić państwa zachodnie cały czas wyjaśniają, że ćwiczenie nie jest skierowane przeciwko jakiemukolwiek, konkretnemu krajowi oraz że przyjmą zagranicznych obserwatorów. Już jednak wiadomo, że nie wszystkie przedsięwzięcia trenowane podczas „Zapad 2017” będą obserwowane.

Źródło: Defence24.pl
 
 

Kompilacja wadomości z Sieci

KOMENTARZE

 • W krainie mordoklepa sposób powiadomienia "budzi "aj waj @ jajwaj?
  "Wezwania wręcza się w nietypowy sposób. Nie są doręczane przez pocztę, ale przez żołnierzy kontraktowych. W Obwodzie Kaliningradzkim takie wezwania są również przekazywane telefonicznie. To nie jest pobór do wojska, tylko mobilizacja rezerwistów."

  W Polin chazara-mongoła przez TVPisrael by podali albo z ambony czarne w mundurze by zapowiadało.
 • @Talbot
  //Każdy wezwany ma nakazane zabranie przyrządów toaletowych//

  i papier toaletowy też 8-)))
  Na wypadek , tzn. na wszelki wypadek
 • @kfakfa 14:47:40
  Coś na ukojenie twoich nerwów

  http://www.prisonplanet.pl/files/96577242/russewa_xht_550_small.jpg


  http://www.prisonplanet.pl/polityka/specjalista_od_trendow,p120434779
 • @Husky 15:10:16
  Rosjanie szykowali się do parady zwycięstwa nad Polską 17 września, a Amerykanie zrzucili śnieg na WNP.

  https://pogoda.onet.pl/artykuly/anomalie-pogodowe-w-rosji-snieg-zaskoczyl-mieszkancow-jakucji/x9zqzmm#slajd-1
 • @Talbot 15:57:49
  To tak jak na nas stonkę.
  Do dziś komuchy z nią walczą 8-)))

  Jak stonka rozpętała trzecią wojnę...

  https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/f7/88/5814b28bc9d8d_o,size,969x565,q,71,h,a2847b.jpg

  http://www.nowosci.com.pl/archiwum/a/jak-stonka-rozpetala-trzecia-wojne,11026206/
 • Antyrosyjska notka?
  Pracownik BOR z przestrzeloną głową w Smoleńsku. To zdjęcie nie zostało włączone do raportów

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/08/Smolensk-696x522-590x443.jpg

  To zdjęcie zdaje się jednoznacznie wskazywać na to, że jedna z ofiar katastrofy smoleńskiej została uwieczniona na fotografii z przestrzeloną głową. Co ciekawe, fotografia ta nie została przeanalizowana na potrzeby rosyjskich ani polskich raportów mających na celu wyjaśnić przyczyny tragedii.

  Z naszych informacji wynika, że na zdjęciu znajduje się pracownik Biura Ochrony Rządu. Niewykluczone, że jest to jeden z dwóch poszkodowanych, którzy przeżyli zderzenie z ziemią. Intrygującą ranę wchodzącą z tyłu a wychodzącą z boku głowy analizował portal smolenskcrashnews.com. Najprostszy schemat pokazuje, że rana jednoznacznie wskazuje na postrzał z broni palnej.

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/08/kulka.jpg

  Rana od wejścia kuli nosiła ślady krwi, ale i w jej okolicach skóra nieco zmieniła barwę. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że były to ślady proszku po postrzale. W miejscu, gdzie kula miałaby wyjść z ciała ofiary również znajdowały się ślady krwi oraz tkanki mózgowej.

  Komisje powołane przez Donalda Tuska i stronę rosyjską do dziś utrzymują, że na miejscu katastrofy nigdy nie padły strzały.

  https://www.koniec-swiata.org/pracownik-bor-przestrzelona-glowa-smolensku-zdjecie-zostalo-wlaczone-raportow/

  To pewnie żydzi z NKWD strzelali...
 • @Talbot 16:13:50
  Siergiej Ławrow: w Polsce odczuwa się "pranie mózgów" w duchu antyrosyjskim

  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że Moskwa analizuje decyzję USA o zamknięciu jednego z jej konsulatów, a także skrytykował Polskę, oceniając, iż dochodzi w niej do "prania mózgów" w społeczeństwie w duchu, który określił jako "antyrosyjski".

  http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/C8uktkqTURBXy81ODA0ZjNmMTQxMzczYjEzNmJmNWM3ZGFmZGEzNDVkNC5qcGVnkpUDADvNC5DNBoGTBc0DFM0BvA


  Wyraził przekonanie, że "historia z wymianą ataków na sankcje" została zainicjowana przez administrację poprzedniego prezydenta USA Baracka Obamy, by utrudnić obecnemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi spełnienie obietnic dotyczących normalizacji stosunków z Moskwą.

  Rosja – zapewnił – jest otwarta na "konstruktywne współdziałanie ze Stanami Zjednoczonymi tam, gdzie odpowiada to interesom rosyjskim".

  Ławrow zarzucił przy tym władzom USA, iż to one nie są gotowe do takiego współdziałania. – Do tanga trzeba dwojga, a USA wykonują indywidualny break-dance – oświadczył. Ocenił także, że to Kongres USA narzuca Trumpowi sankcje wobec Rosji po to, by zaszkodzić prezydenckiej administracji.

  Szef MSZ Rosji wyraził przekonanie, że Zachodowi – części jego politycznej elity – "nie podoba się samodzielna polityka" Moskwy. Argumentował, iż tej elicie zależy na tym, by Rosję "ukarać za to, że broni ona swojego uprawnionego miejsca w sprawach międzynarodowych".

  Ławrow oskarżył też NATO o "uparte dążenie do zmiany sytuacji wojskowo-politycznej w regionie euroatlantyckim, w tym zwiększania obecności wojskowej i infrastruktury w rejonach graniczących z Rosją". Zapewnił, że Rosja "przy wszelkim rozwoju wydarzeń z NATO" zdoła zapewnić sobie bezpieczeństwo.

  Szef MSZ odpowiadał też na pytanie z sali dotyczące Polski. Oświadczył, że "w Polsce odczuwa się realne pranie mózgów społeczeństwa w duchu, który będzie jednoznacznie antyrosyjski".

  – Równoległe deklaracje o tym, że jesteśmy z wami gotowi kontaktować się i spotykajmy się – na takim tle jest to po prostu niemożliwe – powiedział Ławrow. Jak mówił, dostrzega w Polsce "owładnięcie (ideą) wywołania w społeczeństwie atmosfery całkowitego odrzucenia wszystkiego, co jest związane z Rosją".

  Wyraził opinię, że w Polsce istnieją ludzie, którzy "starają się zwalić winę za wszystkie polskie nieszczęścia" na Rosję; w tym kontekście wymienił oceny paktu Ribbentrop–Mołotow, zawartego przez ZSRR i hitlerowską III Rzeszę w 1939 roku. Mówiąc o wydarzeniach poprzedzających wybuch II wojny światowej, Ławrow oświadczył, że Polska "woli nie mówić o tym, że na długo przed paktem Ribbentrop–Mołotow Wielka Brytania i Francja zawarły swoje podobne traktaty z Niemcami hitlerowskimi".

  Szef dyplomacji wyraził przekonanie, że polityka zagraniczna Rosji osiągnęła wysoki poziom w porównaniu z latami 90. ubiegłego wieku, a więc okresem po rozpadzie ZSRR i powstaniu obecnej Federacji Rosyjskiej.

  – Nie ma wątpliwości, że teraz nasza polityka zagraniczna zyskała dobry kierunek i osiągnęła bardzo wysoki poziom, przy którym już nikt nie może nie liczyć się z Rosją, w odróżnieniu od sytuacji, w jakiej znajdowała się w latach 90. – zapewnił Ławrow.

  Departament Stanu USA zażądał wczoraj od Moskwy zamknięcia do 2 września Konsulatu Generalnego w San Francisco oraz dwóch innych obiektów dyplomatycznych – w Nowym Jorku i w Waszyngtonie. Uzasadnił tę decyzję wcześniejszym ograniczeniem, na żądanie strony rosyjskiej, liczebności personelu w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w Rosji.

  PAP
 • Wyciekł tajny dokument NATO ws. Rosji. "Zagrożenie atomowe"
  NATO uważa, że Rosja narusza traktat z 1987 r. o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych średniego i krótszego zasięgu. W związku z tym rozważa w związku z tym podjęcie kroków przeciwko rosyjskiemu programowi zbrojeń atomowych - podał "Sueddeutsche Zeitung".

  https://v.wpimg.pl/MTQ4MjQ5JD1-e2JcZQE1YGMNYg5_Qj09PFNjGj0aeWFlAn1bZgF8eWMEeFtpAX9lZgRiBDBBInkwRiADMBg_OyJeLEQ7RSo=/

  Dziennikarze śledczy "SZ" piszą, że Sojusz skierował do państw członkowskich - zakwalifikowany jako tajny - dokument zawierający propozycje ewentualnych reakcji na złamanie przez Rosję postanowień INF (Treaty on Intermediate-range Nuclear Forces).

  Dokument zatytułowany "Co by było, gdyby" zawiera 39 opcji. Jedną z nich jest propozycja rozbudowy przez NATO nuklearnego odstraszania - czytamy w "SZ".

  Autorzy rozważają ponadto możliwość zainstalowania systemów wczesnego ostrzegania, wzmocnienia obrony przeciwko okrętom podwodnym i zwiększenia obecności bombowców B-2 i B-52. Proponowane jest ponadto podniesienie gotowości bojowej jednostek w Europie zdolnych do zrzucenia bomb atomowych. "Niemcy należą do krajów, w których znajduje się amerykańska broń atomowa" - przypomina SZ".

  Autorzy dokumentu odradzają natomiast nowe sankcje przeciwko Rosji. Nie zalecają też wypowiedzenia traktatu INF, gdyż spowoduje to ich zdaniem jedynie wzrost nastrojów antyamerykańskich w Rosji.

  W dokumencie mowa jest też o działaniach mających skłonić Moskwę do powrotu do stołu negocjacji.

  Stany Zjednoczone oskarżają od początku roku Rosję o łamanie traktatu rozbrojeniowego INF. Zdaniem Waszyngtonu Rosja rozmieściła pociski rakietowe średniego i krótszego zasięgu typu ziemia-ziemia, co jest złamaniem "ducha i intencji" INF.

  INF, podpisany przez prezydentów USA i ZSRR, Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa, zabrania obu stronom testowania, produkcji i posiadania odpalanych z wyrzutni naziemnych rakietowych pocisków balistycznych bądź manewrujących o zasięgu od 500 km do 5,5 tys. km. Układ ten jest uważany za jedno z porozumień, które doprowadziły do zakończenia zimnej wojny.

  Z Berlina Jacek Lepiarz

  https://wiadomosci.wp.pl/wyciekl-tajny-dokument-nato-ws-rosji-zagrozenie-atomowe-6161442673375361a
 • TYLKO U NAS! Polskie służby w stanie gotowości! Czy Rosjanie wkroczą 17 września?
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/049803e94bacd5508963790a4078bdef_L.jpg


  – Tylko w „Warszawskiej”: polskie służby w stanie gotowości. Obawiamy się rosyjskich prowokacji. Nasze służby oceniają, że Rosjanie mogą w najbliższych tygodniach dokonać prowokacji wobec Polski z terytorium Białorusi – pisze na łamach najnowszego numeru tygodnika Warszawska Gazeta dr Leszek Pietrzak.

  Nie można wykluczyć takiego scenariusza, w którym jednostka rosyjskiej armii, biorąca udział w ćwiczeniach Zapad 2017 „omyłkowo” wedrze się na polskie terytorium.

  Jak ustaliła „Warszawska”, od kilku tygodni nasze służby specjalne są postawione w stan podwyższonej gotowości. Tak jest np. w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) i Służbie Wywiadu Wojskowego (SWW), Agencji Wywiadu, a nawet w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, w których wstrzymano wszystkie urlopy i wprowadzono specjalne całodobowe dyżury. SKW i SWW skrupulatnie monitorują sytuacją na Białorusi, gdzie w połowie września mają zacząć się wielkie ćwiczenia wojsk rosyjskich i białoruskich „ZAPAD 2017” (Zachód 2017).

  Nasze służby wojskowe są przekonane, że może wydarzyć się coś szczególnego, bo na Białoruś podążają znacznie większe siły rosyjskiej armii od tych, które brały udział w ćwiczeniach w poprzednich latach.

  Czytajcie więcej na łamach najnowszego numeru tygodnika Warszawska Gazeta!
  WSPIERAJ WOLNE MEDIA
 • @Talbot 17:09:25
  Przypadek ??

  Polska ograniczy loty u granic z Rosją i Białorusią

  Polska na miesiąc ograniczy loty samolotów cywilnych w przestrzeni powietrznej w pobliżu granicy z Rosją i Białorusią.
  Poinformował o tym rzecznik sił zbrojnych kraju Piotr Walatek, przekazuje wydanie Bankier.pl

  „Na wniosek dowódcy operacyjnego zostały wprowadzone cztery rejony ograniczenia lotów, ma to związek z działaniami Sił Zbrojnych wspólnie ze Strażą Graniczną. Ograniczenia mają stworzyć warunki do bezpiecznego wykonywania lotów w tym rejonie przez lotnictwo państwowe”, – oświadczył.

  Jak mówi, zakaz lotów obejmuje małe sportowe i prywatne samoloty, nie obejmuje natomiast samolotów pasażerskich i ratowniczych.

  Nie podał przyczyn ograniczenia lotów, powołując się na tajemnicę wojskową.

  Rejon ograniczeń lotów obejmuje 30 km od granicy na północnym wschodzie i wschodzie kraju do wysokości 2000 metrów. Zakaz będzie obowiązywać od 1 do 30 września.
 • @Husky 17:13:52
  To nie przypadek - NATO boi się rosyjskiej prowokacji.

  11 września otwiera się Okno dla ataku USA na Koreę - 9/11
  Amerykanie będą zajęci wojną, a Rosja skorzysta z zamieszania i odzyska Europę Środkową i kraje bałtyckie.
  Kto dał Kimowi technologię do przenoszenia pocisków balistycznych dalekiego zasięgu?
  Czy nie Chiny i Rosja? Nawet Ukraina jest w to zamieszana.
  A skąd raptem ta nagonka lewaków na Polskę?
  Lewacy europejscy to robota KGB.

  Żyrinowski: za rok Niemcy i Rosja podzielą Polskę na pół. Znikniecie z map.

  https://marucha.wordpress.com/2016/04/09/zyrinowski-za-rok-niemcy-i-rosja-podziela-polske-na-pol-znikniecie-z-map/
 • IV rozbiór Polski, ustalenie granic między, Niemcami a bolszewikami – Michał Stanisław de Zieleśkiewicz
  https://i1.wp.com/www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/putin-merkel-kwiaty-foto-inter_thumb.jpg

  https://forumemjot.wordpress.com/2013/08/23/iv-rozbior-polski-ustalenie-granic-miedzy-niemcami-a-bolszewikami-michal-stanislaw-de-zieleskiewicz/
 • @Talbot 18:23:30
  Co za urokliwa ta parka.
 • Pierdy Talbota i Husky !
  Pleć pleciugo byle długo ! i to by było na tyle w temacie Talbota i Husky

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Unia Słowian zamiast żydo-UE !!!
 • Oj Talbot Talbot :)))
  A jakąś zgrabną ziemiankę przeciwatomową już wydłubałeś? :))))

  Ja po przeczytaniu twojej notki jutro chwytam za łopatę.
 • @Paulus Aquarius 20:15:55
  Mój kolega Talbot, pięknie pokazuje nam jakie to półgłówki chodzą po świecie
 • @Husky 21:40:54
  Odpisujesz mi na mój komentarz, który został usunięty.
  A taki fajny był wierszyk o gejach.
  Widocznie autor notki, wedle przysłowia: Na złodzieju czapka gore, usunął mój komentarz a powtarzam, wierszyk był bardzo sympatyczny:)
 • @lorenco 21:45:29
  Odpisujesz mi na mój komentarz, który został usunięty.
  wierszyk był bardzo sympatyczny8-))))
 • @Husky 21:40:54
  W Bieszczadach jest ciężkie życie, klimat ostry i przyroda bezwzględna, zatem dla ciot nie są to warunki do przetrwania.
 • @Husky 21:47:13
  Sam widzisz, jakiego masz kolegę, nie do mnie pretensje...geje to geje:)
 • @lorenco 21:53:11
  Zioniesz intelyygencjom
 • @Husky 20:25:30
  -husky: ctrl v
  -talbot: ctrl v
  -husky: ctrl v
  -talbot: ctrl v
  -husky: ctrl v
  -talbot: ctrl v
  -husky: ctrl v
  -talbot: ctrl v
  -husky: ctrl v
  -talbot: ctrl v

  dyskusja u trolli
 • @Husky 21:55:03
  Jestem skromnym człowiekiem i nie mam zamiaru być kimś, kim nie jestem, nie mam wielkiego EGO jak TY.
 • @Paulus Aquarius 22:03:06
  Dwa dzióbki spijające sobie z dzióbków soczek.
 • @lorenco 22:13:24
  Dwa dzióbki spijające sobie z dzióbków soczek.

  trochę z miękkej szyjki soczku...
  ... i kseroboy ma błysk w oczku...

  ;)
 • @Paulus Aquarius 22:19:57
  https://vk.com/images/stickers/101/128.png
 • Gościnna Białoruś już gotowa na przyjęcie wojsk moskiewskich
  https://pbs.twimg.com/media/DIp2zeyXgAAjPn6.jpg
 • @Talbot 17:47:17
  Ewakuacja konsulatu rosji w USA

  https://pbs.twimg.com/media/DIsuMy2XkAM_TrM.jpg
 • @Talbot 16:13:50
  przy takim kącie kula oderwałaby część czaszki
 • A jednak wojna
  DRAGON-17. MON zapowiada największe manewry Wojska Polskiego

  Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało największe ćwiczenie sił zbrojnych RP. Ma w nich wziąć udział 17 tys. żołnierzy oraz 3,5 tys. jednostek sprzętu wojskowego. Manewry odbędą się w dniach 25-29 września.

  https://v.wpimg.pl/MTMzMjcyJD1iNWJcV001YH5KYg5NDj09IB1jGg9WfGV5TXheVE94eXxOdV1WSXhndUxiHQwTPj8iVCcaBA==/

  Oprócz Polaków, w ćwiczeniach wezmą udział także żołnierze z 11 innych państw: USA, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii oraz Gruzji i Ukrainy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY