Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
747 postów 6158 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Zimny Czekista

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemcy nawołują do … pogodzenia się z okupacją Krymu przez Rosję!

 

 

Należy poprawić relacje z Rosją, nawet za cenę ustępstw w sprawie Krymu – przekonuje przewodniczący Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) Christian Lindner. Jego ugrupowanie jest traktowane przez Unię Chrześcijańsko-Demokratycznę (CDU) Angeli Merkel jako potencjalny przyszły koalicjant – czytamy w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

 

 

Zdaniem Lindnera Zachód powinien doprowadzić do poprawy stosunków z Moskwą, gdyż od tego zależą bezpieczeństwo i dobrobyt Europy. Dlatego też należy umożliwić rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi wyjście z obecnego konfliktu „bez utraty twarzy”. Według niego, aby do tego doprowadzić, należy uznać, że obecna sytuacja na zaanektowanym przez Rosję Krymie to „trwałe prowizorium”, co pozwoli na postęp w innych dziedzinach.

Szef FDP podkreślił przy tym, że obecne sankcje UE przeciwko Kremlowi powinny obowiązywać do czasu wypełnienia postanowień pokojowych z Mińska i muszą być stopniowo łagodzone.

Chociaż liberałowie są poza parlamentem, to z ostatnich sondaży wynika, że cieszą się ok. 8-procentowym poparciem i po wrześniowych wyborach wejdą do Bundestagu. Niemieccy eksperci oceniają, że jeśli chadecka koalicja CDU/CSU wygra wybory i nie uda się jej uzyskać większości, to zapewne zaprosi do rządu właśnie FDP.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

 

//www.koniec-swiata.org/niemcy-nawoluja-pogodzenia-sie-okupacja-krymu-rosje/

KOMENTARZE

 • Znowu zapomniałem dodać
  - "co piszą inni"
 • Scenariusze wojny: Jakiej broni użyją USA podczas ataku na Rosję?
  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/07/USA-Iran-wojna-585x300.jpg

  Pentagon nie rezygnuje z militarnego rozwiązania „problemu rosyjskiego”.

  Jeśli wybuchnie konflikt zbrojny z Rosją, USA użyją swojej najnowszej broni, która zapewni Amerykanom przewagę w rosyjskiej przestrzeni powietrznej już w pierwszych minutach wojny – pisze „Warrior”.
  Stany Zjednoczone stawiają głównie na myśliwce piątej generacji F-22, które powinny zdobyć przewagę w powietrzu zaraz po wybuchu konfliktu zbrojnego, twierdzą amerykańscy eksperci. Amerykanie mają jeszcze kilka rodzajów uzbrojenia, które mają pomóc w pokonaniu Moskwy.

  F-22 Raptor

  Zdaniem amerykańskich analityków siły zbrojne Rosji nie mają absolutnie żadnej broni, aby przeciwstawić się myśliwcowi F-22 Raptor. Oprócz zdobycia przewagi w powietrzu, ta maszyna mogłaby być wykorzystana do różnych zadań, m.in. walki radioelektronicznej i wywiadu oraz bezpośredniego wsparcia wojsk lądowych. Dlatego wcale nie dziwi, że w związku z postępującym pogarszaniem się stosunków z Moskwą USA rozmieszczają dodatkowe jednostki samolotów F-22 na bazach lotniczych w Polsce.

  B-2 Spirit

  Jeśli Stany Zjednoczone zdecydują się na militarne zniszczenie Rosji, bombowiec strategiczny Sił Powietrznych USA B-2 Spirit, wykonany w technologii stealth, odegra w tym konflikcie istotną rolę.
  B-2 może przezwyciężyć warstwową obronę powietrzną przeciwnika i ma bardzo duży zasięg nawet bez tankowania w powietrzu.

  Strategiczny bombowiec jest zdolny do przenoszenia bomb konwencjonalnych i jądrowych oraz niszczenia obiektów jądrowych Iranu przy minimalnej ilości lotów bojowych. Northrop Grumman podkreśla, że każdy B-2 może zabrać na pokład „ponad 20 bomb konwencjonalnych oraz jądrowych oraz dostarczyć je do celu w każdej sytuacji i w każdych warunkach pogodowych”.

  Bomba GBU-57 Massive Ordnance Penetrator (MOP)

  Amerykańska bomba penetrująca wyprodukowana przez koncern Boeing przeznaczona do niszczenia bunkrów i innych obiektów silnie umocnionych, m.in. węzłów komunikacyjnych i zakładów produkcyjnych.

  Zanim wybuchnie, bomba jest w stanie przenikać w ziemię na głębokość 61 metrów lub przebić beton wzmocniony do 19 metrów.

  Nowy pływający transporter opancerzony ACV 1.1

  Rosja zagraża USA nie tylko swoim potencjałem jądrowym, ale i systemem antydostępowym A2/AD. Ta koncepcja powstrzymywania przeciwnika polega na sprzężeniu zdolności wykrywania, zakłócania elektronicznego systemów naprowadzających, orientacji przestrzennej i komunikacji, oraz zestrzeliwania środków lotniczych, m.in. samolotów i dronów.

  W tym względzie Rosja polega na swoich pociskach przeciwokrętowych.

  Jeżeli Rosja spróbuje zamknąć cieśninę Kreczeńską, Stany Zjednoczone mogą uznać za konieczne zajęcie części rosyjskiego wybrzeża, w tym trzech wysp na Krymie.

  Amerykanie uważają, że najlepiej z tym zadaniem poradzi sobie nowy pływający transporter opancerzony ACV 1.1 (Amphibious Combat Vehicle).
  Ten pływający pojazd kołowy piechoty morskiej ma zasięg na lądzie 800 km, a w wodzie 64 km, przy prędkości maksymalnej odpowiednio 105 i 10 km/h.

  Lasery

  Obecnie wojskowe systemy laserowe szybko stają się rzeczywistością. Przeprowadzone niedawno testy broni laserowej amerykańskich sił morskich „przerosły oczekiwania pod względem tego, jak szybko i skutecznie mogą wykrywać, eskortować i niszczyć bardzo dobrze chronione cele”.

  Zdaniem amerykańskich analityków jest to bardzo zła wiadomość dla Rosji i jej strategii A1/AD. Jedna z realnych możliwości Moskwy w przeciwstawieniu się amerykańskiej flocie na Bałtyku polega na użyciu niewielkich szybkich kutrów, które mogą wysadzać okręty United States Navy. Przeciwko flocie Stanów Zjednoczonych Rosjanie zamierzają użyć całych roi tych jednostek.

  Ponadto Rosja zainwestowała pokaźne środki w rozwój bezzałogowych aparatów latających. Moskwa zamierza masowo wykorzystywać drony uderzeniowe przeciwko amerykańskim niszczycielom i krążownikom.
  W obu przypadkach Rosja chce zastosować tanią i znaczącą pod względem ilości broń. Chodzi o to, że przeciwko niewielkim dronom i szybkim kutrom nie opłaca się używać drogiego (kilkaset dolarów jedna sztuka) precyzyjnego uzbrojenia.

  Nic dziwnego, że amerykańska marynarka wojenna nie tak dawno testowała wojskowe systemy laserowe w Zatoce Perskiej na pokładzie niszczyciela „Pons”. Okazało się, że może on niszczyć cele hipotetycznego przeciwnika. Choć wykorzystanie laserów w warunkach bojowych jest poważnie ograniczone (działają tylko przy dobrych warunkach pogodowych) oczekuje się, że flota USA już niedługo poradzi sobie i z tym problemem.
 • @Talbot 20:46:21
  no,no.no
  żeby to było ostatni raz
  5*
 • @Husky 21:20:59
  Już dawno neonowi Rosjanie pisali, że Putin zaatakuje Imperium Zła i wybawi świat stawiając na wyzwolonych terenach pomniki Dzierżyńskiego.
 • @Talbot 21:26:42
  „Imperium zła. Reaktywacja”: Dlaczego Putin zakłócił pokój świata? Jaki plan ekspansji przewiduje Kreml?

  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/pictures/2014/07/29/823/591/put.jpe


  Mgła tajemnicy otacza wszystkie najstraszniejsze kryzysy w okresie panowania Władimira Putina: od katastrofy okrętu podwodnego Kursk, przez szturm w teatrze na Dubrowce, zabójstwa opozycjonistów i niezależnych dziennikarzy (Anny Politkowskiej, Aleksandra Litwinienki i innych), aż po wojnę gruzińską i katastrofę smoleńską.
  Książka Tadeusza Święchowicza odsłania obraz skrywany za tą mgłą.

  http://wpolityce.pl/polityka/207096-imperium-zla-reaktywacja-dlaczego-putin-zaklocil-pokoj-swiata-jaki-plan-ekspansji-przewiduje-kreml
 • @Talbot 20:46:21 ..............Antyrosyjska infekcja zaatakawoała poważnie pańska psychikę
  "należy uznać, że obecna sytuacja na zaanektowanym przez Rosję Krymie to „trwałe prowizorium”"

  Pan odpowie publicznie, jak długo Krym należał do Ukrainy - Ukrainy jak samodzielnego państwa -, a jak długo był rosyjski?

  Jakie plany mieli żydo-banderowcy względem rosyjskiej ludności (ponad 90% mieszkańców) Krymu, która nie popierała żydowskiego reżimu Poroszenki - Jaceniuka?
 • @Rzeczpospolita 22:43:21
  "Pan odpowie publicznie, jak długo Krym należał do Ukrainy - Ukrainy jak samodzielnego państwa -, a jak długo był rosyjski?"

  Krym był Radziecki i nie należał ani do Rosji, ani do Ukrainy.
  Krym należał do ZSRR, czyli chłopaków pokroju Sorosa.
 • x
  https://www.youtube.com/watch?v=IPmJhdeaQIs
 • @Nibiru 23:39:55
  Ciekawa logika...
  Zastanawia mnie tylko, co w takiej sytuacji powiedziałaby żona ? Bo chyba miałaby coś do powiedzenia, nieprawdaż...? No, chyba, że Pan by ją takiego prawa pozbawił. A wtedy byłaby przedmiotem, i sprawa rozstrzy-
  gnęła by się na Pana korzyść (zakładając, że jest Pan od nowego męża znacznie silniejszy...) Na szczęście żony przedmiotami nie są. Nie mylę się, prawda...?
 • @Nibiru 23:39:55
  Przyjęcie zasady że czas rządzenia jakimś obszarem nie ma znaczenia
  dla jego przyszłej przynależności dochodzimy do wniosku że
  pojęcie ziem macierzystych, historycznych to pojęcia bez znaczenia.
  Takie podejście jest właściwe agresorom, grabieżcom...globalnej mafii żydowskiej. Dla niej świat nie należy do nikogo poza tymi obszarami które już zagrabili.
  Ta filozofia stanowi istotę ich kultury narodowej bazującej na religijnej tożsamości wykładnia Tory dokładnie to precyzuje.
  Tylko żyd jest człowiekiem a reszta to goje czyli podludzie .
  Żyd może Gojowi zabrać co chce i nie jest to wielkie przewinienie o ile nie żadne a Goj żydowi nie może odebrać niczego nawet swojej własności
  bo to jest ciężka zbrodnia.

  Polska dla globalnej mafii była niczyja (bo przecież nie Polaków) ale Polska zdobyta przez globalne żydostwo jest już na wieki świętą własnością globalnego żydostwa.

  I na tym polega problem świata z globalną mafią żydowską.
  Oni uważają że wszystkie zasoby świata mogą sobie wziąć a kto ich nie chce im oddać ten staje się ich wrogiem, przestępcą, terrorystą którego oni mogą zamordować w dowolnie okrutny sposób.

  Liczne przykłady w historii najnowszej.
 • @Nibiru 15:54:37
  "...że żona określiła jasno swe stanowisko wychodząc za mąż za innego faceta."
  A co ona miała do powiedzenia? Ojciec i bracia zadecydowali za nią i małżeństwo stało się faktem.... I kiedy oni zmarli, odważyła się powiedzieć co o tym myśli. Tylko mąż nie może się z tym do dzisiaj pogodzić...
  Ale to już jego problem.
 • Oj chłopaki..
  Cieszę się, że jesteście ale na niepopkch piszą, że jak tylko ktoś nie jest za Putinem to zaraz wylatuje. Sprawdziłem, nie ma czegoś takiego.
  Mnie osobiście czasami palec swędzi ale "ugryzam się w niego" i mi przechodzi :)

  PS. Zbóju, nie znasz przypadkiem Joszki z Londynka? Mieszkacie w końcu w jednym mieście.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:43
  http://neon-duch.neon24.pl/post/139492,do-szanownego-administratora-repsola#comment_1401982

  8-))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:43
  Londek to taka wiocha gdzie mieszka oficjalnie ponad 7 mln ludzików
  a tak naprawdę to nikt nie wie
 • @Rzeczpospolita 22:43:21
  https://pbs.twimg.com/media/DGvV9YAW0AAIh4w.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY