Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7143 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Porażający sondaż!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie uwierzysz ilu Ukraińców uważa Rosjan za „braci”

Aneksja Krymu i wojna w Donbasie niczego nie nauczyły?

 

Aż 51,1 proc. Ukraińców uznaje Rosjan za „bratni naród” – takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez ukraińskie centrum socjologiczne im. Razumkowa. Co więcej – ponad 1/4 badanych uznaje, że Rosjanie i Ukraińcy są jednym narodem, a 11 proc. w ogóle uważa siebie za Rosjan.

Wyniki tego sondażu różnią się zdecydowanie w zależności od regionu Ukrainy – o ile na zachodzie Rosjan za „bratni naród” uważa tylko 28 proc. badanych, to na wschodzie – aż 87,1 proc. O tym, że Ukraińcy i Rosjanie nie są „bratnimi narodami” jest przekonanych tylko 33,8 proc. badanych, pozostałe 15,2 proc. nie było w stanie odpowiedzieć na to pytanie – pisze „Ukraińska Prawda”.

 

Ktoś mógłby podejrzewać, że tak zdumiewająco korzystne dla postrzegania Rosjan przez Ukraińców wyniki „wyprodukował” jakiś propagandowy ośrodek rosyjski. Nic z tych rzeczy – Centrum Razumkowa jest czołowym i uznanym ośrodkiem badań socjologicznych na Ukrainie, który trudno raczej posądzić o rusofilię.

Dawny carsko – sowiecki stereotyp o tym, że „Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród” jest szczególnie popularny wśród starszego pokolenia. W grupie badanych powyżej 60 roku życia uważa tak aż 62 proc. osób.

 

Jednocześnie 41,6 proc. Ukraińców nie wierzy, że Rosja może rozpocząć otwartą wojnę przeciwko Ukrainie. W możliwość takiego scenariusza wierzy 35,4 proc., a 23 proc. nie potrafiło na to odpowiedzieć.

Sondaż Centrum Razumkowa przeprowadzono w dniach 18-23 listopada 2016 r. na grupie 2.015 pełnoletnich Ukraińców ze wszystkich regionów kraju, oprócz okupowanego przez Rosję Krymu i części Donbasu kontrolowanej przez separatystów. Dopuszczalny błąd sondażu – 2,3 proc.

 

Reporters.pl

KOMENTARZE

 • *5 na zachętę ,bo art jest zwięzły, treściwy...choć niestety nadal 100% wklejka..
  Publikujesz dużo notek dlatego zachęcam abyś wreszcie zaczął publikować teksty autorskie, które będą jedynie wsparte tekstami z sieci... Czyż nie miło by było odzyskać szacunek na Neonie pokazując swoją wartość jako bloger ? Uważam ,że to nadal możliwe ! No wiesz ...czas świąteczny, okres podsumowań i noworocznych postanowień... :)

  A co do samej notki;

  "Aneksja Krymu i wojna w Donbasie niczego nie nauczyły?"

  Nauczyły ! Nauczyły tego ,że Ukraina została "przejęta" przez pro-waszyngtońską juntę w wyniku zamachu stanu i jest gotowa wydawać rozkazy mordowania własnych obywateli ( a dokładniej byłych obywateli Ukrainy) z DRL i ŁRL. Dla Ukraińców stało się jasne,że ich sprzymierzeńcem jest Rosja rządzona przez męża stanu, którego notabene, sami woleliby mieć u siebie ... a kto wichrzycielem, który przyczynił się do ekonomicznego i społecznego upadku Ukrainy

  Generalnie wyniki tego badania są bardzo pozytywne, biorąc pod uwagę bezmiar unijnej, amerykańskiej, ukraińsko-nacjonalistycznej a nawet banderowskiej propagandy wtłaczanej w umysły Ukraińców .
  To daje szansę na wymiecenie ukraińskiej sceny politycznej z jankeskiego nadania i ponowne przeorientowanie się na kurs pro-rosyjski
  Ten "ukraiński odwrót" od Zachodu może nabrać rozpędu, o ile po zaprzysiężeniu Trumpa na prezydencki stolec rozpocznie się realizacja RESETU USA - Rosja.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY