Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7141 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Czy czeka nas marsjańska apokalipsa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy ludzkość przegrała starożytną wojnę na Marsie?

 

Broń jądrowa zmieniła wiele na świecie. Po jej stworzeniu rodzaj ludzki uzyskał realną możliwość zniszczenia całej Ziemi. Niewykluczone jednak, że nasz gatunek pozyskał już taką broń przed tysiącami lat, czym doprowadził do unicestwienia rozwiniętej cywilizacji. Nieoczekiwanie dowodem na to mogą być rzekome ślady po eksplozjach jądrowych na Marsie.

 

 

 

 

Naukowiec z American Institute of Aeronautics and Astronautics, dr John E. Brandenburg, twierdzi, że na Marsie doszło kiedyś przynajmniej do dwóch wybuchów nuklearnych. Ekspert przedstawił swoją teorię na odbywającej się we wrześniu konferencji AIAA. Przedstawił tam swoje ustalenia wskazując nawet hipotetyczne miejsca, gdzie mogło do tego dojść.

Jego zdaniem do eksplozji doszło na północ od obszaru znanego obecnie jako Cydonia oraz Galaxias Chaos. Brandenburg stwierdził, że mogą się tam znajdować do dzisiaj artefakty potwierdzające, że planeta ta doświadczyła wojny nuklearnej. Trzeba zaznaczyć, że już wcześniej wielu badaczy stwierdzało, że ślady na powierzchni czerwonej planety wskazują na to, że doszło tam do katastrofy nuklearnej. Podejrzewano jednak, że była ona naturalnego pochodzenia. Doktor Brandenburg rozwinął tę teorię zwracając uwagę, że mogło dojść do wojny, a spustoszony Mars jest po prostu planetą zniszczoną przez  bomby jądrowe.

Sceptycy wskazują, że eksplozje nuklearne powinny pozostawić po sobie kratery, a takowych we wskazanych miejscach nie ma, ale w Hiroshimie, zniszczonej w wybuchu jądrowym w 1945 roku, również na próżno szukać krateru. Po prostu w celu maksymalizacji zniszczeń takie ładunki odpala się w powietrzu. Zdaniem Brandenburga, właśnie z czymś takim mieliśmy do czynienia. Taka wojna atomowa spowodowałaby, że potężne fale uderzeniowe spustoszyłyby powierzchnię planety i doprowadziły do drastycznych zmian klimatu, co skutkowało zabiciem całego życia na Marsie.

Co ciekawe rozmaici eksperci od dawna zwracali uwagę, że powierzchnia tej planety jest spustoszona przez jakieś gwałtowne wydarzenie i wygląda tak jakby doszło tam do wielu eksplozji jądrowych. Z wiadomych przyczyn nie zakładano, że winna jest temu starożytna wojna jądrowa, ale uznali, że mogło do tego dojść z przyczyn naturalnych. Jako przykład takiej aktywności podawano starożytne "reaktory" w Gabonie. Wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas, zanim Mars nie zostanie zbadany, będziemy żyli domysłami. A nawet jeśli dojdzie do zaakceptowanej niedawno, wartej 19 mld dolarów, misji NASA na czerwoną planetę, to i tak prawda może zostać ukryta.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ykHOZG8i8ck

https://www.youtube.com/watch?v=2fAvL8RVsVY

 

http://innemedium.pl/wiadomosc/czy-ludzkosc-przegrala-starozytna-wojne-na-marsie

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

KOMENTARZE

 • Aktywność sejsmiczna może wzrosnąć 26 września, między 28-29 września może wystąpić silne trzęsienie ziemi, zbliża się zapowiada
  http://losyziemi.pl/aktywnosc-sejsmiczna-moze-wzrosnac-26-wrzesnia-miedzy-28-29-wrzesnia-moze-wystapic-silne-trzesienie-ziemi-zbliza-sie-zapowiadana-ogromna-dziura-koronalna-na-sloncu
 • Marsjańska cywilizacja
  Marsjańska cywilizacja - od dawna mówiło się o Marsjanach, to Marsjanie nas odwiedzają, to o Marsjanach kręci się filmy, to Mars jest planetą na której mogło istnieć życie, a na pewno znajdowała ciekła woda. Obecnie jest ale w stanie stałym. Mars stał się następnym celem gdzie człowiek ma postawić swoją stopę po lądowaniu na Księżycu.

  Szaleństwo rozpoczęło się od zdjęć przesłanych przez sondę Viking w 1976 roku. Na jednym ze zdjęć zauważono sławną już marsjańską twarz. Wkrótce zaczęto badać kolejne zdjęcia, rozmyte ziarniste. Wkrótce na powierzchni planety odnaleziono całe miasto. O tak wspaniałym odkryciu napisano grube książki, były konferencje, przemówienia. Oczywiście wszystko tylko wśród fanów teorii marsjańskiej cywilizacji.

  Niestety każda kolejna sonda odwiedzająca czerwoną planetę, przesyłała lepsze, coraz lepsze zdjęcia wykluczając jedną teorię, a dostarczając dane do innych. Ciekawa teoria pojawiła się po dostarczeniu zdjęć przez Mars Orbiter w dniu 5 listopada. Sonda sfotografowała słynny Valles Mariners Canyon - ogromna blizna wyrzeźbiona na powierzchni Marsa. Ten kanion jest tak wielki, że nasz Wielki Kanion to przy nim mróweczka. Na zdjęciach zauważono coś dziwnego w lewym dolnym rogu. Coś w rodzaju nuklearnego grzyba.

  http://paranormalzone.pl/media/k2/items/cache/15d406f06ce12f2ac57cb5137d1afc69_M.jpg

  Postanowiono rozjaśnić i wzmocnić zdjęcie.

  "Zdjęcia wykonane przez Mars Colour Camera (MCC) pokazują tajemniczy obłok oraz rozbłysk. Chmura znajduje się nad marsjańskim kanionem. " pisze serwis DNA Indie. Natomiast Mysteriousunivers.org jest również przekonany co do tej teorii "To na pewno grzyb, pokazuje to kształt, pod nim znajduje się krater powstały po wybuchu".

  http://paranormalzone.pl/images/planety/mars2/4.jpg

  Indyjski blog posuwa się dalej i zadaje pytanie. Czy to pozostałość po komecie Siding Spring? Czy może wybuch metanu, podobny ale znacznie większy jak te które nastąpiły na Syberii. Czy to po prostu chmura pyłu? Bardziej ekstremalne pytanie czy to chmura po wybuchu bomby jądrowej?

  "Odkrycie to może być dowodem na wybuch niewypału, np. starej bomby jądrowej, wodorowej pozostałości po jakiejś wojnie" sugeruje blog.

  Blog odnosi się do ostatniej z książek o Marsie - Death on Mars: The Discovery of a Planetary Nuclear Massacre. Autorstwa dr Johna Brandenburgia, fizyka pracującego dla amerykańskich firm lotniczych. Przedstawił ją na corocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Fizyków.

  Doktor Jonathan Horner astrobiolog z Uniwersytetu z Południowego Queenslad twierdzi - "To po prostu jedna z tych graficznych sztuczek, złudzenie. Oko stara się zobaczyć coś co tak naprawdę nie istnieje".

  Również Michael Brown jest dość sceptyczny "Teorie spiskowe od Marsa, szczepionek do zmiany klimatu powodują dziką interpretację danych i tak naprawdę są sprzeczne z dostępnymi danymi na których pracują profesjonaliści. Twierdzenia te często powodują, że prawdziwe dane są podważane, najgorsze że trafiają one do mediów które podgrzewają atmosferę."

  Dr Brandenburgia jest przekonany o słuszności swojej tezy "Analiza ostatnich zdjęć Marsa, badania gammma i dane potwierdzają hipotezę, że być może nastąpiły dwa wybuchy termojądrowe na Marsie. Miały one miejsce w odległej przeszłości i te wybuchy nastąpiły w miejscach znajdowanych na zdjęciach artefaktów."

  http://paranormalzone.pl/images/planety/mars2/2.jpg

  Chodzi tu o rejon zwany Cydonia. Tam znajduje się słynna marsjańska twarz. Jest częścią północnej półkuli Marsa, między dwoma charakterystycznymi kraterami Arandas i Bamberg. Jest to też obszar dość gładkiej równiny, które kiedyś mogło być dnem morskim, z kraterami wystającymi nad wodę. Niektórzy w tym właśnie miejscu widza zniszczone miasto, utraconą marsjańską cywilizację. Te pomysły mogły być zainspirowane filmami science fiction i serialami telewizyjnymi.

  "Obrazowanie radioaktywne ośrodków eksplozji nie pokazuje żadnych kraterów zgodnych z podmuchami powietrza. Wybuchy mogły być skolerowane i nastąpiły w Cydonia Mansy i Galaxias Chaos... Reasumując, dostępne dane wymagają wzięcie pod uwagę możliwości masakry jądrowej w tym rejonie." podaje doktor.

  Według dr Hornera wyobrażenie takiej sytuacji jest dość zabawne, a nawet ciekawe. Wzięcie pod uwagę, że w tym miejscu wybuchła bomba termojądrowa lub rozbiły się jakieś odłamki komety Siding Spring jest opcją, ale z naukowego punktu jest to nie możliwe.

  Mars Orbiter znalazł się na robicie Czerwonej Planety 24 września 2014 roku. Posiada kolorowy aparat, niestety nie jest on najwyższej rozdzielczości, takich jak te posiadane przez Mars Global Surveyor lub Mars Reconnaissance Orbiter. Z tego powodu główną misją tej sondy jest poszukiwanie metanu, a nie przeszukiwanie powierzchni .

  http://paranormalzone.pl/images/planety/mars2/2.jpg

  źródło: http://www.news.com.au

  http://paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/strefa-sceptyka/item/393-czy-na-marsie-wybuchla-bomba
 • @Husky 19:53:53
  Zrzucą kilka bombek i zdmuchnie ziemską atmosferę.
 • Planeta Wenus mogła kiedyś nadawać się do zamieszkania, twierdzą uczeni
  Symulacje komputerowe, przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Nauk Planetarnych w Tucson w Arizonie wskazują, że Wenus, często określana mianem piekielnej planety, mogła kiedyś przypominać Ziemię. Co więcej, na jej powierzchni mogły znajdować się oceany a warunki mogły być odpowiednie dla powstania życia.

  Badacze zastanawiają się dlaczego dzisiejsza Wenus drastycznie różni się od Ziemi, skoro obie planety posiadają podobne rozmiary, gęstość i mogły powstać w ten sam sposób. Aby dowiedzieć się jak planeta Wenus mogła kiedyś wyglądać, uczeni skorzystali z modelu komputerowego, który jest często stosowany do badań nad zmianami klimatycznymi na Ziemi.  Powstały w sumie cztery wersje Wenus. Każda z nich różniła się od siebie drobnymi szczegółami, np. ilością energii jaką otrzymywała od Słońca oraz długością dnia wenusjańskiego. Uczeni symulowali ewolucję każdej wersji planety a najbardziej optymistyczna prognoza zakłada, że Wenus w swojej przeszłości mogła posiadać umiarkowane temperatury, grubą pokrywę chmur a czasem mogło dochodzić nawet to przelotnych opadów śniegu.  Około 715 milionów lat temu, Wenus mogła jeszcze posiadać warunki odpowiednie dla rozwoju i przetrwania życia. Jednak planeta z jakiegoś powodu zaczęła przeobrażać się, oceany wyparowały a temperatury zaczęły rosnąć. Dzisiejsza Wenus nie nadaje się do zamieszkania. Przyszłe misje kosmiczne być może pozwolą ustalić dlaczego to ciało niebieskie przeszło przez taką metamorfozę.


  http://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/planeta-wenus-mogla-kiedys-nadawac-sie-do-zamieszkania-twierdza-uczeni

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY