Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
782 posty 6338 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

USA: Nasza cierpliwość się skończyła.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dokonamy ataku na Koreę Północną!

 

A więc wojna?

 

Stany Zjednoczone rozpatrują możliwość dokonania uderzenia wojskowego w cele na terenie Korei Północnej jeśli tamtejszy reżim nie wstrzyma swojego programu rakietowo – jądrowego – donoszą agencje, powołując się na piątkowe oświadczenie amerykańskiego Sekretarza Stanu Rexa Tillersona.

Ostrzeżenie to padło w czasie jego wizyty w Korei Południowej. Według Tillersona, „strategiczna cierpliwość Waszyngtonu wobec władz w Phenianie skończyła się”. Dlatego administracja Donalda Trumpa rozpatruje cały szereg środków przeciwko reżimowi: ekonomicznych, dyplomatycznych i – jeśli okaże się to konieczne – militarnych.

Decyzja o użyciu wojska może okazać się konieczna, jeśli północnokoreańskie rakiety zaczną realnie zagrażać sojusznikom Stanów Zjednoczonych w regionie, przede wszystkim Japonii i Korei Południowej – ostrzega amerykański Sekretarz Stanu.

„Nie chcemy, oczywiście, żeby doszło do konfliktu zbrojnego. Ale jeśli Korea Północna podniesie poziom zagrożenia ze strony jej programu zbrojeniowego, to ta opcja będzie na stole” – zagroził Tillerson.

Jednocześnie potwierdził on rozmieszczanie w Korei Południowej amerykańskich systemów obrony przeciwlotniczej THAAD, przeciwko czemu – jak wiadomo – ostro protestują Chiny. W sobotę amerykański Sekretarz Stanu udaje się z Korei Południowej właśnie do Pekinu.

Dodajmy, że USA od dawna naciskają na Chiny – najbliższego dotychczas sojusznika Korei Północnej – aby zwiększyły sankcje przeciwko reżimowi w Phenianie w celu wymuszenia na nim rezygnacji z programu nuklearnego.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Korea Północna przeprowadziła szereg prób jądrowych i rakietowych, a niedawno zdobyła pluton do 8 bomb atomowych. Władze w Pekinie odpowiadają Waszyngtonowi, że robią co mogą, żeby to powstrzymać, ale nie posuną się do działań, które mogłyby zagrozić życiu mieszkańców Korei Północnej.

„Chiny mają totalną kontrolę na Koreą Północną i powinny rozwiązać ten problem. A jeśli go nie rozwiążą to sprawimy, że chiński handel stanie się bardzo utrudniony” – ostrzegł niedawno Donald Trump. Po tej deklaracji w połowie lutego Chiny wprowadziły embargo na zakup węgla z KRLD, co jest bardzo poważnym ciosem w gospodarkę tego głodującego kraju.

źródło: reporters

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Korea Północna zdetonuje bombę atomową 18 razy potężniejszą od tej w Hiroszimie
  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/03/Korea_nuklearne-585x300.jpg

  Zdjęcia satelitarne nie pozostawiają wątpliwości – reżim Kim Dzong Una chce przeprowadzić wielką eksplozję nuklearną. Czy wcześniej nastąpi prewencyjny atak USA?

  Kopanie w ziemi olbrzymiego szybu odbywa się na koreańskim poligonie nuklearnym Punggye-ri na północnym wschodzie kraju. Tunele drążone są w zboczu góry Mantapsan. Zakres prac wskazuje na zamiar zdetonowania ładunku jądrowego o sile do 282 kiloton – oceniają analizujący satelitarne zdjęcia eksperci US-Korea Institute w Waszyngtonie, Frank Pabian i David Coblentz.

  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/03/korea-p%C3%B3%C5%82nocna-1-590x393.jpg

  Siła wybuchu będzie więc 18 razy większej od bomby atomowej w Hiroszimie – może to być największa eksplozja jądrowa od 8-miu lat. Na wcześniejszych zdjęciach widać też, że na miejsce przewieziono już statkami w kontenerach sprzęt używany do tego typu testów. Zaobserwowano też „dużą aktywność” w lokalnym centrum dowodzenia.

  Jak czytelnicy pamiętają, Korea Północna dokonała dotychczas 5-ciu próbnych wybuchów jądrowych na górzystym poligonie Punggye-ri. Ostatnia z nich spowodowała na półwyspie koreańskim trzęsienie ziemi o sile 5,3 stopnia w skali Richtera. Co się stanie kiedy armia odpali wielokrotnie silniejszy ładunek?

  Tymczasem komunistyczny dyktator Kim Dzong Un po serii testów rakietowych – tylko w ubiegłym tygodniu przeprowadził je 4 razy – zagroził, że zaatakuje międzykontynentalną rakietą balistyczną Stany Zjednoczone, jeśli będą prowadzić wspólne manewry wojskowe z Koreą Południową.

  Eksperci potwierdzają, że północnokoreańskie pociski ICBM są już prawdopodobnie w stanie razić cele w zasięgu 8.800 km, a więc zagrażają nie tylko sojusznikom USA – Korei Południowej i Japonii, ale są w stanie dosięgnąć terytorium amerykańskie.

  W reakcji na rosnące zagrożenie ze strony szalonego dyktatora przebywający w piątek z wizytą w Korei Południowej Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson zagroził dokonaniem przez Stany Zjednoczone prewencyjnego uderzenia na Koreę Północną, jeśli nie zatrzyma ona swojego programu jądrowego.
  źródło: reporters
 • Korea Północna: Telewizja pokazuje płonący lotniskowiec USA i strącane samoloty
  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/03/korea-polnocna-585x300.jpg

  Amerykański lotniskowiec nuklearny USS „Carl Vinson” trafiony bombami Korei Północnej i ogarnięty ogniem, samolot USA B-1 Lancer strącony i spadający w płomieniach oraz startujące koreańskie rakiety pokazuje telewizja komunistycznego reżimu w Phenianie.

  „Nóż zostanie wbity w gardło lotniskowca” – grozi północnokoreańska propaganda w najnowszym filmie mającym zmobilizować społeczeństwo do możliwej wojny ze Stanami Zjednoczonymi. Reżim Kim Dzong Una chce w ten sposób pokazać, że nie boi się najnowszych amerykańskich gróźb dotyczących możliwej interwencji wojskowej w Korei Północnej.

  Jak zapewne czytelnicy pamiętają, kilka dni temu Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson ostrzegł, że Stany Zjednoczone rozpatrują możliwość dokonania prewencyjnego uderzenia wojskowego w cele na terenie Korei Północnej jeśli tamtejszy reżim nie wstrzyma swojego programu rakietowo – jądrowego.

  Dodajmy, że tylko w ubiegłym roku Korea Północna przeprowadziła dwa próbne wybuchy jądrowe i 24 testy rakiet balistycznych i zdaniem ekspertów, jest obecnie w stanie swoimi rakietami z głowicami jądrowymi dosięgnąć terytorium USA. Obecnie Phenian planuje trzecią próbę z bombą jądrową 18 razy potężniejszą od tej w Hiroszimie.

  W czasie swoje obecnej wizyty w Korei Południowej, Japonii i Chinach Tillerson wezwał też do zaostrzenia międzynarodowych sankcji wobec Korei Północnej i starał się nakłonić do tego władze w Pekinie, które mają największy wpływ na reżim Kim Dzong Una.

  W odpowiedzi rzecznik MSZ w Phenianie wykluczył wstrzymanie programu nuklearnego, gdyż „arsenał jądrowy naszej socjalistycznej ojczyzny jest naszym ostrzem sprawiedliwości”. „Odpowiemy zdecydowanie na wojnę, którą rozpętają Stany Zjednoczone!” – ostrzegł.

  Dodajmy, że obecny film z zatapiania lotniskowca USA i strącania amerykańskich samolotów nie jest pierwszą taką produkcją propagandową Korei Północnej – w 2013 r. tamtejsza telewizja pokazała m.in. atak nuklearny na Biały Dom w Waszyngtonie.

  https://www.youtube.com/watch?v=xy1ttoqdrRY

  http://www.koniec-swiata.org/korea-polnocna-telewizja-pokazuje-plonacy-lotniskowiec-usa-stracane-samoloty/
 • Nie ma roku Polski w Rosj
  będzie rok przyjaźni z Koreą Płn. Putin z Kimem zacieśniają więzy
 • @Talbot 12:31:55
  A czy jest rok Rosji w Polsce?

  MSZ odwołał Rok Polski w Rosji. Rosja nie rezygnuje z Roku Rosji w Polsce - lipiec 2014 - http://www.tvp.info/16172589/msz-odwolal-rok-polski-w-rosji-rosja-nie-rezygnuje-z-roku-rosji-w-polsce

  Chyba musi pan udać się do psychiatry - rusofobia, jak każda zresztą fobia, może doprowadzić do samookaleczenia lub targnięcia się na życie. Tym bym się nie przejmował, gdyby nie obawa, że atak może dotknąć inne osoby.
 • @Talbot 11:40:54
  Czy to na NE było, że tamta góra, gdzie oni przeprowadzają eksplozje, jest NIESTABILNA tektonicznie?
  Bo news kojarzę, ale nie wiem skąd.

  A solidne trzęsienie w okolicy odczułby CAŁY świat: w końcu to Koreańczycy (ci "lepsi") są o ile pamiętam liderami w produkcji półprzewodników... [wszystkiego jeszcze Chińczycy nie robią]

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY