Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7132 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Cywilizacja: upadek albo transformacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozmowa Janusza Zagórskiego z Romanem Nachtem odnosząca się do współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych, a przede wszystkim zjawiska imigrantów zalewających Europę Zachodnią.

„Świat Zachodu w godzinie ciemności. Unia Europejska i NATO wobec geostrategicznego wyboru”

Świat Zachodu stanął w obliczu rozstrzygnięcia, które zadecyduje o jego przeszłości na najbliższe dziesięciolecia. Zmienia się na naszych oczach światowy układ sił. Obok nierozwiązanych starych problemów rodzą się nowe wyzwania, które niesie XXI wiek. Tymczasem my tkwimy mentalnie i intelektualnie w wieku XX, który skończył się już definitywnie. Wyzwań obecnego wieku nie rozwiążemy metodami znanymi nam z wieku poprzedniego, zwłaszcza, że zostawił on nam balast niewykorzystanych szans, egoistycznego, konfrontacyjnego rozwoju i tlących się ciągle konfliktów. Do tego świat Zachodu pogrążył się w kulturowym i demograficznym kryzysie, który nie tylko destrukcyjnie wpływa na możliwości dalszego rozwoju, ale również sprawia, że cywilizacja Zachodu przestała być atrakcyjną alternatywą dla innych regionów świata. Zdolność wytyczania nowych kierunków rozwoju opartych na dotychczasowych paradygmatach została wyczerpana, a wraz z tym Zachód utracił możliwość utrzymania naturalnego, pokojowego przywództwa. Ten splot duchowych, kulturowych, społecznych i ekonomicznych porażek został spotęgowany konfrontacyjną polityką międzynarodową, która eskaluje istniejące konflikty i kreuje nowe, nawet na tych obszarach, gdzie jeszcze do niedawna postrzegano Zachód jako wzór godny naśladowania.

http://politykapolska.pl/117

 

KOMENTARZE

 • Max Kolonko WSPÓŁCZEŚNI POLSCY ZDRAJCY
  https://www.youtube.com/watch?v=xQyMrHyE9hk
 • Dalszy wzrost i ,,rozwój,, to katastrofa o niewyobrazalnych konsekwencjach
  Najgorsze jest to ze latwo sie my ludzie do wszystkiego przyzwyczajamy,a upadek realizuje sie wlasnie poprzez to co ogulnie przyjete i akceptowalne,dlatego dla wiekszosci proces upadku cywilizacji jest trudny do zdiagnozowania i zauwazenia , ekonomia wymusza ekspansje,ratunkiem jest madra stagnacja w oparciu o istniejace mozliwosci i technologie. Patologie beda narastac, sa nie do zatrzymania wynika to z przyjetego modelu zycia winni jestesmy wiec wszyscy. Polece ksiazke ,,Spor o wzrost gospodarczy ,,Miszchana. bardzo duzo ludzi swoje zycie uzaleznilo od patologi i ludzie ci bedac w amoku swej ignorancji beda walczyc o utrzymanie status xwo. Ratunkiem byla by prostota zycia,prostota potrzeb,prostota celow dlatego dla wielu bardzo wielu jest to nie do przyjecia .Babadzi mowi ,,Mahakranti musi przyjsc albowiem wszyscy mysla w kategoriach ja i moje wszyscy chca byc wielcy a nikt nie chce byc maly ,, dziwicie sie iluminata nie sa lepsi w swych zapedach i celach zyciowych ale wiele ich diagnoz jest stwierdzeniem tego jak jest .. dyktatura i totalitaryzm to co przed nami jako pruby wymuszenia stabilnosci....... Polece ex ignorant blog byly tam ciekawe analizy warte nawet osobnego wpisu...
 • Jak to milo wysluchac rozmowe 2 kulturalnych i madrych ludzi.
  Intelektualna uczta.Porownajmy tych Panow do takiego Lisa czy Moniki Olejnik, ktorzy manipuluja rozmowcami, ciagle im przerywaja, splycaja wszystko, klamia w zywe oczy.
 • Ograniczana edukacja tworzy niewolników nowej techniki.
  Dlatego, nawet Kopernik w dzisiejszych czasach miałby większe naciski:)
 • Mapa Gomberga
  http://i.imgur.com/xjKyDh8.jpg
 • Jeżeli Muzułmanie wybiją Europę, to...
  gdy już zrobią swoje z całą pewnością zostaną "zutylizowani", bo nikt nie będzie do nich dopłacał, gdy już będą niepotrzebni. Jest tylko kwestią sposobu jak to zostanie zrobione. Przypuszczam, że będzie to robione różnymi metodami, np poprzez zatrute jedzenie, od którego (darmowego) są przecież uzależnieni.
  Wiadomo już od dawna, że na Ziemi ma pozostać tylko 500mln ludzi, wg nich...
 • @Talbot 07:19:56
  https://www.youtube.com/watch?v=e4fUG8SNhH0

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY