Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Moje komentarze

 • Nie miałem ochoty przeprosić Kasi... - Stanisław Michalkiewicz o najściu lewicowych pań i panienek
  https://www.youtube.com/watch?v=mpos7PGXEY4
  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie
 • @fretka 18:01:49
  https://www.youtube.com/watch?v=llDmyWN97Pw
  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie
 • @fretka 18:01:49
  Patriotyczna pieśń polskich burżujów
  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie
 • Bogu Dzięki - nie będzie Judeopolonii
  http://niedziela.pl/gifs/portaln/624x400/1446730310.jpg


  Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
  Puszcz odwiecznych, pól i stepów,
  Nasz rodowód, nasz początek,
  Hen, od Piasta, Kraka, Lecha.
  Długi łańcuch ludzkich istnień
  Połączonych myślą prostą.
  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!
  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!

  Wtedy kiedy los nieznany
  Rozsypywał nas po kątach,
  Kiedy obce wiatry grały,
  Obce orły na proporcach,
  Przy ogniskach wybuchała
  Niezmożona nuta swojska.
  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!
  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!

  Zrzucał uczeń portret cara,
  Ksiądz Ściegienny wznosił modły,
  Opatrywał wóz Drzymała,
  Dumne wiersze pisał Norwid.
  I kto szablę mógł utrzymać
  Ten formował legion, wojsko.
  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!
  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!

  Matki, żony w mrocznych izbach
  Wyszywały na sztandarach
  Hasło: "Honor i Ojczyzna"
  I ruszała w pole wiara.
  I ruszała wiara w pole
  Od Chicago do Tobolska.
  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!
  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!

  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!
  Żeby Polska, żeby Polska,
  Żeby Polska była Polską!
  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie
 • Jak Dzierżyński to i Stalin
  https://3.bp.blogspot.com/-dXz8aF6_jbc/W8HbLsa7vxI/AAAAAAAAB_s/-DqGFrYS0iMXZjWiLYj0w3oRTXM7eJt9ACLcBGAs/s400/stalinkamo.jpg

  Pamiętam jak podczas rosyjsko-gruzińskiej wojny z 2008 r. miłośnicy Putina starali się pokazać jacy z Gruzinów źli ludzie wypominając im, że w Gori wciąż stoi pomnik Stalina. No argument wzięty z d..., bo akurat w Rosji też znajdzie się sporo stalinowskich upamiętnień a nawet w ostatnich latach kult sowieckiego tyrana tam odżył. Gdy zaś wojska rosyjskie weszły do Gori i rozeszły się rabować banki, sklepy i mieszkania, od zbiorów Muzeum Stalina trzymały się z daleka. Putin zabronił im bowiem pod drakońskimi karami wchodzić na teren tego kompleksu. Pamięć Wodza miała być uszanowana. Ruscy uszanowali więc też pomnik Stalina - który po wojnie został zburzony przez ekipę Saakaszwilego. Pomników Stalina nie ma już w Gruzji (no chyba, że zachował się jakiś na głuchej prowincji...), a ulice gruzińskich niemal wszystkich miast zostały zdekomunizowane. Wyjątkiem jest Gori, gdzie wciąż centralna ulica jest Aleją Stalina. Nie da się jednak ukryć tego, że w Gruzji na masową skalę sprzedawane są pamiątki ze Stalinem - magnesy na lodówki, breloczki, kubki a nawet wina o markach takich jak "Uncle Joe". (Ja kupiłem sobie magnes na lodówkę z młodym szachem Iranu stojącym obok Stalina w Teheranie w 1943 r.) Trudno wyobrazić sobie, by np. w Monachium sprzedawano podobne suweniry z Hitlerem. Wiele z takich pamiątek kupują rosyjscy turyści, masowo przyjeżdżający do Gruzji (wbrew kremlowskiej propagandzie pokazującej Gruzję jako wroga), ale część również przybysze z Zachodu - szczególnie łowcy kuriozów. A jak do postaci Stalina podchodzą sami Gruzini?

  http://foxmulder2.blogspot.com/2018/10/stalin-revisited-prometheus-revisited.html
  WSZYSTKIE ZBRODNIE FELIKSA DZIERŻYŃSKIEGO
 • @Oscar 12:55:13
  "Z tego jak bardzo żydzi (globalna mafia żydowska) plują na Rosję wynika wniosek że Putin nie zgadza się na "plany Izraela"."

  Zgodzi, się zgodzi...

  Putina zmiękczają sankcjami - Netanjahu i Putin są sojusznikami.
  Czy Izrael dołączył się do sankcji USA, UK i UE na Rosję?
  Nie dołączył się, tylko pojechał z małżonką z wizytą na Kreml.
  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie
 • Coś jest na rzeczy...
  Netanyahu off to Moscow for 9th meeting with Putin in three years

  https://static.timesofisrael.com/www/uploads/2013/05/F120625FFMS06-e1368725473353-640x400.jpg

  https://www.jpost.com/Israel-News/Netanyah-off-to-Moscow-for-9th-meeting-with-Putin-in-three-years-562207
  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie
 • @Arjanek 10:40:59
  Sądzisz, że to rosyjski żyd?
  Tu masz jego filmiki i wyciągnij wnioski...

  https://www.youtube.com/playlist?list=PLylEwppV8LpvFoEUrBPe08_nsyxNQdD0B

  "Leszek Pietrzak (ur. 1967) – historyk, publicysta, wykładowca akademicki. Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w dziedzinie historii uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był pracownikiem lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W latach 1991–2000 był analitykiem Urzędu Ochrony Państwa, w latach 2006–2008 był członkiem Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych, a w latach 2008-2010 pracował w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, obecnie jest wykładowcą akademickim."
  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie
 • Tajny plan Izraela – drugi Izrael na Ukrainie
  Rola żydowskich osobistości i państwa Izrael w kryzysie ukraińskim nie przeszła niezauważona biorąc pod uwagę to, że ta społeczność stanowi mniej niż 1% populacji. Ale tajny raport w posiadaniu rządu Netanjahu potwierdza, że aszkenazyjscy Żydzi nie pochodzą z Lewantu, lecz są potomkami Chazarów. Jest to mało znana populacja założona w imperium żydowskim w X wieku na brzegach Morza Czarnego. Dlatego niektórzy syjoniści postrzegają Ukrainę jako możliwy drugi Izrael.

  http://wolnemedia.net/obrazki/chazaria-1.jpg

  „The Times of Israel”, niezależny izraelski dziennik, którego pracownikami są m.in. byli dziennikarze izraelskiej gazety „Ha’aretz”, 16 marca 2014 opublikował fascynującą choć w większości pomijaną historię „Jerozolima i Żytomierz, Ukraina” („Jerusalem and Zhitomir, Ukraine”), napisaną przez korespondentów: rosyjskiego i ukraińskiego – Hirsha Ostropolera i I.Z. Grossera-Spassa, cytującą tajny raport dostarczony izraelskiemu rządowi [1]. Raport ten, napisany przez wybrany panel badaczy żydowskiej historii spośród akademii i innych ośrodków badawczych, podsumował, że europejscy Żydzi faktycznie są potomkami Chazarów, którzy przeszli na judaizm w VIII wieku AD.

  Syjoniści od dawna twierdzili, że tereny przejęte przez Izrael były biblijną ojczyzną żydowskiego narodu, który wysiedlono z ziemi w tzw. „diasporze” po wielokrotnych podbojach przez różne imperia. Dowód na to, że aszkenazyjscy Żydzi, stanowiący większość żydowskiej populacji Izraela, nie mają żadnej więzi historycznej z Palestyną, zakwestionuje całą ideę Izraela jako historyczną „5000-letnią” ojczyznę żydowskiego narodu.

  Izraelscy dziennikarze napisali, że każda rozmowa o Chazarach i nowoczesnym Izraelu zawsze napotykała na lekceważenie ze strony izraelskich liderów. Cytują izraelską premier Goldę Meir, która miała powiedzieć „Chazar, Shmazar. Nie ma żadnego chazarskiego narodu. Nie znam żadnych Chazarów. W Kijowie. Ani w Milwaukee. Pokażcie mi tych Chazarów o których mówicie”. Badania DNA udowadniające, iż pretensje emigrującej z Europy populacji chazarskiej do posiadania starożytnych korzeni w Palestynie są bezpodstawne, zasadniczo unieważnia prawo syjonistów do regionu.

  Dowód na to, że Żydzi z Europy wschodniej i środkowej nie mają żadnego historycznego prawa do Palestyny, wywołał lawinę działań w Izraelu i zagranicą. Izraelski Kneset wkrótce będzie głosował nad uchwałą podjętą przez izraelski rząd, która legalizuje Izrael jako żydowskie „państwo narodowe”. Izraelski premier Benjamin Netanjahu, który przeczytał tajny raport o Chazarach, zadeklarował, że „Izrael jest żydowskim, narodowym państwem dla żydowskiego narodu”. Ze słabym, w najlepszym przypadku, prawem Aszkenazyjczyków do Izraela, Netanjahu, jego Partia Likud i jego sojusznicy, partia ortodoksyjnych Żydów i osadników na Zachodnim Brzegu, nie mają innego wyboru niż agresywnie oznaczyć ich nacjonalistyczne prawo nie tylko do Izraela, ale także do Zachodniego Brzegu – o którym nacjonaliści mówią jako o „Judei i Samarii”.

  Ale niektórzy Izraelczycy i Żydzi zagranicą nie chcą ryzykować. Jednym z głównych powodów, dlaczego ukraiński żydowski miliarder, magnat Ihor Kołomojski, gubernator ukraińskiej prowincji Dniepropietrowsk, i obywatel Ukrainy, Izraela i Cypru, wydaje dziesiątki milionów dolarów na werbowanie prawicowych ukraińskich nacjonalistów i neonazistów z innych części Europy do walki z rosyjskojęzyczną większością regionu Donbasu we wschodniej Ukrainie – jest strach, że plany zrobienia z Ukrainy „drugiego Izraela” zostaną zniweczone.

  Działania obronne Rosji wobec Donbasu, jak również dołączenie Krymu poprzez referendum, cenione przez odradzających się chazarskich nacjonalistów żydowskich, zagraża transformacji Ukrainy w drugą ojczyznę aszkenazyjskich Żydów, których prawo do Izraela jest w najlepszym przypadku słabe.

  Wybuchowa historia w „The Times of Israel” o chazarskich korzeniach Aszkenazyjczyków ujawniła, że Izrael, wiedząc iż uznanie państwa palestyńskiego jest nieuchronne, biorąc pod uwagę rosnącą presję ze strony Europy, przygotowuje się do przesiedlenia aszkenazyjskich osadników z Zachodniego Brzegu na Ukrainę. Przeprowadzone w Izraelu badania genetyczne poskutkowały ustanowieniem bezpośredniego związku DNA między izraelskimi Aszkenazyjczykami i Chazarami, którzy byli rozproszeni w Europie wschodniej i środkowej, kiedy Rosja podbiła Imperium Chazarskie w XI wieku.

  Izraelczycy i ich syjonistyczni sojusznicy na całym świecie, głosicieli genetycznych powiązań chazarsko-aszkenazyjskich zawsze oskarżali o głęboko zakorzeniony antysemityzm. Ale badania genetyczne zawarte w tajnym izraelskim raporcie potwierdzają to, co izraelski historyk Shlomo Sand ujawnił w książce „Wymysł żydowskiego narodu” („The Invention of the Jewish People”). Koncepcję chazarskiego pochodzenia pierwszy poruszył węgierski historyk Arthur Koestler w pracy „Trzynaste plemię” („The Thirteenth Tribe”, 1976).

  Dziennikarze „The Times of Israel” zacytowali nieokreślonego z nazwiska doradcę Netanjahu, który ujawnił plany izraelskiej emigracji do Ukrainy: „Początkowo myśleliśmy, że potwierdzenie iż naprawdę jesteśmy Chazarami było jednym sposobem na obejście domagania się (palestyńskiego prezydenta Mahmouda), że w państwie palestyńskim nie pozostanie ani jeden Żyd. Może łapiemy się brzytwy. Ale kiedy odmówił akceptacji tego, to zmusiło nas do myślenia o bardziej kreatywnych rozwiązaniach. Ukraińskie zaproszenie Żydów do powrotu było wybawieniem. Przesiedlenie naszych osadników w Izraelu w krótkim czasie byłoby trudne pod względem logistycznym i ekonomicznym. Na pewno nie chcemy kolejnego fashlan, jak wypędzenie osadników do Gazy Hitnatkut (odłączenie)”.

  Ostropoler i Grosser-Spass zacytowali także wypowiedź osoby z wywiadu Izraela: „Nie mówimy tu o wszystkich aszkenazyjskich Żydach wracających na Ukrainę. Oczywiście to jest niepraktyczne. Prasa jak zwykle przesadza,i robi z tego sensację i dlatego konieczna jest cenzura wojskowa”.

  Żydowski izraelski i ukraiński plan to przesiedlenie Aszkenazyjczyków z Zachodniego Brzegu do rosyjskiej autonomicznej republiki na Krymie, po ewentualnym przyłączeniu półwyspu do Ukrainy. Ostateczne plany ukraińskich syjonistów (takich jak Kołomojski, nie licząc amerykańskich sojuszników, jak wicesekretarz stanu ds. europejskich i euro-azjatyckich Victoria Nuland i ambasador USA na Ukrainie Geoffrey Pyatt), to ustanowienie autonomicznego żydowskiego regionu Krymu i przywrócenie półwyspowi oryginalnej chazarskiej nazwy – Chazerai.

  Mimo że mieszkający na Krymie i w innych miejscach współcześni Tatarzy są w większości muzułmanami, plany utworzenia kraju chazarskiego na Ukrainie będą także obejmować globalny prozelityzm Izraelczyków i Ukraińców, którzy postanowili odbudować Chazarię jako alternatywę dla Izraela.

  Obecne wysiłki prozelityzmu wśród „krypto-żydowskich” katolickich mestizos w Meksyku, chrześcijan, hinduistów i buddystów w Indii, rosyjskich prawosławnych i buddystów w Birobidżanie na Syberii, muzułmanów w Pakistanie i Afganistanie, i chrześcijan, muzułmanów i animistów w Ugandzie, Ghanie, Mali, Nigerii, Zimbabwe, Mozambiku i Malawi oraz drobnych wspólnot rzekomo żydowskich potomków w Chinach, Sao Tome i Principe, Tahiti, Surinamie, Wietnamie, Brazylii i Peru, wskazują na izraelski plan zwiększenia liczebnego Żydów w celu osiedlania w licznych miejscach poza nielegalnie okupowanym Zachodnim Brzegiem i Wzgórzami Golan.

  Oprócz Ukrainy, północnego Iraku, wschodniej Libii, Aleksandrii w Egipcie, w części Turcji, Patagonii w Argentynie oraz w Ugandzie, rozważa się budowę potencjalnych żydowskich osiedli w celu uzupełnienia Zachodniego Brzegu, albo zastąpienia tzw. „zagubionego plemienia Izraela” Bnei Menashe ze stanów Mizoram i Manipur w północno-wschodnich Indiach, które postrzegane jest przez wielu Hindusów nie za żydów, ale za zdesperowanych migrantów ekonomicznych szukających lepszego życia w Izraelu. Izraelscy ekspansjoniści są tak zdesperowani by zwiększyć swoją liczbę, że niepewne badania żydowskiego DNA próbowały zaliczyć Serbołużyczan ze wschodnich Niemiec, lud Bantu Lemia z Zimbabwe, Malawi i Mozambiku, oraz niektóre grupy południowych Włochów, Ormian i Greków jako „zagubione plemiona” Izraela, żeby zwiększyć liczbowo wyznawców judaizmu i roszczenia do ziemi.

  Na Ukrainie, tzw. „drugi Izrael”, Kołomojski i Kijów zwerbowali byłych członków IDF do swoich ochotniczych batalionów, w tym Batalionu Azow. Jedną z izraelskich jednostek znaną jako „niebieskie hełmy z Majdanu” dowodzi Izraelczyk używający pseudonimu „Delta”. Gdyby Izrael nie miał żywotnego interesu w zwiększaniu wpływu na Ukrainie, to łatwo mógłby zapobiec wyjazdowi tych jednostek na Ukrainę.

  Na Zachodnim Brzegu żyją również potomkowie sefardyjskich osadników żydowskich, potomków żydowskich marranos z rządzonej przez Maurów Hiszpanii, wypędzonych w Półwyspu Iberyjskiego podczas inkwizycji hiszpańskiej i portugalskiej w XV wieku, którzy nie mają żadnego związku z Aszkenazyjczykami czy Chazarią. Ostatnio w posunięciu podobnym do ukraińskiego zaproszenia Aszkenazyjczyków z Zachodniego Brzegu do osiedlenia się na Ukrainie, Hiszpania i Portugalia wprowadziła przepisy pozwalające na otrzymanie obywatelstwa obu krajów każdemu sefardyjskiemu Żydowi wszędzie na świecie, który może udowodnić swoje pochodzenie z marranos wypędzonych podczas inkwizycji.

  Niektórych rosyjskojęzycznych mieszkańców Donbasu niepokoją proizraelskie zamiary kijowskiego rządu. Dziwi ich, że Kołomojski zwerbował wielu neonazistów z zachodniej Ukrainy i Europy do walki w batalionach, których prawicowe organizacje zawsze marzyły o przyszłej „wielkiej bitwie” między Rosją i resztkami Chazarii w Izraelu, Ukrainie, Polsce i Republice Gruzji, by pomścić klęskę Chazarii z Rusią Kijowską w XI wieku.

  Izrael dostarczył pomoc militarną i wywiadowczą gruzińskiemu rządowi prezydenta Michaiła Saakaszwilego, w tym wielu obywateli chazarskiego pochodzenia o podwójnym obywatelstwie, w wojnie z Osetią Płd i Abchazją w 2008 r. Podobnie Izraelczycy ustanowili bliskie więzi z Azerbejdżanem, który podobnie Gruzja i Ukraina, ma starożytne powiązania z Chazarią dzięki tubylczej grupie azerskich żydów znanych jako Subbotniks.

  Dziennikarze „The Times of Israel” cytują także anonimowego doradcę Netanjahu ujawniającego powód, dla którego izraelski rząd planuje duże osadnictwo na Ukrainie: „Jak powiedział premier, nikt nie będzie mówił Żydom, gdzie mogą lub nie mogą mieszkać na historycznym obszarze ich egzystencji jako suwerenny naród. On jest gotów do bolesnych poświęceń dla pokoju, nawet jeśli oznacza to rezygnację z części naszej biblijnej ojczyzny w Judei i Samarii. Ale możecie spodziewać się skorzystania przez nas z historycznych praw do innych miejsc. Zdecydowaliśmy, że będzie to obszar na wybrzeżach Morza Czarnego, gdzie byliśmy tubylczym ludem przez ponad 2000 lat. Nawet wielki niesyjonistyczny historyk Simon Dubnow powiedział, że mamy prawo do skolonizowania Krymu. To wszystko jest w podręcznikach historii. Możecie znaleźć”.

  Doradca ujawnił dwóm izraelskim dziennikarzom, że Netanjahu docenia siłę starożytnych Chazarów i cytuje jego wypowiedź: „jesteśmy dumnym i starożytnym ludem, którego historia sięga 4000 lat”. Ale doradca dodał: „To samo dotyczy Chazarów… w Europie, ale nie tak długo. Ale spójrzcie na mapę: Chazarowie nie musieli żyć w „granicach Auschwitz”.”

  Dla niepoinformowanych, do których widocznie należą prezydent Barack Obama i amerykański sekretarz stanu John Kerry, obecne dążenie Izraela do utworzenia nowej nacjonalistycznej tożsamości izraelskiej wiąże się bezpośrednio z działaniami ukraińskiego przywództwa Petra Poroszenki, Arsenija Jaceniuka, Kołomoiskiego oraz ich amerykańskich zwolenników Nulanda i Pyatta, w utworzeniu raju, tymczasowego lub nie, dla aszkenazyjskich osadników z Zachodniego Brzegu. Dzięki informacjom „The Times of Israel” o tajnym izraelskim raporcie o Chazarach we współczesnym Izraelu, machinacje stojące za destabilizacją Ukrainy przez Amerykę i UE stają się bardziej widoczne.

  Autor: Wayne Madsen
  Tłumaczenie: Ola Gordon
  Źródło oryginalne: Voltairenet.or
  Źródło polskie: Wolna Polska

  PRZYPIS

  [1] “Leaked report: Israel acknowledges Jews in fact Khazars; Secret plan for reverse migration to Ukraine”, Jim Wald, The Times of Israel, 16.03.2014.
  https://wolnemedia.net/tajny-plan-izraela-drugi-izrael-na-ukrainie/
  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie
 • Izrael sąsiadem Polski?
  https://gf24.pl/media/k2/items/cache/70eaefc5bc6bfbfdd6ffa7ba31cfa7c1_L.jpg

  Eksperci i politycy zapowiadają, że los Izraela jest już przesądzony. W ich ocenie można jedynie szukać wyjścia awaryjnego, aby nie doszło do nowego Holocaustu.

  https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/1269-izrael-sasiadem-polski
  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie
 • @Krystyna Trzcińska 20:31:25
  "Masoni w Ameryce & Wielka Loża Masońska w NY"

  Czy masonerią steruje Moskwa?

  "Zdaniem Stanisław Krajskiego „głównym ośrodkiem masonerii rytu francuskiego stał się GRU (Główny Zarząd Wywiadu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej)”. Według Aleksandra Dugina GRU to „tajny zakon okultystyczny”, który dąży do stworzenia rządu światowego. Na ziemiach polskich znajdujących się pod komunistyczną okupacją GRU podporządkowana była informacja wojskowa/WSW/WSI."

  http://www.fronda.pl/a/czy-masoneria-steruje-moskwa,113195.html
  Powracający temat...
 • Wieści od Trumpa...
  USA: Prezydent Trump ogłosił 11 października 2018 Dniem Pamięci generała Kazimierza Pułaskiego

  http://media.dziennikzwiazkowy.com/wp-content/uploads/2017/03/2-2-697x1024.jpg


  Donald Trump ogłosił, że 11 października 2018 został Dniem Pamięci gen. Kazimierza Pułaskiego. Prezydent USA wezwał Amerykanów do uczczenia pamięci tych, którzy "przyczynili się do umocnienia amerykańskiego narodu", nawiązał do jego "szczególnych więzi" z Polakami.

  We wczorajszej proklamacji prezydenta przesłanej dziś przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie czytamy, że Amerykanie wspominają dziedzictwo Pułaskiego, "czerpiąc zarazem inspirację z (jego - red.) bezprzykładnego oddania sprawie wolności, praworządności i suwerenności narodu".

  Pułaski zmarł 11 października 1779 roku z ran odniesionych dwa dni wcześniej w bitwie pod Savannah.

  W tekście proklamacji prezydent przypomniał, że "już w młodości hrabia Kazimierz Pułaski zasłynął niezwykłą odwagą, walcząc u boku ojca o wyzwolenie ojczystej Polski spod rosyjskiej władzy". Później, "szczęśliwie dla Ameryki, poznał Benjamina Franklina, ten zaś namówił go do przyłączenia się do amerykańskiej walki o niepodległość". W jej trakcie, już jako generał brygady, wykazywał się "niespotykaną odwagą na polu walki i był przykładem dla innych". Pułaski w bitwie pod Brandywine ocalił życie generałowi Jerzemu Waszyngtonowi".

  Według prezydenta Trumpa, polski generał stał się uosobieniem "szczególnych więzi, jakie po dziś dzień łączą naród amerykański i polski". Jak w tym kontekście podkreślił, "zaiste, ponad dwieście lat po bohaterskiej śmierci generała, a sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, Stany Zjednoczone i Polska nadal wykazują podobne oddanie dla sprawy wolności i umacniania łączących oba kraje dwustronnych relacji".

  Prezydent podpisał proklamację wczoraj, "dziesiątego października 2018 Roku Pańskiego dwa tysiące osiemnastego, w dwieście czterdziestym trzecim roku niepodległości Stanów Zjednoczonych".
  Powracający temat...
 • Jan Piński?
  Gdy zacytowałem na Neonie artykuł tego autora, to...
  niejaki "ele" -Lach i Słowianin podniósł rwetest, że to Żyd i nie można jego cytować.
  Jan Piński: Pokojowy podbój Śląska.
 • Amerykański gaz tańszy od rosyjskiego?
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/605/80/6058087.jpg

  USA pomogą Europie uniezależnić się od rosyjskiego gazu

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810118964078-sputnik-usa-rosja-europa-gaz/

  http://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2018/10/gazprom-nieft-735x400.jpg

  Prezes Gazprom Nieft atakuje Polskę i plany ograniczenia gazu z Rosji: Polityczna decyzja

  http://dzienniknarodowy.pl/prezes-gazprom-nieft-atakuje-polske-plany-ograniczenia-gazu-rosji-polityczna-decyza/
  Serbia pod "parasolem" NATO?
 • To robota Amerykanów?
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810118966719-sputnik-rosja-sojuz-zawria-bajkonur/
  Stan kosmonautów Sojuza "nie całkiem dobry"
 • NATO ćwiczy reagowanie kryzysowe w Serbii
  https://www.youtube.com/watch?v=i7k_BX0QFkA
  Serbia pod "parasolem" NATO?
 • Część trzecia...
  Gdzie „zaatakuje” Rosja?

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/834/54/8345475.jpg

  Szwedzcy wojskowi analizują możliwe scenariusze, według których Rosja może rzekomo zaatakować Europę Północną - pisze francuskie czasopismo L'Express.

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201807098345507-rosja-europa-szwedzi-atak/
  MSZ Węgier o tajnych konszachtach UE z Rosją
 • @Talbot 18:23:17
  Część druga..

  Putin zaatakuje Polskę w 2018 roku! To koniec. Już po nas. Broń przyszłości Rosji zmiecie Europę z powierzchni Ziemi?
  Rosja może zaatakować Europę szybciej, niż nam się zdanie - przewiduje szef sztabu generalnego armii brytyjskiej Nick Carter. Jego zdaniem wojna Rosji z NATO jest bardzo realna i to tylko kwestia czasu.

  Carter uważa, że wojna w Syrii była dla Rosji swoistym "poligonem", na którym wojska Władimira Putina testowały nową broń i strategie, by być przygotowane na ewentualny atak na Europę.

  Carter apeluje do Brytyjczyków, by wysłali więcej wojsk do Niemiec. Jego zdaniem Europa powinna być przygotowana na ewentualny atak Rosji. Tylko co z Polską? Dlaczego nas nikt nie zamierza chronić?

  https://bezux.pl/wpisy/putin-zaatakuje-polske-w-2018-roku-to-koniec-juz-po-nas-bron-przyszlosci-rosji-zmiecie-europe-z-powierzchni-ziemi/2928
  MSZ Węgier o tajnych konszachtach UE z Rosją
 • @Husky 18:13:09
  Będzie rewanż?

  https://bezux.pl/uploads/posts/2928/c/putin_P4UrFj.png
  MSZ Węgier o tajnych konszachtach UE z Rosją
 • Autor
  Gratulują odwagi!
  Rosyjscy szpiedzy przetrwają kompromitację.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY