Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
980 postów 7552 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Kiedy zacznie się wojna?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielki strach obywateli Rosjii

 

Przez ostatnie dwa miesiące podróżowałam po krajach bałtyckich, Gruzji i Rosji. Wszędzie tam ludzie mówią o wojnie.

 

Taksówkarz w Moskwie zapytał mnie, skąd jestem. – Ze Stanów Zjednoczonych – odpowiedziałam. Kierowca westchnął: – Byłem tam raz. W Chicago. Bardzo mi się podobało… Ale powiedz: kiedy zacznie się wojna? – zapytał spokojnie i szczerze.

W moskiewskim biurze rozmawiałam z innym Rosjaninem. Chciałam się dowiedzieć, jakie nastroje panują wśród jego znajomych. – Starsi ludzi kupują sól, zapałki, kaszę – wyliczał. Wszyscy uzupełniają zapasy na wypadek wojny.

Strach przed Rosją

Narwa to estońskie miasto położone przy granicy z Rosją. Tam pytanie: „czego boją się mieszkańcy?” tłumaczone jest jednoznacznie: „czy Narwa będzie następna?”. Estończycy z pogranicza obawiają się, że Rosja najedzie region, odetnie czołgami miasto od reszty NATO-wskiego kraju albo zastosuje taktykę hybrydową – tak jak na Ukrainie.

Co prawda estońscy politycy, z którymi rozmawiałam, wątpią, że Rosjanie zaryzykują otwarty najazd na państwo Sojuszu, ale mogą pokusić się o coś bardziej subtelnego i niezdefiniowanego. Coś, na co NATO nie będzie potrafiło zareagować – jak kilka lat temu w Gruzji, o czym ludzie wciąż pamiętają i trwają w gotowości na powtórkę z historii.

Nad Tbilisi helikoptery z gruzińskimi flagami latają nisko nad Placem Wolności. Mieszkańcy świętują właśnie 25. rocznicę uzyskania niezależności od centrali w Moskwie. Niepodległość państwa w sąsiedztwie rosyjskiego giganta jest bezcenna, ale i krucha, dlatego też Gruzini tak bardzo chcą wstąpić do NATO. Zwłaszcza że dwa regiony – Osetia Północna i Abchazja – wciąż ciążą ku Rosji.

Dzień Niepodległości daje nadzieję na utrzymanie niezależności. Tuż przed oficjalnymi obchodami święta i pokazami lotnictwa gruzińscy żołnierze odbywali ćwiczenia z amerykańskimi i brytyjskimi sojusznikami. Mieszkańcy Tbilisi mogli podziwiać czołgi M1A2 Abrams czy bojowe wozy piechoty Bradley, które wróciły z manewrów. Wojskowi ćwiczyli odpieranie ataku najeźdźcy. Słowo „Rosja” pozostało niewypowiedziane, ale każdy wiedział, o kogo chodzi.

Strach przed NATO

W Moskwie „wojenna gorączka” aż pali! W przeciwieństwie do Gruzji czy Estonii, nikt tu nie relatywizuje określeń. Otwarcie mówi się: NATO i Rosja są wrogami i musimy przygotować się na odparcie zachodniej agresji.

Nagłówek kremlowskiego serwisu: „Nowy rosyjski bombowiec przeprowadzi atak nuklearny z przestrzeni kosmicznej”. Okazuje się jednak, że historia jest nieprawdziwa, a możliwość takiego ataku wyssana z palca.

Anglojęzyczna, kremlowska telewizja „Russia Today” huczy: „Śmiercionośne fale powietrzne: Rosja rozpoczyna próby broni elektromagnetycznej, która ma zagwarantować kompletną neutralizację wszystkich wrogich systemów elektronicznych”. Dalej okazuje się, że to tania sensacja, podbijanie bębenka, eskalowanie napięcia przez propagandę.

Ale nie tylko bulwarówki i kremlowska propaganda podgrzewają atmosferę. Były prezydent ZSSR Michaił Gorbaczow narzeka, że NATO na szczycie w Warszawie praktycznie wypowiedziało wojnę Rosji. – NATO mówi o obronie, ale tak naprawdę przygotowuje się do akcji ofensywnej – powiedział były gensek w rozmowie z agencją Interfax.

Rosyjski przedstawiciel przy NATO Aleksander Gruszko mówi z kolei o budowaniu konfrontacyjnej polityki na mitycznym zagrożeniu ze strony Rosji. Jego zdaniem lokalizacja batalionów rotacyjnych w Estonii, na Łotwie, Litwie i w Polsce jest dowodem, że kraje te są formowane w przyczółek dla militarnej i politycznej presji na Rosję.

A Rosja – jak twierdzi Gruszko – musi odpowiedzieć na tę nową obronną sytuację. – Kompletnie nie mieliśmy wyboru, ale oczywiście musimy zrobić wszystko, by upewnić się co do możliwości obronnych naszego kraju – powiedział.

„To nie nasz wybór” jest pewnego rodzaju wytrychem i zderzakiem w polityce zagranicznej Rosji. To coś jak „pokój i przyjaźń” (mir i drużba) w ZSSR, który nigdy nie chciał wojny, a wszelkie konflikty wynikały z uporu i agresji Zachodu.

– Bo czy istnieją jakiekolwiek przykłady tego, że Rosja łamie pokojowe układy i porządek w Europie? – pytała podczas konferencji prasowej dwa tygodnie temu rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa. – To kłamstwa! Szwecja twierdzi, że im zagrażamy. Wielka Brytania mówi, że jesteśmy zagrożeniem. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg uważa, że naruszamy pokój i porządek. Pokażcie jakieś przykłady, a będziemy nad tym pracować – mówiła.

Z kolei Sergiej Karaganow w wywiadzie dla niemieckiego magazynu „Der Spiegel” stwierdził, że to NATO prowokuje Rosję. I ostrzegał: „Jeśli Sojusz inicjuje najazd na taką nuklearną potęgę jak my, będzie ukarany”. – Wiemy, co się stanie, i oni wiedzą, że my wiemy. Nawijają nam tylko makaron na uszy – mówił Władimir Putin podczas Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Co się stanie? Jak przewiduje jeden z rosyjskich ekspertów, z którym rozmawiałam, Putin może albo próbować rekonstruować postsowieckie społeczeństwo za pomocą „zielonych ludzików”, albo odgrywać rolę lidera pokoju, jednoczącego świat przeciw terroryzmowi. Jego kroki trudno przewidzieć, najwyraźniej lubi trzymać Zachód w niepewności w myśl zasady: mogą nas nie kochać, ale powinni się nas bać.

Autorka jest amerykańską ekspertką ds. Rosji i byłego ZSSR. Przez 30 lat pracowała jako korespondentka zagraniczna dla CNN.

http://www.koniec-swiata.org/zacznie-sie-wojna-wielki-strach-obywateli-rosjii/

KOMENTARZE

 • Rosja szykuje się do ataku na Polskę? Na Białoruś jedzie 4126 wagonów sprzętu wojskowego!!
  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2016/11/Rosja-transport-wojska-na-Bia%C5%82orus-585x300.jpg

  W 2017 roku Rosja przerzuci na terytorium Białorusi ogromną liczbę żołnierzy oraz sprzętu. I choć rosyjskie MON twierdzi, że to wszystko w związku z mającymi się odbyć ćwiczeniami, wiary w takie tłumaczenie nie dają białoruscy opozycjoniści. Ich zdaniem, Moskwa może przygotowywać się do ataku na któreś z sąsiadujących z nią państw.

  Rosyjskie ministerstwo obrony rozpisało przetarg na usługi międzynarodowego militarnego transportu kolejowego. Jak co roku zresztą. Chodzi o przewóz sprzętu i materiałów wojskowych na specjalnych platformach kolejowych.

  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2016/11/Rosja-transport-wojska-na-Bia%C5%82oru%C5%9B-590x720.jpg

  Z oficjalnych danych wynika, że w 2015 r. kontrakt na transport kolejowy do Białorusi opiewał na 125 wagonów, a w 2016 roku na 50 wagonów. Jednak przetarg na 2017 rok jest zaskakujący – chodzi o usługę transportową w wymiarze 4126 wagonów. To pond 80 razy więcej niż w roku bieżącym!

  MON Rosji twierdzi, że to wszystko w związku z mającymi odbyć się w 2017 roku białorusko-rosyjskimi manewrami „Zapad-2017”. Jednak opozycjoniści na Białorusi uważają, że może chodzić o coś więcej.

  Ich zdaniem, celem ogromnych transportów może być rozlokowanie na stałe na terytorium Białorusi rosyjskich jednostek wojskowych. Alarmują również, że mogą to być nie tylko przygotowania do przejęcia militarnej kontroli nad terytorium kraju, ale i agresji na terytorium Ukrainy, krajów bałtyckich, a nawet Polski.

  http://www.koniec-swiata.org/rosja-szykuje-sie-ataku-polske-bialorus-jedzie-4126-wagonow-sprzetu-wojskowego/
 • @Talbot 14:09:55
  Minusowanie tych artykułów w niczym nie pomoże, jest to zaklinanie rzeczywistości. NATO napadnie na Rosję, tylko jak, skoro w NATO i UE jest demokracja i wymagana jest jednomyślność wszystkich członków Paktu?
  A może to Rosja napadnie na NATO wykorzystując jego biurokrację?
  W Rosji samodzielne decyzje podejmuje car Putin, a w NATO?
 • Trochę nie w temacie, ale...
  Absurdy oburzenia w temacie esbeckim

  Informacja o odebraniu przywilejów wysokich emerytur dla esbeków rzecz jasna wywołała dyskusje i spowodowała głosy nader osobliwe.

  https://wzzw.wordpress.com/2016/11/28/%e2%96%a0%e2%96%a0-absurdy-oburzenia-w-temacie-esbeckim/
 • @Talbot 15:04:36
  https://marucha.files.wordpress.com/2015/05/usa-rosja-bazy.png
 • @Repsol 15:56:02
  To nie Rosja dąży do wojny, tylko Putin ze swoimi żydami.
  II ww też radzieckie żydy wywołały. A te 1000 amerykańskich baz wojskowych u granic Rosji, to są to bazy żydowskie.
  Pamiętasz jakie pacyfistyczne demonstracje się odbywały w USA, gdy była wojna w Wietnamie?
  To zwykli Amerykanie protestowali.
  Żydzi, którzy rządzą w USA to ci sami żydzi, którzy rządzili w ZSRR, a teraz w Rosji.
 • misja "Kuzniecowa" była kosztowną pokazówką
  Eskapada rosyjskiej flotylli - z lotniskowcem "Admirał Kuzniecow" na czele - przez długie tygodnie nie schodziła z czołówek światowych mediów. Ruchy eskadry płynącej aż z Morza Barentsa ku wybrzeżom Syrii czujnie śledziły okręty marynarek wojennych NATO. W założeniu miał to być pokaz siły Kremla i wzmocnienie ofensywy lotniczej nad Syrią. Rosja po raz pierwszy w historii rzuciła do boju swoje lotnictwo pokładowe.

  Okazuje się jednak, że za misją "Kuzniecowa" nie kryje się nic więcej niż czysta propaganda. Według zdjęć satelitarnych opublikowanych przez grupę analityczną IHS Jane's, większość myśliwców pokładowych lotniskowca została przebazowana na rosyjskie lotnisko w Hmeimim w Syrii, skąd Moskwa prowadzi główne operacje powietrzne w tym kraju. Jeżeli Rosjanie rzeczywiście chcieli wzmocnić swoje siły na Bliskim Wschodzie, to mogli to zrobić o wiele szybciej i wielokrotnie taniej, po prostu przemieszczając samoloty z baz w kontynentalnej Rosji. Nie musieli w tym celu specjalnie wysyłać "Kuzniecowa" w bardzo kosztowną i długą podróż.

  Maksymilian Dura, komandor rezerwy Marynarki Wojennej, a obecnie publicysta portalu Defence24.pl, w rozmowie z Wirtualną Polską wskazuje, że Rosjanie mieli ogromne kłopoty ze swoim lotniskowcem. Dwa tygodnie temu rozbił się jeden z myśliwców pokładowych MiG-29, a przebieg katastrofy wskazywał zarówno na błędy załogi, jak i problemy sprzętowe. Dlatego nie dziwi się, że samoloty zostały przebazowane z okrętu na ląd.

  O wiele łatwiej jest startować z bazy lądowej. Natomiast dziwię się, że Rosjanie posłali tam "Kuzniecowa". Z logicznego i wojskowego punktu widzenia, było to zupełnie bez sensu. Ale tu chodziło o propagandę - ocenia.

  Cud, że dopłynął

  Moskwa może uznać za sukces sam fakt, że lotniskowiec w ogóle bezproblemowo dopłynął do syryjskich wybrzeży. Jego stan techniczny jest bardzo zły, szczególnie duże kłopoty sprawia napęd jednostki. Radzieccy konstruktorzy zrezygnowali z siłowni atomowej na rzecz silników konwencjonalnych, które są za słabe i przy trudniejszych warunkach na morzu nierzadko ulegają przeciążeniu. Dlatego okręt dymi niemiłosiernie i zawsze towarzyszy mu holownik, co zresztą jest obiektem wielu kpin w zachodnich mediach

  Co więcej, "Kuzniecow" od momentu swojego powstania w połowie lat 80. nigdy nie był gruntownie modernizowany. Przeprowadzane były tylko doraźne remonty, które jako tako przedłużały gotowość operacyjną okrętu. Jednostka już dawno miała trafić na dłuższy czas do stoczni, ale została "reanimowana" na potrzeby imperialnej polityki Kremla.

  - Tak naprawdę tam trzeba wymienić prawie wszystko, bo większość pokładowych systemów lotniskowca pamięta czasy zimnej wojny. Inaczej będzie to tylko pływająca platforma, która strasznie dymi i jest niebezpieczna dla załogi i nie tylko, bo gdyby coś się stało, to konsekwencje ponieśliby wszyscy naokoło - mówi Dura, wskazując na ryzyko katastrofy morskiej.

  Nieudana konstrukcja

  Jednak jego zdaniem "Admirała Kuzniecowa" tak naprawdę w ogóle nie opłaca się modernizować, bo jest to konstrukcja po prostu nieudana, a przy tym generująca ogromne koszty. Przede wszystkim lotniskowiec pozbawiony jest katapult, które umożliwiałyby startującym samolotom zabranie większej ilości paliwa i uzbrojenia. W efekcie rosyjski okręt ma siłę uderzeniową niewspółmiernie małą do swoich pokaźnych rozmiarów.

  - Na "Kuzniecowie" zastosowano wprawdzie skocznię, ale to tylko pozornie ułatwia sprawę, bo ciąg silników musiałby być na tyle duży, by zrównoważyć zwiększoną masę samolotu. Przy złych warunkach atmosferycznych, wietrze wiejącym z przodu, maszyna automatycznie musi zabrać mniej uzbrojenia - wyjaśnia Dura.

  Dlatego Rosjanie zrobili to, co w tej sytuacji wydawało najrozsądniejsze i przerzucili większość swoich samolotów pokładowych na ląd. Dzięki temu mogą one zabierać więcej bomb i paliwa, a poza tym lądowanie jest bezpieczniejsze, również w przypadku sytuacji awaryjnej.

  Nie zmienia to faktu, że cała misja "Kuzniecowa" to była jedna wielka pokazówka. Do tego bardzo kosztowna.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosjanie-przebazowali-samoloty-z-lotniskowca-Admiral-Kuzniecow-na-lad-Prawdopodobnie-boja-sie-kolejnej-katastrofy,wid,18611714,wiadomosc.html
 • @Husky 16:35:40
  Popatrz jaki to złom , nie to co te nowe "amerykańskie " .:))) http://www.defence24.pl/496983,awaria-futurystycznego-niszczyciela-uss-zumwalt
 • @
  https://pbs.twimg.com/media/CybNDr6W8AAdBeG.jpg
 • @Repsol 16:51:38
  Drobna usterka
  Sie naprawi sie 8-)))
 • @Talbot 16:22:11
  Ani Rosja, ani Putin nie dążą do wojny.
  "Żydzi, którzy rządzą w USA to ci sami żydzi, którzy rządzili w ZSRR."
  Jeszcze raz: "ci sami żydzi, którzy rządzili w ZSRR, rządzą teraz w USA" i Izraelu. A nie w Rosji!
 • no to kto podróżował, Ty
  czy ONA?

  Nie wprowadzaj czytelników w błąd, nie każdy doczyta do końca.
 • @ireneusz 18:20:55
  Wiesz za co lubię Putina?
  On walczy z NWO.
 • @Talbot 16:22:11
  Pisałeś już rok temu czy nawet dawniej, że Putin napadnie.
  Chyba założę jakąś petycję do prez. Rosji aby wreszcie napadł na Ukrainę, kraje bałtyckie a nawet na Polskę, bo widzę, że się doczekać nie możesz.

  https://pp.vk.me/c635100/v635100466/a98a/gVTshw1W37o.jpg
  - Dlaczego on stoi tak na uboczu?
  - Boi się.
 • @Husky 16:35:40
  A powiadali niektórzy, że Kuzniecow płynie, dymi, bo pod nim płyną incognito rosyjskie okręty podwodne. Taka przykrywka.
  Ileż to człek nie naczyta się głupot. Gdyby nie Rosja, Putin, dziennikarzyny nie miałyby o czym pisać. Zwłaszcza ci zadaniowi.
 • @lorenco 18:37:08
  Przykro

  https://pbs.twimg.com/media/CyR-xjbWQAAmwB2.jpg
 • @Talbot 16:22:11
  Talbot (dzięki wielkie) Twoja ulubiona strona Ci tłumaczy:

  Rosja – Zabójstwo Putina

  Prezydent Rosji Putin jest na tyle niewygodny dla Zachodu, że coraz częściej prowadzone są rozmowy na temat możliwej fizycznej eliminacji głowy Federacji Rosyjskiej.

  „Na ile jest możliwy zamach na prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina” – z takim pytaniem korespondent Agencji Informacji Analitycznej „Ruś Prawosławna”, zwrócił się do ekspertów:

  Konstantin Duszienow, dyrektor Agencji Informacji Analitycznej „Ruś Prawosławna”:

  „Ludzie bardzo by tego chcieli. Wielu gotowych jest za to bardzo drogo zapłacić. Globalna histeria zachodnich mediów woków nazwiska Putina świadczy o pełnym zamieszaniu i zagubieniu zachodnich władców w obliczu Putina. Putin raz za razem rozgrywa zwycięsko ich gierki. On wie o istnieniu takiego zagrożenia i służba bezpieczeństwa prezydenta gotowa jest do jego obrony”.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-zabojstwo-putina-2015-03
 • @Talbot
  Tu masz 300 Abramsów jadących na Ukrainę .Ciekawe że nikt nie zarejestrował jak wracały . http://reporters.pl/wp-content/uploads/2016/07/czolgi_USA_Rumunia.jpg
 • KOD PO ROSYJSKU
  Żyd Chodorkowski wzywa do rewolucji i zabicia Putina
  Michaił Chodorkowski w wywiadzie dla największej szwajcarskiej gazety „Die Neue Zurcher Zeitung”

  Żyd Chodorkowski, oskarżony o kradzież majątku narodowego Rosji mówi: Rosji potrzebna jest rewolucja, następca powinien „zniszczyć Putina fizycznie”.

  KTO FINANSUJE KOD PO ROSYJSKU?

  – „Otwarta Rosja” założona została na wzór amerykańskich partyjnych lobby, „w USA de facto nie ma partii, są organizacje finansowania działalności”
  Chodorkowski ma „ponad 100 milionów dolarów” i „w Szwajcarii wszystko jest zadeklarowane”

  – „Otwarta Rosja” nie będzie partią, natomiast finansuje poszczególnych działaczy i organizacje, które koordynują działania „tylko w okresie wyborów” „wspierając tych kandydatów, którzy mają szansę”, bez odniesienia do przynależności partyjnej

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zyd-chodorkowski-wzywa-rewolucji-zabicia-putina-2014-12
 • KIM JEST OPOZYCJA DO ZWALCZANIA PUTINA?
  Talbot z Twojej ulubionej strony, dzięki wielki!

  Rosja – Nawalny to żydowski projekt i wróg Rosji.

  "Alieksiej Nawalny był mianowany do stypendium ażeby zorganizować w internecie walkę z korupcją w Rosji. Pomyślcie sami, stypendium amerykańskie a korupcja rosyjska.

  Główna praca Alieksieja Nawalnego na stypendium polega na tym żeby zniszczyć te struktury, które istnieją w rosyjskim przemyśle wydobycia ropy naftowej, żeby dokonać ponownego podziału rosyjskiego majątku i, po prostu, odebrać go nam, Rosjanom.

  Zachodnie firmy, w tym i wydobywające ropę naftową, są niezadowolone z rosnącej roli Federacji Rosyjskiej na światowym rynku paliwowym. Chciałyby one posiadać większe udziały w nim ale nasz rząd nie dopuszcza ich tutaj (do Rosji – tłum.) pilnując interesów naszych obywateli, Rosjan".

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-nawalny-zydowski-projekt-wrog-rosji-2015-01
 • @ireneusz 18:54:14
  Masz skąpe wieści.
  Od dawna dla niego pracuje
 • KTO SIĘ SZYKUJE DO OBJĘCIA WŁADZY PO PUTINIE.
  A oto kto szykuje się do przejęcia władzy w Rosji! (Z Twojej ulubionej strony Talbot, dzięki wielkie).

  Najlepszy jest Anatolij Czubajs - cyt:

  "Żyd Anatolij Czubajs – „Co wy się tak przejmujecie tymi ludźmi. No i wymrze 30 milionów. Oni nie odnaleźli się w gospodarce rynkowej. Nie myślcie o tym. Nowi wyrosną”.

  A OTO KOD PO RUSKU
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-a-obcy-sa-wsrod-nas-2015-03
 • Amerykański generał wezwał do zabijania Rosjan!
  Amero – satanistyczny generał wezwał do „zabijania Rosjan”

  Amerykański generał, w telewizyjnej porze najlepszej oglądalności, wezwał do „zabijania Rosjan”. Robert Scales (amerykański generał-major rezerwy, weteran wojny w Wietnamie, pracuje jako analityk wojskowy) w czasie najlepszej oglądalności w telewizji „Fox News”, wezwał do „zabijania Rosjan” (video 3:40).

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/amero-satanistyczny-general-wezwal-do-zabijania-rosjan-2015-03
 • @ireneusz 18:32:26
  Takie plotki są w zachodnich mediach, że prezydent Putin ma przyjaciółkę, 1,88 m. wzrostu, mistrzynię boksu, Natalię Rogozinę.
  Zatem Talbot musi swoją miłość przenieść na innego faceta, proponuję Jarka Kaczyńskiego albo Macierewicza o ile Talbot jest jeszcze młodziutki.
  Natalia Rogozina:
  https://img.znak.com/156491.jpg

  http://i66.fastpic.ru/big/2015/0902/83/d04feb6d6a867d02dd709ac519437483.jpg

  http://vesti-ukr.com/img/forall/imp/0/d031c51f2df7896aa2f1544c8b_318c045a.jpg

  http://vesti-ukr.com/img/forall/imp/0/9e2c21ec08d567c5d8bba92c14_3194045f.jpg

  http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/0//53/352/53352939_1607_source.jpg
 • @Khaja82 19:36:16
  a amerykanie bija murzynow
 • @Khaja82 19:12:22
  "Talbot z Twojej ulubionej strony, dzięki wielki!"

  List otwarty rosyjskiego nacjonalisty do Putina

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/11/a286-440x258.jpg

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-rosyjskiego-nacjonalisty-putina-2016-11
 • @Talbot 20:04:48
  Spodziewamy się nagonki i opluwania Putina przez media głównego ścieku oraz Front Obrony Amerykańskiej Demokracji z powodu przejęcia inicjatywy w Syrii. W Aleppo uwolniono w ciągu ostatnich dni już prawie około sto tysięcy Syryjczyków, więzionych jako zakładników Al-Nusra i pozostałych terrorystów uzbrojonych przez USA i Zachód. Blady strach padł na ich zachodnich sponsorów i ich rolę w tym brudnym interesie. Miliardy dolarów przeznaczone na organizację tego "demokratycznego chaosu" zostały zmarnowane i nie przyniosły spodziewanych efektów. Rozpoczęła się więc nagonka o "niesłuszne uratowanie" stu tysięcy cywilów!

  Pan Ruszkiewicz napisał, że Talbot jest bardzo pożytecznym składnikiem Neon24. Zgadzam się z nim w stu procentach. Jeżeli Talbot będzie służył po to, żeby się za każdym razem dać tak zaorać, to żyj nam Talbot sto lat!
 • @Husky 16:56:28
  Te drobne usterki powtarzają sie od czasu gdy umarli ostatni Niemcy z programu Paper Clip. Dopóki niemiaszki opracowywali amerykańska broń było bardzo ok ale jak ich zabrakło to, co projekt to porażka :) Począwszy od dymiących masek w F22 poprzez kompromitację z F35 na zupełnie poronionym Zumwalcie kończąc :) Odnośnie Zumwalta - pancerniki sprzed 100 lat celnie waliły do siebie na odległość 50 km...
 • @Talbot 20:04:48
  14.10.2011 Jurij AWIERIANOW.
  Może się temu panu zmieniły poglądy z przed ponad 5 lat?
  Co takie stare śmieci zapodajesz Talbocie?
  Mam wrażenie, że rzeczywiście lubisz i szanujesz Putina, jednak masz swoją pracę, płacą Ci, stracisz pracę, a tu żona i dzieci na utrzymaniu.
  Teraz dzięki Fotydze otrzymasz jeszcze podwyżkę!
  https://pp.vk.me/c837536/v837536404/10f3e/sO9HUA7--yE.jpg
  Wszystkiemu winny jestem ja.
 • @lorenco 19:42:41
  Zdrowa samiczka :) No cóż, silny facet potrzebuje silnej kobiety.

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/34/15/1c/34151c3424cc221d792fa2b94f7313c9.jpg
 • @czerwony baron 20:18:27
  wielokrotnie pisałem że amerykanie to papierowy tygrys
 • @Repsol 15:56:02
  Nie przyjdziesz pozniej, jak rosja jednak rozpeta poczatek konca tej cywilizacji przeprosic za glupote, za slepote.
  Nikt zreszta wtedy nie bedzie sie tym zajmowal, ale tobie bedzie zwyczajnie glupio przed samym soba odkrywajac ze byles jak dziecko we mgle.
 • @Zdzich 17:24:53
  Aha, rosja wyslala swoich hetytow na emigracje i teraz rzadzi juz w oboma regionami...
  : )))
 • @czerwony baron 20:36:21
  Taa,
  jak silna i zdrowa kobieta sie zestarzeje godnie u boku swojego mezczyzny to ten ma prawo wymienic ja na nowszy model, to w dodatku musi byc chrzescijanskie.
  Czyn na miare prawdziwego mesjasza.
  Jak obieca tobie 200 hurys to pojdziesz na jego rozkaz rozwalac przeciwnikow raju na ziemi?
 • @eonmark 20:58:15
  Polskie znaki istnieją , proszę je stosować . Jeżeli nie potrafisz napisz po rosyjsku , lub angielsku . Banderopitecki zachować radzę dla swoich braci rezunów .
 • @czerwony baron 20:36:21
  Nie jest wiadome, czy to prawda, jednak wiadome jest, że zdrowe samiczki garną się do Putina, a geje go nie lubią, bo nie da im paradować w Moskwie i takie "ciacho" jak Putin ich nie lubi. To niedopuszczalne dla gejowskich "wartości" made in UE.
 • @eonmark 20:59:45
  Nie Rosja tylko banderopiteki . http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2016/05/studenci_OUN_UPA_Przemysl-480x290.jpg
 • @Repsol 21:04:32
  Kolejny od czcionek.
  Fan ruiny tego swiata.
  Nick do czegos zobowiazuje.
  Dlugo nie pozostalo do momentu w ktorym wyjdzie szydlo z worka rosyjskiego.
  Bedzie ci glupio ale bedziesz mogl isc w zaparte i tlumaczyc sobie ze putin zostal sprowokowany.
  Jak sie zacznie to masz 30 min zeby zdarzac do sklepu po pare drobiazgow...nie trac czasu na ogladanie relacji live bo jak sie zapomnisz i opadniesz z sil z powodu informacji ktore beda naplywac to trzezwiejsi beda juz konczyc ogolacanie pulek.
  Jeszcze nie 'niebawem' ale juz nie tak daleko w czasie ten nadchodzacy moment.
 • @Repsol 21:09:27
  Paczaj w kierinku ukrainy a trwoga nadejdzie z polwyspu arabskiego...tak jak obiecane.
  Zrozumiesz kiedys czym byla ropa.
 • @eonmark 21:04:00
  Tak jak napisałem silni faceci potrzebują silnych kobiet. O tym czego potrzebują silne kobiety nie pisałem :) Mieć 200 bab na głowie??? Chyba oczadziałeś kolego, żaden zdrowy na umyśle facet tego nie wytrzyma :)
 • @eonmark 21:11:40
  Ciekawe co będzie jak stanie się odwrotnie ?. Będziesz galopował z Antonim i braćmi rezunami na Moskwę , do ostatniego Polaka ?. Historia zatoczyła koło " Polak mądry po szkodzie ".
 • @lorenco 21:05:38
  Dlatego właśnie UE padnie za kilka lat pod naporem kozojebców, chyba że ludziska się w końcu ogarną i przegonią poprawną politycznie zarazę.
 • @Repsol 21:18:48
  Stanie sie dokladnie wbrew twoim nadziejom.
  Tak jak napisalem.
  Trwoga nadejdzie z polwyspu, tym razem na caly swiat i rosja zagra w tym glowna role, pomimo ze scenariusz realizuje wspolnie z reszta globalnych aktorow.
  Wiesz guzik repsol, dlatego rob na wszelki wypadek zapasy, bo zdaje sie nalezysz do tych co beda chcieli przetrwac za kazda cene.
 • @czerwony baron 21:19:05
  Ludzie zachodu sa tez zaraza tylko w innym wydaniu, w pewnym sensie jeszcze gorsza.
 • @eonmark 21:11:40
  Jak się zacznie to z winy psychopatycznego pedofila Antosia. Putin i tak wykazuje się wielką cierpliwością bo przy tej ilości pomyjów wylewanych na niego ja bym nie zdzierżył.
 • Nawet to zabawne.
  Dyskutują wszyscy pod jak zwykle przeklejką Talbota, ale nikt nie pokusił się sprawdzić, kto to ta mityczna Pani z CNN? :-)
  No to macie.
  Artykuł to wypociny i zmyślony tekst z Neew....ka !
  Z dn. 21.07.2016
  http://www.newsweek.pl/swiat/kiedy-zacznie-sie-wojna-rosjanie-juz-robia-zapasy,artykuly,393796,1.html
  Talbot, właśnie za takie kwiatki dostaje się jedynki. :-))
  Pozdrawiam.
 • Autorka jest propagandzistką, a nie ekspertką
  NATO otacza Rosję, przyjmuje w swój skład kraiki, których nie da się obronić, takie jak Estonia, Łotwa, a potem wrzeszczy głośno, że Rosja chce zaatakować kraje NATO.

  Jak na razie, to NATO dokonuje napadów na niepodległe kraje, takie jak Irak, Afganistan, Libia, Syria. To kraje NATO zniszczyły Jugosławię, rozwalając ją na maleńkie kraiki, te te kraje ukradły Serbii Kosowo i mają one czelność oskarżać Rosję o chęć agresji na innych.

  Autorka pisze o rosyjskiej agresji na Gruzję, a przecież specjalna komisja UE stwierdziła, że to Gruzja rozpętała wojnę napadając na Abchazję i zabijając rosyjskich żołnierzy, którzy tam pełnili misję pokojową z mandatu ONZ.

  To NATO przerzuca swoje wojska do krajów bałtyckich i Polski, a nie Rosja do Mołdawii lub Naddniestrza. Trudno się dziwić Rosji, że liczy się ona z agresją NATO i przygotowuje swoją obronę.
 • @czerwony baron 21:28:33
  Wszystkie elity sa zdemoralizowane, ele jedne moga zrobic wiecej inne mniej.
  Polska nie napadnie rosji, ani polwyspu.
  A ty najechalbys kraj za to ze spadaja na ciebie pomyje z ust ich politykow.
  Mysle ze swietnie odnalazlbys sie w tym swiecie.
  Probowales sie wkupic, moze cie wpuszcza.
 • @eonmark 21:22:19
  Żona i mąż to idiotyczny wymysł. Instytucja małżeństwa powstała tylko po to by kumulować majątek i zapewnić byt potomstwu. Instytucja małżeństwa jest wymysłem MATERIALISTÓW :) Jeżeli miłość się kończy to w imię czego mają się ludzie męczyć ze sobą? A, może tak jak w islamie? Ślub tylko po to by pochędożyć a następnie wypowiedzieć 3 razy nie jesteś moją zoną/mężem i po krzyku? Dulszczyzna pełną gębą.
 • @wolidar 21:30:04
  A ty czytasz talbota wklejki.
  Przeciez wiekszosc przychodzi po komentarze.
 • @Husky 16:35:40 Kuzniecow dopłynął...
  ...i rozpoczął swoją misję bojową. Jego samoloty bombardują ISIS, a on sam ma się całkiem dobrze.

  Tymczasem supernowoczesny okręt amerykański Zumwalt rozkraczył się w Kanale Panamskim, a jego brytyjski odpowiednik również przestał pływać. Okręty kosztujące miliardy dolarów to pływający złom, a stary ruski lotniskowiec spokojnie robi swoje.
 • @eonmark 21:26:52
  To się zastrzel skoro uważasz się za zarazę. Będzie o jedną mniej :D:D:D
 • @eonmark 21:34:44
  Jak się komentuje, to warto by rzucić okiem na tekst główny. Ten od razu bije po oczach ściemą. Poza tym nie muszę czytać wszystkich tekstów od Talbota bo to same wklejki. Większość pobieżnie lub uważnie czytałem gdzie indziej. :-)
 • @czerwony baron 21:33:51
  Mozna z malzenstwa zrobic trampoline po kumulacje majatku.Ale jak wybierasz w mlodosci sercem a nie chlodnym rozumem to masz szanse na najwiekszy dar od niebios.
  Nie niczego piekniejszego w zyciu jak spelnione szczescie z ukochana osoba.
  Dzieci potrzebuja stabilizacji, dla prawidlowego rozwoju, tak ciala jak i ducha.
  Ludzie w szczesliwych zwiazkach zyja dluzej i w lepszej jakosci.
  Jak wybierasz kalkulujac to mozesz zbudowac sobie z drugiej strony, przeklete wiezienie na reszte zycia.
  Wybierajac stan wolnosci, niezaleznosci oraz braku odpowiedzialnosci, skaczac pomiedzy kwiatkami, marnujesz szanse na niesmiertelnosc w imie chwilowych uniesien.Jestes tylko cpunem opierajacym zycie na chemicznym wabiku.
  Zgorzkniali i zdemoralizowani ludzie ktorzy z wlasnej winy zmarnowali swoja szanse gardza swieta prawda o jednosci mezczyzny z kobieta.
  Wszystko mozna wtedy obrzydzic, i wszystko uczynic nic nie wartym.
  Ofiary wlasnych porzadan.
 • @jazmig 21:34:48
  Witam , przypominam że zamówienia na pociski dla USS. Zumwalt , zostały wstrzymane ponieważ jeden pocisk ma kosztować 1000000 USD. Pozdrawiam.
 • @eonmark 21:04:00
  Żona prezydenta Putina, rozwiodła się z nim. Ze względu na to, że mąż zajęty swoimi obowiązkami na rzecz państwa, nie miał dla niej czasu, znalazła sobie innego i wyszła drugi raz za mąż.
  Putin nie ożenił się ponownie. Być może chciał się zestarzeć z Ludmiłą, nie wyszło. Mówi o swojej byłej żonie, że ona zawsze była i jest jego pierwszą damą.
 • @eonmark 21:41:39
  Przeczytaj to co napisałeś chłopie. Tak z ciekawości. Ile masz lat?
 • @wolidar 21:39:43
  Warto rzucic okiem jak autor przyzwyczaja do widla i powidla?

  : )))
 • @czerwony baron 21:36:02
  Tez jestem zaraza. Zamiast sie wyrzynac, mozna sie leczyc.
  Oczyszczenie i tak nadejdzie.
 • @jazmig 21:34:48
  Przecież już dziś pisałem że amerykanie to dno
 • @Repsol 21:43:31
  Dodać należy że są to pociski artyleryjskie z minimalną możliwością manewru. Kolejna wydmuszka do dojenia amerykańskich podatników bo te pociski nadają się tylko do niszczenia umocnień naziemnych. Pancerniki sprzed 100 lat miały podobne możliwości tyle że pociski były 1000 razy tańsze.
 • @eonmark 21:50:04
  Takie same plotki jak i o tej Natalii.
  Takie same plotki jak to, że Putin miał umrzeć na raka i wiele wiele innych pierdół wymyślanych przez łże media i presstytutki..
  Ty łykasz jak hipopotam.
 • @eonmark 21:45:34
  Nie twierdziłem czy warto, czy nie warto. Talbot nie musi do niczego przyzwyczajać, zawsze ma takie teksty, jedne ze świata drugie z kosmosu,jeszcze inne z dyńki lub wyssane z małego palca u nogi. Chcesz to czytaj, nie chcesz nie czytaj. Ja zacznie się o niego martwić dopiero wtedy, jak zacznie wierzyć we wszystko to co przekleja. :-)
 • @czerwony baron 21:51:03
  No i pamiętać należy o niespodziankach . Pozdrawiam. http://www.nowastrategia.org.pl/trzy-okrety-podwodne-dolacza-do-grupy-uderzeniowej-kuzniecowa/
 • @wolidar 21:59:27
  On wkleja co popadnie i wszystko juz mu sie pokielbasilo.
  Robi przysluge tym ktorzy wysmiewaja terie spiskowe.
  Talbot wrzuca wszystko do jednego wora a to rozmywa obraz zamiast go wyostrzac.
  Nieswiadomie przysluguje sie systemowi.
 • @Repsol 22:00:07
  U wybrzeży Syrii rosyjski MIG29 wykrył łódź podwodną,
  jak dotąd nie wiadomo jak skończył się ten incydent, bo ani łódź podwodna ani samolot jak dotąd się nie wynurzyły 8-)))))
  Pozdr.
 • @eonmark 22:04:09
  Chcesz mieć ostry obraz to wyjrzyj przez okno. Z tym rozmywaniem jest tak jak z ludźmi w pewnym wieku, którzy twierdzą że muszą zmienić telewizor, bo obraz niekolorowy i jakiś taki zamazany. A wystarczyło by iść do optyka i zamówić okulary. Do obecnego internetu trzeba mieć dobre okulary z jeszcze lepszym filtrem, to jest szansa że się coś mądrego zobaczy. Pozdrawiam.
 • Kiedy to nastąpi?
  Kiedy zacznie się wojna? Kiedyś podobne pytanie zadali Jezusowi jego uczniowie. Interesowała ich zagłada Jerozolimy. Jezus przy okazji podał informacje, które dotyczą także nas. Nawiązał przy tym m.in. do ostatniej wizji z Księgi Daniela (Mateusza 24:15; por. Daniela 11:31). Przypomnę tu fragment, który powinien nas szczególnie zainteresować. "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan. Wprowadzono ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza rozpad UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu militarnego z Rosją.

  Nie dotyczy to jednak wszystkich. "I [król północy] wkroczy na południe [to może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby wówczas zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).

  Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas Rosja znów pośpieszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (będzie to już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i niespodziewanie zaatakują.

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [US Navy] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). To będzie misja samobójcza. Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także użyje "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). Wiele wskazuje, że spadną na nas wówczas głowice amerykańskie.

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Zawiera ona wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).
 • @Husky 22:16:50
  Egipt już wysłał tam, dwa Mistrale z pomocą humanitarną. :-))
 • @wolidar 22:21:50
  Cała Afryka spieszy z pomocą dla armii syryjskiej

  http://0.s.dziennik.pl/pliki/3663000/3663354-afryka-rwanda-garncarstwo-643-428.jpg
 • @Husky 22:16:50
  Radio Erewań podaje: Grupa okrętów podwodnych USA zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział celnym ogniem kilku dział rakietowych, po czym odleciał w kierunku Moskwy. Ministerstwo Rolnictwa ostrzega Amerykańskich partnerów, że jeśli incydent się powtórzy, na morze zostaną wysłane kombajny.
  Słuchacze pytają: Czy będzie wojna? Radio Erewań odpowiada: Wojny nie będzie. Będzie taka walka o pokój, że kamień na kamieniu nie zostanie. Ktoś chce z nas zrobić idiotów . :))) http://p3.wawalove.pl/p3.wawalove.pl/b1ea0d22c775875b1d15a7834cc6688a.jpg
 • @Husky 22:28:01
  Nie, to akurat catering na przeprawy pontonowe do Włoch.
  Widziałem w wybiurczej.
 • @wolidar 22:34:19
  A wiesz dlaczego sowieci uciekali przed talibami z Afganistanu ?
 • @Repsol 22:33:30
  Ja juz na IV wojne mam uzbieranych sporo kamieni 8-))))
 • @Husky 22:39:05
  ?
 • @wolidar 22:18:23
  Nie kombinuj, inernet jest pelen rozmazanych tez.
  Czasem warto o tym powiedziec na wszelki wypadek dla tych co to gotowi wierzyc we wszystko.
  A takich co to we wszystko gotowi uwierzyc jest nadal rzasza.
  Jak masz ostry obraz od samego patrzenia przez okno to po co marnujesz czas w necie.
  Telewizor telewizorem a ja mowie o sprzedawcach.
 • @wolidar 22:40:41
  Sowieci przegrali z mudżahedinami, wtedy gdy Amerykanie dali Talibom stringi
  8-))))
 • @Ewiak Ryszard 22:20:43
  Prze kombi now ujesz.
  Wb w roli krola poludnia?
  'Narod orzeciwko narodowi moze wylacznie oznaczac starcie pojedynczego narodu z narodem?

  Toporne.
 • @eonmark 22:41:16
  Właśnie dlatego że przez okno mm ostry obraz szarego , pędzącego donikąd świata/o właśnie szedł ciapaty z rowerem /, zakładam okulary żeby pomęczyć się w necie i pokombinować, gdzie to wszystko zmierza i dlaczego.
 • @Husky 22:43:17
  :-)
  A wiesz że za takie dowcipy gardło dajesz. ;-)
  A nie.. załapałem, oni robili z tych stringów proce, tak?
 • @wolidar 22:53:17
  Ok.
  Dontej pory powinines juz wykapowac ze swiat zmierza do zaglady.
  Oklepane, to fakt.
  Wrecz patetyczne.
  Rzec mozna:
  'synu, wiemy ze swiat zmierza ku zagladzie...ale...ciekawi nas gdzie zmierza swiat'.
  To juz jest psychuszka.
  Ludziom naprawde ciezko zrozumiec ze nie tylko ta prosta odpowiedz jest prawdziwa ale w dodatku, z niedowierzaniem przyjmuja ze zakulisowe sily wlasnie do tego daza.
  Do destrukcji tej bezboznej cywilizacji.
  Ci ktorzy ja nadmuchali teraz szykuja siendonprzebicia balona w iscie biblijnym stylu.
  A koniec nadejdzie z polwyspu w niedalekiej przyszlosci.
  Mamy rzady 7 krola, czasy jak za noego, walke o pokoj i bezpieczenstwo...smok i obie bestie wypuscily z ust 3 nieczyste duchy ktorymi gromadza panow tego swiata na wielka uczte.
  Poczatek 3 dnia...
  7 mld ludzi zagubionych niczym dzieci we mgle ktore buduja domy na piasku.
  Nadchodzi oczyszczenie...
 • @wolidar 22:57:37
  No i z tej procy Taliby ustrzeliły :

  118 samolotów, 333 helikopterów, 147 czołgów, 1314 transporterów opancerzonych, 433 dział i moździerzy, 1138 zestawów radiowych i wozów dowodzenia, 510 pojazdów inżynieryjnych, 11 369 ciężarówek i wozów tankowania.
  A liczba zabitych, zaginionych i zmarłych wskutek odniesionych ran wyniosła 15 031

  Niezły wynik 8-)))))
 • @wolidar 22:57:37
  Jak pojawił się u nich Rambo, Talibowie dali mu te stringi na cięciwy do kuszy. Z owej kuszy na stringach, Rambo ustrzelił radziecki helikopter.
  Dlatego bolszewicy uciekli z Afganistanu czy to inni sowieci.
  Majciory bez tyłka górą!
 • @Husky 23:05:51
  Z czego duużą część, załatwił nasz Radzio Sikorski, co to się bombek nie lękał.
 • @Husky 23:05:51
  Tak Husky, Talibowie to porządne chłopaki są. Dowalili Ruskom jak się patrzy.
  Teraz w Afganistanie siedzą Jankesi z koalicją i kochają się z Talibami.
  Sielanka 88888888888-----------------))))))))))))))))))))))))))))))
 • @eonmark 23:02:17
  Cywilizacje przychodzą i odchodzą, imperia z reguły upadają. Ja w internecie szukam daty Kiedy będę musiał założyć ciepłe gacie , wziąć zapałki, wodę i nożyk, i ruszyć w las.
 • @lorenco 23:19:10
  Od razu sielanka.. Impreza jest, wszyscy naćpani. Ale co będzie jak przyjdzie zespół odstawienny to strach się bać.
 • @Husky 23:05:51
  No i jeszcze te stringi "przyśpieszyły upadek Związku Radzieckiego" za wiki. Tak tak piesku wiem skąd brałeś dane :-))
 • @wolidar 23:21:41
  Chwizacje przychodza i odchodza ale do tej pory zawsze bylo gdzie pojsc, wystarczylo troche sie przemiescic, odczekac, wrocic i odbudowywac.
  Teraz bedzie globalnie.
  Dzien i godzine podac tobie moze tylko 'przypadek'...
  Jak zalezy tobie na 'zabezpieczeniu' to nie zwlekaj z uszykowaniem podstaw.
  Zyjemy w tym specyficznym okresie.
  7 krol ma pozostac niedlugo na tronie nim zaczna sie bole porodowe.
 • @
  // kiedy zacznie się wojna ?//..........to pytanie nieco uspakaja bo tak z dwa miesiące temu było znacznie groźniej czyli ktoś prawie zapewniał ,że III światowa już "na dniach " ,w tej sytuacji chyba warto jednak rozejrzeć się za prezentami "pod choinkę " bo światowi "mocarze" to też tylko ludzie
 • @eonmark 23:32:15
  Jeśli chodzi o polskich królów, mieliśmy ich plus - minus około 60-ciu.
  Nie wiem skąd piszesz, że tam tak mało królów mieliście a teraz dopiero macie siódmego.
 • @puuuq 23:35:29
  Twój komentarz bardzo mi się podoba:)
  Choinka, Wigilia, piękny czas!
 • Nie szerz paniki kolego :)
  Te kilka tys. wagonów jest zaopatrzeniem maks dla 80 tys wojaków. Z takimi siłami nie ma szans na zajęcie nawet szaletu na granicy. Na jedną lorę wejdą max 3 czołgi do tego potrzebna amunicja, paliwo, załoga, osłona piechoty. Nawet nasze szweje by sobie z takimi siłami poradziły.
 • @Ewiak Ryszard 22:20:43
  Osetyńcy "od zawsze" trzaskali sie z Gruzinami. To Stalin sprawił że Osetia stała się częścią Gruzji.Jak upadły sowiety Osetyńcy zapragnęli swobody ale pijak Jelcyn im jej nie przyznał. Sytuacja taka jak z nami i zaborcami. Dodam tylko że ostatni car Gruzji sam i dobrowolnie oddał się pod opiekę carstwa rosyjskiego bo obawiał się że Turcy wyrżną jego naród, co poniekąd potwierdziło się na początku XX wieku - rzeź Ormian.
 • @Husky 22:39:05
  Talibów wtedy jeszcze nie było - mudżahedini byli :) sowieci wycofywali się w szyku transportowym z pełnym przekazaniem władzy w odróżnieniu od jankesów, którzy spieprzali z Sajgonu podczepieni pod płozy śmigłowców. Sowieci Afganistan przegrali ekonomicznie i politycznie, amerykanie i koalicjanci przegrali Afganistan militarnie...
 • @Husky 23:05:51
  A w czym problem? Sowieci mieli na poczatku złą taktyke bo potraktowali Afganistan jak Europę tj nie wzieli pod uwage ukształtowania terenu i ruszyli tam z pancerkami i pełną technologią a wiadomo że ganianie czołgiem po jaskiniach goscia z ciupagą mija się z celem (lekcji tej nie odrobili też amerykanie) . Większośc śmigłowców mudżahedini zestrzelili z ruskich granatników ppanc rpg :) Gdyby dajmy na to polski wojak chciał z rpg ustrzelić śmigłowiec to mogiła dla niego ale w Afganistanie strzelcy byli wyżej od śmigłowców.
 • @czerwony baron 01:06:07
  ciekawa teoria -
 • @czerwony baron 00:55:31
  a ile stracili samolotow czy helikopterow Taliby
 • @ עִירָא ("ireneusz") 18:49:58
  W Biblii bredni nie ma, ale w świecie Żydów są!
  Przeciez II Wojna Światowa to nic innego jak zderzenie dwóch organizacji żydowskich, NSDAP i KPZR, walczących o totalitarną dominację nad światem (obecnie globalizm).
  NSDAP, Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników, była totalitarną partią lewicową w Niemczech; tak samo jak jej odpowiednik w ZSRR pod nazwą KPZR.
  Początkowo współpracowali ze sobą: Pakt Ribbentrop-Mołotow.
 • @lorenco 23:19:10
  Dowalili Ruskom jak się patrzy
 • @wolidar 23:17:05
  To był klucz do zwyciestwa
 • @Husky 07:10:51
  Ano tak . :) W szczytowym okresie wojny w Wietnamie walczyło ponad pół miliona amerykańskich żołnierzy.
  W 1973 roku USA uznały jednak, że tej wojny wygrać się nie da.
  Wojska zostały wycofane, a ostatni amerykańscy doradcy ewakuowani zostali z Sajgonu 30 kwietnia 1975 roku, gdy do miasta wkroczyły siły Ho Szi Mina.
  Zakończyła się najdłuższa wojna w historii USA.
 • @Repsol 14:10:07
  Bo to była piękna porażka 8-)))
  taka amerykanska
 • Rosja krytykuje decyzję Norwegii
  Jak poinformowała rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa, "29 listopada w Norwegii zapadła ostateczna decyzja o wydaniu USA rosyjskiego obywatela Marka Wartaniana". "Tym samym strona norweska nie wzięła pod uwagę wielokrotnych apeli Rosji o wykazanie się bezstronnym, obiektywnym podejściem" - powiedziała Zacharowa.

  Oświadczyła, że sprawa ekstradycji Wartaniana "jest elementem prowadzonego przez amerykańskie służby specjalne na całym świecie polowania na rosyjskich obywateli", które "nie ma nic wspólnego z autentycznymi interesami praworządności i reprezentuje całkowite lekceważenie norm międzynarodowego prawa".

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-krytykuje-decyzje-norwegii-o-wydaniu-usa-rosyjskiego-obywatela/8yfxev
 • @Husky i Onet
  Czy można być zadaniowym kretynem ? .
 • @eonmark 21:04:00
  Była żona Putina , też ma przystojniaczka, w dodatku ważnego i przebywa przeważnie w GB.
  Ludzie się wymieniają partnerami w każdym wieku i każdej grupie społecznej. Od meliniarzy do koronowanych głów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY