Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
871 postów 7125 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rosjanie przygotowują się do wojny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obywatele Rosji przygotowują się na wojnę zaopatrując się w podstawowe produkty.

Za: PrisonPlanet.pl

 

Zdaniem eksperta, który niedawno odwiedził region obywatele w całej Rosji w ramach przygotowań do wojny zaopatrują się w niezbędne produkty takie jak sól, zapałki i gryka.

W artykule dla Wilson Center, Jill Dougherty, która służyła 30 lat jako korespondent zagraniczny CNN opisuje jak Rosjanie popadli w paranoję nieuchronnego konfliktu.

Po wyjaśnieniu jak kierowca taksówki w Moskwie pytał ją: "Kiedy idziemy na wojnę?", Dougherty opowiada jak podróżowała przez "region bałtycki, Gruzję i Rosję", i że "rozmowy o wojnie są wszędzie".

"W biurze zapytałam rosyjskiego pracownika o nastroje w robotniczej dzielnicy Moskwy",
pisze. "Starzy ludzie kupują sól, zapałki i grykę mówi mi - wybawienie dla Rosjan zaopatrujących się w podstawowe produkty na wypadek wojny."

 

Według Dougherty wiele wybitnych głosów w Rosji jest bardzo zaniepokojonych manewrami wojskowymi i coraz bardziej szorstką retoryką NATO.

Cytuje komentarze Siergieja Karaganowa, eksperta spraw zagranicznych i członka rosyjskiej Rady Polityki Zagranicznej i Obronnej MSZ, który powiedział gazecie Der Spiegel, że zachodnia ofensywa propagandowa przeciwko Rosji "nawiązuje do okresu poprzedzającego nową wojnę."

https://www.youtube.com/watch?v=fLk1VsXH-m8

 

Jak wyjaśnia Mac Slavowszystkie znaki wskazują na poważną eskalację.

"Po tym jakniedawnoWładimir Putinprzeprowadził czystki wśród 50 swoich najlepszych dowódców  działając według starej sowieckiej doktryny, która wymaga dokładnie takich manewrów przed wojną, wydaje się, iż podjęto wiele działań po stronie Wschodu jak i Zachodu antycypując wystąpienie dużego konfliktu”.


"NATO rozmieszcza więcej aktywów na wschodnim froncie a Rosjanie gorączkowo wdrażają nowe systemy broni, z których jeden jest podobno zdolny do starcia z powierzchni ziemi stanu wielkości Teksasu, jak również torpedy tsunami, które mogłyby zniszczyć całe przybrzeżne miasta."

Link do oryginalnego artykułu: LINK

(przypis PrisonPlanet.pl
Gwoli przypomnienia Obama przeprowadził podobne czystkiw generalicji w 2013 roku, a "paranoja"
konfliktu trwa w USA od 9/11

 

KOMENTARZE

 • I pomyśleć, że gdyby nie ta parszywa garstka szaleńców...
  to żylibyśmy sobie w pokoju, bez wojen...
 • @Jan Paweł 13:12:16
  Też już kupiłeś kaszę i słoninę?
 • A tak właściwie...
  to kto ma napaść na Rosję?
  Może to Rosja chce napaść na kogoś, choć w to wątpię. Zostają tylko kosmici..
 • @Talbot 13:40:08
  maciarewicz i spółka rzecz jasna. amerykanie muszą zrobić wojnę z rosją przed wyborami prezydenckimi bo jak wygra trump, sprawa się rypnie. maciarewicz wyśle naszych chłopaków do donbasu, ruskie będą musieli zareagować. nasi w odwecie ostrzelają z kraba ruski posterunek graniczny w kaliningradzie, ruskie w odwecie walną iskanderami w ulicę wiejską w warszawie. amerykanie będą mieli casus belli, wprowadzą swoje wojska do polski, ruskie postawią na linii wisły zaporę z 4 lub 5 atomówek i wojna się skończy. amerykanie nie odpala ani jednej rakiety na moskwę a ruskie ani jednej na waszyngton. wygrani jak zwykle będą niemcy bo poczekają kilkaset lat i zajmą se zachodnią polskę.
 • @czerwony baron 14:33:25
  oczywiście pokoju nie zawrą bo wojna to biznes. od czasu do czasu ktoś komuś samolot zestrzeli, okręt zatopi i tyle. w wojnie konwencjonalnej na terenie rosji, usa jest bez szans i vice versa - nie ma jak dostarczyć bezpiecznie wojsk lądowych.
 • @Autor
  Widzę,że w tym twoim zakichanym Usraelu dalej funkcjonuje instytucja magla,chociaż w Polsce to już przeżytek z ubiegłego wieku.Takie ploty to zamieszczaj sobie na "pudelku""pomponiku" czy "plejadzie".Tu jest poważny portal i poważni ludzie ,idiotów siejących ploty nam tu nie trzeba.
 • @czerwony baron 14:33:25
  ". amerykanie muszą zrobić wojnę z rosją przed wyborami prezydenckimi bo jak wygra trump, sprawa się rypnie. "

  Amerykanie zrobią wojnę w sojuszu z Rosją, przeciw Chinom. A Trump nie wygra, bo jego babcia była ruskim szpiegiem.
 • @matterhorn 14:39:14
  ".Tu jest poważny portal i poważni ludzie ,idiotów siejących ploty nam tu nie trzeba."

  NAM, to znaczy komu?
 • @Talbot 14:39:26
  najpierw muszą rosję czymś do tego sojuszu skłonić... a trump o ile nie dojdzie do wojny wygra, chyba że go zastrzeli jakiś murzyn lub inny latynos.
 • @czerwony baron 15:10:12
  Nie chce mi się już dyskutować, bo postraszył mnie Towarzysz matterhorn jakąś organizacją mafijną.
  A tyle jeszcze miałem newsów ze świata polityki zamieszczonych na Sputniku.
 • @Talbot 13:30:35
  przechodzę na głodówkę:-)
 • @Talbot 15:30:54
  //Nie chce mi się już dyskutować, bo postraszył mnie Towarzysz matterhorn jakąś organizacją mafijną.//

  Pruszków czy Wołomin 8-))
 • @Talbot 14:39:26
  // A Trump nie wygra, bo jego babcia była ruskim szpiegiem.//

  Ale i stryjeczny szwagier
  i wujek brata stryjecznego tys 8-))
 • Proszę o uwagę
  Z całą powagą należy potraktować to, że przeciętni Rosjanie boją się najazdu kosmitów. Rosyjskie elity z Władimirem Władimirowiczem schowają się do tunelu w Szwajcarii
  https://www.youtube.com/watch?v=A9bCxxqudZw
 • sytuacja Rosji
  Rosję można już porównać do zwierzaka włożonego do szklanego, otwartego słoika. Nagle, ni stad ni zowąd pojawia się męta która próbuje ten słoik im zamknąć aby z braku tlenu ich wydusić. W takim przypadku
  nie dziwota że stworzenie chce żyć i się ratować, nawet atakując.
 • Władimir Putin o wyborach w USA
  http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2258:wadimir-putin-o-wyborach-w-usa&catid=44:swoje&Itemid=125
 • Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu ( ...)
  Panie Talbot, to nie jest post z górnej półki.
  Pan coś Polakom zaproponuj na wypadek wyłączenia prądu i braku dostaw do Biedronek .
  Panie Talbot żeby spowodować brak prądu wystarczy uszkodzić kilka elektrowni w kraju ( nie trzeba do tego wojny ), żeby nie było żarcia, wystarczy nie dostarczyć go z powodu niemożliwości tankowania pojazdów na stacjach benzynowych. Panie Talbot daj Pan praktyczne rady Polakom a nie przejmuj się naszymi „wrogami”
  Pan pracuje i ja to szanuję, ale Pan nie szanuje Polaków.

  Szacun. :((
 • @Zorion 17:25:11
  "Pan coś Polakom zaproponuj na wypadek wyłączenia prądu i braku dostaw do Biedronek "

  Trzeba zaopatrzyć się w agregat i cysternę rosyjskiej ropy.
 • @Talbot 17:31:38
  Śmieszne, ale napisz Pan to swoje motto - " Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu Polskiego"
  To tak, żebym wiedział kim Pan jest ( zakładam honorową pańską prawdomówność )

  pozdrowił Polaka Słowianina :)
 • Kiedy zacznie się wojna?
  Nie tylko ludzie na Wschodzie czują zapach wojny. Henry Kissinger stwierdził: "Żeby nie słyszeć bębnów wojny trzeba być głuchym". Ta wojna rzeczywiście się zbliża. Kiedy się zacznie? Jaki jest scenariusz biblijny? Przypomnę fragment z Księgi Daniela: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego odwróci się od USA i skieruje ku Rosji.

  "I [król północy] wkroczy na południe [to wejście może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Wtedy Rosja byłaby zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).

  Ta wojna rozpocznie się od konfliktu etnicznego. Jezus zapowiedział: "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi", podobnie jak w 2008, a potem...

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [z Zachodu (US Navy)] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także użyje "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym.

  Choć pewne sprawy są postanowione, nikomu z nas Bóg nie wyznaczył losu. Los naszych rodzin i nas samych zależy od tego jak będziemy reagować na to zagrożenie. Salomon stwierdził: "Roztropny widząc nieszczęście kryje się, prostacy idą dalej [ignorują niebezpieczeństwo] i poniosą karę". Dalekowzroczni Szwajcarzy przygotowali się na ten scenariusz już u schyłku XX wieku.
 • @Zorion 17:38:46
  "pozdrowił Polaka Słowianina :)"

  W linku, który podałem ze Schody do Nieba wypowiada się wyluzowany Słowianin Putin, czy tak wypowiada się ktoś, komu grozi wojna?

  Ja się Słowianinem urodziłem i jestem, ale zostałem wychowany w tradycji chrześcijańskiej. Namawia mnie Pan abym porzucił chrześcijaństwo i zaczął oddawać Cześć bóstwom słowiańskim?
  https://www.slawoslaw.pl/wp-content/uploads/2015/07/Du%C5%A1an-Bo%C5%BEi%C4%87-cze%C5%9B%C4%87-bogom-450x303.jpg
 • @Ewiak Ryszard 17:41:33
  Jasne, wszystko się spełni.
  Już to próbowałem kiedyś ogarnąć, o mało zdrowia nie straciłem.
  To jakiś przekaz do kogoś, kto go ma odebrać. Już wiem że nie do mnie i dałem sobie spokój z analizami tych tekstów .To są przekazy dla wybrańców, albo zwykłe sny .
  A co do Salomona to mądrości swoje dla utrwalania władzy doczesnej tworzył , taki przekaz dla niewolników .

  pozdrowił ;)
 • @Talbot 17:49:59
  /Ja się Słowianinem urodziłem i jestem, ale zostałem wychowany w tradycji chrześcijańskiej/

  To dobrze, to bardzo dobrze.

  Szacun.
 • @Stara Baba 16:27:42
  послание к русскому народу

  https://www.youtube.com/watch?v=LbDFnp6j5y8
 • @Talbot 22:19:26
  Temat ogólnie bardzo poważny, zachowanie gospodarza blogu wręcz żałosne. :-(
 • @Talbot 22:19:26
  Dobrze mówi po rosyjsku, tylko ja tego języka nie panimaju
  Szkoda 8-))

  może Lorenco nam profesjonalnie przetłumaczy
 • @Husky 22:34:18
  gdyby mówił w jidisz zrozumiałbyś bez problemu 8-))

  przecież w kibucu z którego nadajesz znajdzie się kilku byłych obywateli rosji, którzy chętnie to przetłumaczą.
 • @Talbot 17:31:38
  dlaczego rosyjskiej? to sojusznicy nie dostarczą?
 • @czerwony baron 23:30:04
  10/10
  pozdrawiam
 • @Stara Baba 22:33:04
  "Temat ogólnie bardzo poważny, zachowanie gospodarza blogu wręcz żałosne. :-("

  Kononowicz zwraca się z apelem do Rosjan, a nie do Rusinów, którzy są etnicznymi Słowianami. Na Kremlu Rusinów jest garstka.
 • Ja na wojne jestem przygotowany od lat.Nie stac mnie na bunkier.
  Mam rozaniec.Worki cukru i konserwy na nic.Syria dzis:Wszystko rozpierdolone.Gorzej niz Polska w 1945.Na wojne nie sposob sie przygotowac.Trzeba pomyslec, zebrac umysly swiatowe jak tych gnoi wylapac i osadzic w wiezieniu a sa to Rockeffelerzy, Rotszyldzi, Sorosy i wiadomo gdzie mieszkaja.To oni sa opetani i do wojny nas pchaja.
 • @czerwony baron 23:30:04
  pozamykali ich
 • @
  https://www.youtube.com/watch?v=6003z8aMVBc&feature=youtu.be
 • @staszek kieliszek 08:37:53
  Panie Staszku easy !
  dzisiaj jechałem ekspresówką z Żywca do Bielska to tylko 12 minut bez szaleństw. Do Zwardonia ekspresówką przez tunel . Panie Staszku wracaj Pan do Bielska, zostaw Pan tą chujnię amerykańską.

  pozdrowił z Żywca
 • @Zorion 21:11:56
  Pełen szacun za jazdę z dozwoloną prędkością -;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY