Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 6164 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Pojawiają się nowe gatunki zwierząt

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ingerencja z Kosmosu?

 

 

Przyroda usiłuje na różne sposoby naprawiać i uzupełniać to co bezmyślny i zuchwały człowiek bez przerwy psuje. Ginące każdego roku dziesiątkami gatunki na świecie, uzupełniane są nowymi, które naukowcy odkrywają na ziemi i w wodzie.

Świat przyrody bez przerwy nas zaskakuje. Choć codziennie ginie na Ziemi kilka gatunków zwierząt to w ich miejsce wchodzą nowo odkryte, nieznane wcześniej gatunki. Pojawiają się osobniki widoczne gołym okiem i mikroskopijne lub mało widoczne. Tak jest również z roślinami, a także z grzybami i bakteriami. Pojawiają się na świecie dziwne, czasem o zaskakującym wyglądzie małpy, koty, ryby i owady.

Kilka lat temu odkryto m.in. mikro ćmy z Kostaryki, które są małe i bardzo kolorowe. Jak twierdzą biolodzy, mogłyby być dobrym środkiem transportu dla bajkowej Calineczki. Ich skrzydła mają rozpiętość do 3 centymetrów, a długość ciała wynosi 2 cm.

Odkrywcy znaleźli też trzy lata temu, jeszcze coś innego bardziej niezwykłego wśród owadów: śmiejące się cykady. To gatunek cykad z Filipin. Na „śmieszki” cykad natrafili naukowcy z Akademii Nauk Kalifornii.

W środowisku morskim, także na Filipinach, udało się naukowcom amerykańskim wyszukać zwierzaka „cudaka”, o nazwie „pompowany rekin”. Dlaczego „cudak” i dlaczego pompowany? Po pierwsze to nowy gatunek rekina. Po drugie wyraźnie mniejszy jak dotychczas znanych – ma niewiele ponad 1 metr długości. Po trzecie, w chwili zagrożenia, potrafi odstraszać wroga błyskawicznym wzrostem swoich rozmiarów – połyka wodę i powiększa rozmiary ponad dwukrotnie.

Ta sama ekspedycja naukowców z Kalifornii, znalazła trzy nowe gatunki morskie z Filipin, które określono, jako nagoskrzelne z rodzaju Nembrotha. Nagoskrzelne to wcześniej zaliczane do gatunków ślimaków morskich, które co nieco przypominają popularne, lądowe pomrowy, bo tracą zewnętrzną swoją skorupkę w stadium dorosłym. Są bardzo barwne i mają wyraźnie widoczne, zewnętrzne skrzela. Te trzy nowe gatunki są toksyczne i bardzo kolorowe. Dotąd były nieznane, gdyż większość swojego życia spędzają w pozycji wciśniętej, w szczeliny skalne.

Na Oceanie Spokojnym w Nowej Kaledonii (zamorskie terytorium francuskie) uczeni znaleźli nowe gatunki żuków. To niewielkie zwierzęta, o około 3 mm długości. Ale, po analizie ich DNA i zbadaniu treści pokarmowej żuków, naukowcy odkryli jeszcze coś więcej. Okazało się, że nowe żuczki żywią się roślinami, których nauka jeszcze nie zna, a botanicy – co zrozumiałe – nie sklasyfikowali tych roślin. A więc nieznane wcześniej uczonym żuczki jedzą nieznane dotąd rośliny.

Pewien rybak z Florydy, miłośnik wędkarstwa i wielkiej ryby, upolował któregoś dnia osobnika, bliżej nieznanego gatunku, którego nie był w stanie zidentyfikować na żadnej stronie w Internecie. Zwierzak był podobny do prehistorycznego gada. Rybakowi pomógł naukowiec z Florida Museum of Natural History. Zidentyfikował niby gada, jako roughtail Stingray, z nazwą naukową, Dasyatis centroura.

Eksperci morscy z Narodowego Akwarium Morskiego w Plymouth (jeden z największych portów w Wielkiej Brytanii) zidentyfikowali nowo odkryty gatunek „ryby żelka”. Znaleziska dokonał, podobnie jak na Florydzie, rybak łowiący na wodach Pacyfiku, na północ od Nowej Zelandii.

Na liście niedawno nowo odkrytych gatunków znajdują się koty ze skrzydłami. Zdarzyło się normalnie. Któregoś dnia przed siedmiu laty, jakaś miła Chinka w mieście Xianyang, przygarnęła przypadkowo malutkiego kotka w ciemnych barwach. Trzymiesięczny kociak wyglądał zwyczajnie, jak każdy kociak, ale w miesiąc później wyrosły mu – niczym ptakowi – skrzydła. Pani opiekunka stwierdziła, nie po raz pierwszy, że jej skrzydlaty kotek macha skrzydłami, tylko wtedy, kiedy… interesuje się jakąś kotką.

W zeszłym roku została przypadkowo odkryta w centralnym Konga, małpa lesula małpa z ludzką twarzą. Lesula żyje w miasteczku Opala, gdzie pracuje w roli posłusznego zwierzątka, w domu córki dyrektora tamtejszej szkoły. Świeżo odkryta małpka przypomina wyglądem koczkodana sowiogłowego, ma większe niż koczkodan oczy, różową twarz i złociste futro, no i w kolorze błękitu zadek i przyrodzenie.

Oglądając z bliska kongijską lesulę, można mieć wrażenie, że ma ona rysy i twarz człowieka. Ludzkie rysy lesula zawdzięcza niezwykłym, pięknym i wyrazistym migdałowym oczom oraz wyjątkowo gładkiej przyjemnej z wyglądu, buzi.

Stanisław Cybruch

22 Strange Animals You Probably Didn’t Know Exist

Most of us don’t grasp the variety of animals species that inhabit the Earth today, and some even get surprised as they find out there’s an animal they haven’t heard of before. But seriously now – out of 1,367,555[1] identified non-insect animal species that live on Earth today, how do you expect to know every single one of them? To put it into perspective, take into account that this number represents only 1% of all animal species that ever lived! [Read more...]

Pink Fairy Armadillo

Image credits: reddit | wikipedia

Aye-aye

Image credits: animalsadda.com

The Maned Wolf

Image credits: imgur

Tufted Deer

Image credits: zoochat.com

 

Dumbo Octopus

Image credits: interactiveoceans.washington.edu

Patagonian Mara

Image credits: zoochat.com

Naked Mole Rat

Image credits: extremelongevity.net

Irrawaddy Dolphin

Image credits: wwf.org | imgur

The Gerenuk

Image credits: Michael Despines | imgur

Dugong

Image credits: webecoist

The Babirusa

Image credits: oregonzoo.org

Lamprey

Image credits: forum.lowyat.net

The Fossa

Image credits: en.academic.ru | imgur

Star-Nosed Mole

Image credits: synapsebristol.blogspot.com

Sunda Colugo

Image credits: identi.info

Zebra Duiker

Image credits: imgur

Yeti Crab

Image credits: oceanleadership.org

Superb Bird of Paradise

Image credits: BBC Planet Earth | National Geographic

Blob Fish

Image credits: coloribus.com | monsterfishworld.com

Cantor’s Giant Soft Shelled Turtle

Image credits: wwf.panda.org

Gobi Jerboa

Image credits: tgran | wildofanimals.blogspot.com

Japanese Spider Crab

Image credits: telegraph.co.uk

21 More Strange Animals You Didn’t Know Exist (Part II)

KOMENTARZE

 • autor
  5*
 • autor
  http://pu.i.wp.pl/bloog/88594488/51854192/may_smok_morski_na_d_6r_big.jpg
 • autor
  http://avivas.ru/topic/redkie_i_udivitelnie_jivotnie.html
 • @fretka 10:01:21
  Wszystko na świecie się zmienia w zastraszającym tempie - nawet mapy.

  https://www.monitor-polski.pl/efekt-mandeli-zmiany-na-mapie-swiata/
 • WYMIARY I GĘSTOŚĆI
  "7 poziomów gęstości

  I poziom gestości odnosi się do tworów przyrodniczych abiotycznych (nieożywionych) i biotycznych (ożywionych). Do abiotycznych należą zwykłe kamienie oraz otoczenie organizmów (ich środowisko), zaś do biotycznych należą prokariota, eukariota oraz małe owady, bezkręgowce, pierwsze prymitywne kręgowce ,rośliny nago i okrytonasienne. Konkretnie na pierwszy poziom składają się gestości wszechświata składają się elementy martwe i najprymitywniejsze organizmy żywe .Analogicznie myśląc każdy następny poziom reprezentują coraz to bardziej zaawansowane organizmy żywe. Wg. przekazów od Kasjopean ,Plejadian czy też Ra mogą zachodzić takżę ewolucje z niższego poziomu na wyższy , ale zachodzi to w momencie śmierci danej istoty żywej na danym poziomie rozwoju ,nie u wszystkich ale u tych najlepiej rozwiniętych na swoim poziomie.
  Cechy charakterystyczne pierwszego poziomu: abiotyczne (nieożywione) ciało całkowicie fizyczne, świadomość istnienia fizycznego, dążenie do istnienia biologicznego.

  II poziom gęstości
  Na poziom ten składają się wszystkie występujące na ziemii zwierzęta wysoko znajdujące się w drabinie ewolucyjnej ,okazujące przejawy inteligencji. Głównie chodzi tu o wszystkie zaawansowane ewolucyjnie bezkręgowce oprócz człowieka bo on stoi na wyższym poziomie rozwoju. Istoty II poziomu to chociażby psy,koty, konie, delfiny. Biolodzy już dawno zauważyli że zwierzęta te wykorzystują inteligencję np. w poszukiwaniu pożywienia ,mają nawet utworzoną hierarhię (zwierzeta stadne), czy też tak jak psy potrafią rozróżnic zachowania swoich właścicieli (odwołuje tu się do zwierząt domowych).Jednak wszystkie istoty drugiego poziomu nie są w stanie dorownał człowiekowi nawet jeżeli używają swej inteligencji , otóż tylko człowiek potrafi myśleł abstrakcyjnie. W przeciwieństwie do niektórych ludzi, zwierzęta opuszczają ciało fizyczne, czyli po prostu giną, zanim dostaną się na wyższy poziom.
  Cechy charakterystyczne drugiego poziomu: całkowita fizyczność, ciało biologiczne, świadomość gatunkowa, świadomość życia biologicznego, pierwotne instynkty, u wyżej rozwiniętych gatunków (na przykład: psów, kotów, szympansów, delfinów), dążenie tych istot do myślenia abstrakcyjnego, najprawdopodobniej jednak oczywiście podświadome, choć zaskakujące z naszego punktu widzenia (na przykład psy i delfiny ratujące ludzi).

  III poziom gęstości
  Ludzie reprezentują trzeci poziom gęstości,gdyż potrafią myśleć abstrakcyjnie i niejednokrotnie postępują irracjonalnie wbrew logice. Według przekazów plejadian w 2012 roku ma nastąpić radykalna zmiana związana z tym że ludzkość przejdzie na IV poziom gestości , nastąpi wtedy ewolucja ludzka .I,II,III,poziom jest materialny , istoty na tych poziomach bytują jako istoty materialne. Regeneracja na tych etapach ewolucyjnych zachodzi przez sen ,istoty pobierają jedynie energię w postaci pożywienia,czas ich zycia jest bardzo krótki. U istot tych wytępują przejawy rozwoju duchowego (tylko ludzie). IV poziom rownież jest materialny ale zachodzą tam diametralne różnice. Według teorii gęstości, IV poziom zakłada zmienną fizyczność. Trzeci poziom dzieli sie także na dwie filozofie: Służenie Innym i Służenie Sobie. Według Kasjopean, od około 309.000 lat, planeta Ziemia i zamieszkujący ją ludzie są w rzeczywistości Służenia Sobie, a wcześniej byli w rzeczywistości Służenia Innym. Zmianie filozofii towarzyszyły kataklizmy. Siły Służących Sobie i Służących Innym maja sie zrównoważyć w czasie nadejścia tzw. fali zmieniającej rzeczywistość. Świadomość ludzi wzrasta, a owa fala jest coraz bliżej, co przejawia się poprzez współczesne wydarzenia w praktycznie wszystkich dziedzinach życia i nauki. Niektórzy ludzie pochodzą z wyższych poziomów, na przykład piątego, a całkowicie fizyczną egzystencję na trzecim poziomie wybrali z własnej woli, aby doświadczyć fizyczności, i aby stać się świadkami nadchodzących zmian, które mają charakter unikalny. Według Kasjopean, nadchodzą przełomowe czasy w dziejach ludzkości - w kierunku Ziemi zbliżają się meteoryty, a za nimi fala, zmieniająca rzeczywistość egzystencji z trzeciego do czwartego poziomu. Nie wiadomo, ilu ludzi przeżyje proces transformacji. Ludzi posiadających wyższą wiedzę ma być w przybliżeniu 144 tysiące. Mają oni w odpowiednim czasie podzielić sie tą wiedzą z innymi ludźmi. Być może będą to właśnie oni, albo oni oraz ci, których oni zdołają uświadomić.
  Cechy charakterystyczne 3 poziomu: całkowita fizyczność, ciało biologiczne, myślenie abstrakcyjne, liniowe postrzeganie czasu.

  IV poziom gęstości
  Jest to poziom reprezentowany przez istoty jeszcze materialne ale o wiele bardziej zaawansowane ewolucyjnie ,poziom świadomości i wykorzystywanie potencjału inteligencji jest w pełni wykorzystane . Isoty IV poziomu regenerują swoje siły nie przez sen lecz przez asymilację fotonową. Również w ten sam sposób istoty te się odżywiają ,ich układy pokarmowe są w zaniku gdyż spożywają już bardzo małe ilości pożywienia a większość energi czerpią z promieni słonecznych przez asymilację (wchłanianie ) fotonów .Tzn. na IV poziomie także u ludzi którzy go osiągną , wykształci się nowy rodzaj komórek dzięki czemu energia pochłaniana będzie ze światła. Dlatego też układy pokarmowe staną się prawie niepotrzebne i zaczną zanikać. Isoty czwartego poziomu są wysoko rozwinięte duchowo , posiadają zdolności telekinetyczne i telepatyczne , potrafią kontaktować się ze zmarłymi bez pomocy medium. Dodatkowo okres bytowania jest długi. Ludzie będą mogli żyć po 180-200 lat jeżeli nie dłużej. Według Kasjopean, średnia długość życia na czwartym poziomie ma wynosić na początku 400 lat, później 800. Na czwartym poziomie jest nadal fizyczność i ciało genetyczne, ale są one inne niż na trzecim. Według Kasjopean, z trzeciego poziomu na czwarty można się dostać na kilka sposobów: "zniknięcie" (co mogło spotkać Majów i inne cywilizacje), albo zostanie przeniesionym przez tzw. falę po zakończeniu trwającego około 390.000 lat cyklu egzystencji jakiejs planety na trzech pierwszych, całkowicie fizycznych, poziomach. Czwarty poziom, podobnie jak trzeci i szósty, zakłada ponadto także dwie główne filozofie: Służenie Innym, albo Służenie Sobie. Według Kasjopean, planeta Ziemia jest od pewnego czasu pod wpływem przedstawicieli tej drugiej opcji.
  cechy charakterystyczne 4 poziomu: zmienna fizyczność, płynne i nieliniowe postrzeganie czasu, świadomość gatunkowa przy jednoczesnej świadomości indywidualistycznej.

  V poziom gęstości
  Jest to poziom reprezentowany przez istoty o niebywale wysokim poziomie rozwoju, z naszego ludzkiego punktu postrzegania. Tutaj istoty te bytują jako czysta energia lecz mają swiadomość , są wielowymiarowe gdyż występują w wielu wymiarach w tym samym czasie jako jedna istota, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości indywidualnej. Potrafią one modulować i kształtować energię ,światło i przekazwyać je. Do istot V poziomu należą dusze istot z poziomów od 1 do 4, oraz przejściowo będące tutaj istoty, które skończyły cykl egzystencji i nauki na 4 poziomie, a będące jednocześnie niewystarczająco przygotowane, by znaleźć się na szóstym. Poziom inteligencji tutaj wyprzedza tysiące razy poziom IQ najpotęzniejszych komputerów zbudowanych na ziemii ,a poziom wykorzystania zdolności telekinetycznych i telepatycznych jest ogromny. Dla istot tych począwszy od IV poziomu czas i przestrzeń nie są stałe i jednolite (liniowe), bo posiadają one wiedzę która pozwala im zrozumieć sens istnienia oraz znają bardziej wszechświat i jego tajemnice. Dla nich przestrzeń i ogromne odległości między galaktykami nie mają znaczenia, są to istoty już całkowicie pozbawione fizyczności, nieśmiertelne. Na piątym poziomie regeneruje swoją energię świadomość istot z fizycznych poziomów, w tym ludzi, gdy te istoty śpią i mają wizje senne. Niektórzy ludzie mają skłonność do zapamiętywania treści snów. istnieją artyści, na przykład pisarze, którzy stali się sławni dzięki temu, że inspiracją do ich dzieł sztuki była właśnie... treść ich snów. Sen ma różne przeznaczenia: regeneracja energii, rozwój duchowy. Niektórzy zapamiętuja treść snów i czerpią z nich inspiracje.
  Cechy charakterystyczne 5 poziomu: ciało całkowicie energetyczne przy jednoczesnym zachowaniu świadomości, całkowita niefizyczność, możliwość dobrowolnego kształtowania otaczającego świata (na przykład: ktoś chce być w statku na morzu, to po prostu pojawia się w statku na morzu; albo: ktoś chce być w wieży i mieć włosy długie do ziemi, to pojawia się w wieży i ma włosy długie do ziemi), istoty na poziomach od 5 do 7 nie umierają.

  VI poziom gęstości
  Reprezentują go istoty które wszystkie stanowią jedną zgodną ,kompatybilną całość. Następuje tzw. tworzenie jaźni tzn. wszystkie istoty tworzą jeden umysł kolektywistyczny , coś takiego samego ja borgowie ze startreka tylko tyle że tutaj mamy do czynienia z realnymi faktami. Są znane nam z przekazów channelingowych cywilizacje, które doszły do tak wysokiego poziomu rozwoju duchowego: Kasjopeanie, Plejadianie i Ra. Wszyscy Ra stanowią jeden kolektywny umysł ktory udało im się osiągnąć po tysiącach lat ewolucji.Istoty te są w pełni energią lecz decyzje i wszystko jest podejmowane w sposób jednomyślny beż żadnych sprzeciwów. Kasjopeanie to formy myślowe o umyśle zbiorowym i filozofii Służenia Innym, które są tzw, biernymi duszami. Na poziomach 3, 4 oraz 6 są dwie główne filozofie: Służenia Innym i Służenia Sobie.

  VII poziom gęstości
  Jest to poziom reprezentowany przez istoty najwyżej zaawansowane we wszechświecie , istoty te są tak doskonałe że można je nazwać Bogami i są tak potężne i tak wysoko zaawansowane techniczne że żadna siła w kosmosie nie byłaby im się w stanie przeciwstawić , osiągnąć ten poziom mogłyby jedynie cywilizacje istniejące i rozwijające się wiele milionów lat. Według przekazów channelingowych istot z 6 poziomu, na 7 poziomie wszystkie istoty są jednym i tym samym, są całkowicie niefizyczne, oraz widzą wszystko co istnieje takim, jakim jest naprawdę.  Żródło: http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=7507.0
 • @Autor
  to są dowody ewolucji.. chociaż nawiedzeni zindoktrynowani wierni będą twierdzić, że ich buk z nudów projektuje nowe DNA.. no bo musi mu się bardzo nudzić, jeśli w 6dni stworzył Świat idealny, to po co poprawki?
 • @wk..ny 13:55:24
  Jesteście w czasie, kiedy wszystko dzieje się teraz. Energie, które już spłynęły na Ziemię i wciąż do niej docierają sprawiły, że Ziemia obraca się szybciej. Odczuwacie to, jako zmianę w odczuwaniu upływu czasu, wszystko dzieje się szybciej, materializacje i projekcje waszych umysłów dzieją się niemalże natychmiast, i nie ma tu różnicy , czy jest to pozytywne myślenie, czy nie, wszystko się dzieje teraz……


  Chyba słyszałeś o spadających na ziemię stadach ptaków i wielorybach, oraz delfinach znajdowanych w setkach na plażach?

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/martwe-ptaki-znowu-spadaja-z-nieba/cq3xk1h

  Kiedyś wysokorozwinięte cywilizacje raptem przestały istnieć, po prostu rozpłynęły się w powietrzu pozostawiając na ziemi swoje budowle.
  To samo czeka współczesną ludzkość. Nasza cywilizacja też zniknie, zostanie przeniesiona do innej, wyższej gęstości. Podobnie stało się z cywilizacją marsjańską.
  Pojawiające się nowe gatunki zwierząt są sygnałem, że proces zmiany gęstości na Ziemi przyspieszył, dlatego Ziemia jest zasiedlana nowymi gatunkami i są pozbywane stare.
 • @wk..ny 13:55:24
  Jest teoria która mówi, że większość planet w naszym US jest zamieszkana nadal przez istoty, które przeszły przez tę zmianę gęstości energetycznej, tylko stały się niewidzialne dla ludzkich zmysłów, tak jak Duchy, których my nie widzimy.
  Wszechświat jest energetyczny' Keshe już coś o tym mówił - Kosmos jest wypełniony darmową energią, z której korzystają także pojazdy UFO.
  Iluminaci niedługo ujawnią prawdę, bo zostaną do tego zmuszeni...
 • Bardzo ciekawa notka!
  Piątka gwiazdek!
 • @Talbot 14:48:15
  Wspaniałe zdjęcia dziwolągów podaliście z Fretką.
  Zanim przeniesiemy się z naszą cywilizacją do wyższej gęstości, trzeba pilnować abyśmy wcześniej nie wyparowali na skutek wojny nuklearnej a wraz z nami te dziwolągi bo szkoda by było...
 • A co jak....
  ...to tylko i aż MUTANTY ?
 • @Talbot 15:22:15
  też dużo czytam, różnica między nami jest taka, że ja analizuję, a ty niczym pelikan łykasz i wydalasz dalej.. Co nie zmienia faktu, że jesteś w wyścigu do prawdy przed większością na Neonie, ale do mnie Ci daleko ;)
 • @Talbot 15:22:15
  Jeśli Iluminaci ujawnią prawdę, to będzie to ich samo-unicestwienie; gdyż prawda należy do Boga, co tym samym stoi w przeciwieństwie do żydowskich teorii n.t. ewolucji, itd.
 • @wk..ny 18:44:08
  " ty niczym pelikan łykasz i wydalasz dalej.. Co nie zmienia faktu, że jesteś w wyścigu do prawdy przed większością na Neonie, ale do mnie Ci daleko ;)"

  Wszyscy wiemy, że jesteś "oświecony", dlatego jesteś wiecznie "zdenerwowany".
 • @Zdzich 20:07:47
  " gdyż prawda należy do Boga"

  To co piszę należy raczej do Globalnej Świadomości, a nie do Boga. Każdy ma swojego ...Boga.
 • @Zdzich 20:07:47
  "gdyż prawda należy do Boga, co tym samym stoi w przeciwieństwie do żydowskich teorii n.t. ewolucji, itd."
  Jest widoczne, że Ciebie ewolucja nie dotyczy.
  Zatrzymałeś się w rozwoju, w klasztorze nie ma warunków do postępu rozwoju umysłowego a tym samym do postępu technicznego, cywilizacyjnego, ewolucji technicznej i świadomej.
  Bóg ma z Ciebie i Tobie podobnym ubaw.
 • @Talbot 20:27:15
  ...pojawienie się takich istot może świadczyć o czymś jeszcze: nasi genetycy usiłują bawić się w demiurgów, prowadzą szereg tajnych programów - i to są efekty. Pytanie, czy pojawienie się tych istot w otwartej przestrzeni jest przypadkowe - czy zamierzone i ma służyć testowaniu ich zdolności przeżycia w środowisku naturalnym.

  ...nie od rzeczy będzie nadmienić (szczególnie na użytek tych leżących krzyżem od rana do rana...) że wiele wskazuje na to, iż jesteśmy owocem takich samych eksperymentów przeprowadzanych setki tysięcy lat temu przez cywilizacje których istnienia nieliczni z nas mogą się co najwyżej domyślać. To są nasi prawdopodobni Stwórcy, te cywilizacje. W niczym oczywiście nie osłabia to zasadności dociekań o Pierwszą Przyczynę. Tylko nie na tym infantylnym nam znanym modelu - ale na innym - wielokroć bardziej złożonym.

  Dla osób o otwartych umysłach polecam regularne oglądanie (bo ogląda się łatwiej niż czyta) serialu "Ancien Aliens". Kanały H i H2 np na platformie Cyfrowego Polsatu. Zręby tej wiedzy rozpoczął nam - naszemu pokoleniu - odtwarzać Erich von Deniken dziesiątki lat temu - ale to wiedza starożytna, starsza niż wszystkie znane religie (razem wzięte...).
  Dobromiłujący, bogobojni i tolerancyjni chrześcijanie wiele wysiłku włożyli, by ową wiedzę mieczem i płomieniem unicestwić. Szczęśliwie im się to nie udało.

  Serial trudno się ogląda leżąc krzyżem


  za materiał 5*
 • @ Talbot i lorenco
  Bóg jest tylko jeden, ale niektóre żyjące osobniki charakteryzują się pod-poziomem gęstości mózgu i nie są w stanie w Go uwierzyć. Stąd ich potoczny opis: półgłówki. Urojenia mają .. GLOBALNE.

  lorenco: Wiesz tyle o Bogu, klasztorach i o mnie, co o ewolucji. Tymczasem, w przeciwieństwie do Ciebie, zapewniam że ja od małpy nie pochodzę.
 • @Zdzich 01:05:37
  Czy katolicy mają zakaz zajmowania się starożytną wiedzą?
  To właśnie iluminaci robią wszystko aby taką wiedzę ukryć, manipulując nauką. Pan Bóg dał mi rozum, wolną i abstrakcyjne myślenie, abym z tego korzystał.Czy uważasz, że Pan Bóg nie stworzył starożytnych cywilizacji obdarzonych rozumem i przy okazji kosmtów - to kto ich stworzył - diabeł?
 • @Talbot 09:08:57
  Wg religii katolickiej, każdy żyje w jakimś celu i jest potrzebny.
  I gdyby nie naukowcy Kościoła Katolickiego, nic nie wiedziałbyś n.t. starożytnej wiedzy.
  Pamietaj, że uniwersytety i propagowanie wiedzy zapoczątkowane były przez Kościół Katolicki celem podziwiania i zagłębiania wiedzy na temat wszystkiego, co Pan Bóg stworzył (począwszy od materii na bazie słowa, czyli konceptu).
  W przeciwieństwie do Boga, działa diabeł, który rujnuje wszystko, łącznie z życiem. Jego architektura to destrukcjonizm, jego uluniona sylaba: NIE.
 • @Talbot 09:08:57
  "kto ich stworzył?"

  Ciekawe podejście ma znany (i dobry) pisarz S-F Frank Herbert w książce "Godmakers" ("Twórcy bogów").

  Jeśli przyzwolimy na istnienie zjawisk paranormalnych (a takich zdarzyło mi się doświadczyć), i że nie koniecznie są one tworami Szatana, robi się ciekawie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY