Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7132 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Będzie Wielkie Święto

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja – Boże zmiłuj się – judejska Moskwa

Boże zmiłuj się nad nami. Moskwa jest już judejska. Z okazji 20-lecia Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego do Moskwy zjedzie 100 rabinów. Wielkie uroczystości poświęcone 20-leciu Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego odbędą się w Moskwie pod koniec września. Jednym z głównych wydarzeń będzie akcja ” 100 rabinów „.

 

a1

Do stolicy zjadą rabini wszystkich nurtów judaizmu, z całej Rosji, krajów byłego ZSRR, z Europy, USA, Kanady, Izraela, poinformowała we wtorek agencja „Interfax-Religia”, w biurze prasowym Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego.

„Chociaż Rosyjski Kongres Żydowski jest organizacją świecką to, tym nie mniej, odrodzenie żydowskiego życia w naszym kraju rozpoczęło się od przywrócenia judaizmowi prawie „zaginionego plemienia” byłych żydów sowieckich. Religia, tak jak i dawniej, stała się podstawą tożsamości narodowej” – wyjaśnił prezes Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego, Jurij Kanner.

Zaznaczył on, że Rosyjski Kongres Żydowski, utworzony przez grupę biznesmenów i działaczy społecznych w 1996 roku, widział swój cel, przede wszystkim, w podnoszeniu świadomości narodowej i solidarności społecznej, dlatego „założyciele Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego, ludzie zasadniczo niereligijni, widzieli w religii najważniejszy czynnik realizacji tych celów”.

„To, że dzisiaj możemy zebrać w Moskwie stu najlepszych rabinów, swego czasu pracujących w Rosji, i ciągle czynnych, jest miarą naszej misji, nie tylko w aspekcie ilościowym ale i jakościowym. Rabini odegrali, i dalej odgrywają, wybitną rolę w umacnianiu i rozwoju żydowskiego życia społecznego w naszym kraju, i ta rola jest znacząco widoczna” – stwierdził szef Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego.

Za: http://3rm.info/main/63383-gospodi-pomiluy-moskva-iudeyskaya-na-20-letie-rossiyskogo-evreyskogo-kongressa-v-moskve-soberutsya-100-ravvinov.html

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-boze-zmiluj-sie-judejska-moskwa-2016-07

KOMENTARZE

 • Jestem ciekaw...
  jak po tej informacji czują się ci, którzy bezkrytycznie popierają politykę Kremla, a z drugiej strony piszą antysemickie notki?
  Czy chodzi o to, że te antysemickie notki są adresowane tylko do Polaków aby udowodnić, że polskie władze są właściwie władzami żydowskimi i je obrzydzić Polakom?
 • @Talbot 10:28:46
  Polskie władze to żydowska agentura i trzeba ją obalić. Należy popierać całym sercem władze Kremla, bo są one złożone tylko z etnicznych Słowian.
 • @Talbot 10:36:17
  swoją drogą, to ciekawe co się stało z sowiecką agenturą wpływu jeszcze niedawno tak szeroko obecną na portalu

  określenie "sowiecka" nie wynika z pomyłki, więcej:

  http://att.neon24.pl/post/130914,smolensk-dlaczego-czii
 • @Andrzej Tokarski 11:01:38
  "swoją drogą, to ciekawe co się stało z sowiecką agenturą wpływu "

  Wciąż są wśród nas - tak jak Obcy...
  Niedawno oglądałem filmik na YouTube o rosyjskich naukowcach, którzy manipulowali czasoprzestrzenią. Podobno już Rosjanie(specjalnie używam tego słowa) pokonali grawitację, a to wszystko dzięki współpracy z żydami.
  Polacy podobno nie chcą współpracować z tandemem rosyjsko-żydowskim, to nadal będą wozić worki taczkami.
  To dzięki Macierewiczowi...
 • @Talbot 11:26:14
  z tym pokonywaniem grawitacji trzeba troszkę uważać - jak się ustrojstwo zatnie.... - wszystko może polecieć w pi...u
 • @Andrzej Tokarski 11:32:24
  Przecież rano i tak się obudzi... nawet tam.
 • @Andrzej Tokarski 11:01:38
  //swoją drogą, to ciekawe co się stało z sowiecką agenturą wpływu jeszcze niedawno tak szeroko obecną na portalu//

  Wakacje 8-))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY