Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7131 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Zasady działania różnych broni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kanadyjski grafik Gareth Fowler postanowił raz na zawsze wyjaśnić zasadę działania niektórych rodzajów broni i stworzył bardzo ciekawe animacje. Pokazał na nich zasady działania broni z różnymi mechanizmami, które są ukryte przed nami.

Mechanizm z bocznym zamknięciem kanału blokującego. Na razie nikomu nie udało się wcielić tej idei w życie.

02-zdrb

Stary dobry „Minigun” systemu Gatlinga.

03-zdrb

Webley Forsbery. Ta broń jest oparta na idei automatycznego rewolweru Webley-Fosbery, gdzie ponowne ładowanie ma miejsce dzięki sile odrzutu.

04-zdrb

Karabin zasilany z wirnikowej paczki nabojów. Idea zapożyczona od karabinów z końca XIX – początku XX wieku.

05-zdrb

Odrzut lufy przy jego długim suwie. Idea oparta na kilku modelach. Jednym z najbardziej udanych była strzelba Browning Auto-5, którą produkowano około 100 lat.

06-zdrb

Magazynek tarczowy. Przed nami współczesny karabin maszynowy systemu Lewisa.

07-zdrb

System rewolwerowy Hotchkissa. Oparty na magazynku rewolwerowym Hotchkissa, który towarzyszył amerykańskiej kawalerii w czasie wojny amerykańsko-hiszpańskiej i w ciągłych konfliktach.

08-zdrb

Karabin maszynowy systemu Gardnera. Zasada pracy tego dwu lufowego karabinu maszynowego opiera się na mechanizmie uderzeniowo-spustowym, który działa na zasadzie ruchu obrotowego rączki.

09-zdrb

Spowolniony spust z dźwignią. Na tej zasadzie działa np. system francuskiego automatu FAMAS.

10-zdrb

Mechanizm krzywkowy. Broń automatyczna typu rewolwerowego z systemem odprowadzania gazów.

11-zdrb

Karabinek automatyczny Kałasznikowa AK 47 w przekroju.

Wideo w celu zapoznania się z budową automatu Kałasznikow AK 47.

Strzelanie i ponowne ładowanie automatu jest w opóźnionym tempie, z opóźnieniem czasowym 2, 10 i 50 krotnie, a także przekrój aktywnych części automatu (zasuwa, sprężyna powrotna) dla lepszego przedstawienia jak pracuje jego mechanizm.

Informacje: Automat Kałasznikowa jest najbardziej rozpowszechnioną bronią strzelecką na świecie. Prostota wykonania i niezawodność uczyniły go najpopularniejszą bronią na świecie. W sumie od roku 1947 wykonano 50 milionów jego sztuk.

https://www.youtube.com/watch?v=jFdWk3Gj7z8

 

https://treborok.wordpress.com/zasady-dzialania-roznych-broni/?preview=true

KOMENTARZE

 • Rosjanie wprowadzają śmigłowce arktyczne
  http://www.defence24.pl/media/cache/slide/uploads/images/53c89b852b837de2617336951c2b08a1.jpeg
  Lotnictwo morskie Floty Oceanu Spokojnego otrzymało na uzbrojenie nowy śmigłowiec arktyczny Mi-8AMTSZ-WA, którego jedną z cech jest możliwość uruchomienia silników w temperaturze do minus 60°C.

  Ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej przekazało informację o przejęciu przez Flotę Pacyfiku pierwszego śmigłowca Mi-8AMTSZ-WA. Wcześniej nowy helikopter wykonał przelot z zakładów lotniczych w Ułan Ude do miejscowości Jelizowo w Kraju Kamczackim, gdzie będzie na stałe stacjonował. Flota Pacyfiku otrzymała w ten sposób helikopter sprawdzony i oceniony jako niezawodny, ponieważ w czasie prób wykonano w nim 6 długich przelotów na łączną odległość ponad 4 tysięcy kilometrów.

  Mi-8AMTSZ-WA to śmigłowiec specjalnie przygotowany do działania w strefie arktycznej. Wprowadzono w nim szereg zmian konstrukcyjnych, pozwalających na działanie w bardzo niskich temperaturach. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu wspomagającego napęd główny można np. uruchomić silniki nawet wtedy gdy śmigłowiec stacjonuje poza hangarem i przy sześćdziesięciostopniowym mrozie.

  Rosjanie ujawnili, że komora ładunkowa śmigłowca jest wyposażona w dodatkowe warstwy izolacji termicznej oraz specjalną instalację grzewczą do podgrzewania wody, paliwa i oleju. Zadbano również o system łączności i nawigacji, który ma pozwalać na lot po zadanej przed startem trasie, w warunkach bardzo słabej widoczności. Zapas paliwa pozwala śmigłowcom Mi-8AMTSZ-WA na przebywanie w powietrzu przez ponad osiem godzin i wykonywanie przelotów o długości ponad 1400 km.

  http://www.defence24.pl/550759,rosjanie-wprowadzaja-smiglowce-arktyczne
 • Alternews - 21.02.2017
  Gwałtowny wzrost promieniowania w Europie

  https://www.youtube.com/watch?v=d0l5VH579kU
 • @Talbot 21:13:49
  А сколько таких гор в России...


  https://pbs.twimg.com/media/C4-9bHKXUAAdDoj.jpg
 • @Husky 22:38:07
  Ile takich gór?

  Skolka ugodna!!!! ;-))))))

  Ale nie będzie Ci do śmiechu jak Ci opowiem pewną historię...

  Podczas jednej z zagranicznych podróży spotkałem Rosjanina. Poszliśmy do knajpy jak się dowiedział, że jestem z Polski. Napiliśmy się :-) Powiedział, że jak był w wojsku to stacjonował w Polsce na lotnisku. Pytam się gdzie. I tu padła nazwa większego miasta, odległość od niego i kierunek... niby nic, ale.... ja tam mieszkałem. Żadnej ruskiej bazy jak okiem sięgnąć. Od środka też nie patrzyłem ;-) Nie tylko bazy, ale i żadnego sołdata nawet nie widziałem. Nie wiem co myśleć...
  Jakby taka góra to było coś prawdziwego, to przynajmniej huk samolotów byłoby słychać.... A tak? Nic a nic...

  Drugi przypadek.

  Stan wojenny w Polsce. Znajomy mieszka w miejscowości, gdzie przechodzi linia kolejowa. Idzie sobie i widzi, że.... coś leci nad torami. Ale nie wie co to. Ani to samolot, ani helikopter, ani model, ani latający spodek nawet ;-)
  Zaraz potem (parę, paręnaście minut) jedzie transport wojska....
  A już całkiem potem (paręnaście lat co najmniej) widzi w telewizji... drona. No i obrazek z pamięci ze stanu wojennego i ten z telewizji zaskakująco się zgadzają
  Mi ciężko w to uwierzyć - jakoś wydaje mi się to niemożliwe, żeby LWP na początku lat 80 miało drony.

  Nic śmiesznego, prawda?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY