Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
746 postów 6156 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Nowa zimna wojna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak niebezpiecznie po II wojnie światowej jeszcze nigdy nie było

 

 

Nowy globalny konflikt, który do tej pory wydawał się niewyobrażalny, dzisiaj jest naprawdę możliwy. Wznowienie przez Putina konfrontacji z Zachodem jest szczególnie groźne dla Polski, która obawia się, że Rosja zacznie przekraczać czerwoną linię, jaką stanowi granica NATO, i zaatakuje państwa bałtyckie. Próbując zastraszyć Polskę i inne kraje zachodnie, Moskwa właśnie postawiła w Kaliningradzie rakiety typu Iskander, na których gotowa jest w każdej chwili umieścić głowice jądrowe.

 

Ostatnie dni przynoszą cały szereg incydentów, które namacalnie wskazują na nasilający się konflikt Rosji z Zachodem. W Stanach Zjednoczonych rząd i służby wywiadowcze głośno oskarżają Kreml o manipulowanie kampanią wyborczą poprzez włamywanie się rosyjskich hakerów na serwery Partii Demokratycznej i sztabu Hillary Clinton, której zwycięstwo w wyborach za miesiąc byłoby niekorzystne dla Rosji.

Wściekły na Amerykę Putin zerwał niedawno resztki współpracy z Waszyngtonem w dziedzinie rozbrojenia atomowego. Porozumienie o zabezpieczeniu plutonu w rosyjskich magazynach oba mocarstwa zawarły po upadku ZSSR. Amerykanie pomagali w tym Rosji finansowo, inwestując w bezpieczeństwo obiektów i zasobów nuklearnych Moskwy. Jednak dzisiaj Władimir Putin oskarża Waszyngton o próbę osaczenia Rosji i wypowiada wieloletni układ.

Nie ma już mowy o współpracy dyplomatów rosyjskich i zachodnich w praktycznie żadnej dziedzinie, a na dodatek mnożą się przykłady niebezpiecznych incydentów z udziałem rosyjskiego lotnictwa. Samoloty rosyjskie wlatują niepostrzeżenie w przestrzeń powietrzną państw NATO oraz Szwecji i Finlandii, prowokując reakcję krajów zachodnich.

Iskrzy nawet między Paryżem a Moskwą, choć do tej pory Francja dosyć ostrożnie wypowiadała się o współpracy z Putinem w sprawach globalnych. Jednak kiedy w Syrii lotnictwo rosyjskie bez skrupułów obraca w ruiny cywilne dzielnice Aleppo, a dyplomaci Rosji nie dopuścili do uchwalenia rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie syryjskiego konfliktu, którą przygotował Paryż, Francuzi wpadli we wściekłość. Konsekwencją było odwołanie wizyty Putina w Paryżu. Moskwa poczuła się obrażona tym, że prezydent Francji Hollande nie godził się na warunki rosyjskie i nie chciał pokazywać się z prezydentem Rosji w Pałacu Elizejskim, ale domagał się rozmowy o zbrodniach wojennych w Syrii.

Właśnie tam interesy wielkich mocarstw ścierają się dzisiaj najmocniej, i to Syria, a zwłaszcza miasto Aleppo może stać się współczesnym Sarajewem z 1914 r. Wtedy, ponad 100 lat temu, zamach na austro-węgierskiego następcę tronu uruchomił lawinę, która doprowadziła w ciągu ledwie kilku tygodni do I wojny światowej. Dzisiaj Syria i Aleppo, gdzie krzyżują się interesy Stanów Zjednoczonych, Rosji, Europy, Turcji, Iranu i Arabii Saudyjskiej, mogą stać się podobnym zapalnikiem.

Ta nadzwyczajnie niebezpieczna sytuacja, te głośne pomruki o nowym konflikcie globalnym, są możliwe dlatego, że Rosja zdecydowała się na długotrwałą, szeroką rywalizację z Zachodem, szczególnie ze Stanami Zjednoczonymi. Kreml uważa, że osłabiony szeregiem kryzysów i problemów świat zachodni jest słaby jak nigdy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Mimo równoczesnego osłabienia państwa rosyjskiego na skutek sankcji gospodarczych i finansowych prezydent Rosji zamierza odpłacić Zachodowi za upadek Związku Sowieckiego i przegraną zimną wojnę.

Nowa zimna wojna

Wielką niewiadomą pozostaje to, jaką formę obierze nowa rywalizacja Moskwy z Waszyngtonem i resztą Zachodu. Czy będzie to miękka, tzn. werbalna, propagandowa i polityczna rywalizacja, czy też twarda, tzn. militarna konfrontacja, np. w Europie Środkowo-Wschodniej? Pośrednie miejsce między miękką a twardą konfrontacją zajmuje wojna nowego typu, prowadzona w cyberprzestrzeni. Jej zasięg na razie jest ograniczony, obejmuje szpiegostwo polityczne czy próbę wpływania przez Kreml na przebieg wyborów amerykańskich. Ale nawet ograniczony cyberkonflikt może bardzo szybko przerodzić się w wojnę najzupełniej realną i tradcyjną. Biorąc to wszystko pod uwagę, można mówić o wznowieniu elementów zimnej wojny między Rosją a Zachodem z lat 1945-1990.

Władimir Putin, faktyczny dyktator Rosji, który jeszcze długo będzie sprawował władzę na Kremlu, postawił sobie za cel przebudowanie porządku międzynarodowego i dąży do tego, aby Rosja powróciła w pełni do wąskiego grona państw współdecydujących o losach całej planety. Nie odpowiada mu – a jak pokazują także niezależne sondaże, również społeczeństwu rosyjskiemu – rola Rosji jako państwa drugo- czy wręcz trzeciorzędnego w świecie.

W tej wielkomocarstwowej i szowinistycznej gorączce panującej w Rosji nie ma znaczenia to, że nie funkcjonuje ona na nowoczesnych zasadach znanych z Europy czy Ameryki Północnej. Dla Rosjan liczy się potęga państwa, a jego wewnętrzny ustrój ma znaczenie tylko o tyle, o ile prowadzi do odzyskania potęgi. Rosja i jej przywódcy ocenili w ostatnich latach, że model rozwojowy Zachodu, oparty na demokratycznym kapitalizmie rządach prawa, poszanowaniu jednostki i ponadnarodowej współpracy, jest skazany na klęskę. Zachód od dekady walczy ze skutkami kryzysu finansowego, dlatego model zachodni stał się dla Putina i Rosjan nieatrakcyjny.

Dla przygniatającej większości rosyjskich obywateli siła państwa teraz i w przyszłości ma wynikać z faktycznych rządów jednego człowieka, gospodarki o opartej na państwie, na nacjonalistycznym, wielkorosyjskim szowinizmie, antyzachodniej propagandzie, a w polityce zagranicznej na ostrej rywalizacji z Zachodem, zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi. Dlatego współczesna Rosja tak całkowicie przekreśla dorobek reform Gorbaczowa i rządów Jelcyna, które dzisiaj uważane są za fałszywą i skompromitowaną formę naśladowania Zachodu, która doprowadziła do głębokiego osłabienia państwa.  Nowa zimna wojna, nowa konfrontacja z Waszyngtonem i innymi stolicami zachodnimi jest zwieńczeniem wyżej wymienionych zjawisk i procesów.

Mrzonki Zachodu

Konflikt syryjski jest oczywiście klasycznym konfliktem zastępczym, jakich w historii dyplomacji światowej było wiele i pewnie będzie wiele. Główne mocarstwa świata stawiają sobie odmienne cele w tym kraju. Zachód chce, choć wygląda to na zupełną iluzję, aby Syria wróciła do swoich granic i stała się bliskowschodnią Szwajcarią, czyli państwem, w którego granicach pokojowo współżyją różne wspólnoty religijne i polityczne. Jest to o tyle mrzonka, że nawet w położonej w Europie Bośni-Hercegowinie po kilkuletniej krwawej wojnie nie udało się odtworzyć wielonarodowego społeczeństwa.

Inne cele Zachodu to unicestwienie na lata quasi-państwowego tworu, jakim jest Islamski Kalifat oraz obalenie krwawego dyktatora Assada. Europie i Ameryce chodzi szczególnie o to, aby z Syrii nie uciekały setki tysięcy ludzi, którzy przedostają się do Europy, ponieważ tak potężna fala imigracyjna niesie za sobą niebezpieczeństwo destabilizacji czy wręcz upadku Unii Europejskiej.

Poplecznicy Putina na Zachodzie

Wznowienie przez Putina konfrontacji z Zachodem jest szczególnie groźne dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, bo polityka rosyjskiego dyktatora znajduje na niespotykaną w ostatnim ćwierćwieczu skalę zwolenników w państwach zachodnich. Kiedyś Związek Radziecki eksportował w świat marksizm-leninizm, który szybko stał się kompletnie nieatrakcyjnym, wręcz karykaturalnym modelem społecznym. Ale od bankructwa radzieckiego państwa w II połowie lat 80. minęło już niemal 30 lat i coraz więcej osób na Zachodzie – we Francji, we Włoszech, w Niemczech, a nawet za Oceanem, pyta, czy aby Putin nie ma racji, wyszydzając Zachód za słabość, skompromitowany multikulturalizm, rozpad wartości itd.

Niebezpieczeństwo dla Polski

Na nową, odrodzoną, nacjonalistyczną Moskwę z zazdrością spoglądają politycy w wielu krajach, widząc w Putinie potencjalnego partnera. Doskonale wyczuwając nastroje w Europie i w Ameryce, Kreml prowadzi przemyślaną, długofalową strategię rozbicia Zachodu, osłabienia jego kluczowych państw i ponownego podporządkowania sobie krajów położonych między Niemcami a Rosją. Nieprzypadkowo rosyjskie wpływy są, jak oceniał ostatnio waszyngtoński ośrodek analityczny CSIS, silne i cały czas rosną na Słowacji, na Węgrzech czy w Bułgarii, czyli w krajach, które odwróciły się ostatnio od centrum Zachodu.

Moskwa chce te państwa ponownie zdominować, a idąc dalej na Zachód, chce oderwać od Ameryki Niemcy i Francję, bardzo zdecydowanie wspierając politycznie, finansowo i propagandowo partie i ruchy polityczne, w tym francuski Front Narodowy, Alternatywę dla Niemiec czy niemiecką Partię Lewicy. Wynik referendum w Wielkiej Brytanii był także rezultatem silnych wpływów prorosyjskiego ugrupowania UKIP, kierowanego przez Nigela Farage’a.

Jeśli okaże się, że wokół nas, w ulubionym przez prawicowy obóz rządzący i prawicowe media Międzymorzu Rosja zacznie ponownie odgrywać znaczącą rolę, a w krajach starej UE siły prorosyjskie uzyskają szeroki wpływ na nastroje społeczne czy wręcz wejdą do rządów, Polska będzie narażona na osaczenie.

Marzenia Rosjan

Dla kontrastu Moskwa zamieniła Aleppo i wiele innych miast syryjskich w ruiny dlatego, że Putin widzi w Syrii dźwignię do awansu Rosji na pozycję mocarstwa równorzędnego Stanom Zjednoczonym. Putin nie wycofa się z Syrii tak długo, jak nie doczeka się ugłaskania go przez Zachód. Rosyjski dyktator chce także, eskalując konflikt zbrojny i kryzys humanitarny w Syrii, wymóc na Amerykanach i Europejczykach odmrożenie kontaktów politycznych i gospodarczych z Rosją. Liczy wręcz, że demonstrując siłę w Syrii, zniecierpliwiony Zachód odpuści Moskwie inne problemy, np. Ukrainę, w której nakłoni Kijów do daleko idących ustępstw politycznych.

Marzeniem Rosjan pozostaje nowa umowa wielkich mocarstw w sprawie przyszłości państwa ukraińskiego, która zagwarantuje na zawsze, że Ukraina nie będzie członkiem żadnych instytucji zachodnich. Pod sztandarem neutralności Ukrainy Rosja będzie trwale dominować nad Kijowem i trwale szachować Ukraińców, nie pozwalając im prowadzić niezależnej polityki zagranicznej czy gospodarczej. Ukraina miałaby stać się jeszcze większą Białorusią, i to z błogosławieństwem Zachodu. Na szczęście na to na razie Waszyngton, Berlin, Paryż, Warszawa czy Londyn nie chcą się zgodzić i w są w tej kwestii cały czas jednomyślne. Ostatnie dni pokazały także, że opinia polityków i mediów na Zachodzi o poczynaniach Rosji w Syrii jest jednoznacznie negatywna, co Putinowi nieco krzyżuje szyki. Przez salony polityczne i prasę zachodnią przetoczyła się fala potępienia dla Moskwy za zbrodnicze bombardowania Aleppo.

Strach przed Trumpem

Najbardziej niebezpiecznym momentem nowej rywalizacji Rosji z Zachodem może okazać się wciąż prawdopodobne zwycięstwo Donalda Trumpa i jego ekipy w listopadowych wyborach prezydenckich. Nie ma przesady w twierdzeniu, że Trump jest po prostu proputinowski. Jego odrzucenie dotychczasowych elit waszyngtońskich oznacza automatycznie także to, że kwestionuje ich dorobek w polityce zagranicznej. Od kilku lat, a już na pewno od aneksji Krymu przez Rosję, Waszyngton rezygnował ze współpracy z Moskwą, która stała się przeciwnikiem i rywalem Ameryki i Zachodu.

Trump jednak uważa to za błąd. Jego świat opiera się na przekonaniu, że Stany Zjednoczone nie muszą wcale liczyć się ze zdaniem tradycyjnych sojuszników – Europy, Japonii czy Korei Południowej. Wystarczy, że dogadają się z Rosją i Chinami, a na świecie zapanuje pokój. Reszta jest mu obojętna. Na przykład to, czy Rosja ponownie zajmie kraje bałtyckie, „jakieś niewielkie terytoria na przedmieściach Petersburga”. Być może obojętne mu jest to, czy Ukraina będzie wolna od dominacji moskiewskiej i czy Polska będzie zagrożona przez Rosję czy nie.

Nic dziwnego, że Donald Trump to wymarzony przez Putina prezydent Stanów Zjednoczonych, którego kampanię Rosja faktycznie wsparła poprzez akcję na rzecz Trumpa w cyberprzestrzeni. Gdyby milioner został prezydentem, to nieuchronny byłby jego konflikt z częścią establishmentu wojskowego i wywiadowczego, który nie zaakceptowałby gwałtownego zbliżenia z Putinem, ale z kolei taki spór wewnątrzamerykański osłabiłby na zewnątrz Waszyngton.

Jednak nawet przegrana Trumpa i prezydentura stanowczej wobec Rosji Hillary Clinton nie do końca będzie złą wiadomością dla Kremla. Fenomen trumpizmu pokazał, że po latach zaawansowanego zaangażowania w świecie Ameryka znowu staje się zamknięta w sobie i może powrócić do izolacjonizmu. Społeczeństwo amerykańskie często nie rozumie, dlaczego ciężar utrzymania ładu światowego spoczywa na Stanach Zjednoczonych. Obóz Clinton, jeśli wygra wybory, nie będzie mógł ignorować tych nastrojów. Już Barack Obama wyczuł, że Amerykanie nie chcą być żandarmem świata i trzymał się z daleka np. od wojen w Syrii czy w Iraku. Szkopuł w tym, że to, co Obama i wielu wyborców amerykańskich uważało za konieczne i potrzebne, rywale Ameryki, na czele z Putinem, odczytali jako słabość Waszyngtonu i schyłek porządku opartego na hegemonii jednego supermocarstwa.

Lokalny konflikt, światowy pożar

„Świat jest w bardziej niebezpiecznym momencie niż w czasach zimnej wojny” – alarmował niedawno minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier, który od kilka lat często powtarza, że globalna polityka po 100 latach może łatwo wejść w koleiny z 1914 r. i że z lokalnego konfliktu może rozgorzeć światowy pożar. Wtórują mu eksperci zachodni i rosyjscy, którzy ostrzegają, że między Zachodem a Moskwą nie ma kompletnie zaufania i wszystkie kanały komunikacyjne, jakie udało się wypracować od końca pierwszej zimnej wojny i upadku ZSSR, zostały zablokowane. Tamta zimna wojna cechowała się jednak pewną stagnacją: wiadomo było, do czego nie posuną się Rosjanie czy Amerykanie w globalnej konfrontacji. Dzisiaj nie ma tych zasad, a rosyjski dyktator zapowiada, że reguły polityki zagranicznej Rosji będzie ustalał tylko on, bez oglądania się na nikogo, szczególnie na Zachód.

Ta nieprzewidywalność i nieczytelność zachowania Rosji sprawia, że na świecie zrobiło się naprawdę niebezpieczne. I na wielką ironię zakrawa fakt, że historycy w Ameryce i Rosji właśnie publikują i dyskutują o tym, jak dokładnie 30 lat temu Reagan i Gorbaczow przygotowali się do szczytu w Reykjaviku i do wygaszania konfrontacji poprzez likwidację swoich arsenałów jądrowych. Ale to było w 1986 r. Dzisiaj jest inaczej. Przypominamy, że jest rok 2016.

 

//www.koniec-swiata.org/niebezpiecznie-ii-wojnie-swiatowej-jeszcze-nigdy-bylo/

 

Rosja zbroi się na potęgę! Problem w tym, że później tych sił używa przeciwko sąsiadom

 

 

 

Gospodarka kuleje, w wielu regionach Rosji panuje dramatyczna bieda, ale pieniądze na rozbudowę arsenału zawsze się znajdą. Kreml wciąż zwiększa budżet militarny. Pojawiają się nawet tajne pieniądze, o czym pisze „Nasz Dziennik”.

Duże wątpliwości budzi tajna część rosyjskiego budżetu z której najprawdopodobniej finansowane są siły militarne na Ukrainie i w Syrii – czytamy w tekście Piotra Falkowskiego.

Tylko na bezpieczeństwo państwa Rosja wyda w tym roku 1,94 bin rubli. Natomiast w 2019 r., suma pieniędzy przeznaczonych na uzbrojenie wzrośnie do 2,0 bin rubli. (127 mld zł).

- Obserwujemy konsekwentną rozbudowę militarną Rosji od wielu lat. Od 2000 r. jej wydatki wojskowe w realnych cenach się potroiły. To pozwoliło Rosji inwestować w nowe możliwości, nowe systemy zbrojne, prowadzić więcej ćwiczeń. Zdolności wojskowe Rosji istotnie wzrosły – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

 

 

 

Autor dodaje, że takie działanie powoduje, że Rosja używa swojej siły przeciwko sąsiadom, a za przykład można wziąć Ukrainę.

Źródło: Nasz Dziennik

---

//polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/9048-rosja-zbroi-sie-na-potege-problem-w-tym-ze-pozniej-tych-sil-uzywa-przeciwko-sasiadom

KOMENTARZE

 • --------- ręce mi opadły !!!
  ---Ty się z kim ?? na głowę zamieniłeś ??.
 • @ninanonimowa 09:16:27
  Co jest nieprawdziwego w tych artykułach?
  Pisali je polscy autorzy - nie CIA.
 • Na Bałtyk wpłynęły dwie rosyjskie korwety. Mogą przenosić broń atomową
  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2016/10/Bujan-M-585x300.png

  Rosja rozmieściła dwie korwety typu Bujan-M na Morzu Bałtyckim – informują szwedzkie media. Wcześniej przypuszczano, że jednostki kierują się do Syrii. Według Szwedów, trafią one ostatecznie do Kaliningradu.

  Według doniesień są to nowe jednostki typu Bujan-M – zwodowane w zeszłym roku Sierpuchow i Zielonyj Doł. To obecnie jedne z najnowocześniejszych okrętów Floty Czarnomorskiej.

  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2016/10/Bujan-M-590x332.jpg

  Miały płynąć na Bliski Wschód?

  Tymczasem przed kilkoma dniami korwety zauważono w okolicach Gibraltaru. Później brytyjskie jednostki widziały korwety na wodach Kanału La Manche, a w poniedziałek ich obecność na wodach Morza Północnego odnotowali Holendrzy.

  Szwedzki dziennik „Aftonbladet” podał we wtorkowy wieczór, że rosyjskie korwety przepłynęły tego dnia przez cieśninę Wielki Bełt i z Morza Północnego wpłynęły na wody Morza Bałtyckiego. Informację potwierdziła także w rozmowie z dziennikiem „Göteborgs-Posten” oficer łączności w szwedzkich siłach zbrojnych, Kristina Astrand Bohman.

  „To bardzo silny sygnał Rosji. To zmienia równowagę militarną na Morzu Bałtyckim” – skomentował z kolei działania rosyjskiej floty w rozmowie z „Aftonbladet” Tomas Ries z szwedzkiej Akademii Obrony

  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2016/10/Bujan-M-1-590x393.jpg

  Pociski manewrujące na pokładzie

  Prasa w Skandynawii zwraca też uwagę na to, że jednostki są uzbrojone w pociski manewrujące dalekiego zasięgu Kalibr-NK, które mogą przenosić broń jądrową. Ich zasięg to aż 2,6 tys. kilometrów – kilka razy więcej niż np. pocisków naziemnych typu Iskander, które w obwodzie kaliningradzkim pojawiają się kilka razy w roku w ramach rotacji i ćwiczeń rosyjskiej armii.

  Rosjanie wcześniej używali już pocisków Kalibr-NK do pokazowego ostrzeliwania celów w Syrii. Przelatywały one ponad tysiąc kilometrów m.in. z wód Morza Kaspijskiego, do których dostęp dał Rosji Iran.

  Informacje o pojawieniu się korwet na wodach Morza Bałtyckiego nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Kreml.

  Brytyjski dziennik „The Times”, który poświęcił pojawieniu się na Bałtyku korwet krótką informację w nocy z wtorku na środę stwierdza, że brak zapowiedzi takich działań ze strony Kremla „zaalarmuje NATO”.

  http://www.koniec-swiata.org/baltyk-wplynely-dwie-rosyjskie-korwety-moga-przenosic-bron-atomowa/
 • @Talbot 09:40:37
  -------- i bardzo dobrze !!!- nie będziemy bezbronni !!.

  http://kekusz.pl/2016/04/rzady-zydow-w-polsce-czyli-jak-zydzi-polakom-holokaust-bicie-palowanie-strzelanie-do-nas-z-broni-palnej-w-polsce-przygotowuja/
 • @ninanonimowa 09:46:57
  Te bomby leca na nasz dom
  https://www.youtube.com/watch?v=RBVE1RgoE48
 • Władimir Żyrinowski: Jeżeli wyborów w USA w nie wygra Donald Trump to grozi nam wojna atomowa
  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2016/10/wojna-atomowa-1-585x300.jpg

  – Amerykanie powinni głosować na Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, albo muszą liczyć się z ryzykiem wojny atomowej – mówi Władimir Żyrinowski, lider Liberalno Demokratycznej Partii Rosji, sojusznik Władimira Putina.

  W wywiadzie dla Reutersa Żyrinowski przekonuje, że tylko Trump może doprowadzić do deeskalacji w relacjach Rosji i USA. Z kolei Hillary Clinton – w jego ocenie – może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej.

  http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2016/10/W%C5%82adimir-%C5%BByrinowski-590x393.jpeg

  – Relacje między Rosją a USA nie mogą być gorsze. A właściwie mogą – wtedy wybuchnie wojna – uważa Żyrinowski. – Amerykanie muszą sobie zdawać sprawę, że decydują o pokoju na Ziemi. Jeśli wybiorą Trumpa – będzie pokój. Jeśli Clinton – wybuchnie wojna. Będą Hiroszimy i Nagasaki na całym świecie – ostrzega Żyrinowski.

  Rosyjski polityk uważa, że jest podobny do Trumpa – do tego stopnia, że w jednej z wypowiedzi twierdził, iż chciałby badań DNA, które mogłyby wykazać pokrewieństwo między nimi.

  – Trump nie przejmuje się Syrią, Libią i Irakiem – czemu USA ma tam interweniować. A Ukraina? Kto potrzebuje Ukrainy – powiedział Żyrinowski dodając, że Trump ma „wspaniałą szansę na zapewnienie pokoju na świecie. Jest jedynym, który może to zrobić – dodał przekonując, że miliarder może w przyszłości być laureatem pokojowej Nagrody Nobla.

  Z kolei Clinton Żyrinowski opisuje jako „złą macochę”. – Uważa się za najważniejszą osobę na planecie, uważa, że Ameryka jest wyjątkowa. To groźne. Ona może zacząć wojnę atomową – ocenił. Dodał też, że nie można „ryzykować powierzając jedno z najbogatszych i najpotężniejszych państw świata kobiecie”.

  – Zwycięstwo Trumpa będzie darem dla ludzkości. Clinton będzie ostatnim prezydentem USA w historii – podsumował Żyrinowski.
 • @ninanonimowa 09:16:27
  masz rację pierdoli jak by się z małym na łby zamienił !!Skąd się tacy zaślepieni kretyni biorą ???
 • @Adam45 10:06:52
  Kto ty jesteś?
  - Polak mały.

  - Jaki znak twój?
  - Orzeł biały.

  - Gdzie ty mieszkasz?
  - Między swemi.

  - W jakim kraju?
  W polskiej ziemi.

  - Czym ta ziemia?
  - Mą ojczyzną.

  - Czym zdobyta?
  - Krwią i blizną.

  - Czy ją kochasz?
  - Kocham szczerze.

  - A w co wierzysz?
  - W Polskę wierzę.

  - Czym ty dla niej?
  - Wdzięczne dziecię

  - Coś jej winien?
  - Oddać życie."
 • a propos ruskich korwet
  Moga przenosic broń atomową?

  A "tarcza" w Redzikowie nie będzie mogła aby wystrzeliwać broni atomowej mogącej dosiegnąć Moskwy ( Tomakawki? )

  prosze mi wybaczyć,a le to jest takie pieprzenie w bambus.

  Jak się Amerykanie chca bic z Ruskimi, to bardzo proszę, niech się biją na Kamczatce i Alasce, ewentualnie na krymie, ale może bez naszego udziału.

  A przy okazji - jaki to dureń sugerował wystapienie o antyrosyjskie sankcje za popieranie Asada w Syrii? czy to nie aby nasza pani premier?

  pozdr
  McG
 • Postaram się zadać najsensowniejsze pytanie na jakie mnie stać,
  panie pootin i panie blacky, wskażcie nam panowie palcem kto osobiście twierdzi, że III wojna jest nieuchronna, albo inaczej kto w waszych rządach jest za III wojną światową, z imienia i nazwiska oraz funkcji, i dodatkowo, czy obywatele waszych państw i nie chodzi mi o tych ogłupiałych propagandą, są za wojną ?
 • Independent: Clinton ma wielkie szanse rozpętać III wojnę światową
  W celu zapewnienia pokoju na całym świecie wystarczy, że Stany Zjednoczone po prostu nawiążą ciepłe stosunki z Rosją, i właśnie to rozumie kandydat na prezydenta z Partii Republikańskiej Donald Trump - w przeciwieństwie do jego rywalki Hillary Clinton, pisze The Independent.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201610274136609-independent-clinton-trump/
 • Pobiją się o łopatkę w piaskownicy?
  Rosja zaprzecza: nie bierzemy udziału w wyścigu zbrojeń
  • Szefowa rosyjskiego senatu: wydatki na obronę odpowiadają poziomowi zagrożenia
  • "Nowaja Gazieta" donosiła w ub. tyg., że Rosja znacznie zwiększyła wydatki na armię

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Rosja-zaprzecza-nie-bierzemy-udzialu-w-wyscigu-zbrojen,wid,18560781,wiadomosc.html

  To jest Matrix a nie wojna...
 • Z artykułu wynika, że było by super
  gdyby jankesi cały świat bez wyjątku sobie podporządkowali , wszystkim narzucili swoją wolę i nie daj Boże by ktoś stanął by im na drodze do osiągnięcia tego celu. Często się zastanawiam, czy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego , że świat zdominowany przez jedną siłę będzie po prostu nie do życia. Władza deprawuje , a nieograniczona w ostatecznej wersji wręcz kanibalizuje.
 • 1* DLA TABORETA I PYTANIE DO AMINISTRACJI..
  CZY NEON24 ZATRACIŁ INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY ? JAK MOŻNA PROMOWAĆ TAKIE WYNURZENIA WPROST Z MEDIALNEGO RYNSZTOKA ? CZY LINIA NEONU JEST ZGODNA Z TAKIMI TREŚCIAMI ? BO CHYBA PROMOCJA TAKIEGO DNA TO UKŁON W STRONĘ INNYCH OSZOŁOMÓW RUSOFOBÓW.. APELUJĘ O ROZWAGĘ . No i kwestia poczytności Talbota - ilość wyświetleń oraz negatywna ocena czytelników...

  fragmenty z powyższego postu:

  "Wściekły na Amerykę Putin zerwał niedawno resztki współpracy z Waszyngtonem w dziedzinie rozbrojenia atomowego"

  "mnożą się przykłady niebezpiecznych incydentów z udziałem rosyjskiego lotnictwa. Samoloty rosyjskie wlatują niepostrzeżenie w przestrzeń powietrzną państw NATO oraz Szwecji i Finlandii"

  "Jednak kiedy w Syrii lotnictwo rosyjskie bez skrupułów obraca w ruiny cywilne dzielnice Aleppo, a dyplomaci Rosji nie dopuścili do uchwalenia rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie syryjskiego konfliktu,"

  "Dla kontrastu Moskwa zamieniła Aleppo i wiele innych miast syryjskich w ruiny "

  "Wznowienie przez Putina konfrontacji z Zachodem jest szczególnie groźne dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, bo polityka rosyjskiego dyktatora "

  "W tej wielkomocarstwowej i szowinistycznej gorączce panującej w Rosji "
  "Rosyjski dyktator chce także, eskalując konflikt zbrojny i kryzys humanitarny w Syrii"

  "Ta nieprzewidywalność i nieczytelność zachowania Rosji sprawia, że na świecie zrobiło się naprawdę niebezpieczne. "
 • @Paulus.Aquarius 12:59:19
  ""Wściekły na Amerykę Putin zerwał niedawno resztki współpracy z Waszyngtonem w dziedzinie rozbrojenia atomowego"

  Sądzisz, że Putin nie potrafi wścieknąć się na Amerykę?
  Czy sądzisz, że Putin gra w tej samej lidze co USA i NWO od Rothschildów?
  Putin załatwia swoje interesy w Syrii, a Amerykanie jemu brużdża, więc jest wściekły.
  Twoja rusofilia przesłania tobie trzeźwe patrzenie na to, co się dzieje na świecie.
  Jedni i drudzy prowadzą swoje gierki.
 • @Paulus.Aquarius 12:59:19 Uniwersalna ściągawka
  "Wściekły na Rosję Obama zerwał niedawno resztki współpracy z Moskwą w dziedzinie rozbrojenia atomowego"

  "mnożą się przykłady niebezpiecznych incydentów z udziałem amerykańskiego lotnictwa. Samoloty amerykańskie wlatują niepostrzeżenie w przestrzeń powietrzną państw NATO oraz Szwecji i Finlandii"

  "Jednak kiedy w Syrii lotnictwo amerykańskie bez skrupułów obraca w ruiny cywilne dzielnice Aleppo, a dyplomaci Waszyngtonu nie dopuścili do uchwalenia rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie syryjskiego konfliktu,"

  "Dla kontrastu Waszyngton zamieniła Aleppo i wiele innych miast syryjskich w ruiny "

  "Wznowienie przez Obame konfrontacji ze Wschodem jest szczególnie groźne dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, bo polityka amerykańskiego dyktatora "

  "W tej wielkomocarstwowej i szowinistycznej gorączce panującej w Ameryce "
  "Amerykański dyktator chce także, eskalując konflikt zbrojny i kryzys humanitarny w Syrii"

  "Ta nieprzewidywalność i nieczytelność zachowania Ameryki sprawia, że na świecie zrobiło się naprawdę niebezpieczne. "
 • @Talbot 13:20:48
  Nie jestem rusofilem , nie jestem znawcą zakulisowych globalnych układów więc nie wiem kto w jakiej lidze i czy Putin należy do NWO.. Wiiele wskazuje że NIE.. I NIE PIERDOL ŻE TY WIESZ LEPIEJ , BOCHUJA WIESZ... WIESZ TYLE CO NAOGLĄDAŁEŚ SIĘ W NECIE...TEORII SPISKOWYCH.. KTÓRE ŁYKASZ JAK MŁODY PELIKAN... JA JESTEM ŚWIADOMY TYCH TEORII ALE ZACHOWUJE DYSTANS DO PÓKI NIE BĘDZIE NAMACALNYCH PRZESŁANEK ABY WŁĄCZYĆ JE DO SWOJEGO ŚWIATOPOGLĄDU..
  a TY KURWA TAKI PEWNY SIEBIE JAK TO ŚWIAT URZĄDZONY JEST...
  Są przesłanki aby twierdzić , że na jakimś poziomie Świat jest zarządzany centralnie ,np, fenomen CHEMTRAILS... ALE TO NIE ZNACZY OD RAZU ŻE PUTIN JEST W DRUŻYNIE OBAMY... for fuck's sake!
 • @Paulus.Aquarius 13:44:46
  ps. Ilość pał przybywa jełopie...
  Czy to nie powinno Cię skłonić do zastanowienia się nad postem który wklejasz ? A jeśli jesteś płatnym trollem to czy nie widzisz , że tylko zanieczyszczasz tego bloga i nie zmienisz tutaj nikogo w rusofoba ?
 • @Paulus.Aquarius 13:54:25
  Urywek z nowej książki Dra Davida Duke: Najwięksi masowi mordercy

  "Plocker wyznaje: Oto szczególnie zapomniana data historyczna: Niemal 90 lat temu, 19 – 20.12.1917, pośród rewolucji bolszewickiej i wojny domowej, Lenin podpisał dekret o powołaniu służb Czeka.

  Wkrótce Czeka stało się największą i najokrutniejszą organizacją bezpieczeństwa państwowego. Zmieniano jej strukturę organizacyjną co jakiś czas, jak i nazwę: GPU, NKWD, KGB."

  https://piotrbein.wordpress.com/2013/07/24/zydzi-najwieksi-wspolczesni-masowi-mordercy/
 • @Talbot 13:58:39
  Czy KGB było formacją słowiańską i czy można jej ufać?
 • @Talbot 14:14:25
  nie dokarmiam trolli ...
 • ...
  https://www.youtube.com/watch?v=SiUYlm7M6vc
 • @Paulus.Aquarius 14:47:16
  kibicujmy Rosji, wyśmiewajmy yankee's pussies :)
  https://www.youtube.com/watch?v=01VMeZXPZK0
 • @Paulus.Aquarius 14:47:16
  "nie dokarmiam trolli ..."

  Polska jest najważniejsza -ani Rosja, ani USA.
 • @Talbot 14:59:37
  Ale Polski nie będzie jeśli Rosja zostanie pokonana przez Atlantów...
 • @Paulus.Aquarius 14:56:22
  https://www.youtube.com/watch?v=16vE2hDxNKU
 • @Paulus.Aquarius 15:29:28
  Nie lubię banderowców, ale...
  Rosja chce utrzymać tam swoją strefę wpływów

  https://www.youtube.com/watch?v=1fQ8b5uxNE0

  Jak myślisz, uda się?
  To samo było w polskim protektoracie za PRL
  Świat pędzi do przodu, a Rosja trzyma go za włosy...
  Licczy na stację benzynową, gdy w Europie budują stanowiska do "tankowania" samochodów prądem elektrycznym?

  Rosja nie ma szans, aby dogonić zachodnią cywilizację - dlatego prowokuje "sytą" Europę zachodnią do wojny,
 • @Talbot 15:51:29
  Hasło KOD - żeby było tak jak było!
 • Prezydent Rosji prezentuje swoją wizję świata przyszłości.
  W Soczi odbywa się 13 posiedzenie Międzynarodowego Klubu Dyskusyjnego "Wałdaj", na którym wiodący ekspreci i politycy wymieniają się poglądami na temat aktualnych politycznych i ekonomicznych problemów współczesnego świata.

  W tym roku temat posiedzenia klubu brzmi: Przyszłość zaczyna się dzisiaj: zarysy jutrzejszego świata"

  15:48 Putin życzył sobie szczęśliwego odejścia na emeryturę
  15:50 Putin: W ostatnich miesiącach nie widzimy zmian na lepsze - Ciężar wzajemnej nieufności przeszkadza w rozwiązywaniu globalnych problemów. Kryzys dotyka w istocie samego projektu globalizacji – powiedział Władimir Putin.
  15:55 Putin: System stosunków międzynarodowych ciągle jest narażony na wstrząsy. - Jednocześnie zasady stosunków międzynarodowych i gospodarki cały czas się zmieniają, dodał
  15:56 Putin: Rosja nie zamierza na nikogo napadać. To śmieszne. - Powtarzane są jak mantra wymyślone zagrożenia, na przykład o wojennym zagrożeniu ze strony Rosji. To zyskowne zajęcie. Można poszerzać budżety, rozszerzać NATO, powiedział Putin. - Rosja nie zamierza na nikogo napadać. To śmieszne, dodał
  16:03 Putin: Chciałbym mieć taką machinę propagandową, o jakiej mówi Zachód, ale takich możliwości nie mamy. - Czy ktoś poważnie myśli, że Rosja może wpłynąć na wybór narodu amerykańskiego? Czy Ameryka jest republiką bananową? Ameryka to wielki kraj. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, - powiedział prezydent Rosji. Nie mamy takich mediów jak CNN, BBC... Chciałbym mieć taką machinę propagandową, o jakiej mówi Zachód, ale takich możliwości nie mamy, dodał.
  16:06 Putin: Na skalę globalną rezultatów walki z terroryzmem nie ma. Jednak zagrożenie wzrasta.
  16:07 Putin: Nie udaje się ocenić natury zagrożeń i uruchomić procesu politycznego w Syrii - Udało się osiągnąć porozumienia z prezydentem Stanów Zjednoczonych, ale znalazły się siły, które te porozumienia zerwały. - Potrzebujemy nowego planu Marshalla dla tego znękanego wojną regionu, powiedział Putin.
  16:14 Rosja nie dąży ani do globalnej dominacji, ani do ekspansji, opowiada się za równym i niepodzielnym bezpieczeństwem dla wszystkich - Nie dążymy ani do globalnej dominacji, ani do ekspansji czy konfrontacji. Suwerenność jest centralnym pojęciem stosunków międzynarodowych - podkreślił Putin.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201610274144049-Putin-swiat-przyszlosc/
 • @Talbot 09:33:25
  Nie polscy tylko z polskim obywatelstwem a to jest różnica. Co do prawdziwości to i owszem jest prawdziwa tak jak w starym dowcipie o "Prawdzie" - zorganizowano wielki bieg przywódców świata, tak się jednak złożyło że na starcie pojawili się tylko Breżniew i Reagan. Ganiają się i ganiają, na metę pierwszy wpada Reagan a w ZSRR Prawda napisała:
  W wielkim wyścigu przywódców świata Pierwszy Sekretarz KPZR towarzysz Leonid Breżniew zajął drugie miejsce a prezydent USA Ronald Reagan przybiegł przedostatni".
 • @Talbot 09:40:37
  A co w tym złego? Rosja leży nad Bałtykiem to w czym sensacji upatrujesz? Będzie wojna to będzie i tak kiedyś trzeba umrzeć a atom jest szybki i nawet nie poczujesz :)
 • @Talbot 15:51:29
  "Nie lubię banderowców, ale...
  Rosja chce utrzymać tam swoją strefę wpływów"

  UKRAINA MA WYBÓR -TAŃCZYĆ JAK JEST USA KAŻE I SIĘ WYKRWAWIĆ ALBO PRZYWRÓCIĆ DOBRE RELACJE Z ROSJĄ I STANĄĆ NA NOGI

  "Świat pędzi do przodu, a Rosja trzyma go za włosy..."

  CHINY, INDIE, INDONEZJA, BANGLADESZ, WIETNAM, UZBEKISTAN, TURKMENISTAN , TADŻYKISTAN FILIPINY,KAMBODŻA, KILKA KRAJÓW AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ, ORAZ WIELE PAŃSTW AFRYKAŃSKICH...MOŻNA POWIEDZIEĆ "PĘDZI DO PRZODU" z NIEMAL WSZYSTKIMI ROSJA MA DOBRE RELACJE POLITYCZNE I GOSPODARCZE ... TO ZACHÓD KTÓRY STOI W MIEJSCU TRZYMA ŚWIAT ZA WŁOSY...

  "Licczy na stację benzynową, gdy w Europie budują stanowiska do "tankowania" samochodów prądem elektrycznym? "

  HA, HA , HA... :)
  Są ciche, ekologiczne i bardzo tanie w eksploatacji. Mimo to auta elektryczne nigdy nie będą produkowane na masową skalę. To się po prostu nikomu nie opłaci – ani koncernom motoryzacyjnym, ani paliwowym, ani rządom, ani kierowcom, ani nawet środowisku naturalnemu...
  http://forsal.pl/artykuly/936500,bak-felieton-przyszlosc-elektrycznych-samochodow-na-swiecie.html


  "Rosja nie ma szans, aby dogonić zachodnią cywilizację - dlatego prowokuje "sytą" Europę zachodnią do wojny,"

  W SIANIU PROPAGANDY, KORUPCJI, PROMOWANIU ZBOCZEŃ ITD Z PEWNOŚCIĄ NIE DOGONI :) "SYTA EUROPA" :D.... BUUUHAHAHAA...:)
  KURWA TALBOT OCIPIAŁ ..JA PIERDOLE CO ZA PACJENT ...HAHAHA ..

  KOŃCZ WAŚĆ , WSTYDU OSZCZĘDŹ !
 • Nie jes tem żadnym rusofobem
  ...jestem polakiem i Słowianinem.

  A kim jest wódz capo di tutti capi, który rości sobie ptetensje do bycia najważniejszym słowianinem i wydawania rozkazów innym słowianom?
  Czy reszta słowian, to śmiecie i gnój?
  Czy chodzi o to, aby słowian wyeliminować z mapy świata?
  Czytając niektóre wpisy antypolskie, ciarki mnie przechodzą.
 • ...CZY TALBOT POBIJE REKORD W ILOŚCI OTRZYMANYCH PAŁ ?
  TRZYMAM KCIUKI :)

  1* x 8 JAK NA RAZIE...
 • @Paulus.Aquarius 17:01:12
  "..CZY TALBOT POBIJE REKORD W ILOŚCI OTRZYMANYCH PAŁ ?
  TRZYMAM KCIUKI :)

  Mnie bały ani ziębią, ani grzeją.

  Na Neonie są antypolacy, którzy kolaburują z poprzednim okupantem nsszego kraju i robią jemu laskę.
 • @Talbot 16:58:08
  Z Ciebie taki Słowianin jak z Macierewicza, Tuska, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Komorowskiego czy Dudy.
  Oczywiście ode mnie też pała!
  Jeśli chciałbym czytać takie artykuły jak podałeś w swojej notce, zaglądnąłbym do Niezależna, Kresy 24, Gazeta Polska itp.
  Tu zaglądam chętnie i komentuję, gdyż Autorzy notek mają wyważone poglądy a nie jak Ty oszołom.
  https://pp.vk.me/c637920/v637920113/140e1/MNlTokMSFJQ.jpg
 • @Paulus.Aquarius 17:01:12
  Spojrz na ranking i wyciągnij wnioski: http://www.alexa.com/siteinfo/neon24.pl

  Jutro dojdzie do siedmiu tysiięcy dzięki twoim komentarzom.
  Jak myślisz dlaczego?
  Bo Polacy to durnie, w przeciwieństwie do was?
 • @Talbot 17:36:37
  To tak wygląda, ponieważ np. Twoje wypociny promuje się na górze a inne poczytne notki, np. Białasa, Jeznacha, Rzeczpospolita itd od pewnego czasu lądują szybko na samym dole!
 • @lorenco 17:32:14
  Pzdrówka ...

  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2016/10/armia-czerwona.jpg
 • @Talbot 17:15:08
  "CAŁYM SERCEM STRZEŻMY DZIEDZICTWA NARODU "

  Nie wszyscy się nabierają na ten Twój pięknie brzmiący slogan...
  w jaki sposób go strzeżesz ? Publikując taśmowo antyrosyjskie wypocicny ?
  To jest ta Twoja racja stanu???
  TWOJE MIEJSCE JEST PRZY MACIEREWICZU ... KTÓRY PODOBNĄ RETORYKĄ POPYCHA NASZ KRAJ KU ZGUBIE bo w naszym interesie są jak najlepsze stosunki z Rosją a nie niszczenie pola do dyplomacji gdzie tylko się da..
  TY ROBISZ DOKŁADNIE TO SAMO CO ZDRAJCA MACIEREWICZ !! robisz to w skali mikro i w innej dziedzinie...ale jednak...
  DWOISZ SIĘ I TROISZ JAKBY TU PRZEMYCIĆ ARTYKUŁ NASĄCZONY ANTYROSYJSKIM JADEM...
  DLA MNIE JESTEŚ ZDRAJCĄ POLSKI CHOWAJĄCY SIĘ ZA PATRIOTYCZNYM HASŁEM !!!
  ALE PRZYJDZIE MAM NADZIEJE KIEDYŚ DZIEŃ ŻE SIĘ SPOTKAMY I SOBIE ... POKOJOWO POROZMAWIAMY I WYJAŚNIMY NIEDOMÓWIENIA...
 • @Talbot
  Znakomity wpis
  5+
  Pozdrowienia
 • Ufff
  Putin: Rosja nie ma zamiaru atakować żadnego państwa

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-rosja-nie-ma-zamiaru-atakowac-zadnego-panstwa/k1brh0

  Czyżby Putin dogadał się z Usraelem?
  Czy Rothschild stchórzył - cały czas liczyłem, że Putin da łupnia Usraelowi, jak przystoi prawdziwemu słowianinowi i wybuchnie III ww
 • @Husky 18:14:55
  przewidywany scenariusz:
  ... taboret bije rekord w zdobyciu blogerskiego dna - czyli ilości pał pod artykułem gdy nagle, bohatersko zjawia się jego klakier, znaczy kundel ..i wstawia 5*... cementując tym samym ...
  TANDEM - GŁUPI I GŁUPSZY... :)
 • TOTALNE 0*
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2014/07/1005430_216067958540299_1065785394_n.jpg
 • @Talbot 17:48:59
  https://pp.vk.me/c635100/v635100229/9e61/JYAY8nxW03A.jpg
 • @Husky 18:14:55
  https://vk.com/images/stickers/107/128.png
 • @Paulus.Aquarius 18:28:53
  Pewnie i Moher dołączy i będzie wszystkich trzech...
 • @Talbot 15:51:29
  A co to jest ta zachodnia cywilizacja?
 • @Talbot 18:15:31
  A kiedy Pan Putin mowil,ze za atakuja jakiekolwiek panstwo.To "najwieksza,najprawdziwsza demokracja swiata " wprowadzac chaos na wszystkich kontynentach.
 • @Rzeczpospolita 18:49:30
  Podobnie to widzę .Pozdrawiam. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/iii-rp-perspektywy-roku-2016-i-dalszych/
 • ZAINSTALOWANO NA NEONIE24 TUBĘ PROPAGANDOWĄ NIEZALEŻNA.PL
  Sukces Neonu24 polegał na tym, że ukazywał on problemy w odmienny sposób, niż narzucona ogólnie propaganda w mediach głównego ścieku. Grupa trzymająca władzę przejęła kontrolę nad przekazem w mediach i prasie, DLATEGO LUDZIE STWORZYLI TEN PORTAL, BO CZUJĄ FAŁSZ, OBŁUDĘ I ZAKŁAMANIE PROPAGANDY Z BRUKSELI I WASZYNGTONU!!! Zainstalowanie na Neonie Talbota - tuby propagandowej niezależna.pl uczyni ten portal bezużytecznym!!! Przedruk wszystkich śmieci, skopiowanych masowo i wklejanych tu na potęgę przez TEGO PROPAGANDZISTĘ "NIEZALEŻNEJ" zaczyna ośmieszać portal.
 • WOJNA INFORMACYJNA NA NEONIE24 STAŁA SIĘ FAKTEM!
  TALBOT - ADEPT DEMONOLOGII STOSOWANEJ. ZA TALBOTEM KRYJE SIĘ SZTAB PŁATNYCH TROLLI ATAKUJĄCYCH PORTAL. BĘDĄ PRZELEWAĆ NA NEON CAŁĄ KARUZELĘ PLOTEK O ŻAŁOSNYM POZIOMIE MERYTORYCZNYM Z WSZELKICH ŹRÓDEŁ, KTÓRE MAJĄ NA CELU PRZEDE WSZYSTKIM DEMONIZOWANIE ROSJI. TO JEST GŁÓWNY CEL WOJNY INFORMACYJNEJ. WSZYSTKO, CO SERWUJE TO BOBO INTELEKTUALNE, POLEGA NA DEZINFORMACJI - ODEJŚCIU OD PROBLEMÓW GŁÓWNYCH, ROZMYCIU TEMATU I UKAZANIU ZMISTYFIKOWANEJ RZECZYWISTOŚCI, WPŁYWIE DEMONÓW NA NASZ ŚWIAT, WPŁYWIE HOROSKOPÓW I UFO, ALBO KOPIOWANIE TANIEJ PROPAGANDY I KŁAMSTW ZACHODNIEJ PRASY. POJAWIA SIĘ PYTANIE, PO CO W TAKIM RAZIE NEON24? MOŻEMY PRZECIEŻ CZYTAĆ WP.PL, INTERIA, ONET.PL, GAZETA POLSKA, WYBORCZA, NASZ DZIENNIK. MAMY WCHODZIĆ NA NEON24, ŻEBY CZYTAĆ SKOPIOWANE ARTYKUŁY GRUPY TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ???
 • @Khaja82 23:15:10
  bardzo dziękuję za ten tekst... Pozwolisz wykorzystać ten tekst na osobą notkę ?
 • @Paulus.Aquarius 23:28:01
  Dziękuję za odwagę i trzeźwy osąd sytuacji. Najlepsza jest bezpośrednia konfrontacja i jesteś w tym świetny! Ludzie, którzy dziś powtarzają "mądrości" za mediami to skończeni idioci, aż dziw, że Neon coś takiego nam serwuje w wydaniu tego matoła! Jeżeli tak dalej pójdzie to Neon zejdzie na psy!
 • Mr.Talbot
  Ostatnimi czasy Talbot oznacza propagandowy Belkot...Brawo i tak dalej ...W koncu niektorzy pokazuja swoje wlasciwe oblicze...
  https://www.youtube.com/watch?v=SeRAF99tBms
  https://www.youtube.com/watch?v=oOZP5CmyVAc

  https://www.youtube.com/watch?v=lFrsE-a2nKA
  https://www.youtube.com/watch?v=xZapMbolL0I
  Ostatni filmik pokazuje udzial FRancji (rzadu, nie ludu) w wojnie w syriii po stronie tzw dziadistow, ktorych ten kraj prawie oficjalnie wspiera i szkoli.
  Wiec prosze tu panie Belkot nie chrzanic i opowiadac bajek z lzemediow, bo tego rodzaju "rewelacje " sacza nam pseudodziennikarzyny od rana do nocy !!!
 • @Khaja82 23:15:10
  Talbot @ Company liczą na nowe gratisiki:

  Grupa ds. walki z "rosyjską propagandą" może dostać do miliona euro dofinansowania.
  Parlament Europejski w środę w Strasburgu będzie głosował w sprawie zwiększenia budżetu grupy roboczej UE do konfrontacji informacyjnej z rosyjskimi mediami, składającej się z 11 pracowników, do 1 miliona euro. Nie wszyscy parlamentarzyści popierają tę ideę i wierzą w realność zagrożenia ze strony rosyjskich mediów, donosi portal EU Observer.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/archive/
 • @lorenco 00:32:35
  Zbyt wiele zbrodni wyszło na jaw w ostatnim czasie. Chcą narzucić i dyktować swój punkt widzenia całej Europie. Banki, koncerny, korporacje, które kupiły media i ich marionetkowe rządy wpadły w panikę, bo do tej pory wszystkie zbrodnie zamiatano pod dywan. Kiedy pojawiają się portale i niezależne media, ukazujące ich działalność z innej strony i ujawniające przestępstwa, pojawia się wściekłość i atak, wypuszczają trolli do demonizowania Putina i proszę - tworzą nawet sztaby do konfrontacji z rosyjskimi mediami za miliony euro, żałosne! Demokracja, wolność słowa to zawsze fikcja, którą kupuje się za pieniądze...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY